MasterNodes: Co potřebujete vědět, abyste dosáhli pasivního příjmu

Neexistuje nic tak poptávaného jako investice, která vám vyplatí pravidelný tok příjmů. Ať už jde o dividendy, úroky nebo jiné prostředky, představa předvídatelného výdělku je velmi lákavá.

Dokud nebyl poprvé představen koncept hostování masternode, vydělávání peněz prostřednictvím kryptoměn vyžadovalo držet samotné aktivum a doufat v zhodnocení ceny. I když je to možná lukrativní, bylo to také docela riskantní vzhledem k tomu, že cena mohla klesnout.

Možnost IQ Trade kreditní karta

S hostingem masternode jsou však nyní běžné realistické výnosy z kryptoměny, které jsou relativně stabilní. Pokud si nejste úplně jasní v tom, co je masternode, přivedeme vás v tomto obsáhlém příspěvku k rychlosti.

Co je MasterNode

Masternode

Zdroj obrázku: Sdílení snímků

Masternode je v zásadě server v decentralizované síti. Tento masternode dokončí akce, které u ostatních uzlů v síti obvykle nejsou možné. Mohou to být funkce, jako jsou přímé transakce nebo soukromé transakce.

Tyto masternody mohou být relativně složité a jejich provoz je nákladný, a proto nejsou vždy otevřené obvyklým operátorům uzlů. Za provoz masternode jsou však odměněni procentem blokové odměny. Tyto výplatní časy se budou lišit podle příslušné kryptoměny.

Hlavní výhodou možnosti masternode je, že ti, kteří je provozují, jsou schopni průběžně vydělávat kryptoměny, aniž by se museli zapojit do skutečné těžby mincí. Ačkoli nastavení masternodu může být drahé, je to mnohem jednodušší, než nastavovat těžební soupravy.

„Náklady“ na provoz masternode jsou v podstatě jen vytyčování velkého držení mincí v síti, které by operátorovi poskytlo status masternode. I když to může být docela značné číslo, vsadili se a operátor je může kdykoli získat a prodat, pokud chce.

Mnoho lidí si může myslet, že to zní hodně jako mince typu Proof-of-Stake (POS), kde si člověk vydělá příjem na základě určitého množství podílů. I když vám oba umožňují pravidelně vydělávat crytpo, masternody se také používají s mincemi Proof-of-Work (PoW).

Nyní by vás tedy mohlo zajímat, abyste vsadili své vlastní coiny a založili masternode. Nejdůležitější však je, jak ziskové to pro vás pravděpodobně bude.

Co může provozovatel masternode vydělat?

Existuje několik faktorů, které ovlivní vaše výdělky jako masternode. Patří mezi ně konkrétní zvolená mince, zvýšení ceny dané mince a konkrétní protokol.

Masternode bude vyžadovat, aby se operátor rozhlédl kolem a našel mince, které nabízejí největší možnou měsíční návratnost investic. Jednou z nejdůležitějších částí této rovnice je však očekávané zhodnocení ceny mince.

Vzhledem k tomu, že tyto mince sázíte, jste stále vystaveni zvyšování cen ve svých podílech. Navíc, vzhledem k tomu, že vyděláváte své výnosy v samotné kryptoměně, je také variabilní fiat návratnost vaší investice.

To znamená, že ačkoliv bezpochyby bude provozovat masternode založený na potenciální fixní návratnosti investic, bude také muset zvážit jejich pohled na cenové projekce. Mince, které k tomu mají největší potenciál, by z dlouhodobého hlediska mohly nabídnout větší návrat do masternode.

Výběr správných mincí

S tím bylo řečeno, pokud byste chtěli zjistit, které mince nabízejí nejatraktivnější výnosy v současné době pro masternode, můžete se podívat na srovnávací web, jako je masternodes Pro. Níže je snímek obrazovky nejziskovějších mincí v době psaní.

Screenshot webových stránek Masternodes.pro

Zdroj obrázku: masternodes.pro

Jak můžete vidět, mince NUMUS (NMS) mají nejvyšší návratnost, než jakou lze vydělat. Pokud bychom se měli podrobněji podívat na pokročilé statistiky mince, viděli bychom přesně, co by nás to stálo, stejně jako naše výnosy.

Jak vidíte, abyste mohli provozovat tento masternode, musíte držet 5 000 NMS tokenů. Při současných tržních cenách je to přibližně 32 539 USD. S těmito 5 000 vsazenými NMS byste vydělali 82 NMS denně, což se promítá do denního příjmu 534 USD.

NUMUS Coin vrací Masternode

Zdroj obrázku: masternodes.pro

Proto vidíte, proč je roční výnos pro tuto minci tak vysoký. I když se to skutečně jeví jako atraktivní, budete se muset v příštím roce podívat na směr NUMUS. Mince se zdá být docela nespolehlivá s opravdu tenkými objemy, jak je znázorněno na Coinmarketcap.

Mince Masternode, které je třeba zvážit

Ačkoli vám mince s nižším tržním stropem mohou nabídnout vysoce atraktivní výnosy, jsou mnohem méně stabilní a proto nejsou tak spolehlivé jako jedna z více zavedených mincí na trhu.

Pomlčka

V top 20 coinech je aktuálně jeden masternode, kterým je Dash. Díky tomu je jednou z nejpopulárnějších mincí, která funguje jako masternode. Operace masternode v Dash jsou ty, které zahrnují „PrivateSend“ a „InstantSend“.

Vzhledem k poptávce je však provozování masternode na Dashu jedním z nejdražších, přičemž je třeba vsadit 1 000 Dash. V době tisku to je přibližně 600 000 $. Díky tomu je ROI v průběhu roku poměrně malá, aktuálně pouze 7%.

To však přináší výhodu v tom, že můžete při hlasování o aktualizacích v síti Dash dělat důležitá rozhodnutí o správě a řízení. Tito masternody mají schopnost formovat vývoj do budoucna.

Pokud vás zajímají další informace o tom, jak se zapojit do Dash masternode, můžete navštívit úředníka webová stránka.

VEChain

VEChain je blockchainové řešení, které chce vyřešit problém globálních padělků a padělaného zboží. Chtějí sledovat dodavatelský řetězec tak, aby mohl být původ dotyčného zboží potvrzen zpět důvěryhodnému výrobci.

To lze použít jako řešení sledování dodavatelského řetězce pro řadu produktů, včetně zemědělství a luxusního zboží. Chtějí vybudovat důvěryhodný a distribuovaný ekosystém pro podnikání, aby potvrdili pravost nároků.

Cena za provoz masternode na VEChain je v současné době 10 000 VEN tokenů, což je přibližně 42 000 $.

PIVX

Mince na ochranu osobních údajů PIVX je další zajímavá kryptoměna, pro kterou možná budete chtít uvažovat o spuštění masternode. Tento projekt je jedinečný v tom, že je jedním z mála soukromých coinů, které používají algoritmus konsenzu POS.

PIVX Coin využije masternode k tomu, aby zrychlil své transakční rychlosti a zajistil větší bezpečnost ochrany osobních údajů. Je to také opravdu zajímavé v tom, že odměna není statická a rozhodne o ní síť.

Pokud byste chtěli provozovat masternode PIVX, museli byste vsadit 10 000 žetonů PIVX, což je při současných cenách přibližně 56 000 $. Ačkoli je to docela drahé, má to také tu výhodu, že o rozhodnutích o správě hlasují masternody.

Pokud byste chtěli provozovat masternode PIVX, potřebujete na svých serverech 24 hodin provozu a také vyhrazenou IP adresu. O jejich masternodech PIVX je mnohem více informací webová stránka.

Spuštění MasterNode

Nyní, když máte představu o tom, jak masternode funguje, by vás mohlo zajímat hostování vašeho vlastního. Jak přesně byste to ale udělal?

Nastavení vlastního masternode může být docela složitý postup, který by vyžadoval určité znalosti příkazů prostředí Linux. To je nutné k nastavení klientského softwaru na strojích.

Pokud se s tím necítíte úplně v pohodě, existují i ​​další jednodušší možnosti. Jedním z nich je využití hostingových služeb třetích stran. Ty však budou vyžadovat měsíční výdaje, které by vám mohly sníst návratnost.

Ať už se vydáte jakoukoli cestou, spuštění masternodu může být atraktivní alternativou k pouhému držení mincí. Poskytne to další výhodu v tom, že vaše peníze budou pracovat pro vás a poskytnou vám kryptocoiny, zatímco spíte.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me