Co je Ripple XRP?

Pokud si někdo myslel, že porozumění bitcoinu a dalším kryptoměnám bylo komplikované, pak Ripple určitě zpochybní vaše vnímání pokročilé technologie blockchainu.

Takže, co přesně je Ripple a kam směřuje?

Abychom mohli odpovědět na tuto otázku, musíme nejprve položit základy některých základních charakteristik, díky nimž je něco úplně jiného než bitcoin. Jistě, je to také digitální měna, ale je to také platební protokol.

Jedná se o základní infrastrukturu otevřeného zdroje, jejímž cílem je usnadnit pohyb peněz. Je to distribuovaný a platební protokol v reálném čase pro cokoli peněžní hodnoty. Abychom Ripple co nejlépe porozuměli, pomůže nám podívat se na obchodní model, který funguje roky.

Toto je odvětví poukazování peněz.

Podobnosti mezi zvlněním a remitterem

Když někdo myslí na peněžní převody v zahraničí, Western Union je pravděpodobně jednou z nejpozoruhodnějších společností v oboru. Expaty je globálně používají již řadu let.

Nejvhodnější na této společnosti je relativně decentralizovaná povaha provozu. Na rozdíl od platby Swift v tradičních bankách, když provádíte platby v pobočce Western Union, vaše peníze z této pobočky neodcházejí.

Předpokládejme například, že chcete něco poslat příbuznému v jiné zemi. Přihlásili byste se do místní Western Union, dali byste jim hotovost a řekli jste jim, kde příjemce bydlí. Také byste jim dali celé jméno.

Vaše pobočka by pak dala pobočce v místě příjemce vědět, že danou osobu bylo třeba zaplatit. Jakmile bude této osobě zaplaceno, dojde k neformální dohodě, že vaše místní Western Union dluží té druhé. Bylo by to buď vypořádáno v budoucnu, nebo by bylo započteno jinými platbami.

Je také důležité si uvědomit, že to je ze své podstaty založeno na důvěře. Důvěřujete své místní pobočce, váš přítel důvěřuje jeho a pobočky si musí důvěřovat také navzájem.

Ačkoli jde o skutečně nový způsob uvažování, jedná se o obecný koncept zvlnění. Přesto lze s tímto protokolem představit mnohem více.


Distribuovaný protokol

Ripple si klade za cíl být platebním systémem, kde každý může rychle a s minimálními poplatky převést cokoli hodnotného do celého světa. Povaha protokolu Ripple si klade za cíl směrovat platbu od jednoho jednotlivce k druhému co nejlevnějším způsobem.

Hlavní rozdíl mezi protokolem Ripple a příkladem převaděče peněz výše je ten, že dva agenti v síti Ripple si ve skutečnosti nemusí vzájemně důvěřovat, aby dokončili transakci.

Protokol Ripple umožňuje dvěma agentům najít třetí stranu, která oběma důvěřuje, aby mohla transakci dokončit. Ve skutečnosti to nemusí být jen jeden agent, může existovat řetězec agentů, kteří si navzájem důvěřují.

Protokol prohledá celou decentralizovanou síť Ripple a pokusí se vytvořit řetězec důvěry, který lze použít v této konkrétní transakci.

To, co je na konceptu opravdu fascinující, je to, že lze přenést vše, čemu člověk přisuzuje hodnotu.

Mohlo by to například zahrnovat fyzická aktiva, jako jsou komodity. Neexistuje žádné omezení toho, co lze převést, pokud jsou oba agenti připojeni k síti Ripple ochotni toto zboží vyměnit.

Zadejte XRP

Token zvlnění (XRP) je digitální aktivum, které se v síti používá jako transakční poplatek. Cena těchto transakcí je přibližně 0,00001 XRP. Jakmile je toto zaplaceno, síť je zničí, aby se vytvořily náklady a zabránilo jakémukoli spamování transakcí hlavní knihy.

Genialita XRP spočívá v tom, že také umožňuje usnadnění transakce, i když mezi účastníky neexistuje žádný řetězec důvěry.

Ve výše uvedeném příkladu s remitenčním operátorem, pokud síť Ripple nemůže navázat tento řetězec důvěryhodnosti, lze na oplátku použít tokeny XRP. Platební brána poskytne cenu transakce v XRP.

Přestože jednání jako měna poslední instance je jedním z účelů tokenu XRP, existuje řada dalších výhod, díky nimž je transakce s XRP mnohem efektivnější.

Transakce XRP se vyrovnají za méně než 4 sekundy. Když je tedy odeslán do sítě, vlastnictví aktiva se změní téměř okamžitě. To je na rozdíl od bitcoinových transakcí, které mají v současné době tendenci trvat několik hodin. Na obrázku níže vidíte srovnání transakcí za sekundu.

Zvlnění transakcí za hodinu

Navíc, protože Ripple je digitální aktivum se zvláštními ověřitelnými vlastnostmi, nelze jej v žádném případě „předstírat“. To znamená, že v síti Ripple existuje inherentní důvěra. Tam bylo také jen 100 miliard XRP, které byly kdy vytvořeny. Podle protokolu Ripple Protocol již nelze produkovat ani „těžit“ žádné XRP.

Špička The Ice Berg

Potenciál společnosti Ripple mít značný dopad na povahu globálního finančního systému nelze podceňovat.

Například jeden koncept, který se Ripple snaží narušit, je koncept „Nostro Banks“. Jedná se v zásadě o bankovní účty vedené jinými bankami v cizí měně. Jsou tam uchovávány za účelem usnadnění devizových plateb.

Ripple to považuje za zbytečný zdroj, který chtějí uvolnit. Chtějí být globálním trhem pro tyto účty, aby banky a účastníci deviz mohli nabídnout tento „float“ pro použití ostatními.

Umožní také odeslání peněz od místního poskytovatele, což znamená, že mezinárodní podniky nebudou muset vypořádat s nákladnými a pomalými platbami SWIFT.

Ripple si rovněž klade za cíl otřást největším trhem na světě, devizovým trhem. Vzhledem k tomu, že se denně obchoduje s více než 5 biliony dolarů, je to skutečně užitečný cíl.

Zvlnění práce s procesory plateb

Jejich cílem je dosáhnout toho vytvořením platebního kanálu XRP. Toto bylo oznámeno nedávno společností, protože vydali řadu nových funkcí, které zlepšují jejich Ledger a XRP Interledger Protocol.

To umožní zvýšit propustnost transakcí na desítky tisíc transakcí za sekundu, což přináší případnou škálovatelnost na úroveň Visa. To umožní lidem posílat peníze přes hranice tak rychle, jak budou moci přejet kreditní kartou.

Společnost Ripple také začala navazovat řadu důležitých vztahů se společnostmi, jako jsou banky a společnosti poukazující peníze. Tito hráči si stále více uvědomují obrovský potenciál blockchainu.

Díky čemu se Ripple tak liší od jiných kryptoměn, jako je bitcoin, je to, že jeho cílem není vytvořit zcela decentralizovaný svět, kde by banky a finanční instituce nebyly zapotřebí.

Vývojáři stojící za Ripple chápou, že finanční instituce a vlády budou vždy součástí našeho života. Chtějí však spolupracovat s globálními institucemi, aby bylo podnikání co nejplynulejší, bez námahy a rychlé.

Nákup XRP

Jako třetí nejcennější kryptoměna je nyní Ripple XRP k dispozici pro nákup na různých burzách kryptoměny. Například jej můžete získat na burze Kraken jako fiat bránu, kde si můžete koupit žetony za USD.

Můžete také obchodovat s XRP jako derivátový future nebo CFD produkt. To vám umožní obchodovat s tokenem pomocí pákového efektu, který může zvýšit výnosy a ztráty. Pokud byste to chtěli obchodovat jako budoucnost, můžete použít XRP Futures na burze Bitmex. Alternativně, pokud byste chtěli použít produkt CFD, můžete použít makléře jako IQ Option.

Jakmile máte ruce na nějakém XRP, musíte najít nejvhodnější možnosti ukládání. Zatímco ponechání malého množství XRP na burze je v pořádku, díky osvědčeným postupům v oblasti kryptoměny budete většinu svých coinů ukládat offline.

Ukládání XRP

Existuje řada možností úložiště Ripple XRP, které máte k dispozici. Snad nejbezpečnější možností je využití hardwarové peněženky s kryptoměnou, jako je Ledger Nano. To vám umožní ukládat vaše tokeny a snadno je odesílat / přijímat bez vystavení vašich soukromých klíčů internetu nebo místnímu prostředí počítače.

Pravděpodobně jednou z nejzákladnějších možností skladování je použití papírové peněženky Ripple. S tímto vygenerujete adresu Ripple XRP, na kterou pak můžete posílat tokeny. Budete si muset zapsat soukromý klíč a veřejnou adresu. Jakmile odešlete své tokeny na adresu, musíte použít svůj soukromý klíč v libovolném klientovi Ripple k opětovnému odeslání tokenů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map