Recenze Bitstamp: Co potřebujete vědět před obchodováním

Jednou z nejstarších a nejrespektovanějších kryptoměn, které dnes fungují, je Bitstamp.

Možná jste o nich už slyšeli, zvláště pokud jste obyvatelem Evropy. Bitstamp zahájil svoji činnost v roce 2011, nedlouho po vytvoření bitcoinu, a od té doby se umisťuje jako přední evropská burza kryptoměn a rozšiřuje svoji uživatelskou základnu po celém světě. Kromě své globální uživatelské základny má také kanceláře v Lucembursku, Londýně a New Yorku.

V této recenzi Bitstamp vás krok za krokem provedeme platformou Bitstamp. Podíváme se také hlouběji na důležité funkce, bezpečnostní postupy, poplatky a zákaznickou podporu.

S tím, co bylo řečeno, pojďme skočit přímo dovnitř.

Přehled bitstamp

V roce 2011 založili Damijan Merlak a Nejc Kodric ve Slovinsku Bitstamp, aby uspokojili evropské nadšence bitcoinů. V té době měla být výměna alternativou k dominantní hoře Mt. Gox výměna.

Jak společnost Bitstamp rostla, později otevřela pobočky ve Velké Británii v roce 2013 a poté v Lucembursku v roce 2016. Od té doby také přidala kancelář v Londýně a New Yorku, aby pokračovala v poskytování vynikajících služeb své rostoucí globální uživatelské základně.

Bitstamp je nejoblíbenější u středně pokročilých a zkušených nadšenců kryptoměny a používá se jako způsob nákupu zavedenějších kryptoměn s fiat měnami. Bitstamp nabízí nízké poplatky a byl uznán jako vynikající způsob výměny velkého množství digitálních měn.

Bitstamp byl kdysi jednou z nejvýznamnějších burz kryptoměn a zpracovával denní objem obchodování až 700 milionů USD, ale od té doby značně poklesl, protože trh byl zaplaven novými burzami.

Od května 2018 je Bitstamp # 22 v objemu obchodů a manipuluje s objemem obchodování zhruba 90 milionů $ denně. Více než polovinu z toho tvoří obchody BTC / USD, přičemž dalších zhruba 10% je převzato z obchodování ETH / USD a BTC / EUR.

Je bitstamp bezpečný?

Bezpečnost na burze je jednou z nejdůležitějších otázek pro uživatele. Burzy kryptoměn jsou hlavním cílem hackerů a nedávno jsme viděli několik příkladů od Mt Gox po Coincheck.

To je pro Bitstamp také obzvláště citlivé místo, protože také v letech 2014 a 2015 utrpěly hackery. V hacku 2015 se útočníkům podařilo vyprostit 19 000 BTC, což je ve skutečnosti jeden z největších hackerů pro výměnu kryptoměn vůbec.

Bitstamp Hack Oznámení

S tím, co bylo řečeno, je stále bezpečné používat Bitstamp? Krátká odpověď: Ano

Přestože k těmto hackerům skutečně došlo, byly výsledkem pokusů o phishing, které dokázaly napodobit zaměstnance výměny. Nebyly to v důsledku technologických poruch.

Kromě toho je důležité podívat se na kroky, které od té doby výměna podnikla, a na to, jak vylepšili svou bezpečnost. Pojďme se podívat na některé bezpečnostní zásady Bitstampu.

Zabezpečení peněženky Exchange

Bitstamp používá některé z osvědčených postupů, pokud jde o chladné skladování jejich aktiv kryptoměny. To v zásadě znamená, že většinu svých mincí udržují mimo provoz ve stavu vzduchové mezery.

To znamená, že jsou nepřístupní hackerům, protože nejsou připojeni k internetu. K nim bude možné kdykoli přistupovat a vybírat je, až jim dojde mincí, které si ponechají ve své „horké peněžence“.

Možnost IQ Trade kreditní karta

Hot peněženky jsou peněženky, které jsou připojeny k jejich serverům a usnadňují uživatelům transakce. Pokud jde o bezpečnostní postupy, které jsou v tomto případě implementovány, využívají pokročilé multi-sig peněženky.

To znamená, že tyto peněženky mohou kdykoli odeslat transakci, pouze pokud jsou podepsány více klíči. V zásadě v Bitstampu bude muset být několik zaměstnanců, kteří budou tyto transakce podepisovat.

To je také důvod, proč by hackeři nebyli schopni znovu ukrást finanční prostředky v případě pokusu o phishing. K odhlášení transakcí by museli získat všechny klíče od všech účastníků.

Zabezpečení uživatele

Samozřejmě vždy existuje riziko, že dojde k napadení uživatelských účtů. Bitstamp má tedy řadu funkcí, které chrání uživatele a snižují pravděpodobnost, že by hacker mohl někdy ohrozit jejich účty.

Nejdůležitější z nich je bezpochyby dvoufaktorové ověřování. To se v dnešní době stalo na burzách zcela standardem a představuje další vrstvu zabezpečení. Ve výchozím nastavení nejsou na Bitstampu vyžadovány, proto se doporučuje tuto možnost povolit.

Pokud někdy budete posílat prostředky ze svých online peněženek, bude Bitstamp vyžadovat potvrzení prostřednictvím e-mailu jako další bezpečnostní funkce.

Navzdory všem těmto zavedeným ochranám však vždy chcete použít osvědčené postupy zabezpečení a nikdy na burze neukládat velké množství mincí. Jak se obvykle říká: „pokud nedržíte klíče, nevlastníte mince“.

Zabezpečení komunikace

A konečně, protože Bitstamp pracuje s citlivými informacemi, jako jsou doklady totožnosti a hesla k účtům, musí zajistit, aby veškerá komunikace byla zabezpečená.

Bitstamp šifrování SSL

Proto pro připojení k jejich serveru využívají nejpokročilejší standardy v šifrování AES 256. Můžete to potvrdit sledováním zeleného visacího zámku „SSL“ v prohlížeči, když navštívíte Bitstamp.

Když navíc nahráváte své dokumenty na web, ukládají se pomocí šifrování PGP. To znamená, že i kdyby se hackeři dostali na své servery, vaše informace jsou v bezpečí.

Všechny tyto bezpečnostní funkce znamenají, že od hacku 2015 Bitstamp neobsahuje žádné další hackerské instance a je považován za jednu z nejbezpečnějších výměn.

Poplatky za bitstamp

Něco, co na Bitstampu ocení mnoho obchodníků s kryptoměnami, je jejich nízká a transparentní struktura poplatků.

Obchodníkům jsou účtovány tři typy poplatků. Jedná se o depozitní, obchodní poplatky a poplatky za výběr (síťové poplatky).

Poplatky za obchodování

Pokud již máte prostředky na burze, bude vám účtován procentní poplatek za částku, s níž obchodujete. To je vázáno na množství objemu, který jste obchodovali za posledních 30 dní, a následuje klouzavá stupnice.

Níže je uveden plán poplatků, který Bitstamp účtuje:

30denní objem USD Poplatek
< 20 000 $ 0,25%
< 100 000 $ 0,24%
< 200 000 $ 0,22%
< 400 000 $ 0,20%
< 600 000 $ 0,15%
< 1 000 000 $ 0,14%
< 2 000 000 $ 0,13%
< 4 000 000 $ 0,12%
< 20 000 000 $ 0,11%
> 20 000 000 $ 0,10%

Zatímco většina obchodníků by spadala do výše uvedené kategorie, větší institucionální obchodníci, kteří by mohli být tvůrcem trhu, by mohli požádat o poplatky pro tvůrce, pokud by měli kontaktovat podporu.

Poplatky za financování / výběr

Pokud jste chtěli poslat prostředky na Bitstamp, budou se lišit podle způsobu, který jste použili k financování svého účtu.

Pokud posíláte své prostředky převodem SEPA v eurech, nebudete platit žádné poplatky. Poplatek za výběr ve výši 0,90 EUR budete muset zaplatit pouze v případě, že podáte žádost prostřednictvím Bitstamp.

Pokud však nemáte bankovní účet v EU a chcete platit mezinárodním bankovním převodem, zaplatíte poplatek za vklad 0,05% (minimální poplatek 7,5 USD). Pokud byste chtěli vybrat prostřednictvím bankovního převodu, museli byste zaplatit poplatek 0,09% s minimálním poplatkem 15 $.

Pokud byste si své mince kupovali kreditní nebo debetní kartou, zaplatili byste paušální poplatek 5%. To je trochu vyšší částka pro nákup karty ve srovnání s jinými řešeními, jako jsou Hodly a Coinmama.

A konečně, když vybíráte v kryptoměně, Bitstamp vám nebude účtovat žádný poplatek. Budete však muset zaplatit síťový poplatek, což je částka, která půjde těžařům za zpracování transakcí.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora je obvykle jedním z nejdůležitějších boxů, které musí burza zaškrtnout. Všichni víme, jak frustrující to může být, když musíte čekat čtyři věky na lístky podpory, abyste dostali odpověď.

Za tímto účelem musíme skutečně pochválit zákaznickou podporu v Bitstampu.

Nejprve mají rozsáhlou sekci FAQ, kde můžete klást všechny své dotazy. Pokud však existuje otázka, která nebyla v Častých dotazech, nebo jste měli konkrétní otázku k účtu, můžete použít jejich lístkový systém.

Systém podpory vstupenek Bitstamp

Formulář podpory vstupenek Bitstamp

Bitstamp se k vašemu tiketu obvykle dostane za hodinu nebo dvě. To je drasticky kratší doba, než je tomu u mnoha jiných srovnatelných burz.

Dalším opravdu působivým doplňkem na Bitstampu je možnost telefonické podpory. Níže jsou uvedena čísla telefonní podpory pro příslušné země:

  • Londýn: +44 20 3868 9628
  • Severní Amerika: +1 646 568 9784
  • Lucembursko: +352 20 88 10 96

Vlastně jsme otestovali linku zákaznické podpory, abychom se ujistili, že byla skutečně aktivní a byla responzivní (což můžeme potvrdit).

Ověření bitstamp

To pěkně navazuje na výše uvedený bod zákaznického servisu, protože před obchodováním je vyžadováno ověření a je prováděno týmem v Bitstamp.

Proč je vyžadováno ověření?

Je to proto, že existují nové politiky EU, které vyžadují, aby burzy vedly na svých klientech správné postupy KYC. To je něco, co začaly implementovat i dříve anonymní burzy P2P, jako je bitcoinová hotovost.

Pokud jste tedy hledali anonymní nákup bitcoinů, budete muset hledat jiné alternativy.

Pokud se však chcete plně ověřit na Bitstampu, pak od vás budou požadovat pouze formu ID a doklad o adrese. To lze nahrát prostřednictvím jejich ověřovací portál.

Existuje také možnost poskytnout další informace o vaší finanční situaci a zamýšleném použití při směně. Důvod, proč je tato možnost také k dispozici, je pro ty obchodníky, kteří začínají vybírat větší množství mincí, může Bitstamp zastavit tyto výběry v rámci svých monitorovacích aktivit. Pokud jste vyplnili formulář, pak nemusí bránit vašim požadavkům.

Pokud jde o dobu potřebnou k ověření, může se lišit v závislosti na zatížení. V průběhu roku 2017 ověření Bull Run trvalo alespoň několik dní. Nyní to však lze udělat za pár hodin. Pokud chcete, můžete jim kdykoli poslat lístek podpory.

Podpora měn

Bitstamp je často považován spíše za „Fiat Gateway“ než za velkou burzu pro nákup řady menších altcoinů.

Bitstamp proto nadále udržuje hlavní zaměření na nejrozšířenější kryptoměny a nabízí páry představující bitcoiny, bitcoinové hotovosti, ethereum, litecoiny a zvlnění. Ty jsou spojeny s fiat měnami USD a EUR.

Bitstamp Asset Coverage

Pokrytí majetku na Bitstamp

I když objemy obchodu klesly, Bitstamp stále poskytuje vysokou úroveň likvidity v kryptoměnách, které nabízí. To platí zejména pro všechny jejich euro páry.

Pokud byste hledali jinou bránu Fiat, která by měla větší škálu altcoinů, které byste si mohli koupit, mohli byste zvážit Kraken, což je burza se sídlem v Kalifornii.

Registrace a přihlášení bitstamp

Když navštívíte oficiální stránka Bitstamp v pravém horním rohu webu se zobrazí odkaz „Zaregistrovat“. Kliknutím na tento odkaz otevřete registrační formulář pro výměnu, kde budete muset zadat své jméno, e-mailovou adresu a zemi bydliště. Kliknutím potvrďte souhlas se smluvními podmínkami, prokažte, že nejste robot, a klikněte na tlačítko „Zaregistrovat“.

Registrace bitstamp

Po správném vyplnění formuláře se po kliknutí zobrazí zpráva „Registrace dokončena“. Vaše zákaznické číslo a heslo obdržíte také na e-mail, který jste použili k registraci. Automaticky generované heslo by mělo být použito pro první přihlášení, ale poté změněno.

Registrace dokončena

Zkontrolujte ve svém e-mailu nová pověření a můžete je použít k prvnímu přihlášení do Bitstamp. Po prvním přihlášení budete nuceni změnit heslo. Změnou hesla se odhlásíte a poté se přihlásíte pomocí nového hesla.

Měli byste také minutu nastavit dvoufaktorové ověřování, abyste svůj účet plně zabezpečili. Pak budete připraveni zkontrolovat, co Bitstamp nabízí.

Dokončení KYC

Bitstamp dodržuje předpisy Know Your Customer (KYC) a Anti-Money Laundering, takže pro odemčení přístupu k výběrům a vkladům budete muset svůj účet ověřit. Můžete si vybrat buď osobní nebo obchodní typ účtu, ale oba k ověření účtu vyžadují následující dokumentaci:

  • Platná identifikace, jako je řidičský průkaz, cestovní pas nebo občanský průkaz.
  • Doklad o pobytu, kterým může být účet za služby, bankovní výpis nebo jeden z několika dalších státem vydaných dokumentů.

Ověření účtu

Po poskytnutí požadovaných dokumentů musíte také ověřit své telefonní číslo. To se provádí pomocí SMS, přičemž Bitstamp odešle OTP kód na vámi poskytnuté telefonní číslo. Až budete hotovi, budete mít plný přístup ke všem funkcím a funkcím svého účtu Bitstamp a budete moci snadno vkládat, vybírat a obchodovat.

Dalším krokem před obchodováním bude provedení vkladu, který můžete provést kliknutím na odkaz „Vložit“ v pravém horním rohu webové stránky. Otevře se stránka s možnostmi vkladu, kde si můžete zvolit vklad prostřednictvím SEPA nebo mezinárodního bankovnictví, nebo pokud dáváte přednost vaší preferované kryptoměně (BTC, ETH, LTC, BCH, XRP). Je také možné provést vklad přes AstroPay.

V některých případech může váš vklad trvat až 3 pracovní dny, i když vklady v kryptoměně a SEPA jsou obvykle mnohem rychlejší. Jakmile budete mít na zůstatku na účtu prostředky, můžete začít obchodovat.

Bitstamp Trading Platform

Můžete to udělat buď kliknutím na odkaz „Koupit / Prodat“ v horní části stránky, nebo kliknutím na odkaz „Tradeview“ v horní části stránky. V obou případech budete muset vybrat pár, se kterým chcete obchodovat, částku svého obchodu, cenu, kterou jste ochotni zaplatit, a typ objednávky (okamžitý, tržní, limit nebo stop).

Po dokončení obchodu bude na váš účet připsána kryptoměna, kterou jste koupili. Toto pak můžete prodat na burze pozdě, nebo můžete převést do externí peněženky, pokud se rozhodnete.

Všimněte si, že pro obchodní páry denominované v eurech existuje minimálně 5 euro a pro obchodní páry denominovaných v bitcoinech minimum 0,001 BTC. Pro jakýkoli jiný obchodní pár je minimum založeno na 5 jednotkách fiatové měny. Takže jakékoli páry denominované v USD mají minimálně 5 USD.

Bitstamp platforma

Platforma pro obchodní obchodování na nás udělala docela dojem, co se týká její funkčnosti a nástrojů. Z uživatelského prostředí je dobře stanoveno, že knihy objednávek a stěny nákupu / prodeje jsou snadno viditelné. Napravo od platformy, která má zvukovou možnost, máte také seznam nejnovějších obchodů, které právě dorazily na trh, pokud si přejete.

To je také ideální platforma pro grafisty a techniky v kryptoobchodní komunitě. Důvodem je řada technických studií a indikátorů, které jsou k dispozici. Graf můžete také rozšířit na celou obrazovku, pokud si přejete graf pouze využívat.

Bohužel neexistuje možnost oddělit mnoho různých grafů do karet nebo widgetů. To znamená, že budete muset otevřít samostatnou kartu prohlížeče na jiné obrazovce, pokud chcete obchodovat s několika krypto páry. Bohužel neexistuje žádný klient pro PC, ze kterého byste si mohli stáhnout a dokončit své mapování.

Mobilní aplikace

Bitstamp má uživatelsky přívětivou mobilní aplikaci, která je k dispozici pro iOS a Android. V aplikaci můžete zadávat objednávky a sledovat svou pozici. Má také omezenou schopnost mapovat, pokud si přejete provést jakoukoli technickou analýzu.

Bitstamp Mobile Trading

Aplikace Bitstamp pro iOS. Zdroj: iStore

I když je to skvělá volba pro ty obchodníky, kteří chtějí sledovat své pozice na cestách nebo umístit jeden nebo dva jednoduché obchody, není to tak pokročilé. To je také to, na co většina zpětné vazby poukazuje jak v obchodě iTunes, tak na Google Play. Například nemůžete zadávat příkazy k zastavení a omezovat pouze příkazy, a když se díváte na grafy, příliš dobře se nemění.

Proto, pokud jste uživatelem, který je silně zapojen do mobilního obchodování, možná budete chtít zvážit jinou burzu, která má pokročilejší a výkonnější obchodní aplikaci.

Bitstamp Partnernships

Vzhledem k tomu, že je Bitstamp tak respektován, byl schopen vytvořit několik partnerství na vysoké úrovni a dosáhl také několika významných úspěchů. Bitstamp byl vůbec první Ripple Gateway a zároveň prvním partnerem v Ripple Incentive Programu.

Je také pozoruhodné, že společnost Bitstamp zajistila partnerství se společnostmi Swissquote a Credit Agricole SA, což zdůrazňuje její hvězdnou pověst ve finančním odvětví.

Bitstamp, který je v současné době regulován lucemburskou komisí pro dohled nad finančním průmyslem (CSSF), byl první plně licencovanou burzou kryptoměn v Evropě. Regulace znamená, že Bitstamp dodržuje osvědčené postupy v oblasti ověřování účtů a standardů zabezpečení zákazníků a je pravidelně auditován, aby zajistil dodržování předpisů.

Partneři Bitstamp

Zpětná vazba uživatelů je pro Bitstamp obecně pozitivní. Existují určité stížnosti na zpoždění při schvalování účtů od časového rámce z prosince 2017, kdy byly všechny burzy kryptoměny zaplaveny novými uživateli.

Vyskytly se také starší stížnosti na zákaznický servis, který by na žádosti o podporu trval 2–3 pracovní dny, ale od května 2018 se tyto problémy také zdají být vyřešeny. Posledním problémem jsou mobilní aplikace, které mají v obchodě Apple hodnocení 2 z 5 hvězdiček a v obchodě Google Play 3 z 5 hvězdiček.

Obecně je však obchodování na platformě Bitstamp efektivní a spolehlivé.

Bitstamp vs Coinbase

Pokud sídlíte v Evropě, existují dvě možnosti výměny fiat, které byste většinou zvážili, a to jsou Bitstamp a Coinbase. Přestože má Bitstamp své sídlo v Evropě a za poslední 4 roky si z něj udělal svůj trh, Coinbase agresivně tlačí na svůj trh.

Rozšířili své možnosti financování v eurech a zavádějí další krypto páry, se kterými mohou lidé obchodovat. V následující tabulce se podíváme na některé z nejdůležitějších úvah, když se rozhodujete mezi Coinbase a Bitstamp.

  Bitstamp Coinbase
Založeno 2011 2012
nachází se Lucembursko San Francisco
Metody nákupu / vkladu Kreditní karta, debetní karta, SEPA Wire, International Wire, Crypto Kreditní karta, debetní karta, bankovní převody GBP, SEPA Wire, Crypto
Dostupné krypto páry BTC, ETH, LTC, BCH, XRP BTC, ETH, ETC, LTC, BCH
Měny Fiat přijímány eur USD, EUR, GBP
Obchodní platforma Grafy a balíčky Tradeview Pokročilé (Coinbase Pro)
Zákaznická podpora Systém podpory vstupenek, telefon, e-mail E-mail, kontaktní formulář, číslo podpory
Poplatky za obchodování 0,25% – 0,10% 1,49%
Poplatky za financování Zdarma pro SEPA, 0,05% pro mezinárodní bankovnictví, 5% pro kartu Zdarma pro SEPA / UK dráty, 3,99% pro karty (včetně obchodního poplatku)
Zabezpečení mincí Předchozí porušení Nikdy nebyl hacknut
Fiat Security Standardní bankovní účet Pojištěný FDIC (USA) & Oddělené účty v Evropě

Z naší analýzy se zdá, že Coinbase a Bitstamp jsou podobně docela zavedené. Pokud jste chtěli všechny obchodní funkce, můžete použít Coinbase Pro (ex GDAX). To je skvělé pro ty obchodníky, kteří rádi obchodují s grafy a technickou analýzou.

I když se zdá, že oba mají v současné době ke koupi stejné množství aktiv kryptoměny, stojí za zmínku, že Coinbase právě přidává na svoji platformu celou řadu nových coinů. Toto bylo dříve oznámeno v a příspěvek na blogu společností. Nic nenasvědčovalo tomu, zda Bitstamp brzy přidá další coiny.

Coinbase má o něco vyšší poplatky za obchodování než Bitstamp a jsou ploché. To by mohlo být důležitým faktorem pro ty obchodníky, kteří mají velký objem a chtěli by mírně nižší poplatky.

Závěr

Bitstamp je jednou z nejdéle trvajících bitcoinových burz, protože překonal začátek historie kryptoměny, kdy nebylo ani jisté, že kryptoměny mohou přežít. V průběhu let se umisťoval jako bezpečná a spolehlivá směna za nákup nejlepších kryptoměn pomocí fiat měn.

Díky nízkým poplatkům a snadno použitelnému rozhraní je to dobrý chaos pro zkušené, středně pokročilé a začínající nadšence kryptoměny, kteří chtějí koupit bitcoin, ethereum, zvlnění, bitcoinovou hotovost nebo litecoin.

Protože burza sídlí v Evropě a zaměřuje se na evropské klienty, je díky nízkým poplatkům za převod SEPA skvělou volbou.

To znamená, že tato revize Bitstamp našla prostor pro zlepšení.

Burza má například prostor pro přidání mnohem více kryptoměn a fiat měn. Přidání funkce online chatu by mohlo být vynikajícím způsobem, jak vystoupit z davu burz kryptoměn, které se za poslední rok dostaly do objemu obchodování Bitstampu.

Bitstamp je celkově dobrou volbou pro ty, kteří chtějí nakupovat a obchodovat s hlavními kryptoměnami, zejména pro ty, které se nacházejí v Evropě. Jako jedna z nejstarších burz kryptoměn si můžete být jisti, že tým je renomovaný a důvěryhodný.

Doporučený obrázek přes Bitsamp a Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me