Nejlepší peněženky ZCash: Nejbezpečnější místa pro uložení vašeho ZEC

K čemu slouží mince na ochranu soukromí, pokud ji nemáte bezpečně uloženou?

V této příručce vám poskytneme komplexní přehled nejlepších peněženek ZCash pro uložení vaší ZCash (ZEC). Budeme porovnávat různé možnosti, stejně jako výhody a nevýhody konkrétních možností úložiště.

Dáme vám také to, co potřebujete vědět o výběru zabezpečené peněženky a jak zajistit, aby váš ZEC nebyl náchylný k hackerům. S tím, co bylo řečeno, pojďme se podívat na klíčové požadavky na bezpečnou peněženku ZCash.

Co hledat v peněžence ZCash

Než se pustíte do hledání správné peněženky ZCash, musíte vědět, co hledáte. Máte zájem o rychlou a snadnou platební peněženku nebo vás více zajímá potenciální využití peněženky? Hledáte úložiště velkého portfolia ZEC nebo je to pro každodenní transakce?

Zde je třeba vzít v úvahu několik věcí:

  • Uložení soukromých klíčů – Existuje mnoho uživatelů kryptoměny, kteří zastávají názor, že pokud nedržíte soukromý klíč, nedržíte mince. To platí pro řadu peněženek, včetně těch, které jsou na mnoha kryptoměnových burzách. Budete muset věřit, že poskytovatel peněženky je čestný a jeho systémy jsou v bezpečí před hackery
  • Probíhající vývoj – To je důležité, protože to znamená, že peněženka vždy zůstane aktualizována nejnovějšími opravami a pokyny od hlavních vývojářů. To navíc zajistí, že peněženka nebude mít žádné potenciální zneužití, které komunita identifikuje.
  • Uživatelsky přívětivý – To je důležité pro uživatele, kteří jsou v ZCashi relativně noví. Existuje mnoho peněženek, které nejsou uživatelsky přívětivé a ve výsledku jsou mírně zastrašující. Zatímco peněženka musí být skutečně stoprocentně zabezpečená, čisté uživatelské rozhraní napomáhá přijetí.
  • Záloha & Možnosti obnovení – To bude také hodně záviset na tom, jak úroveň zkušeností uživatele. Používání slov osiva peněženky je tradiční metodou zálohování offline peněženek. Pokud byste však toto semeno někdy ztratili, ztratíte také své mince. Pokud používáte online peněženku s dvoufaktorovým ověřováním, máte další možnost je obnovit.

Mnoho z těchto možností výše je však kompromisem. Pokud dokončíte kontrolu nad svými klíči a prostředky, budete zcela odpovědní za obnovu a generování semen.

Nejlepší 8 peněženek ZCash

Nyní, když máte představu o tom, co by mělo v peněžence ZEC hledat, pojďme se podívat na sedm z nejlepších možností úložiště ZCash, které jsou v současné době na trhu. Ty se neobjevují v žádném konkrétním pořadí a uvádíme jejich výhody a nevýhody.

Ledger Nano S

Ledger Nano S je jednou z nejpopulárnějších hardwarových kryptoměnových peněženek na světě. Je to proto, že také poskytuje uživatelům jedno z nejbezpečnějších prostředí pro ukládání kryptoměn. Pokud se zajímáte o bezpečnost (a měli byste být), musí být Ledger Nano S vaší volbou pro peněženku ZEC.

Ledger Nano S ZCash

Obrázek přes Ledger.com

Jednou z klíčových funkcí je OLED displej, který zobrazuje podrobnosti o každé transakci, ale je také kombinován s fyzickým tlačítkem na boku peněženky pro potvrzení transakcí. To hackerům brání ve vytváření transakcí na zařízení, protože mohou mít přístup k datům, ale nebyli by schopni fyzicky stisknout tlačítko na zařízení.

Ledger Nano S váží pouhých 16,2 gramů a je méně než 100 mm dlouhý a 18 mm široký. S tloušťkou 9 mm můžete tuto hardwarovou peněženku snadno nosit s sebou, ať jste kdekoli.

Ledger můžete použít s Windows, OS X a Chrome. Získáte také různá rozhraní pro dokončení transakcí pro různé kryptoměny. To vám zabrání dělat chyby v přenosech.

A to přináší druhou skvělou vlastnost Ledger Nano S. Má kromě ZCash i podporu mnoha různých kryptoměn. Podle webové stránky Ledger k 28. září 2018 je Ledger Nano S schopen uložit celkem 709 různých kryptoaktiv. To je víc než téměř každá peněženka.

Uživatelské rozhraní Ledger Nano

Uživatelské rozhraní Ledger Nano na PC

Jednou z největších vlastností Nano je jeho spolehlivé zabezpečení. Bezpečnost je důvodem, proč si většina lidí kupuje knihu. Najdete celou řadu bezpečnostních funkcí zabudovaných k úplnému zabezpečení každé transakce a zabránění hackerům v krádeži vašich mincí. Podporuje ověření Universal Second Factor Authentication a peněženka si nepamatuje vaše klíče.

Samozřejmě můžete svůj účet plně zálohovat a obnovit v případě nepředvídaného problému. Na veškerou potřebnou pomoc se vztahuje podpora 24/7 nabízená společností Ledger.

Nevýhodou Ledger Nano S je, že to není bezplatná volba. Pro nejlepší zabezpečení v peněženkách Zcash můžete očekávat, že zaplatíte 99,99 $.

Coinpayments

Coinpayments je další vysoce hodnocená peněženka, kterou mnoho lidí používá, a je považována za ideální peněženku pro obchodníky, kteří chtějí přijímat platby kryptoměnou online. Peněženka se sídlem v Kanadě umožňuje uživatelům přijímat platby ve zhruba 965 různých kryptoměnách, včetně ZCash.

Jednou z jedinečných vlastností peněženky Coinpayments je neuvěřitelně vysoká rychlost transakce. Peněženka využívá technologii BitGo ke zpracování transakcí rychleji než jiné peněženky ZEC.

Jak již bylo zmíněno výše, peněženka podporuje zhruba 965 různých digitálních měn, což je velmi flexibilní a pohodlné pro ty, kteří kromě ZCash používají i další altcoiny.

Zabezpečení je hlavním zájmem peněženky Coinpayments a také využívá technologii BitGo k zajištění bezpečných transakcí. BitGo umožňuje transakce s více sigy a má jedinečnou funkci, která umožňuje uživatelům uzamknout mince, aby je nebylo možné utratit, dokud neuplyne časový zámek a mince se znovu odemknou.

Další užitečnou funkcí je schopnost provádět automatické převody do jiných kryptoměn. To šetří čas a frustrace, což usnadňuje správu držených kryptoměn.

Mobilní aplikace Coinpayments

Coinpayments aplikace pro Android. Zdroj: Google hrát obchod

Nová funkce implementovaná Coinpayments je $ PayByName, který vám umožní vytvořit $ tagname které lze použít k přijetí jakékoli kryptoměny.

Kromě toho jsou v peněžence zařízení Point of Sale, která vám umožňují přijímat transakce osobně. A obchodníci mají možnost svázat peněženku s bankovním účtem a mít fiat vyrovnání přímo ke svým bankovním účtům.

Coinpayments je k dispozici v mobilních verzích pro Android a iOS.

Nevýhodou Coinpayments je, že za všechny transakce je účtován poplatek 0,5%. Zobrazuje stranu peněženky zpracovatele plateb, která byla vytvořena primárně pro obchodníky. Další nevýhodou, kterou je třeba vzít v úvahu, je, že coinpayments uchovává vaše soukromé klíče, což by pro některé mohlo být problémem.

Peněženka Jaxx Liberty

The Peněženka Jaxx je již dlouho oblíbený mezi nadšenci kryptoměn a je to další peněženka, kterou lze kromě ZCash použít k uložení velkého počtu mincí. Ve skutečnosti se nejnovější verze nazývá peněženka Jaxx Liberty a lze ji použít k uložení více než 70 různých kryptoměn.

Peněženka Jaxx Liberty je nyní k dispozici pro Android Mobile, Android Tablet a Google Chrome. Verze pro iOS a desktop (Mac a Windows) budou brzy k dispozici. Uživatelé již potvrdili, že peněženka má atraktivní a snadno použitelné rozhraní. A byl navržen tak, aby vypadal stejně na každém zařízení, takže se vždy snadno používá, i když přepnete z mobilní verze na verzi pro stolní počítače.

Peněženka Jaxx ZCash

Mobilní peněženka Jaxx a plugin Chrome

Zabezpečení je pro vývojáře Jaxx velmi důležité a vždy vám dávají plnou kontrolu nad vašimi soukromými klíči. Peněženka Jaxx Liberty je neukládá a nikdo kromě vás k nim nikdy nebude mít přístup. A díky rychlému a snadnému systému zálohování a obnovy se nikdy nebudete muset obávat ztráty ZEC kvůli jednoduché chybě nebo zapomnění.

A pokud máte potíže, můžete vždy kontaktovat tým podpory, který je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Nedostatek desktopové verze Jaxx Liberty je trochu zklamáním, ale starší desktopová verze Jaxx je stále k dispozici pro použití.

Coinomi

Pokud používáte svůj ZCash na cestách, mobilní peněženka Coinomi může být perfektní volbou. Mobilní peněženka Coinomi, která byla vytvořena v roce 2014, vám umožní ukládat a spravovat vaše ZCash a více než 500 dalších digitálních aktiv přímo na vašem mobilním zařízení. A pokud máte rádi svou mobilní aplikaci Coinomi, budete rádi, že do konce roku 2018 bude k dispozici verze pro stolní počítače pro Windows, OS X a Linux..

Díky integrovaným funkcím ShapeShift a Changelly můžete snadno vyměňovat mince a díky uživatelskému rozhraní je peněženka snadno použitelná a intuitivní i pro začátečníky.

Peněženky Coinomi ZCash

Uživatelská rozhraní Coinomi pro PC a mobilní peněženku

Coinomi bere bezpečnost vážně a vaše klíče nikdy neopustí peněženku. Kromě toho je integrováno silné šifrování a kryptografie. Ochrana osobních údajů je také hlavním zájmem a peněženka Coinomi nemá žádné asociace IP, propojení identity, sledování transakcí nebo požadavky KYC. Servery Coinomi navíc anonymizují požadavky, které skryjí vaši IP před zvědavým pohledem.

Coinomi je skvělá mobilní peněženka, ale pamatujte, že peněženka je pouze tak bezpečná jako zařízení, na kterém je nainstalována.

Oficiální klient ZCash

Pokud máte technologický sklon a chcete podporovat komunitu ZCash nebo těžit ZCash, můžete si stáhnout a nainstalovat oficiální klient ZCash. Není však pro každého, protože je k dispozici pouze pro Linux (ačkoli komunita ZCash vytvořila neoficiální verze pro Windows a Mac).

Peněženka na příkazový řádek ZCash

Rozhraní příkazového řádku ZCash. Zdroj: Youtube

Oficiální peněženka ZCash vám umožňuje provozovat celý uzel ZCash, což znamená, že pomáháte zabezpečit síť a že můžete ZCash těžit, pokud chcete. Umožňuje také odesílat stíněné transakce, díky nimž jsou zcela soukromé. Nevýhodou je, že si budete muset stáhnout celý blockchain.

A samozřejmě podporuje pouze ZCash, takže pokud držíte jiné kryptoměny, budete potřebovat další peněženku.

Kryptátor

Kryptátor je další peněženka s více aktivy, která není tak populární jako výše zmíněné, ale stále stojí za zvážení. Cryptonator je webová peněženka, která má také mobilní verzi pro zařízení Android. Podporuje ZCash i více než 20 dalších kryptoměn. Hlavním zaměřením peněženky je uživatelská přívětivost a pohodlí, a to v tomto ohledu přináší.

Zjistíte, že peněženka Cryptonator se velmi snadno nastavuje a její používání je intuitivní. Nabízí také výměny měn v peněžence, což je velmi příjemná funkce. Udržování karet v historii transakcí je hračka, stejně jako odesílání a přijímání finančních prostředků a sledování vašeho zůstatku.

Peněženky ZCash Cryptonator

Webové a mobilní peněženky Cryptonator

Na přední straně zabezpečení nabízí Cryptonator 2faktorové ověřování a schopnost vytvářet seznam důvěryhodných IP adres.

Uvědomte si, že online úložiště pomocí webové peněženky je jednou z nejméně bezpečných metod pro ukládání vašeho ZCash. Pravděpodobnost hacknutí je stále ve váš prospěch, ale hardwarová peněženka by byla mnohem bezpečnější volbou.

Atomová peněženka

Atomic Wallet je řešení s více aktivy pro pohodlné ukládání ZCash. Podporuje více než 300 mincí a žetonů. Desktopová verze je k dispozici pro Windows, MacOS, Ubuntu, Debian a Fedora. Soukromé alfa verze mobilních aplikací pro Android a IOS budou vydány v říjnu 2018.

Atomové peněženky ZCash

Uživatelské rozhraní Atomic Wallet na počítačích Mac a Mobile

Peněženka Atomic ZCash pracuje s integrovanou výměnou Atomic swap. Tato funkce umožňuje uživateli převádět mince prostřednictvím služby, jako je Shapeshift a Changelly, čímž šetří poplatky.

Když uložíte Zcash do peněženky Atomic, vaše soukromé klíče se uloží do vašeho zařízení, takže je bezpečnější než online webové verze. Do peněženky můžete během několika sekund také ručně přidat jakékoli tokeny ERC.

Navíc, pokud znáte někoho, komu můžete navrhnout atomovou peněženku, můžete získat provize za doporučení tím, že jej tam pošlete. A konečně, atomová peněženka Zcash přichází s 24hodinovou podporou.

Papírová peněženka ZCash

Pokud si nemyslíte, že budete svůj ZCash brzy potřebovat zpřístupnit a utratit, možná budete chtít zvážit jeho uložení v papírové peněžence.

Jelikož je to offline, považuje se to za studené úložiště a je to jeden z nejbezpečnějších způsobů ukládání vašeho ZCash. Samozřejmě existuje riziko fyzických hrozeb, jako je požár, poškození vodou nebo přímá krádež peněženky.

Můžete použít nalezený online generátor peněženek tady rychle a snadno vygenerujete papírovou peněženku pro uložení vaší ZCash. Doporučujeme pořídit několik kopií a všechny je uložit na zabezpečená místa, jako jsou bezpečnostní schránky nebo trezory.

Závěr

Takže zde máte 7 nejlepších peněženek ZCash pro bezpečné a bezpečné uložení ZEC. Samozřejmě existují i ​​jiné, ale tento seznam by vám měl poskytnout možnosti, které uspokojí potřeby úložiště ZCash pro kohokoli.

Pro nejlepší zabezpečení doporučuji použít buď hardwarovou peněženku, nebo papírovou peněženku, ale pro snadné použití jsou mobilní aplikace často nejlepší.

Určitě jsou nejlepší, pokud jde o utrácení ZCash na cestách. Možná si chcete ponechat většinu svého ZEC v hardwarové peněžence nebo papírové peněžence a menší částku v mobilní peněžence pro každodenní potřeby.

Nejlepší místa pro nákup ZEC:

  • Binance
  • Kraken
  • Bittrex
  • Výměna Huobi
  • HitBTC
  • Poloniex

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me