Co je Replay Attack

Jedním z důvodů, proč je nadcházející hardwarový nástroj SegWit2X tak sporný, je ten, že proti němu nemá ochranu opakujte útoky. Mnoho lidí se obává vyhlídky na opakovaný útok a toho, jak by to mohlo poškodit integritu sítě.

Během předchozích hardforků, jako je bitcoinová hotovost, byla zavedena ochrana proti přehrání, a proto zde nebyl prostor pro zlověstné jedince, aby se pokusili o útok.

Než se podíváme na to, co je útok na opakování, musíme pochopit některé základní technologie, které jsou základem bitcoinu.

Aktuální bitcion blockchain

Bitcoinové transakce probíhají na veřejném blockchainu. To znamená, že jsou otevřené pro kohokoli, kdo je vidí, protože ID transakce, příjemce a adresa odesílatele jsou vysílány do sítě.

Účetní knihu si mohou stáhnout v celém rozsahu také ti, kteří chtěli analyzovat transakci a provést audit. Mohou se také podívat na vaši konkrétní transakci a zaznamenat, zda byla platná na základě soukromých vstupů.

Pokud v komunitě panují spory o aktuálním stavu technologie i o dalším postupu, je představena myšlenka vidlice. Vidlicí může být buď měkká vidlice nebo tvrdá vidlice. V případě a měkká vidlice, staré uzly v síti stále rozpoznají nové bloky jako platné. Proto je zpětně kompatibilní a pouze většina těžařů potřebuje upgrade na nový software.

Když se však změny vztahují na skutečný blok struktury (například velikost bloku), bude to provedeno prostřednictvím hardforku. S hardforkem musí všichni účastníci upgradovat na nový protokol, protože dříve neplatné bloky a transakce jsou nyní platné.

Pro ty účastníky trhu, kteří neaktualizují, budou pokračovat se starým blockchainem a ti, kteří upgradovali, začnou nový blockchain a kryptoměnu. Přesně to se stalo s vidličkou bitcoinového blockchainu 1. srpna s Bitcoin Cash.

Je důležité zdůraznit, že dva řetězy budou vypadat přesně stejně těsně před vidličkou. Poté, co jsou vidlice nalezeny nové bloky, budou mít různé transakce s různými zůstatky.

Jak fungují útoky Replay

Jak fungují útoky ReplayPokud dojde k rozdělení řetězu na hardforku, budete vlastnit přesně stejné množství mincí na obou řetězech. Problém s tím nastává, když utratíte peníze pouze za jeden řetězec. Co se stane na druhém řetězci?

Teoreticky, pokud utratíte peníze za jeden z řetězců, pak někdo jiný může v transakci použít přesně stejná pověření, včetně vašeho podpisu, a předložit je pro zařazení do druhé účetní knihy. Proto může někdo jiný utratit vaše peníze na druhou knihu, protože váš podpis je platný pro obě.

To neznamená, že někdo může poslat jinou částku jiné osobě s vašimi prostředky v druhém řetězci. Transakce ji musí přesně replikovat. Stále však představuje určité problémy. Jednotlivec, který odesílá stejný požadavek na transakci na druhou knihu, provádí útok opakování.

V případě hardwarové bitcoinové hotovosti byla zavedena ochrana proti přehrání. Umístili speciální část kódu, která plně identifikovala, že transakce se týkala pouze bitcoinové hotovosti. Díky těmto speciálním identifikačním údajům odmítne jakýkoli bitcoinový uzel tuto transakci, protože zjistí, že se týká pouze bitcoinové hotovosti.

Žádná ochrana proti opětovnému přehrávání pro SegWit2X

Bohužel nebude existovat žádná ochrana přehrávání pro nadcházející vidličku, protože vývojáři za upgradem SegWit2X uvedli, že základní tým Bitcoin by jej měl implementovat, pokud se o to obávají.

Problém s tímto argumentem spočívá v tom, že jádro nemá dostatek času na provedení těchto změn. Schémata ochrany přehrávání jsou samy o sobě hardforky a implementace jakéhokoli druhu ochrany přehrávání bude nyní mít za následek tři různé blockchainy. K dispozici bude vidlice SegWit2X, bitcoinové dědictví a bitcoinové dědictví s ochranou proti přehrání.

To je jedním z důvodů, proč jsou hlavní vývojáři bitcoinů a další významní lidé, jako je Charlie Lee, proti SegWit2X. Pokud by bylo více času na přípravu na hardfork, mohla by být zabudována ochrana proti přehrání.

Chraňte se před Replay Attacks

Pokud jste bitcoinový investor a neprovádíte tak často s Bitciónem, měli byste se zdržet posílání jakýchkoli peněz po rozdvojení, dokud nebude poskytnuta jasnější.

Pokud však opravdu potřebujete provést transakci a chcete oddělit své účty ve dvou hlavních knihách, můžete zvážit míchání služeb. S tímto provedete transakci v kterémkoli řetězci, kterou nelze přehrát. Existuje určitá třída transakcí, která to dokáže.

Těmito transakcemi jsou buď odměny, které těžaři získají (protože se jedná o nové finanční prostředky), nebo Coinbase transakce které jsou smíšené. S těmito transakcemi Coinbase může být vaše transakce smíchána s jinou nehratelnou transakcí.

Těšit se

Ačkoli nadcházející hardfork nemá ochranu proti přehrání, nemělo by to být velkým problémem, pokud jste bitcoinový „Hodler“. Neutrávíte pravidelně své mince, a proto máte čas sledovat, jak se věci vyvíjejí.

Jak jsme viděli z bitcoinové hotovostní ságy, před vidličkou kolem toho, co by se mohlo bitcoinu stát, se šířilo hodně FUD (Fear Un certainty and Destruction). Přesto se zdálo, že vidlice postupovala bez námahy a vedla ke zvýšení ceny bitcoinů.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me