Recenze Bittrex: Kompletní přehled burzy

Pokud jste byli v prostoru kryptoměny nějakou dobu, slyšeli jste o výměně Bittrex nebo „Trex“.

Tato burza se sídlem v USA si sama vytvořila název vzhledem k množství mincí, které uvádějí ve svých knihách. Ve skutečnosti existují některé mince, které můžete získat pouze na burze, jako je Bittrex.

Ale je to všechno vytvořeno? Existují novější alternativy?

V této recenzi Bittrex vám poskytneme vše, co potřebujete vědět o výměně a jejich pověsti. Dáme vám také nějaké nejlepší tipy abyste mohli co nejlépe využít své obchodování.

Bittrex – přehled

Společnost Bittrex Inc. byla založena v roce 2014 a sídlí ve městě Seattle ve státě Washington. Jedná se o malou až střední burzu založenou na jejich 24hodinovém obchodním objemu přes 46 mil. USD. To je umisťuje na číslo 40 ve směnném žebříčku.

Bittrex založili čtyři odborníci na kybernetickou bezpečnost. Jsou nimi Bill Shihara (CEO), Richie Lai (CIO) a Rami Kawach (CTO). Všichni mají podobné pozadí, protože pracovali v oblasti zabezpečení sítí ve společnostech jako Amazon, Blackberry a Microsoft.

Zatímco Bittrex Inc. je společnost se sídlem v USA, nedávno rozšířila své operace o mezinárodní rameno. Toto sídlí na Maltě a oficiálně se jmenuje Bittrex Malta. Všichni obchodníci se sídlem mimo USA budou přesměrováni na international.bittrex.com.

Mezinárodní burza je téměř identická s burzou Bittrex.com, protože používá stejnou platformu a technologii. Je to jen proto, aby společnost Bittrex mohla účinně segmentovat a regulovat své mezinárodní obchodníky v evropské korporaci.

Až do nedávné doby byl Bittrex pouze burzou kryptoměn. Nedávno však získali řadu bankovních licencí, které jim umožňují přijímat fiat financování a zpracovávat fiat výběry. To by jim mohlo dát výhodu oproti některým z větších burz, které tuto funkci nemají.

Je Bittrex bezpečný?

Jednou z nejdůležitějších otázek, které si každý obchodník s kryptoměnou může položit, je, zda je burza bezpečná. Ve skutečnosti je nedávná historie plná řady významných výměnných hacků.

Na rozdíl od některých jiných starších ústředen ve vesmíru Bittrex neutrpěl žádné narušení. Skutečnost, že tři zakladatelé jsou experty na kybernetickou bezpečnost, je pro burzu velkou výhodou.

Podívejme se blíže na některé konkrétnější bezpečnostní postupy a protokol v Bittrexu.

Zabezpečení burzy

Pokud jde o správu mincí na burze, Bittrex tvrdí, že provozují takzvanou „pružnou, vícestupňovou strategii peněženky“. To v zásadě určuje, jak přistupují ke svým mincím a přesouvají je ze studené do horké peněženky.

Rovněž uvádějí, že většina jejich mincí je uložena v chladírnách. Toto je jeden z nejdůležitějších požadavků na zabezpečení směnárny kryptoměn. Skladování v chladu je postup, při kterém jsou mince uchovávány v prostředí se „vzduchovou mezerou“, kde k nim nelze získat přístup.

Když burza potřebuje přístup k těmto chladným uskladněným mincím, bude pravděpodobně vyžadovat ověření více podpisů a bude přesunuta do „horkých“ peněženek burzy. Jedná se o peněženky, které jsou připojeny k serverům a zpracovávají vklady / výběry.

Zabezpečení komunikace

Kontrola SSL na webu

Zkontrolujte doménu a platné SSL

Jak je dnes u většiny webových stránek standardem, Bittrex využívá na své doméně úplné šifrování SSL. To znamená, že veškeré informace, které jim posíláte z vašeho prohlížeče, by neměly být rušeny.

Je to také skvělý způsob, jak zjistit, zda jste na phishingovém webu. Pokud je certifikát SSL pro web neplatný, je pravděpodobné, že se hackeři snaží získat vaše informace.

Budete se chtít ujistit, že na web přistupujete přímo (nesledujte odkazy z jiných webů). Ujistěte se, že máte v prohlížeči zelený visací zámek a že jste buď zapnutý bittrex.com nebo international.bittrex.com.

Bezpečnost uživatele

Většina případů krádeže směn a phishingu je způsobena chybou uživatele. To je důvod, proč burzy implementují řadu postupů, aby se zabránilo konkrétním vektorům útoku.

Proto první věcí, kterou budete chtít udělat, když vytvoříte účet, je povolit dvoufaktorové ověřování. To bude fungovat jako další brána v případě, že někdo získá heslo vašeho účtu.

Nastavení 2FA Bittrex

Kroky k nastavení 2FA na Bittrexu. obraz Zdroj

Bittrex 2FA využívá aplikaci Google Authenticator, kterou si můžete stáhnout z Apple iStore nebo Google Play. Naskenujete QR kód, potvrdíte autentizaci na burze a v e-mailu, který pošlou.

Ovládejte své klíče &# 128273 ;:Navzdory tomu, jak bezpečný Bittrex může být, chcete se ujistit, že na burze nezanecháte značné množství mincí. Nikdy si nemůžete být 100% jisti, že k žádnému porušení nedojde.

Poplatky za bittrex

Pokud jde o poplatky, společnost Bittrex se rozhodla použít paušální poplatek za všechny své transakce. To je jednoduché 0,25% poplatek, který se vztahuje na všechny páry. To je relativně v souladu s jinými burzami, jako je Bitstamp atd.

I když je paušální poplatek snadno pochopitelný, je nevýhodný pro ty uživatele, kteří obchodují s velkým objemem a mohou být tvůrcem trhu. Model „maker-taker“ je něco, co používají jiné burzy, jako je BitMEX.

Tento model bude motivovat ty obchodníky, kteří přidávají likviditu do knih objednávek s limitními objednávkami. Můžeme jen předpokládat, že Bittrex tuto přebytečnou likviditu nepotřebuje. Pokud však uskutečníte velké obchody, které vytvářejí na burze likviditu, nezískáte žádné poplatky.

Potenciální aktualizace &# 128184 ;: Společnost Bittrex může v roce 2019 zavést do svých objednávkových knih dynamiku výrobce a odběratele. To bylo oznámeno v době, kdy uvedli nový obchodní engine pro jejich platformu. Takže sledujte tento prostor …

Poplatky za vklad / výběr

Pokud financujete svůj účet v kryptoměně, Bittrex vám nebude účtovat žádné poplatky. Pokud však chcete vybrat kryptoměnu ze své bittrexové peněženky, bude vám účtován poplatek odpovídající poplatku za síť nebo „horníci“.

V případě fiatového financování se nezdá, že by Bittrex na jejich konci účtoval nějaké poplatky. Jediné poplatky, se kterými se pravděpodobně setkáte, jsou poplatky, které pravděpodobně účtuje vaše banka nebo zprostředkující banky za směrování finančních prostředků.

Pokrytí mincí

Jednou z nejsilnějších výhod Bittrexu oproti některým dalším burzám je počet kryptoměn, se kterými můžete obchodovat. Ve skutečnosti jsou pravděpodobně jednou z nejlepších burz, pokud jde o podporu mincí.

To je ještě atraktivnější, když se zamyslíte nad skutečností, že nyní zavedly financování fiat. To znamená, že jsou pravděpodobně jednou z mála burz, kde můžete snadno převést fiat měnu na řadu různých menších altcoinů.

Kromě všech výpisů také vytvořili čtyři různé trhy pro některé mince. Mají například trh BTC, který má více než 220 mincí, s nimiž můžete obchodovat. Mají také trhy Tether (USDT), trh ETH a nově zavedený USD fiat market.

Fiat spáruje Bittrex.com

Seznam párů Fiat na Bittrexu

Jak vidíte výše, jedná se o docela smíšený výběr. Mají kombinaci některých mincí s velkými čepicemi s některými středními velikostmi čepic, které jsou pod nejlepšími 20 v CMC.

Další mince &# 128091 ;: Ačkoli Bittrex má docela rozsáhlou škálu mincí, které můžete obchodovat, existují i ​​jiné burzy, které mají větší výběr. Patří mezi ně například Binance, který má více než 300 různých mincí a větší objem.

I když je skvělé vidět tak velký výběr mincí, které jsou uvedeny v jejich knihách, neznamená to, že všechny tyto mince jsou vytvořeny stejně. Některé z nich mají velmi tenký objem, a proto jsou zcela nelikvidní, proto si toho před zadáním objednávky uvědomte.

Registrace Bittrexu

Chcete tedy Bittrex vyzkoušet?

Budete si muset vytvořit účet a zaregistrovat se na jejich výměně. Můžete přejít na jejich registrační stránku a zobrazí se vám následující formulář.

Registrační formulář Bittrex

Registrační formulář Bittrex

Jakmile se zaregistrujete a vytvoříte si účet, budete muset registraci potvrdit pomocí odkazu, který vám zaslali na e-mail. Po potvrzení účtu jim budete muset poskytnout základní informace o sobě.

To zahrnuje takové informace, jako jsou vaše osobní údaje, bydliště atd. Je to nutné, protože pro úplnou aktivaci účtu bude muset potvrdit totožnost uživatele..

KYC a ověření

I když anonymní účty mohou být pro soukromí uživatele skvělé, mezinárodní regulační orgány na ně pohlížejí s velkou skepsou. Vzhledem k tomu, že se Bittrex nyní pokouší expandovat, rozhodli se eliminovat všechny anonymní účty.

To znamená, že pokud chcete začít obchodovat na Bittrexu, budete muset dokončit jejich povinné kontroly KYC a AML. Pro základní úroveň ověření jim budete muset poskytnout kopii nějaké formy státem vydaného průkazu totožnosti.

Bittrex využívá ověřovací systém třetí strany s názvem NetVerify. Požádají vás o nahrání vašeho ID a pořízení snímku, aby se ujistil, že ID jste skutečně vy. Ujistěte se, že když zadáváte své ID, získáte celý dokument a nevyřezávejte žádné části obrazu.

Pokyny pro ověření Bittrex.com

Pokyny k ověření na burze

Za předpokladu, že jsou dokumenty naprosto jasné a vaše selfie je dobře pořízená, můžete očekávat ověření během několika hodin. Software NetVerify je automatizovaný, takže by měl tento proces urychlit.

Jedná se však pouze o pokyny.

Během býčího běhu roku 2017 trvalo ověřování několik dní. Mohlo to být důsledkem obrovského přílivu nových uživatelů, kterého se jim dostávalo. Ve skutečnosti existovalo období, ve kterém vlastně museli zastavit nové uživatele kvůli přílivu.

Avšak vzhledem k tomu, že Bittrex zvýšil jejich počet zaměstnanců podpory i pokles poptávky po obchodování, jsou doby ověřování zpět. Čekací doba 2-3 hodiny je tedy pravděpodobně v souladu s tím, co byste měli očekávat. Například tam bylo toto reddit příspěvek kde většina uživatelů potvrdila opravdu rychlé ověření.

Firemní účty

Pokud máte společnost, která se kryptoměnou zabývá pravidelně, možná budete chtít zvážit firemní účet. Tyto účty mají mnohem menší omezení a mají lepší sazby, zákaznický servis a žádná omezení.

Abyste však mohli získat přístup k této úrovni účtu, musíte absolvovat jejich podnikové kontroly KYC. Vyžadují mnohem více papírování a tam a zpět, než při vytváření vlastního osobního účtu.

Budou potřebovat informace, jako jsou stanovy, ověření obchodní adresy a daňová čísla. Rovněž budou vyžadovat, aby všechny osoby s více než 25% podílem ve společnosti vyplnily KYC „významných osob“. Firemní ověření může trvat až týden.

To jsou jen některé z požadavků na otevření firemního účtu. Pokud je to něco, co by opravdu mohlo vyhovovat potřebám vaší společnosti, můžete požádat o firemní účet prostřednictvím tato forma.

Financování / výběr

Jakmile dokončíte ověření, jste připraveni financovat svůj účet a začít obchodovat. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak toho dosáhnout, je pravděpodobně prostřednictvím kryptoměny.

Poznámka :️: Před financováním účtu jakýmkoli kryptoměnou se ujistěte, že všechny peněženky ve službě Bittrex jsou plně funkční. Můžete to vidět na jejich stránce o stavu trhu

Chcete-li například financovat svůj účet pomocí bitcoinů, přejděte do části „peněženky“ v záhlaví. Tím se dostanete do přehledu peněženky vašeho účtu. Budete muset vybrat zelenou šipku (viz níže), což je zkratka pro financování vašeho účtu.

Bittrex vklad / výběr

Snadný přístup k vkladu / výběru z peněženky Bittrex

To vám poté nabídne políčko, které vám dá šanci vygenerovat adresu vkladu na burze. Toto je adresa, na kterou můžete poslat externí prostředky. Jakmile transakci zpracujete, mělo by trvat přibližně hodinu, než dorazí prostředky (závisí na poptávce po blockchainu).

Pokud jde o výběr vašich finančních prostředků, budete postupovat podobným postupem. Stisknete červenou šipku nahoru, která se má stáhnout, a poté se vám zobrazí níže uvedené pole. Poplatek za transakci, který uvádějí, je poplatek za těžbu potřebný pro síť.

Žádost o výběr Bittrex

Formulář žádosti o výběr na BittrexuVarování :️:Pokud stahujete Ethereum pro použití v crowdsale, nejprve převeďte do jiné peněženky, kterou máte pod kontrolou. Je to proto, že adresa, kterou ICO použije pro přiřazení svých tokenů, bude adresa burzy a Bittrex uvedl, že neuznávat to.

Platby Fiat

Vzhledem k tomu, že Bittrex nyní má funkci fiat, máte nyní možnost provádět platby a vybírat v USD nebo ekvivalentním způsobem. To je přístupné lidem nebo společnostem se sídlem mimo USA nebo v jednom z kvalifikovaných států (v současné době je způsobilých 31 států)

Nejedná se o něco standardního a budete muset požádat o přidání této funkce do vašeho účtu. Chcete-li to provést, budete muset vyplnit tato forma. Zeptají se vás na několik dalších otázek, jen aby zjistili vaše požadavky na fiat obchodování. To bude nutné vyplnit pro firemní i osobní účet.

Pokud jde o limity pro převody, máte následující:

  • Osobní účty: Máte vklad minimálně 1 000 $ a výběr minimálně 50 $. Na tyto transakce nejsou stanoveny žádné maximální limity.
  • Firemní účty: Na podnikové transakce nejsou kladeny žádné limity. Pokud však z Bittrexu vybíráte prostředky ve výši více než 10 milionů USD, měli byste předem poslat e-mail na adresu [email protected], abyste to potvrdili.

V obou těchto případech vám poskytnou informace o svém bankovním účtu, jakmile vyplníte formulář žádosti o účet fiat.

Bittrex obchodní platforma

Pojďme se podívat na jeden z nejdůležitějších aspektů Bittrexu. To je jejich obchodní platforma a odpovídající engine.

Obchodní platforma byla upgradována v roce 2018 a bylo představeno mnohem uživatelsky přívětivější rozhraní. Nástroj pro obchodování / párování Bittrex byl také vytvořen na zakázku a je schopen zvládnout rozsáhlé zatížení při párování obchodů během milisekund.

Když se podíváme na obchodní platformu, je to na první pohled docela působivé. Nové uživatelské rozhraní je snadno pochopitelné a vše je přehledné. Rovněž můžete snadno přepínat mezi různými trhy přímo na levém panelu nástrojů.

Hlavní obchodní rozhraní je uvedeno níže. Nahoře máte cenový graf a hloubkový graf. Nejsou viditelné oba a budete si je muset přepínat, abyste se mohli navzájem prohlížet. Níže máte knihy objednávek spolu s objednávkovým formulářem.

Bittrex obchodní platforma

Uživatelské rozhraní obchodní platformy Bittrex

Budete se muset posunout dolů o něco více, pokud se chcete dostat k minulým objednávkám i ke všem svým otevřeným objednávkám. V pravém horním rohu platformy máte snadný přístup ke svým peněženkám, dalším trhům a obecnému nastavení účtu.

Noční sovy &# 129417 ;: Pokud dáváte přednost zobrazení platformy v „tmavém režimu“, lze to snadno přepnout v pravém horním rohu platformy. Jedno kliknutí tam a zpět změní barevné schéma uživatelského rozhraní.

Něco, co se nám na platformě Bittrex opravdu líbí, je jejich funkčnost mapování. Existuje nepřeberné množství studií, ukazatelů a nástrojů. Na rozdíl od jiných burz si to vyvinuli sami a nepoužívají balíčky mapování třetích stran, jako je TradingView atd.

Obchodní nástroje, které máte v Bittrexu, jsou tedy skvělé pro ty jednotlivce, kteří rádi používají technickou analýzu k informování svého obchodování a nechtějí přejít na externí poskytovatele.

Můžete také přepnout z cenového grafu na grafy likvidity trhu. Jsou užitečné pro technické obchodníky, protože můžete získat představu o býčím / medvědí náladě na trhu. To lze přepnout v levé horní části sekce tržního grafu.

V únoru 2019 společnost Bittrex představila celou řadu aktualizací svého obchodního a srovnávacího enginu. Důsledkem toho je ještě další zvýšení rychlosti transakcí. Tým Bittrex tvrdí, že tyto objednávky může provádět již 20krát rychleji než původní sestavení.

Zábavný fakt &# 129299 ;: Bittrex má míru dostupnosti 99,95%, což je téměř neslýchané množství jiných burz

Typy objednávek

Když umisťujete obchody na Bittrex, máte řadu typů příkazů. Většina burz je na burzách celkem standardní. Zde je několik příkladů objednávek, které můžete zadat:

Objednávkový formulář Bittrex

Objednávkový formulář Bittrex

  • Limitovat objednávku: Toto je výchozí objednávka, která bude umístěna, a to je v podstatě umístění objednávky na určité předem stanovené úrovni.
  • Stop Limit (Podmíněný): Toto je objednávka, která bude zadána pouze na základě splnění určitých podmínek. Můžete například zadat podmínku pro zadání objednávky, pokud je cena nad nebo pod určitou úrovní. To vám také umožňuje efektivně umisťovat zastavovací pozice, kde můžete nastavit „Trigger“ cenu za zadávání zastavovacích příkazů. Ty nebudou umístěny, dokud nebudou splněny tyto podmínky objednávky.

Tržní příkazy ❓: Všimnete si, že na Bittrexu nejsou žádné možnosti „tržního řádu“, což je opravdu docela překvapivé. Dalo by se to však snadno postavit. Umístili byste nákup / prodej na nabídku / nabídku a zvolili byste parametr Okamžitá nebo Zrušit objednávku.

Při zadávání limitní objednávky musíte také zvolit, jak dlouho má objednávka zůstat. Tomu se říká „čas v platnosti“. Pokud jde o toto, existují dvě možnosti:

  • Dobrý, dokud nebyl zrušen: Toto je výchozí objednávka a zůstane aktivní, dokud ji skutečně nezrušíte. Jakmile tedy zadáte tuto objednávku, můžete ji opustit a zůstane v knihách objednávek po delší dobu.
  • Okamžitě nebo Storno: Okamžité nebo zrušení je jiný název pro vyplnění nebo zabití. Jinými slovy, pokud tato objednávka není vyplněna v okamžiku, kdy jste ji zadali, bude zrušena.

Takže i když vám tyto poskytují určitou míru kontroly nad vaší objednávkou, objednávkové formuláře Bittrex jsou mnohem méně sofistikované než některé z jejich ostatních soupeřů. To by se však mohlo změnit na základě zveřejnění v technologickém plánu týmu na rok 2019.

Bittrex Apps

Zatímco obchodní platforma Bittrex je poměrně pokročilá, nenabízí nic jiného v cestě mobilním aplikacím nebo klientům na ploše. To je docela nešťastné, protože je to znevýhodňuje pro některé další burzy, které tak činí.

Existují další aplikace, které jsou k dispozici ke stažení v obchodě App Store a Google Play. Využívají klíč Bittrex API, abyste mohli na svém mobilním zařízení obchodovat s aplikacemi třetích stran.

Aplikace třetích stran

Kompendium aplikací třetích stran propojených s bittrexem. Zdroj: Obchod Play

Samozřejmě, varovat před tím.

Nemůžete nijak zjistit, zda jsou tyto aplikace bezpečné. Vzhledem k tomu, že jim předáváte přístup k zápisu do rozhraní API, mohli by snadno ukrást vaše klíče API a použít je ke spuštění schémat pump a dump na burze.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora je pro nás opravdu důležitým požadavkem, když se díváme na burzy. Pomalá a nereagující podpora zákazníků je něco, co většina obchodníků s kryptoměnou v určitém okamžiku zažije.

Pokud jde o podporu Bittrexu, existují pouze tři přímé metody, které můžete použít při řešení jejich podpůrných desek. Jsou prostřednictvím lístku podpory, přímého e-mailu nebo prostřednictvím funkce online chatu 24/7.

Podpora vstupenek na Bittrex

Příklad lístku podpory na Bittrexu

Bohužel nemají žádná telefonní čísla podpory. To je může mírně znevýhodnit pro některé další burzy, jako jsou Coinbase a Bitstamp, které zavedly telefonní čísla podpory.

Zpětná vazba na časy podpory se lišila. Během býčího běhu roku 2017 brali dny, než se dostali zpět k uživatelům. Jelikož se však věci uklidnily a rozšířily svůj tým, čekací doby dramaticky poklesly.

Pokud jde o jiné platformy, které se chopily jejich podpory, zdá se, že jsou relativně aktivní ve své neoficiální subreddit. Mají také Cvrlikání účet, na který můžete tweetovat, pokud máte naléhavý dotaz.

Rychlejší servisní tip &# 128222 ;: Má smysl vytvořit lístek a poté získat toto číslo lístku. Poté byste měli přejít na subreddit a upozornit na problém, který tam máte. Agent by vás měl kontaktovat a pokusit se vyřešit váš problém.

Bittrex API

Pro ty obchodníky, kteří rádi vyvíjejí své vlastní obchodní algoritmy a kryptoměny, by bylo Bittrex API přímo ve vaší uličce. Mají plné REST API a také WebSocket API pro běžnější obecné požadavky na tržní objednávky, ceny atd.

Pokud hledáte vývoj vlastních obchodních skriptů, budete si muset nechat vygenerovat klíč API. Klíč API můžete vygenerovat, až když ve svém účtu aktivujete dvoufaktorové ověřování. Pokud jste to udělali, můžete přejít na sekci „klíče API“ na platformě.

Zde můžete vygenerovat své klíče. Budete se muset rozhodnout, jaká oprávnění jste ochotni k tomuto klíči připojit. Pokud se chystáte pouze obchodovat a nevybírat automaticky, možná budete chtít deaktivovat funkci výběru. To by také mohlo pomoci v případě jakéhokoli porušení vašeho klíče API.

Bittrex.com API

Vytvoření klíče Bittrex API

Můžete také omezit velikost obchodu na API. To by mohlo být rozumné udělat v případě, že by váš robot měl vydávat jakékoli svéhlavé objednávky v důsledku chyb v kódu.

Existují určitá omezení, která máte s API. Například můžete mít na svém účtu až 500 otevřených objednávek a omezeno je na 200 000 objednávek denně. Pokud jde o limity rychlosti, máte povoleno maximálně 60 volání API za minutu. Můžete si přečíst více o API v jejich oficiální dokumenty nebo na Bittrexu API GitHub.

Bittrex vs. Kraken

Jedním z nejdůležitějších konkurentů společnosti Bittrex v USA je burza Kraken. Jedná se o relativně dobře zavedenou burzu, která byla zahájena rok před Bittrexem a sídlí v San Francisku v Kalifornii.

Kraken je Bittrexu v mnoha ohledech podobný, protože nabízí financování Fiatem, že má spoustu mincí a že nikdy neutrpěl žádné narušení bezpečnosti. Podívejme se blíže na tyto výměny ve vzájemném srovnání.

  Bittrex Kraken
Založeno 2014 2013
nachází se Seattle San Francisco
Metody nákupu / vkladu Kryptoměna, USD a EUR Crypto, CAD, EUR (SEPA wire), GBP
Dostupné krypto páry Více než 20 Více než 250
Obchodní platforma Pokročilá proprietární technologie Grafy obchodování třetích stran
Zákaznická podpora Systém podpory vstupenek, e-mail, živý chat E-mail, kontaktní formulář, číslo podpory
Časy ověření 3-4 hodiny 1-3 dny
Poplatky za obchodování 0,25% 0% – 0,26% (model výrobce)
Poplatky za financování Zdarma pro veškeré financování (kromě mezibankovních poplatků) Zdarma za SEPA EUR, poplatek 10 USD za USD a CAD, zdarma za krypto
Margin Trading Žádný 10 různých párů až 5x pákový efekt
OTC obchodování Žádný „Dark pool“ pro velké bloky

Jak vidíte, je to docela smíšená taška, pokud jde o relativní výhody obou burz. Zatímco Bittrex má mnohem více coinů, které si můžete koupit, Kraken nabízí obchodování s marží až 5x na nejméně 10 různých párech.

Zatímco Kraken má nižší poplatky za obchodování (zejména pro tvůrce trhu), Bittrex má zdarma fiat vklady a výběry. Samozřejmě to záleží na tom, s jakou měnou byste chtěli financovat, protože Kraken má také obchodní páry GBP a CAD.

Funkce mapování Kraken nemusí být tak pokročilá jako ta na Bittrexu, má docela dobře zavedené OTC obchodní oddělení, které by umožnilo institucionálním investorům a kryptoborcům vyhnout se pohybu trhů s velkými objednávkami.

Nakonec to opravdu přijde na vaše osobní obchodní požadavky. Nic vám nebrání mít účet u obou. Pokud jste chtěli více informací, můžete si přečíst naši podrobnou Kraken recenzi.

Co se nám nelíbilo

Zatímco společnost Bittrex vyvinula poměrně propracovanou směnnou a obchodní platformu, existuje několik věcí, o kterých jsme si mysleli, že vyžadují určité zlepšení.

Zaprvé, zatímco možnost financování Fiatu je skvělý způsob, jak může burzu začít využívat celá řada obchodníků, je velmi důležité ji zřídit. Než bude váš účet aktivován pro fiatové obchodování, musíte projít několika kroky. Měli by usnadnit sledování.

Také jsme si mysleli, že bylo nešťastné, že Bittrex neměl žádné mobilní aplikace nebo PC klienty. Přestože mají pokročilou webovou platformu, existuje poměrně málo obchodníků, kteří by chtěli mít přístup ke svému účtu i mimo kancelář.

I když jsou poplatky za bittrex snadno srozumitelné a relativně nízké, nepodporují obchodníky k zajištění likvidity tím, že jsou tvůrci trhu. To znamená, že některé jiné burzy mohou mít nižší poplatky než Bittrex, když obchodníci poskytují tento druh likvidity.

A konečně, požadavky na ověření a KYC mohou být pro některé obchodníky problémem. Mnoho obchodníků se stále cítí nepohodlně, když poskytuje centralizované burzy rozsáhlé osobní dokumenty. To je však dnes pravděpodobně méně určujícím faktorem, protože většina výměn obvykle vyžaduje ověření identity.

Závěr

Bittrex je pravděpodobně jednou z pokročilejších burz kryptoměn na současném trhu. Líbilo se nám, že burza je založena na USA a má zavedeny některé z nejbezpečnějších protokolů, které udržují hackery na uzdě.

Široká škála aktiv v oblasti kryptoměny spolu s možností fiatového financování umožní obchodníkům maximálně využít jejich vysoce pokročilé obchodní platformy.

I když existují věci, o kterých jsme si mysleli, že vyžadují zlepšení, na všech bylo možné včas pracovat. Bittrex teprve nedávno uvolnil funkci fiatového financování a je zaneprázdněn testováním před implementací úplného zavedení.

Je to tedy výměna za vás?

Pokud hledáte dobře zavedenou burzu v USA s více než 240 kótovanými mincemi, silné bezpečnostní protokoly a možnosti fiatového financování, pak je Bittrex silným kandidátem.

Doporučený obrázek přes Bittrex

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me