Co je NEM (XEM)? Kompletní průvodce po blockchainu Smart Asset

NEM je zkratka pro New Economy Movement, blockchainovou platformu, která byla postavena od základů.

Skutečná kryptoměna se obchoduje se symbolem XEM. Byl navržen jako podnikové řešení pro nadcházející revoluci blockchainu a globální ekonomiku.

Původní myšlenky na vytvoření NEM se objevily na příspěvku na fóru BitcoinTalk od uživatele UtopianFuture. I když to bylo původně plánováno jako vidlice blockchainu NXT, tvůrci se rozhodli místo toho použít zcela novou codebase a 25. června 2014 vydali alfa verzi napsanou v Javě. První stabilní verze byla vydána v březnu 31, 2015.

Aktuálně je NEM přepisován a aktualizace s názvem „Katapult”, Se očekává, že vyjde někdy v roce 2018. Díky tomu bude NEM rychlejší a škálovatelnější, stejně jako přidání agregovaných transakcí a víceúrovňových účtů s více podpisy, dvou funkcí, které na blockchainu dříve nebyly nikdy implementovány.

Systém NEM Smart Asset

Jednou z klíčových vlastností NEM je to, čemu říkají Smart Asset System. To je jádro toho, co dělá NEM jedinečným. Byl vyvinut jako přizpůsobitelné řešení blockchainu, které umožní desítky případů použití pomocí výkonných, ale jednoduchých volání API.

Stejně jako většina decentralizovaných řešení blockchain je síť NEM zabezpečena globální sítí uzlů, kterou platforma používá jako server brány API..

Díky tomu se NEM velmi snadno používá pro vývojáře, kteří nyní mohou vytvářet výkonné DApps bez speciálního softwaru, protože všechny funkce poskytované NEM jsou snadno dostupné přístupem k API Gateway.

Navrhování platformy NEM tímto způsobem umožnilo velkou míru flexibility, pokud jde o design systému a použití aplikací. Kromě přímého přístupu k NEM API mohou aplikace přistupovat také k dalším serverům při zadávání požadavků na platformu NEM a vývojáři mohou dokonce přizpůsobit stávající servery a nechat je používat NEM v procesech na pozadí.

Adresy NEM a mozaiky

NEM adresy jsou základní kontejnery používané k uložení aktiv, které lze aktualizovat i měnit. Adresa může být stejně jednoduchá jako peněženka s mincemi, nebo složitější, například volební průzkum, který shromažďuje hlasy, nebo dokonce celý systém obchodování s aktivy.

Jakmile jsou adresy definovány, mohou vývojáři pokračovat v tvorbě „Mosaics“. Mozaiky jsou definovány jako identická, převoditelná aktiva, která představují aktiva držená v adresách. Vytvořením flexibilního systému adres a mozaiky se NEM stává životaschopným v nesčetném počtu případů použití.

Skutečné kouzlo pochází z přístupu k funkcím prostřednictvím NEM API. Kvůli tomuto designu může kdokoli vytvořit libovolnou aplikaci nebo systém, o kterém by mohl snít, a poté jej snadno připojit do systému NEM API.

Případy použití NEM

obraz Zdroj


Další informace o případech použití NEM tady.

Důkaz o důležitosti a sklizeň

Zatímco bitcoiny a mnoho dalších coinů používá Proof of Work jako mechanismus konsensu a další skupina coinů si jako svůj algoritmus zvolila Proof of Stake, blockchain NEM používá k dosažení konsensu jedinečný algoritmus známý jako Proof-of-Importance.

Proof of Importance stimuluje aktivní účast v síti přiřazením skóre důležitosti každému uzlu, které určuje, jak často může tento uzel sklízet (což je podobné těžbě v PoW a stakingu v systémech PoS) tokenu XEM. Tím je zajištěna decentralizovaná síť uzlů, které se chovají jako dobří účastníci.

Část systému je podobná systému PoS. Rozdíl je v tom, že mince musí být uděleny dříve, než se započítají do důležitosti vašeho účtu nebo uzlu. Jakékoli mince vložené do vaší peněženky začínají jako neinvestované mince.

Každý den se vloží 10% mincí na vašem účtu. Abyste získali nárok na skóre důležitosti, musíte mít v peněžence 10 000 vložených mincí. (Hodnota ~ 4 000 $ k 27. dubnu 2018 za Coinmarketcap.com). I když je tato část jako vsazení v systému PoS, je to jen jedna část výpočtu důležitosti.

Případy použití NEM

obraz Zdroj

Druhá část výpočtu důležitosti pochází z transakčního grafu sítě NEM, který je neustále sledován a analyzován, aby se určilo, které uzly poskytují největší přínos pro síť.

To znamená, že uzly, které síť nejvíce používají, jsou ty nejdůležitější, které podporují aktivní účast v síti. Kombinace rozhodného skóre a analýzy transakcí tvoří celkové skóre důležitosti a ti s největším skóre důležitosti mají největší pravděpodobnost úspěšného sklizně XEM.

Jednou z výhod algoritmu Proof of Importance je, že se nezpracovává intenzivně a plné uzly lze provozovat téměř na jakémkoli počítači, čímž se zabrání centralizaci těžby výkonnými stroji nebo čipy ASIC..

Rovněž se vyhýbá scénáři, kdy se ti, kteří mají nejvíce peněz, okamžitě stanou nejdůležitějšími v síti, protože to vyžaduje časový závazek, aby se mince mohly vložit. Menší hráči se mohou uchytit a stát se dobrým systémem v systému.

Sítě jako Bitcoin oddělují těžbu a provoz síťových uzlů, ale s NEM fungují na stejném softwaru. To dává uživatelům pobídku ke spuštění celého uzlu, protože je to nutné pro systém PoI, a v průběhu času se síť stává stále více decentralizovanou, protože se připojuje více lidí, aby využili výhodnou povahu XEM coinů.

I když to bude trvat nějakou dobu, než se to prokáže, systém PoI je určitě jedinečný mezi konsenzuálními algoritmy a zdá se být férovou a slibnou alternativou k tradičním mechanismům konsensu PoW a PoS.

Další funkce NEM

Funkce NEM

Obrázek přes Fotolia

NEM je také jedinečný v používání zvyku Algoritmus Eigentrust ++ který slouží k vytvoření systému reputace pro síťové uzly. V takovém systému každý uzel sleduje informace, které získává ze všech ostatních uzlů (transakce, nové bloky atd.), A nezávisle ověřuje informace.

Když jsou informace poskytnuté jinými uzly platné, poskytující uzel zvýší svou reputaci, ale pokud jsou informace neplatné, reputace se sníží. Reputace jsou neustále předávány po síti a udržovány aktualizovány v každém zúčastněném uzlu.

Takový systém poskytuje vynikající mechanismus pro odstraňování vadných uzlů a pro vyrovnávání zatížení sítě. Síť je tedy udržována co nejefektivněji.

Další funkce NEM:

  • Integrované filtry nevyžádané pošty, které zabraňují zaplavení sítě a ucpání prací nesmyslnými transakcemi
  • Systém synchronizace času P2P, který umožňuje síti udržovat přesná časová razítka, aniž by se při kontrole času spoléhal na jakékoli vnější servery
  • Šifrované zasílání zpráv na blockchainu bez hackování polí transakcí za účelem přenosu dat jako u jiných coinů
  • Multisignature addresses allow developers to define shared addresses and multiparty control over assets and containers

Další informace o technologii za sítí NEM a blockchainu najdete v jejich technický referenční dokument.

Veřejný vs. soukromý blockchain

Je možné, aby kdokoli vytvořil aplikace na veřejném blockchainu NEM pomocí jeho API. Některé aplikace a organizace však požadují další opatření na ochranu soukromí, a proto lze zajistit vlastní verzi NEM.

Toto řešení lze spustit na interních serverech, přičemž uzly použité v blockchainu jsou předdefinovány uživatelem. Ještě lépe, protože se jedná o uzavřené soukromé nastavení, lze deaktivovat některé funkce veřejné sítě, které jsou zavedeny, aby zabránily špatným uzlům způsobovat problémy, čímž se zrychlí síť o tisíce transakcí za sekundu.

Použití pro takovou uzavřenou soukromou blockchainovou síť není nijak omezeno. Toto řešení lze použít pro dopravní logistiku, věrnostní programy, lékařské záznamy a mnoho dalších možností. Podniky mohou vidět bezkonkurenční rychlost a zabezpečení transakcí, a to vše bez vystavení transakčních dat veřejné síti.

Je to perfektní řešení pro organizace, které chtějí těžit ze síly blockchainového řešení bez další režie veřejného řetězce.

Nákup XEM

Několik hlavních burz nabízí mince XEM, ale pokud nejste Japonci, budete k nákupu mince potřebovat bitcoiny, protože žádná z ostatních burz nenabízí nákupy fiat měn.

Pokud jste Japonec, můžete si XEM koupit za Yen na burze Zaif. XEM najdete také na Binance a Bittrex, stejně jako Upbit, HitBTC, Huobi, Poloniex a mnoho dalších menších burz.

Coincheck XEM Hack

Coincheck Hack

Obrázek přes Coincheck.com

Někteří investoři byli nepochybně odradeni hackerem Coincheck z ledna 2018, který vyústil v krádež 523 milionů XEM coinů v hodnotě zhruba 530 milionů $ v době hacknutí. Zatímco hack byl nešťastný, nemá nic společného se zabezpečením platformy NEM blockchainu.

Chyba hackeru spočívá v Coincheckovi, který zřejmě držel mince v horké peněžence, spíše než v průmyslovém standardním chladírně. Coincheck slíbil uhradit všech 260 000 zákazníků zasažených hackerem a cena XEM se od začátku dubna 2018 zotavuje.

Ukládání XEM

NEM má vlastní peněženku nazvanou Nano Wallet, kterou lze použít k ukládání, přenosu a příjmu XEM. Je kompatibilní s Windows, Linux a OSX a poskytuje plnou funkčnost, včetně podpory hardwarové peněženky Changelly Instant Exchange a Trezor. K dispozici je také mobilní verze pro Android i iOS.

Pokud máte zájem o převedení svého XEM a sklizeň, budete potřebovat klienta s plným uzlem.

To vše lze stáhnout z NOVÉHO webu tady.

Závěrem

Platforma NEM je jedinečným a slibným přírůstkem do blockchainového ekosystému. Slibuje, že se stane důležitým hráčem s nadcházející aktualizací Catapult, poskytující řešení na podnikové úrovni pro jakýkoli případ použití, se kterým může vývojář přijít, což je docela působivé.

Snadnost vývoje na platformě NEM bude jistě velkým lákadlem a flexibilita a jedinečný mechanismus konsensu Proof of Importance budou určitě atraktivní pro vývojáře jak pro veřejné, tak pro soukromé aplikace.

Ačkoli nikdy neexistuje způsob, jak zaručit přijetí jakékoli technologie nebo blockchainu, zdá se, že NEM podniká správné kroky k zajištění budoucího růstu a přijetí. A s cenami, které jsou po hackování Coinchecku v lednu 2018 stále depresivní, by to mohl být dobrý čas, abyste se dostali do mince.

Samozřejmě byste si měli udělat vlastní průzkum, ale určitě se jedná o projekt, který je třeba sledovat.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map