Nejlepší peněženky: Nejlepší 4 nejbezpečnější místa pro uložení XVG

Verge (XVG) je další z coinů o ochraně osobních údajů, která existuje již dlouhou dobu (podle krypto standardů).

Rovněž vyžaduje zcela jedinečný přístup k zachování soukromí a anonymity. Zatímco ostatní blockchainy se týkají především skrývání transakčních dat, Verge také pracuje na maskování dat geolokace a IP adresy prostřednictvím Tor a I2P.

Cena XVG sice v roce 2018 dramaticky poklesla, ale podle tržní kapitalizace zůstává v top 50 kryptoměn, takže stále stojí za nákup a držení. Samozřejmě, pokud se rozhodnete udělat, budete k uložení XVG potřebovat peněženku.

Existuje celá řada možností a níže uvidíte letmý pohled na čtyři nejbezpečnější místa pro ukládání zařízení Verge XVG.

Nejlepší 4 peněženky Verge

Na rozdíl od mnoha jiných kryptoměn, které vycházely z protokolu Ethereum, má Verge svůj vlastní jedinečný protokol. To znamená, že existuje řada peněženek, které jsou otevřené jiným tokenům ERC20, které nejsou k dispozici společnosti Verge.

Vývojáři Verge a komunita nicméně dokázali vyvinout alespoň čtyři peněženky, které mají různou míru zabezpečení a použitelnosti. Je také důležité zdůraznit, že i když mohou existovat i jiné peněženky, které podporují Verge, jsou pravděpodobně méně bezpečné než používání oficiálních peněženek XVG.

S tím, co bylo řečeno, zde jsou 4 nejlepší peněženky Verge (v pořadí preferencí).

Peněženka Verge Electrum Tor (stolní peněženka)

Společnost Verge má nativní peněženky a na některé z nich se podíváme později, ale nejprve byste měli zvážit možnost Verge Electrum peněženka. Jedná se o lehkou stolní peněženku, která se snadno používá, a je dobrou volbou pro ty, kteří jsou ve společnosti Verge noví.

Electrum začínal jako bitcoinová peněženka, ale kvůli jeho uživatelsky přívětivému snadnému použití byl přijat řadou kryptoměn a Verge je jednou z nich. Neexistují žádné oční bonbóny ani speciální funkce. Peněženka Verge Electrum jednoduše zobrazuje potřebné informace logickým způsobem a způsobem, který je uživatelům znám.

Peněženka Verge Electrum

Uživatelské rozhraní peněženky Verge Electrum Tor. Zdroj: Okraj

Peněženka Electrum používá specifikaci Simple Payment Verification, což znamená, že pro použití peněženky není nutné stahovat celý blockchain. Po stažení peněženky můžete začít odesílat a přijímat Verge za pouhé okamžiky.

Získáte všechny vestavěné funkce ochrany osobních údajů společnosti Verge spolu s bezpečnostními funkcemi poskytovanými společností Electrum, jako je ochrana heslem a dvoufaktorové ověřování.

Peněženka je k dispozici ve verzích Windows, Linux a OSX a k dispozici je také mobilní peněženka Electrum, i když to není úplně stejné rozhraní jako verze pro stolní počítače.

Je také důležité si uvědomit, že v peněžence Bitcoin Electrum byla objevena bezpečnostní díra v roce 2018. Byla rychle opravena, ale znamená to, že byste měli vždy používat nejnovější verzi peněženky Electrum.

Verge Tor QT (stolní peněženka)

Pokud chcete nejlepší zabezpečení a plnohodnotnou plnou uzlovou peněženku Verge, Peněženka Verge Tor QT, vyvinutá speciálně pro XVG je vaše nejlepší volba. Jelikož se jedná o peněženku s plným uzlem, vyžaduje stažení celého blockchainu Verge, což je od prosince 2018 více než 4 GB.

To může být pro některé uživatele problém, ale díky funkcím, které poskytuje QT peněženka s plným uzlem, to stojí za to. Jednou z vynikajících funkcí je další vrstva zabezpečení poskytovaná šifrováním SSL. A protože peněženka je plný uzel, nebudete se muset starat o neplatné transakce.

Peněženka Verge TOR QT

Uživatelské rozhraní peněženky Verge Electrum Tor. Zdroj: Okraj

Zatímco uživatelské rozhraní vám poskytuje stejné funkce jako verze Electrum, je prezentováno vizuálně atraktivnějším způsobem. Skutečná síla peněženky QT je v jejích příkazech RPC, které vám dávají granulární kontrolu nad blockchainem Verge a veškerými aktivitami v něm..

Peněženka Verge QT je k dispozici pro Windows, Linux a OSX a podporuje pouze XVG.

Coinomi (mobilní peněženka)

Zatímco Verge má svou vlastní nativní mobilní peněženku, opravdu nemůžete porazit peněženku Coinomi. A uživatelé iOS nemají s mobilní peněženkou Verge štěstí, protože je stále ve vývoji, takže Coinomi je jejich nejlepší volbou. Výhodou je také univerzální peněženka, která vám umožní ukládat všechny vaše mince. To je výhoda v mobilních peněženkách, protože se nejlépe používají k tomu, abyste si své mince mohli vzít sebou.

Peněženka Verge Electrum

Peněženka Coinomi v systému iOS. Zdroj: Obchod s aplikacemi

Díky integraci ShapeShift a Changelly je to rychlé a snadné, pokud potřebujete vyměnit z Verge za jinou kryptoměnu nebo naopak.

Pravděpodobně už víte, že mobilní peněženka je stejně bezpečná jako vaše vlastní zařízení, ale Coinomi má všechny základní funkce zabezpečení mobilní peněženky zavedené, včetně vestavěné techniky skrytí IP a dalších funkcí ochrany osobních údajů.

Coinomi také nedávno spustila desktopovou peněženku, která by mohla doplnit jejich mobilní peněženku. To bude mít stejné základní zabezpečení mobilní peněženky a můžete ji snadno synchronizovat s mobilní peněženkou, abyste mohli sledovat veškerou aktivitu, která proběhla.

Verge Paper Wallet

Tento článek je o nejbezpečnějších místech pro uložení vaší Verge, takže bez zahrnutí by to samozřejmě nebylo úplné papírová peněženka. To platí zejména proto, že pro Verge neexistuje podpora hardwarové peněženky. Zatímco se říká o peněžence Ledger Verge, papírová peněženka Verge je vaše nejbezpečnější metoda skladování za studena od konce roku 2018.

Protože papírová peněženka je offline médium, je velmi bezpečné před hackery, ale není tak snadné utrácet mince uložené v papírové peněžence. Stále je třeba zvážit fyzické hrozby, včetně krádeže papírové peněženky.

Verge Paper Wallet

Vytvoření papírové peněženky Verge v prohlížeči

Generátor papírové peněženky Verge umožňuje generovat novou papírovou peněženku a tisknout ji během několika minut. Generovaná peněženka je standardní a má vytištěné vzory, které ostatním brání v tom, aby viděli vaše mince nebo s nimi manipulovali.

Papírové peněženky je třeba udržovat velmi zabezpečené. Trezor je dobrou volbou pro alespoň jednu kopii, ale měli byste si vytisknout několik kopií a uchovat je na několika různých místech. Chrání vaše mince v případě, že je některá z papírových peněženek zničena. Pamatujte, že je to jen papír a je velmi snadné jej zničit nebo ztratit.

Generátor papírové peněženky Verge běží ve vašem webovém prohlížeči a používá JavaScript. Pokud si přejete ještě větší zabezpečení, je možné stáhnout html, který generátor používá ke spuštění, a poté jej spustit v prohlížeči v počítači offline. Tím zajistíte, že vaše soukromé klíče nebudou nikdy vystaveny internetu.

Hardwarové peněženky (TBC)

V této fázi je důležité zdůraznit, že jednou z nejbezpečnějších možností úložiště pro kryptoměnu je obecně zařízení hardwarové peněženky, jako je Ledger Nano S nebo Trezor. V současné době ani jedna z těchto verzí nepodporuje Verge XVG.

To by se však mohlo změnit s podporou Ledger Nano S pro Verge za rohem. To bylo škádleno ve tweetu od vývojáře produktů ve společnosti Verge, který uvedl:

Když jsme se zeptali na více o potenciální časové ose, vývojář uvedl, že je stále v testování a že je velmi závislý na harmonogramu společnosti Ledger ohledně přidávání potenciálních nových coinů. Budeme bedlivě sledovat oznámení vývojových týmů Ledger a Verge.

Bezpečné ukládání XVG

Kterou peněženku si nakonec vyberete, nakonec záleží na vašich osobních preferencích. Pro ty Hodlery, kteří by si své mince chtěli dlouhodobě ponechat, je nejlepší vytvořit papírovou peněženku a uložit ji na bezpečné místo.

Pro ty lidi, kteří pravidelně používají své Verge k provádění plateb, se nemůžete pokazit s jednou z oficiálních peněženek vyvinutých základním týmem. Postačila by buď peněženka Tor QT, nebo peněženka Tor Electrum. Pravděpodobně byste také mohli využít mobilní peněženku Coinomi Verge pro vaše menší a pravidelnější nákupy, které je třeba provádět na cestách.

Bez ohledu na to, jakou peněženku Verge se rozhodnete použít, musíte se ujistit, že používáte osvědčené postupy zabezpečení kryptoměny. Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste snížili své šance na ztrátu.

  • Zachovat zálohy: Když vytvoříte peněženku, dostanete úvodní slovo, které vám umožní získat zpět své prostředky, pokud zapomenete heslo nebo ztratíte peněženku. Nezapomeňte si tato počáteční slova zálohovat, protože jsou poslední možností mezi vámi a vašimi prostředky, které budou navždy ztraceny.
  • Buďte opatrní na viry: Pokud používáte stolní verzi peněženky Verge, nezapomeňte stahovat žádné podezřelé soubory z webů nebo e-mailů. Toto je jeden z nejběžnějších způsobů, jak se Malware dostane na váš počítač a získá vaše soukromé klíče.
  • Vyhněte se peněženkám třetích stran: Pokud vývojářský tým výslovně nepodpořil peněženku XVG, kterou vytvořil vývojář třetí strany, měli byste být při jejím používání skeptičtí. Důvodem je to, že škodlivé peněženky si často nacházejí cestu do zařízení uživatelů, protože byly ve svých předpokladech naivní.
  • Nemluvte o tom: Hlavním důvodem, proč byla společnost Verge vytvořena, bylo udržet vaše finance a transakce v soukromí. Pokud někomu řeknete o svých podílech na Verge, pak tento účel porušujete. Navíc již několikrát došlo k fyzickému ohrožení držitelů kryptoměny kvůli jejich heslům. V podstatě tedy stačí HODL vaše ticho Verge. Nikdo by neměl vědět, že držíte Verge.

Závěr

I když je trochu nešťastné, že pro Verge v současné době neexistuje možnost hardwarové peněženky, může to být za rohem. Do té doby můžete využívat oficiální peněženky, které byly vyvinuty s ohledem na soukromí a bezpečnost.

Ve skutečnosti si nemusíte vybírat pouze jednu peněženku, která splní vaše potřeby. Mohli byste své velké podíly XVG v papírové peněžence uchovat v chladírně. Menší částku si pak můžete ponechat ve své desktopové a mobilní peněžence pro pravidelnější používání.

Rozložte svá rizika na peněženky.

A konečně, pokud hodláte ukládat Verge na jakoukoli peněženku, ujistěte se, že dodržujete osvědčené postupy pro zabezpečení kryptoměny a udržujete hackery a podvodníky na uzdě.

Nejlepší místa k nákupu XVG:

  • Binance
  • Bittrex
  • HitBTC
  • Huobi

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me