Sentinel Protocol ICO: Threat Intelligence Securing The Blockchain

Zabezpečení je i nadále hlavním problémem v krypto prostoru.

Ačkoli jsou blockchainy navrženy pro optimální zabezpečení kvůli jejich decentralizované povaze, nezabránilo to vystavení uživatelů a institucí pracujících na těchto blockchainech hackerům.

Od výměny Mt. Gox (hacknutí 473 milionů dolarů), po Bitfinex (hacknutí 72 milionů dolarů) a naposledy Crypto Youtuber Ian Balina (hacknutí 2 miliony dolarů).

Je jasné, že uživatelé a burzy jsou stále velmi vystaveni.

Naštěstí nová společnost Blockchain s názvem Sentinel Protocol slibuje řešení pro zabezpečení našich burz a fondů.

Co je Sentinel Protocol?

Sentinel Protocol nabízí ekosystém kybernetické bezpečnosti, který využívá kolektivní inteligenci specialistů na kybernetickou bezpečnost, stejně jako pokročilé technologie jako strojové učení a sandboxing, které pomáhají obchodníkům s kryptoměnami a burzám chránit jejich kryptoměny.

Přehled protokolu Sentinel

Obrázek přes sentinelprotocol.io

Funguje to tak, že poskytuje databázi reputace hrozeb, která obsahuje bezpečnostní zpravodajské informace, jako jsou adresy potvrzených nebezpečných peněženek hackerů nebo škodlivé adresy URL..

Databáze je umístěna na blockchainu a je připojena k API.

Burzy a další organizace mohou používat tato rozhraní API k přijímání upozornění nebo blokování akcí, kdykoli narazí na některou z těchto škodlivých adres URL nebo adres peněženky.

Protokol Sentinel poskytuje 3 hlavní bezpečnostní funkce: portál Sentinel Portal nebo databáze reputace hrozeb (TDRB), integrovaná bezpečnostní peněženka strojového učení (S-peněženka) a distribuovaný izolovaný prostor pro analýzu malwaru (D-Sandbox).

Databáze reputace hrozeb (TRDB)

Databáze reputace hrozeb je navržena tak, aby poskytovala decentralizovaný zdroj sdílených znalostí mezi prodejci zabezpečení. Tato databáze je poskytována jako API, ke kterému se mohou jednotlivci a organizace připojit.

Prodejci zabezpečení tradičně sami shromažďují informace a ukládají je do centralizovaných databází svých příslušných organizací.

To vedlo k slepým místům zabezpečení kvůli nedostatku úplných informací a také centralizaci životně důležitých dat a vytvoření jediného bodu selhání (hacking ruských státních hackerů ze strany NSA v říjnu 2017 je příkladem této chyby).

Sentinel databáze ohrožení reputace

Protokol Sentinel TRDB

TRDB používá schéma stimulačních tokenů, které povzbuzuje prodejce, aby přispívali do stále se rozšiřující databáze hrozeb obsahující adresy peněženek hackerů, škodlivé identifikátory URI, phishingové adresy, hash malwaru a další.

Příspěvky jsou ověřovány na základě skupinového konsensu a zpětné vazby od účastníků pomocí metody Delegate proof of stake.

Aktualizovat TRDB mohou pouze odborníci na zabezpečení, avšak běžní uživatelé se mohou také účastnit automatickým hlášením nebo ručním hlášením.

Automatické hlášení umožňuje bezpečnostní peněžence založené na strojovém učení založené na protokolech Sentinel, aby automaticky detekovala neznámé hrozby, na které uživatel narazí při připojení k TDRB API.

Když je hrozba identifikována, odešle se do databáze. Ruční hlášení vyžaduje, aby uživatel sám nahlásil informace o riziku, které jsou následně ověřeny doslovy bezpečnostní komunity.

S-peněženky

S- Peněženky mohou držet jednotlivci nebo instituce k ukládání kryptoměn se zvýšeným zabezpečením.

S-Wallet využívá strojové učení k předvídání příchozích bezpečnostních hrozeb na základě informací shromážděných z databáze reputace hrozeb. Peněženka funguje jako antivirový software, kromě toho, že nemusí čekat na příjem aktualizací z centralizovaného serveru. Může být proaktivnější při detekci na základě analýzy tendencí hrozeb a historie shromážděné z TRDB.

Peněženka S je obzvláště účinná proti hrozbám Ransom ware a poskytuje filtry pro adresy peněženek kryptoměn, adresy URL / URI a další formy dat.

Technologie strojového učení také umožňuje systému Sentinel Protocols Fraud Detection System identifikovat transakce, které jsou hlášeny kvůli zneužití nebo odcizení.

D-pískoviště

Sandbox je bezpečnostní mechanismus, který izoluje nevyzkoušené a neověřené programy. Tyto programy jsou izolovány od hlavní aplikace a do testovacího prostředí, takže je možné analyzovat potenciální hrozby a odesílat je do kolektivní inteligence prostřednictvím systému lístků.

Na tyto 3 funkce protokolu Sentinel dohlíží skupina „Sentinels“, skupina bezpečnostních odborníků, jednotlivců a organizací, kteří slouží k ověřování tvrzení o hackerství, analýze hlavní příčiny hrozby a aktualizaci databáze TRDB.

Přehled Sentinelů Protokol Sentinel

Obrázek přes Sentinel Bílý papír

Ekonomika tokenů protokolu Sentinel

Stejně jako motivace hackerů v černém klobouku k provádění škodlivých aktivit, i protokol Sentinel si klade za cíl vytvořit ekosystém, kde si hackeři v černém klobouku (nebo Sentinels) mohou vydělávat peníze přispíváním k bezpečnostním informacím o ekosystému.

Hlídky získávají za své příspěvky „sentinelové body“ a tyto body lze později převést na krypto tokeny zvané UPP (Uppsala) tokeny.

Body Sentinel se sčítají jako skóre reputace, které hodnotí, jak moc Sentinel pomohl oběti hackerství nebo přispěl k TRDB.

Uživatelé mohou nepřímo přispívat a získávat sentinelové body vytvořením nebo překladem článků, které komunitu upozorní na kybernetické bezpečnostní hrozby.

Tokeny UPP jsou měna používaná k platbě za bezpečnostní funkce v ekosystému Sentinel Protocol.

Databáze detekce hrozeb i integrace API jsou zdarma, zatímco uživatelé musí platit tokeny UPP, aby mohli používat pokročilejší funkce, jako je detekce anomálií na základě strojového učení nebo Distribuovaný sandbox.

tým

Sentinel Protocol shromažďuje jeden z nejzkušenějších týmů v prostoru Blockchain. Jejich společná expertíza v oblasti kybernetické bezpečnosti trvá desítky let a zahrnovala práci pro významné korporace i vlády.

Tým protokolu Sentinel

Patrick Kim – zakladatel a CEO

Patrick přišel s nápadem na Sentinel Protocol, když mu v roce 2016 bylo v důsledku hackingu z peněženky odcizeno 7 218 etherů (v té době kolem 70 000 $).

Vzal tento velmi nešťastný incident a přeměnil jej na obchodní příležitost založením nadace Uppsala, pod kterou spadá Sentinel Protocol..

Patrick přináší 10 let zkušeností se zabezpečením sítí a architekturou systémů ve společnostech Palo Alto Networks a Fortinet.

Předtím působil jako hlavní technologický konzultant Koreas ve společnosti Darktrace a globální bezpečnostní společnost zaměřená na AI. Konzultoval vládu a velké korporace včetně Korea Cyber ​​Defence a Samsung.

Hae-Min Park – obchodní operace

Hae vede obchodní operace protokolu Sentinel. Má více než deset let zkušeností v oblasti zabezpečení IT, specializuje se na architekturu databází, bránu firewall webových aplikací (dva patenty), zabezpečení fin-tech a strojové učení.

Před protokolem Sentinel Hae navrhl architekturu DB systému podnikového bankovnictví v KB Bank a vedl globální obchodní operace v Koreji ve společnostech F5 Networks a Darktrace.

John Kirch – hlavní evangelista

John má více než 25 let mezinárodních zkušeností v asijském high-tech průmyslu. Specializuje se na softwarová řešení nové generace, která řeší potřeby organizací na klíčových trzích v asijsko-pacifickém regionu, zejména v Japonsku.

Před Sentinel Protocol John zastával vyšší role v několika předních technologických společnostech včetně WatchGuard Technologies, Softbank, CyberGuard a Darktrace.

Výhody / silné stránky

 • Vysoce zkušený tým kybernetické bezpečnosti
 • Výhoda v oblasti zabezpečení kryptoměny
 • Sentinel má velmi užitečnou strukturu tokenů. Mají dobře navržené pobídkové struktury k vytvoření nejlepšího ekosystému pro kybernetickou bezpečnost.
 • Protokol Sentinel začal pracovat na bezpečnostním problému v roce 2016 a dnes je jednou z velmi malé skupiny společností zaměřených konkrétně na bezpečnost Blockchain

Nevýhody / slabosti

 • Úspěch protokolu Sentinel je velmi závislý na externí pomoci. Nejsem si jistý, zda tokeny budou stačit k tomu, aby motivovaly odborníky na kybernetickou bezpečnost ke vzájemné spolupráci, zejména pokud porovnávají, co vydělají jako součást ověřovací sítě, ve srovnání s prací výhradně pro jednu společnost blockchain (nebo neblokující).
 • Peníze, které jednotlivci nebo instituce platí za přístup k exkluzivním bezpečnostním funkcím, jsou velkým faktorem, který dnes brání nejlepším bezpečnostním odborníkům ve vzájemné spolupráci. Existuje také otázka utajení mezi národy, která může zabránit mnoha odborníkům na kybernetickou bezpečnost, kteří pracují pro vlády, přispět.

Specifika ICO

Sentinel protokoly Token Pre Sale začíná 23. května.

Jejich veřejný prodej začíná 27. května a končí 10. června. Společnost se snaží získat 32 900 000 $ a již získala 23 294 012 $.

 • Ticker: UPP
 • Typ tokenu: ERC20 (ačkoli společnost plánuje migraci na ICON, jakmile bude stabilnější)
 • Cena tokenu ICO: 1 UPP = 0,14 USD (0,00020000 ETH)
 • Cíl získávání finančních prostředků: 32 900 000 USD (48 000 ETH)
 • Prodáno v předprodeji: 15 400 000 USD (30% BONUS (ZABLOKOVÁNÍ 6 MĚSÍCŮ))
 • Celkový počet žetonů: 500 000 000 UPP
 • K dispozici pro prodej tokenů: 60% (300 000 000 UPP)

Distribuce tokenů předprodeje Sentinel

Požadavky na předprodej

Na seznamu povolených [uzavřeno]

KYC ověřeno (datum podání: 25. dubna – 5. května. Datum výsledku: 21. května)

Min./max. Příspěvek: 30–300 ETH

Požadavky na davový prodej

KYC ověřeno (Datum podání: 25. dubna – 12. května. Datum výsledku: 25. května)

Min./max. Příspěvek: 0,5–10 ETH

Závěr

Protokol Sentinel nabízí službu, která řeší kritický problém v krypto komunitě – bezpečnost.

Jak se spouští více burz a objevuje se více uživatelů kryptoměn, stane se zabezpečení jen větším problémem.

Tím, že se Sentinel stal jedním z prvních blockchainů, které se plně soustředily na bezpečnost, má dobrou pozici, aby byl v tomto prostoru po dlouhou dobu relevantním hráčem.

Společnost se moudře rozhodla jít cestou konvenčního marketingu a místo toho se zaměřuje na přivedení skutečných světových odborníků na kybernetickou bezpečnost do protokolu Sentinel a navázání partnerství s burzami, peněženkami a platebními službami.

Mohou čelit některým počátečním výzvám při náboru nejlepších bezpečnostních odborníků do sítě. Tito hráči jsou již velmi žádaní a budou se zabývat konkurenčními zájmy v reálném světě.

Věříme však, že přesčasy začnou protokol Sentinel dosahovat síťového efektu, protože do prostoru vstupují institucionální investoři a požadují vyšší úroveň zabezpečení na ochranu svých fondů.

Doporučený obrázek prostřednictvím protokolu Sentinel

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me