Recenze Bitquick: Kompletní průvodce pro začátečníky

V této recenzi Bitquick se budeme zabývat údajně jedním z nejvíce uživatelsky přívětivých způsobů nákupu bitcoinů.

Umístili se jako rychlý a jednoduchý způsob, jak se dostat ke kryptoměnám, a tvrdí, že je jejich „prvotřídní služba pro nákup bitcoinů za pouhé 3 hodiny“.

To však vyvolává důležitou otázku: Je to bezpečné?

To je něco, co se pokusíme zavést. Podíváme se na historii Bitquicku, operátory, zákaznickou podporu a online reputaci. Také vás provedeme krok za krokem procesem, který potřebujete k nákupu mincí na burze.

Co je BitQuick?

BitQuick je burza bitcoinů typu peer-to-peer, která umožňuje obchodníkům nakupovat mince od sebe navzájem. Jinými slovy, BitQuick je podobný LocalBitcoins, spíše než jako Bitstamp nebo Kraken.

BitQuick provozuje a provozuje společnost Athena Bitcoin Inc, která sídlí v USA a má kanceláře v Chicagu, Saint Louis a Dallasu. Dříve se tomu říkalo BuyBitcoin.us, ale v roce 2013 se rozhodli rebrandovat. To bylo provedeno, protože si mysleli, že nový název je více sladěn s jejich hlavní činností.

Athena Bitcoin Inc. je provozovatel bitcoinového bankomatu a koupili BitQuick.co od týmu, který za ním stál, Jad Mubaslat a Chad Davis. To se stalo těsně poté, co BitQuick v roce 2016 utrpěl narušení databáze (více o tom níže).

Vzhledem k tomu, že se jedná o výměnu P2P, probíhá výměna přímo od prodávajícího ke kupujícímu. Prodejce uvede seznam mincí, které by chtěl prodat, a poté bude kupující komunikovat přímo s prodejcem. Jakmile bude dohodnut prodej, strany provedou výměnu a budou použity služby úschovy BitQuick.

Podporované země BitQuick

Co je BitQuick

Obrázek přes Bitquick.co

BitQuick je decentralizovaná burza, což znamená, že nemusí čelit většině regulačních překážek, s nimiž se centralizované burzy možná budou muset setkat. Jsou k dispozici obchodníkům ve 49 státech USA.

Jediným státem, který je z tohoto seznamu vyloučen, je stát New York. Důvodem je implementace Právní předpisy o bitlicenci ve státě a náklady spojené se získáním licence.

Přestože drtivá většina jejich objemu je v USD pro prodejce v USA, mají mezinárodní podporu pro obchodníky v jiných zemích. Podle svých webových stránek nabízejí podporu pro následující země.

  • USA
  • Kanada
  • Evropa
  • Rusko
  • Austrálie

Zdá se však, že to má pouze písemnou formu, protože neexistovaly žádné nabídky na prodej bitcoinů od žádných obchodníků mimo USA. Možná, že obchodníkům v Evropě a dalších jurisdikcích jejich místní alternativy vyhovují více.

BitQuick bezpečnost

Pokud jde o směny kryptoměn, jedním z nejdůležitějších aspektů je bezpečnost fondů. To je něco, s čím se musí centralizované burzy potýkat ve větší míře, protože jsou velkým cílem hackerů a externích aktérů.

BitQuick je pro tyto hackery méně terčem, protože neukládají soukromé klíče klienta na jejich serverech. Jediný čas, kdy mají u sebe finanční prostředky, je, když dokončují vázanou transakci. V tomto případě je uložená částka pouze částkou, která byla odeslána za nákup.

Navzdory tomu se hackeři již dříve zaměřili na BitQuick a podařilo se jim data vyprostit. Hackeři mohli získat přístup k uživatelským jménům, e-mailovým adresám a telefonním číslům. Nebyly však odcizeny žádné klientské prostředky a nebyly také pořízeny žádné citlivé dokumenty.

Když to nebudeme dělat, podívejme se blíže na jejich bezpečnostní postupy.

Multi podpisové peněženky

BitGo Multisig peněženky

Zabezpečené multisig peněženky BitGo

V případě transakcí Multi-sig byl BitQuick jednou z prvních platforem P2P, které implementovaly více podpisové adresy P2SH (Pay To Script Hash). To bylo provedeno prostřednictvím platformy BitGo. Byly také prvním trhem v roce 2015, který implementoval aktualizovaný „důkaz o rezervách“.

Peněženka s více podpisy je dalším krokem pro zabezpečení, protože vyžaduje, aby administrace u BitQuick a BitGo používala tři klíče k podpisu transakce. Tím se podstatně sníží riziko narušení zabezpečení, které má za následek hackerovi rozesílání finančních prostředků.

Tyto bezpečnostní postupy BitGo umožňují uživateli provést transakci až do výše 250 000 USD. Tento limit by měl být dostatečný pro většinu obchodníků s bitcoiny, protože jednotlivé velikosti obchodu jsou obvykle mnohem menší.

Bezpečná komunikace

Zabezpečený SSL BitQuick

Zabezpečený SSL BitQuick

Jak je v dnešní době standardem, je web plně šifrován SSL. To znamená, že veškerý provoz mezi vámi a jejich servery je šifrován pomocí pokročilých šifrovacích standardů AES 256.

To je zvláště důležité v dnešní době vzhledem k převládajícímu phishingu a útokům typu man-in-the-middle (MITM). Ve skutečnosti byste se měli vždy ujistit, že když navštěvujete BitQuick, dostanete zabezpečený visací zámek (zobrazený na obrázku).

Požadavky KYC

To je obvykle docela velký problém pro obchodníky, kteří používají P2P burzy. Tyto burzy vyžadují dokumenty KYC, aby se zabránilo podvodům. Obchodníci je však mohli vnímat jako narušení soukromí.

BitQuick je registrován jako Peníze služby podnikání státní pokladnou USA (číslo licence 31000069357653). To znamená, že musí vyžadovat určité minimální dokumenty pro předpisy proti praní špinavých peněz (AML).

Za tímto účelem jsou z hlediska dokumentace obtížnější než LocalBitcoins a jiné burzy. Minimálním požadavkem na nákup mincí na BitQuicku je identifikace fotografie. Poté provozují odstupňovaný ověřovací systém, kde jsou vyšší limity transakcí zvýšeny s poskytnutím dalších informací.

To znamená, že na BitQuicku nemůžete anonymně nakupovat / prodávat bitcoiny, což může být pro některé obchodníky hlavní překážkou.

BitQuick poplatky

Struktura poplatků na BitQuick je poměrně jednoduchá. U všech nákupů platí paušální sazba 2%. Prodejci mincí se neúčtují žádné poplatky. I když je to pro prodejce skutečně skvělá zpráva, může být úroveň 2% pro kupujícího poměrně vysoká ve srovnání s jinými weby, jako jsou LocalBitcoins, které neúčtují žádný poplatek.

Dalo by se říci, že poplatky v BitQuicku jsou o něco vyšší, aby mohly platit za služby úschovy poskytované na platformě. Může to však být spravedlivější, pokud by to bylo sdíleno s prodejcem a také by z toho měli prospěch.

Možnosti financování

Jednou z hlavních výhod BitQuick je, že mohou usnadnit nákup bitcoinů v hotovosti. Zde může kupující vložit hotovost na bankovní účet prodejce a BitQuick ověří a poté uvolní bitcoin.

BitQuick nebere jako platbu bankovní převody v USA. Pro ty obchodníky, kteří by chtěli službu využívat v Evropě, jsou však možné platby EUR SEPA.

U prodejce bitcoinů budou mince nejprve nutné převést do peněženky BitQuick, než se zobrazí výpis. V okamžiku, kdy je v síti dokončeno jedno potvrzení, bude výpis aktivní.

Zákaznická podpora

Vzhledem k tomu, že BitQuick je zapojen do tolika aspektů transakce, musí mít velmi citlivou zákaznickou podporu.

To je opravdu něco, co se jim podařilo získat si reputaci online. Existují čtyři způsoby, jak můžete získat podporu zákazníků na BitQuick. Nejúčinnějším způsobem, jak někoho chytit v BitQuicku, je online formulář nebo jeho e-mailová adresa.

Samozřejmě také velmi dobře reagují na svých sociálních kanálech, jako je Twitter a Facebook. Průměrná míra odezvy na letenky se zdá být přibližně 1 pracovní den.

Používání BitQuick: Krok za krokem

Vzhledem k tomu, že BitQuick si klade za cíl být rychlým a efektivním způsobem, jak si někdo koupit bitcoin, chtěli jsme to sami otestovat. V níže uvedeném průvodci projdeme kroky, které jsme uzavřeli, abychom koupili náš první bitcoin na BitQuick.

Nákup bitcoinů

Pokud chcete koupit bitcoin, vyberete „Koupit“Kniha objednávek na platformě. Poté se zobrazí seznam všech nabídek od prodejců na platformě.

Máte také možnost vybrat „rychlý nákup“. To, co uděláte, je umožnit vám zadat váš požadavek a poté vám BitQuick pomůže najít nejlepší nabídku. Udělali jsme to a je to uvedeno na následujícím obrázku.

Možnost okamžitého nákupu BitQuick

Rychlý nákup na BitQuick

Jakmile to uděláte, nabídne vám seznam finančních institucí, u kterých si můžete zvolit vklad. To vám umožní snadno vybrat ten, který je vám nejblíže a nejpohodlnější. Každý z nich se týká jiného kupujícího, a proto má odlišné ceny.

Jakmile si vyberete instituci a cenu, kterou byste chtěli použít, dostanete se na poslední stránku. Zde budete muset nejprve ověřit své telefonní číslo a vložit svoji bitcoinovou adresu pro přijímající bitcoin.

BitQuick Koupit objednávkový formulář

BitQuick Koupit objednávkový formulář

Jakmile to uděláte, požádají o vaše jméno a e-mail. Musíte použít platný e-mail, protože ten bude obsahovat odkaz, kam můžete nahrát svůj doklad o vkladu. Možná nebudou zpočátku požadovat vaše ID, ale mají právo o to kdykoli požádat.

Jakmile odsouhlasíte podmínky a odešlete objednávku, obdržíte do 3 hodin e-mail s vkladem prostředků ve vybrané bance. Vše, co musíte udělat, je vyplnit v bance vkladový objednávkový formulář, vložit hotovost a uschovat účtenku.

Chcete-li potvrdit pomocí BitQuick, že jste skutečně provedli platbu, odešlete potvrzení pomocí odkazu, který vám poslal BitQuick. Jakmile prodejce potvrdí, že peníze byly zaplaceny, BitQuick uvolní bitcoin na adresu, kterou jste původně uvedli.

Prodej bitcoinů

Pokud chcete prodávat coiny na BitQuicku, narazíte na tlačítko prodej a dostanete se do online formuláře. Zde jste povinni vyplnit všechny podrobnosti týkající se vašeho zápisu.

Formulář objednávky BitQuick Sell

Formulář objednávky BitQuick Sell

Vyplníte informace, jako je bankovní účet, který byste chtěli použít, cenu, za kterou jste ochotni je nabídnout, a částky, které jste ochotni prodat obecně.

Máte také možnost nastavit „dynamickou“ cenu. Jedná se o užitečný nástroj, takže nemusíte neustále aktualizovat výpis, protože cena bitcoinů kolísá. Vyberete procentní cenu nad nebo pod tržní cenou, kterou jste ochotni přijmout pro svůj zápis.

Jste také povinni zadat heslo pro případ, že byste někdy potřebovali upravit objednávku. Jakmile se uspokojíte se všemi informacemi o svém zápisu, můžete je odeslat ke kontrole.

BitQuick Odeslat objednávkový formulář

BitQuick Odeslat objednávkový formulář

Bude vám zaslána bitcoinová adresa, na kterou můžete poslat prostředky. Toto bude adresa s více podpisy, o které jsme hovořili výše, která je pod kontrolou BitQuick a BitGo.

Jakmile to dokončíte, budete muset počkat, až vás kupující najde. Jaká je pravděpodobnost, že své mince prodáte, bude záviset na ceně, kterou jste nastavili, a na tom, jak pohodlné je pro kupujícího vložit na vámi vybraný bankovní účet.

Jakmile obdržíte prostředky od kupujícího ve vaší bance, můžete potvrdit dokončení prodeje pomocí BitQuick a on uvolní prostředky.

Co se nám nelíbilo

Zatímco BitQuick je skutečně jedním z nejúčinnějších a uživatelsky nejpřívětivějších způsobů nákupu bitcoinů za hotovost, mysleli jsme si, že je potřeba tuto službu vylepšit. Jsou uvedeny níže:

  • Pokrytí majetku: Jednou z nejpozoruhodnějších věcí pro nás bylo, že jedinou mincí dostupnou k prodeji jsou bitcoiny. Je pravda, že jde o nejdominantnější minci, ale mohou se objevit kupci hotovosti, kteří by si chtěli koupit další mince.
  • Omezené financování: I když je skvělé, že uživatelé mohou snadno nakupovat bitcoiny za hotovost v USA, není to vždy výhodné. Někteří uživatelé by chtěli možnost posílat prostředky tradičním způsobem. Toto není u BitQuick povoleno.
  • Požadavky KYC: I když je to něco, co BitQuick musí udělat, protože má licenci ze státní pokladny, existuje mnoho obchodníků, kterým je stále nepříjemné to poskytovat. BitQuick předtím utrpěl narušení dat a jakmile jsou vaše doklady totožnosti v rukou hackera, může vám být ukradena identita a můžete být terčem phishingových útoků.

Není pochyb o tom, že první bod může BitQuick snadno napravit. Druhý a třetí bod je o něco těžší řešit. To vše souvisí s jejich licencí Money Business a přísnými požadavky kladenými na uživatele.

Závěr

Jak jsme ukázali v této recenzi, BitQuick je skutečně jedním z nejjednodušších a nejbezpečnějších způsobů, jak můžete bitcoiny nakupovat v hotovosti. I když můžete vždy použít službu, jako jsou LocalBitcoins, vyžaduje to, abyste se osobně setkali s cizincem, což je mnohem riskantnější.

Navíc, vzhledem k tomu, že se jedná o P2P platformu, nemusíte ukládat své prostředky na burze a čelit rizikům z výměnných hacků nebo jiných hanebných aktivit. Je také méně náchylný k chybám, protože vše, co potřebujete k přijímání mincí na bitcoinové adrese.

Je to také skvělý způsob, jak prodávající inzerovat své coiny, aniž by platil poplatek a přijímal prostředky přímo na svůj bankovní účet.

Zatímco poplatky jsou na horním konci, je to pocit, že člověk může platit o něco více za bezpečnost a zabezpečení, které poskytuje směnárna.

Ano, dokumenty KYC mohou jednoho znepříjemnit, ale jak jsme zjistili, nejsou ve skutečnosti pod kontrolou BitQuick a jsou vyžadovány zákonem.

Pokud však hledáte opravdu rychlý, jednoduchý a bezpečný způsob výměny své studené tvrdé hotovosti za mince, BitQuick může být pro vás tím správným řešením.

Doporučený obrázek přes BitQuick.co

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me