Co je Tether (USDT)? Přehled kontroverzního stablecoinu

V Tetheru je určitá ironie …

Je to stabilní mince, která by mohla kdykoli prasknout. Obchodníci s kryptoměnami potřebují stabilitu. Sakra, každý potřebuje trochu stability – zejména ti z nás ve všech věcech bitcoinů a blockchainů.

Tradičně bychom hledali stabilitu v měnách Fiatu, jako je USD nebo EURO. Ne všechny burzy však nabízejí obchodování s fiat páry. Požadavky zákonů KYC, AML a dalších zákonů nezbytných pro párování kryptoměny se stabilním fiatem jsou pro mnoho burz prostě příliš skličující a pro malé nemožné.

Obchodníci však potřebují stabilní úložiště hodnoty. Jízda na altcoinových vlnách je náročná, protože se nemusíte bát, že vaše hlavní mince (ať už je to BTC, ETH atd.) Také stoupá a klesá při plánování vašeho dalšího obchodu.

Ale kde je vůle … tam je cesta.

Stabilní mince, základní potřeba

Potřebujeme stabilitu. V krypto světě, kde může velký boss (bitcoin) růst a klesnout o 20% za jediný den – potřebujeme stabilní a bezpečné útočiště. Důvody jsou trojí:

Použít jako měnu

Ať už cestujete, posíláte platby přes hranice, nebo dokonce čekáte na potvrzení transakcí přes blockchain – potřebujeme míru stability v měně.

Stabilní mince zajistí, že hodnota peněz, které někomu pošlete, bude při příchodu stejná. Obchodníky a investory to zvláště zajímá.

Obchodování

Nesčetní obchodníci s kryptoměnami se tam jednoho dne snaží řídit lambo. Snaží se toho dosáhnout výměnou jedné mince za druhou, obchodováním (doufejme, že nahoru), dokud nezmáčknou kožený volant svého vysněného vozu.

Mezitím však potřebují bezpečnou garáž, aby mohli zaparkovat svůj současný bič. Bylo by přinejmenším zklamáním, kdyby se propracovali k Maserati – jen aby viděli, jak se proměňuje ve Ford Pinto. Zaparkováním svého bohatství, ať už je to jakkoli skromné, ve stabilní minci během ‚netradičních hodin ‘, jsou schopni jej udržet v bezpečí.

Hromadné přijetí „Svatý grál“ kryptoměny

Forbes zmiňuje že jakmile veřejnost uvidí, že kryptoměny mohou být stabilní, budou mnohem dychtivější je používat – jako měny. Od počátku bitcoinů bylo snem anarchistů i nadšenců masové přijetí: svět finanční svobody, kde máme kontrolu nad svými vlastními penězi.

Propast kryptoměny

Překročení „propasti“ směrem k adopci kryptoměny. Zdroj: Hackernoon

Možná by nás stabilní mince mohly přivést k tomuto majáku naděje. Koneckonců, veřejnost nepřijala hromadně bitcoiny, protože věděla, že není stabilní. Průměrný Joe nechce jeden den koupit pivo za 0,02 bitcoinu a další den pak stejné pivo za 2 bitcoiny. Stabilní mince by si však udržela svoji hodnotu a poskytla by stejnou bezpečnost jako fiat, což by vedlo k masové adopci.

Co je Tether?

Tether, nebo jak je známo z jeho tickeru, „USDT“ je jednou z prvních stabilních mincí. Každý token Tether (USDT) má být „připoután“ k jednomu americkému dolaru – a nabídnout tak obchodníkům stabilní místo k zaparkování svých peněz při ukončení obchodu s BTC, ETH nebo jinými spárovanými kryptoměnami.

USDT neboli Tether Limited byly koncipovány v lednu 2012. V té době to whitepaper označoval jako Mastercoin. Název se změnil na Realcoin, když byl zveřejněn v roce 2014. A v lednu 2015 byl spuštěn jako Tether společností Bitfinex – jedním z největších monster v oboru kryptoměn.

Logo Tether

Obrázek přes Tether.to

Podle Coinmarketcap – je to v současné době 7. nejobchodovanější mince – a zdaleka nejobchodovanější stabilní mince. Žádné překvapení, protože je nabízeno desítkami absolutně největších burz i nesčetných středně velkých burz.

Díky tomu mohou investoři a obchodníci posílat USDT mezi burzami, mezi sebou a samozřejmě snadněji obchodovat mezi krypto páry. USDT S tímto typem hybnosti pokračuje ve své dominanci – navzdory několika „škytavkám“ v posledních letech…

Ale jak funguje Tether?

Autor David Gerard byl citován Wall Street Journal rčení:

Tether je jakousi centrální bankou kryptoměnového obchodování … [zatím] se nechovají tak, jak byste čekali od odpovědné a rozumné finanční instituce..

Podobně jako centrální banka tiskne Tether své mince. Poté tyto mince prodává. Teoreticky kdokoli, kdo vlastní určité množství Tetheru, jej může poslat společnosti Tether Limited a obdržet ekvivalent v hotovosti. Na blockchainech existují postroje využívající Omni Protocol – protokol speciálně vyvinutý pro Tether Limited.

Tyto protokoly se skládají z softwaru s otevřeným zdrojovým kódem (na Githubu), který používá technologii blockchain k vydávání a vyplacení těchto konkrétních mincí Tether. Tether limited dále tvrdí, že USDT je ​​„100% krytý skutečnými aktivy fiatové měny na našem rezervním účtu.“

A jakmile někdo souhlasí s „podmínkami služby“ společnosti Tether Limited, pak může uplatnit Tethers s konverzním poměrem 1 tether USDT se rovná 1 USD.

Ironické však je, že i když teoreticky můžete svůj USDT směnit za tvrdé USD – nemůžete tak učinit, pokud jste občanem USA. Od ledna 2018 se společnost Tether Limited „rozhodla přestat poskytovat služby jednotlivým i firemním zákazníkům v USA… pokud nejsou oprávněnými účastníky smlouvy („ ECP “).“

Jak funguje Tether USDT

Přehled Tether Stablecoin. Obrázek přes Svatá transakce

To je, jak si dokážete představit, poněkud znepokojující. Centrální banka, zejména ta, která tiskne ekvivalent nejstabilnější měny na světě, by byla velmi podezřele, kdyby tiskla pouze peníze pro použití jinými společnostmi – ale nepřijímala je ve své vlastní pobočce.

Je to, jako byste mohli utratit peníze za nákup potravin, zaplatit za benzín a jít do kina – ale pokud byste se je pokusili uložit ve své bance, nedovolili by vám.

Situace, jako jsou tyto, vyžadují další vyšetřování …

Kdo je za Tetherem?

Tether Limited provozuje 3 jednotlivci: JL Van Der Velde, Giancarlo Devasini a Stuart Hoegner. Společnost sídlí v Hongkongu.

Jak jsme se dozvěděli dříve, Tether byl původně vytvořen a pojmenován Mastercoin a Realcoin. Původně se snažil vzlétnout, stejně jako mnoho jiných mincí. Počínaje lednem 2017 a pokračujícím v příštím roce a půl však počet postrojů tištěných „centrální bankou Tetheru“ vzrostl z 10 milionů USD na téměř 2,8 miliardy USD.

Další výzkumy ukazují, že v únoru 2018 Tether představoval přibližně 10% objemu obchodování bitcoinů. Do konce léta 2018 představoval téměř 80% objemu bitcoinů po celém světě.

Tyto překvapivé statistiky jsou možné díky jedné skutečnosti: CEO společnosti Tether, Van Der Velde, je také generálním ředitelem jedné z největších burz na světě: Bitfinex. Bitfinex se sídlem také v Hongkongu nabízí obchodování se stovkami mincí, z nichž desítky jsou spárovány s USDT. A protože Bitfinex nemá sídlo v USA ani nenabízí své služby občanům USA – jedinou stabilní mincí, na kterou se mohou obchodníci dostat, je … Tether.

Partnerství is is nepochybně bylo pro obě společnosti docela plodné. Přesto, když je jedna osoba za dvěma titánskými entitami v tomto odvětví … nastávají určitá pokušení.

Tether Klady a zápory

To, zda se rozhodnete použít Tether jako svůj stabilnícoin volby, bude záviset na vašich osobních preferencích a toleranci vůči riziku. Budete také muset zvážit konkrétní výhody / nevýhody stablecoinu.

Tether Klady a zápory

Klady a zápory Tetheru. Obrázek přes Cryptomaniaks

Pojďme se na ně podívat trochu hlouběji.

Profesionálové

 • Nejdelší zavedená stabilní mince: Řekněte, co chcete, ale je tu něco, co je třeba říci o zkušenostech. Spousta firem si užívá zobrazování reklam a zveřejňování transparentů s nápisy „Založeno 1955“ nebo „Rodinný provoz od roku 1920“ nebo „50 let excelence“. Lidé nacházejí pohodlí a bezpečnost v podnikání s kořeny. Koneckonců, pokud se něco zlomilo – proč to opravit? A jaký lepší obchod inzerovat jeho délku než stabilní mince. Tether překonal několik cyklů boomu a poprsí. Proběhlo několik hacků. Osvědčilo se to v zásadě jako přístav skrz bouře.
 • Široce používané napříč nesčetnými burzami: Výhodou jeho dlouhé historie a špičkových spojení je virová míra šíření USDT. USDT je ​​k dispozici napříč mega a středními burzami, dokonce i některými malými. To dává obchodníkům všech úrovní zkušeností známou oporu, dobrou garáž, aby zaparkovali své úspory během volatilního boomu a cyklů kryptoměny.
 • Nedávno vydané audity pomáhají transparentnosti: Tether Limited nadále roste a rozvíjí se jako společnost. Vzhledem k několika hlasitým hlasům, které v loňském roce společnost odsoudily za nedostatek transparentnosti, obtížné služby zákazníkům a celkové zanedbávání zákazníků – se zdá, že Tether podnikla kroky k obnovení důvěry svých zákazníků. Jednou z nejnovějších funkcí je periodická vydání jeho účtů. Tímto cílem má společnost ukázat, že ve skutečnosti je každý USDT na svých účtech zajištěn skutečným USD.

Nevýhody

 • Obvinění z používání Tetheru k manipulaci s cenou BTC: Skutečnost, že generální ředitel společnosti Tether je stejný muž provozující Bitfinex, vedla mnoho lidí k zamyšlení, zda by mohlo dojít k nějaké tajné dohodě. Jeden zvlášť horlivý investigativní novinář Zdá se, že existují nepokryté důkazy, „které ukazují, že jeden subjekt umýt 24 000 BTC, nebo v té době více než 20% všech bitcoinů držených na Bitfinexu.“ To není malý kousek volné změny. Není to ani práce jednoho znuděného obchodníka. Takové nastavení vyžaduje neuvěřitelný kapitál a spojení. Kořeny tohoto problému ovlivňují také desítky tisíc lidí. Když se takto uměle manipuluje s objemem a cenou … trpí tím celý trh.
 • Vypadl v říjnu 2018: Nej ironičtější věcí na minci Tether je její jemné pochopení, že je stabilní mincí. Jeho hodnota je jednoduchá: věřte nám, že vaše peníze zůstanou stabilní. Zatím dovnitř Říjen 2018 objevilo se nové kolo hluboce znepokojujících obvinění: USDT nebyly zálohovány USD, žádné banky by s Tetherem nespolupracovaly a další. To vyvrcholilo virtuálním „spuštěním banky“. Obchodníci a běžní dlouhodobí HODLÉři začali prodávat své USDT za bitcoiny. Cena této „stabilní“ mince rychle klesla na 0,88 centu za dolar.
 • Tether byl předtím hacknut a ztratil 31 milionů dolarů: I když je pravda, že nesčetné burzy byly hacknuty za desítky milionů dolarů – problém s hacknutím Tetheru spočívá v tom, že je opět narušena jeho hodnotová nabídka. Když se společnost prodává jako poskytující stabilitu, bezpečnost a odpovědnost – poslední věc, kterou zákazníci chtějí slyšet, je, že jejich účty byly hacknuty a jejich těžce vydělané peníze ukradeny. Bohužel Tether byl několikrát hacknut.

Alternativy

Neboj se. Dokud budou lambové (a sny o lambech), budou tam garáže (a stabilní mince). Koule kryptoměny se rozšiřuje, rychle jako nikdy předtím. I když ceny prudce klesají, zvyšuje se podnikatelská nálada lidí a vášeň pro blockchain. Nyní existují alternativní stabilní mince. Máme na výběr z garáže:

Tether Alternativy

Alternativní stablecoiny: TrueUSD, USDC, DAI, GUSD a PAX

 • Pravda USD: Projekt vedený TrustToken, týmem lidí se zkušenostmi s blockchainem a kryptografií. Nemají ústřední entitu, jako je Tether, ale spíše důvěřují skupině společností třetích stran, aby zajistili fixaci TUSD 1 na 1 vůči USD. Cena TUSD zůstala stabilní až do 0,02 centu za dolar.
 • USDC: USDcoin stablecoin vydává Center Consortium. Jedná se o spolupráci mezi společnostmi Circle financial a Coinbase, oběma velkými jmény v prostoru blockchainu a kryptoměny. K zajištění věšáku používají mechanismus mnoha projektů v jedné síti. Každý projekt a firma v síti je povinna udržovat své vlastní rezervy. Tyto rezervy musí být navíc transparentně zveřejněny.
 • DAI: DAI je první decentralizovaná stabilní mince, která byla spuštěna týmem MakerDao. Vyžadují, aby jejich uživatelé kupovali a zajišťovali ekvivalentní množství etherea, aby udrželi svůj kolík stabilní. Uživatelé mohou také vsadit své coiny a být tak motivováni k výdělku nebo prodeji na základě cenové akce.
 • GUSD: Gemini Dollar (GUSD) je vydáván známou burzou Gemini. Stejně jako Tether je to plně stabilizovaný Fiat s podporou amerických dolarů v účtech. Na rozdíl od společnosti Tether si však prostřednictvím svých podílů v bance State Street ponechala průchozí pojistný produkt, který poskytuje pojištění FDIC v konkrétních mezích.
 • PAX: Token PAX vydává společnost Paxos Standard, svěřenecká společnost se sídlem v New Yorku. Je také krytý americkými dolary na bankovním účtu, ale je také regulován a schválen ministerstvem financí New Yorku. Jsou toho názoru, že jako kvalifikovaná důvěryhodná společnost může držitelům nabídnout větší ochranu.

Všechny tyto stabilní mince mají své vlastní jedinečné vlastnosti, výhody a nevýhody. Ale s přihlédnutím k obviněním, která byla vznesena proti Tetheru, a protože stabilní mince časem nezvýší hodnotu, nedoporučuje se dlouhodobě držet USDT – je to vlastně jeden z 25 běžných chyb, které investoři kryptoměny dělají podle CryptoManiaks.

Koneckonců, „unce prevence má cenu léku na vyléčení“, jak by řekl Benjamin Franklin. Identifikace a předcházení chybám vám uvolní cestu ke správné volbě. A správná garáž je tím rozdílem.

Nákup USDT a dalších stabilních mincí

USDT je ​​podle tržní kapitalizace v top 10 kryptoměn. Je to zdaleka nejoblíbenější stabilní mince a je docela likvidní na řadě burz. Můžete si jej například koupit u HitBTC, Huobi a Binance, nemluvě o Bitforexu.

To je největší síla USDT. Všechny ostatní alternativní stabilní mince jsou na menších burzách, i když je určitě možné je stále koupit. Koneckonců, je dobré diverzifikovat své portfolio, i když jde o stabilní coiny.

Můžete se například zaregistrovat na stránkách Binance a Buy USDT a USDC a Digix. Výhodou Binance je jejich nepřeberné množství altcoinů. Z tohoto důvodu potřebují několik stabilních mincí. Po přihlášení si můžete vybrat a vybrat si svou garáž. Sakra, ve všech třech můžete dokonce zaparkovat.

Binance AST

Zaregistrujte se na Binance a kupte si AST tokeny

Můžete také použít Coinbase k nákupu USDC. Jedná se o mamutí burzu a je jednou z největších v USD i v zahraničí. Jelikož USDT neumožňuje americkým občanům používat Tether, další nejlepší možností je USDC, který je k dispozici na Coinbase.

Proč nepoužívat USDC i USDT?

Registrací na HitBTC budete mít příležitost uložit své bohatství v USDT, USDC a nesčetných altcoinech.

Závěr

Krypto svět potřebuje stabilní minci. Obchodníci s kryptoměnami potřebují stabilní minci, aby mohli zaparkovat své bohatství. Přeshraniční kryptoměny vyžadují stabilní minci, aby zajistily správný převod hodnoty. Obyčejní lidé by také mohli těžit ze stabilní mince (zejména lidé žijící v zemích, jako je Venezuela, kde se jejich fiatová měna sama zhroutí.) Ve skutečnosti by všichni v blockchainu, od začátečníků až po odborníky, měli ze stabilních mincí velký užitek – pokud prokáží být jedním z katalyzátorů masového přijetí.

To znamená, že Tether (USDT) nemusí být tím nejlepším řešením. Bylo to hacknuto, manipulováno a centralizováno.

Existují alternativy: True USD a USDC (používané společností Coinbase), které udržují stabilitu prostřednictvím rezerv; DAI a AAA Reserve, které udržují stabilitu netradičními prostředky. Přesto jsou tyto projekty zatím nevyzkoušené. Možná tedy bude řešením experimentovat s těmito novými stabilními mincemi.

Nyní, která statečná duše vystoupí jako první?

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me