Nejlepší litecoinové peněženky: Nejbezpečnější místa pro uložení LTC

Litecoin (LTC) byl vytvořen v roce 2011 jako alternativní peer-to-peer digitální měna k bitcoinům. Byl navržen tak, aby uživatelům poskytoval rychlejší časy transakcí a nižší transakční náklady.

Litecoin je dobrou volbou pro jakékoli portfolio kryptoměn, a pokud se rozhodnete nějaké koupit, budete potřebovat peněženku, abyste ji udrželi. Naštěstí existuje mnoho různých možností pro peněženky Litecon kvůli jeho popularitě a dlouhověkosti.

Prozkoumali jsme vaše možnosti, abychom vám poskytli krátký seznam nejlepších litecoinových peněženek. Zahrnul jsem hardware, stolní počítače a další typy peněženek, abyste se mohli co nejlépe rozhodnout podle svých vlastních potřeb.

Top 7 litecoinových peněženek

Při výběru litecoinové peněženky je třeba vzít v úvahu řadu věcí. Patří mezi ně faktory, jako je bezpečnost, podpora, snadnost použití podpora segregovaného svědka (SegWit). Samozřejmě někdy bude muset existovat kompromis, protože důraz na jeden faktor bude vyžadovat kompromis na druhém.

V tomto seznamu níže jsme se pokusili sestavit nejkomplexnější seznam litecoinových peněženek, jaký můžeme. I když to není úplně vyčerpávající seznam, jsou to jediné peněženky, které v tuto chvíli cítíme pohodlně.

Pokud chcete použít peněženku, která není uvedena, měli byste se ujistit, že je v komunitě dobře známá a že má všechny správné bezpečnostní protokoly. S tím, co bylo řečeno, pojďme se podívat na nejbezpečnější možnosti peněženky …

Ledger Nano S (hardwarová peněženka)

Pokud si ceníte zabezpečení nade vše, Ledger Nano S hardwarová peněženka je považována za jednu z vašich nejbezpečnějších voleb pro litecoinovou peněženku. Je to také jedna z nejpopulárnějších hardwarových peněženek na trhu. Téměř každý ocení jeho malý, lehký design a skutečnost, že na první pohled vypadá jako USB flash disk. Funguje se všemi hlavními operačními systémy – Windows, Macintosh, Linux a existuje dokonce i rozšíření pro Chrome.

Ledger Nano S Litecoin

Zvláštní vydání „knihy“ společnosti Ledger Nano S

Ledger Nano S byl vyroben z důvodu bezpečnosti. Má dvoučipovou architekturu a podporuje dvoufaktorové ověřování, přičemž vám umožňuje nastavit PIN, který chrání váš litecoin a další kryptoměny (v hlavní knize lze uložit více než 700 různých kryptoměn). Vaše soukromé klíče nikdy neopustí zařízení a je zde zabudovaná obrazovka OLED, která se používá v kombinaci s fyzickými tlačítky k zabezpečení zařízení před vzdáleným přístupem.

Osamělou nevýhodou Ledgeru je jeho cenovka. Zatímco softwarové litecoinové peněženky jsou zdarma, Nano přichází s cenovkou 99 $. Pokud si ceníte zabezpečení, které by nemělo stačit, abyste zabránili získání své vlastní knihy.

Trezor Model one (hardwarová peněženka)

Pokud hledáte alternativní hardwarovou peněženku, která by mohla být o něco levnější, můžete zvážit Trezor Model jedna. To stojí asi 83 EUR a je vyvíjeno týmem v Praze (Satoshi Labs). Trezor Model one je peněženka s několika mincemi a může uložit až 700 kryptocoinů.

Stejně jako peněženka hlavní knihy se jedná o hardwarovou peněženku, což znamená, že vaše klíče jsou uloženy v zařízení a lze je uchovávat v offline prostředí. Hardwarové zařízení bude komunikovat s „mostem Trezor“ za účelem ověření soukromých klíčů a připojení k uživatelskému rozhraní prohlížeče. Níže je uživatelské rozhraní s rozšířením prohlížeče Trezor.

Litecoin peněženka Trezor

Uživatelské rozhraní hardwarové peněženky Trezor Litecoin

Trezor Model one je peněženka základní úrovně, která má většinu funkcí, které od hardwarové peněženky opravdu budete potřebovat. Pokud však chcete peněženku s lepším uživatelským rozhraním a větší funkčností coiny, pak byste mohli zvážit o něco dražší model Trezor T. To stojí 180 € a má barevnou dotykovou obrazovku plus další podporu několika dalších coinů.

Nejsme si jisti, zda Trezor Model T stojí za dalších 100 EUR. Nejdůležitější je opravdu to, zda plánujete ukládat mince, které nejsou podporovány u modelu One. Vzhledem k tomu, že oba podporují transakce litecoinu i SegWit, je pravděpodobně lepší získat ten model.

Litecoin Core (stolní peněženka)

Litecoinové jádro je oficiální litecoinová peněženka. Funguje také jako plný uzel, který pomáhá zabezpečit síť litecoinů. Jako stolní peněženku je možné jej nainstalovat na jakýkoli počítač se systémem Windows nebo Linux a jakýkoli stroj OSX.

Litecoin Core peněženka

Rozhraní Litecoin Core Wallet na PC. Obrázek přes oficiální web litecoinů

Silnou stránkou je, že byl navržen speciálně pro ukládání litecoinů týmem, který pracuje na vývoji litecoinů. Není to nutně nejjednodušší uživatelské rozhraní, ale dělá to, co má, dělat extrémně dobře. Snadno se nastavíte a budete mít přímý způsob, jak spravovat své podíly v litecoinech.

Skutečnost, že funguje jako plný uzel, znamená, že si budete muset stáhnout celý blockchain litecoinů do svého počítače, což by mohlo být pro ty, kteří nemají k dispozici dostatek místa na pevném disku. Musíte také vzít v úvahu, že ukládá pouze litecoiny. Jakékoli další kryptoměny, které držíte, budou potřebovat jinou peněženku.

Exodus (stolní peněženka)

Multicurrency peněženka Exodus je jednou z novějších peněženek pro stolní počítače, která byla uvedena na trh v roce 2016, ale díky svému krásnému designu se rychle stala jednou z nejpopulárnějších. Tvůrci peněženky Exodus zvážili uživatelské rozhraní před všemi ostatními a vytvořili peněženku, která obsahuje esteticky příjemné uživatelské rozhraní spolu s řadou užitečných funkcí. Najdete vše jasně prezentované a Exodus má všechny možnosti přizpůsobení, které potřebujete, aby to bylo vaše.

Litecoin Exodus peněženka

Litecoin Exodus Wallet na PC. Obrázek přes exodus

Mezi další funkce Exodu, které stojí za zmínku, patří užitečná sada grafů, integrace ShapeShift, užitečné nastavení a používání videí a aktivní komunita uživatelů. Peněženka také podporuje více než 90 kryptoměn a tým pravidelně přidává další.

Jednou nevýhodou, na kterou se neustále poukazuje, je nedostatečná podpora dvoufaktorového ověřování. Dalším je krátká doba, po kterou Exodus existuje, ale s více než 2 roky historie si peněženka získává větší uznání, protože uživatelské recenze jsou v peněžence Exodus i nadále převážně pozitivní..

Jaxx Liberty (stolní / mobilní)

The Peněženka Jaxx Liberty (dříve Jaxx) je uživatelsky přívětivá peněženka, která byla navržena s ohledem na začínající uživatele kryptoměny. Díky tomu je snadné se orientovat v uživatelském rozhraní, což je také příjemné sledovat.

Peněženka je k dispozici ve verzi pro stolní i mobilní zařízení a vzájemně se synchronizují, takže můžete mít aktuální informace o svých pozicích bez ohledu na to, kde jste. Desktopová verze funguje pro Windows, Mac a Linux a mobilní verze je k dispozici pro Android i iOS. Navíc je zde rozšíření prohlížeče Chrome.

Litecoin Jaxx

Jaxx nabízí podporu pro litecoiny a augur. Obrázek přes Jaxx

Jaxx podporuje více než 85 různých kryptoměn a integrovaná integrace ShapeShift vám umožňuje přepínat mezi kryptoměnami za chodu, přímo v peněžence.

Mějte na paměti, že mobilní peněženky mají tendenci být méně bezpečné než jiné typy peněženek. Jsou vždy připojeni k internetu a jsou zranitelnější vůči hackerům, virům a malwaru.

LiteVault (webová peněženka)

Pokud hledáte jednodušší přístup bez nutnosti stahování nebo hardwaru, postupujte takto: LiteVault wallet je online peněženka pro litecoiny. Používání je neuvěřitelně jednoduché a proces registrace trvá většině uživatelů pouhých 10 sekund.

Zdrojový kód pro LiteVault je open-source, takže víte, že na vás nečeká žádná nepříjemná překvapení a uživatelské peněženky jsou zašifrovány před tím, než bude serverům LiteVault cokoli odesláno, což znamená, že máte pod kontrolou své soukromé klíče.

Litecoin LiteVault peněženka

LiteVault Online Litecoin peněženka

Webové peněženky jsou samozřejmě ze své podstaty méně bezpečné než hardwarové peněženky nebo dokonce peněženky pro stolní počítače. A LiteVault nepodporuje žádné coiny kromě litecoinů, takže jakýkoli z vašich dalších držených kryptoměn bude potřebovat další peněženku.

LoafWallet (mobilní peněženka)

Bez zahrnutí nemůžeme udělat seznam nejlepších litecoinových peněženek LoafWallet. Jedná se o peněženku, kterou vyvinul stejný muž, který vytvořil litecoin – Charlie Lee. Je to jediná mobilní peněženka, která se snadno používá a je vytvořena pro konkrétní ukládání litecoinů.

LoafWallet byl původně k dispozici pouze pro iOS, ale byla přidána podpora pro Android. LoafWallet je založen na Bitcoin BreadWallet a je vybaven otevřeným zdrojovým kódem a je hierarchickou deterministickou (HD) peněženkou.

Litecoin mobilní peněženka Loafwallet

Loafwallet Litecoin mobilní peněženka. Obrázek přes Google Play obchod

LoafWallet byl vytvořen, aby to bylo jednoduché při odesílání a přijímání litecoinů. A nikdy se nemusíte bát, pokud se něco pokazí, protože peněženku můžete kdykoli obnovit pomocí 12slovné fráze pro zálohování.

Jako mobilní peněženka LoafWallet nemusí být tak bezpečná jako jiné peněženky, ale je jisté, že je snadno použitelná a skvělá pro ukládání menšího množství litecoinů.

Litecoinová papírová peněženka

A Litecoinová papírová peněženka je některými považována za nejbezpečnější metodu pro ukládání litecoinu (nebo jakékoli jiné kryptoměny). Je to proto, že papírová peněženka je zcela offline metoda pro ukládání mincí a často se jí říká „chladírna“.

Při používání papírové peněženky jsou vaše veřejné a soukromé klíče vytištěny na kousku papíru. Nastavení lze provést také zcela offline, takže vaše soukromé klíče nikdy nebudou vystaveny internetu.

Pokud jsou správně vytvořeny a uloženy s určitými opatřeními proti ztrátě, zničení nebo krádeži, je téměř nemožné, aby někdo ukradl mince uložené v papírové peněžence.

Slovo o peněženkách na burze

Jakmile si koupíte litecoin z burzy, můžete být v pokušení ji kvůli snadnosti ponechat v peněžence na burze. Pokud se chystáte používat litecoin k obchodování, je to skvělý plán. Pokud však plánujete držet litecoin jako investici, je to opravdu špatný nápad.

Musíte si uvědomit, že ve skutečnosti nevlastníte peněženku na burze, patří do burzy. Je to proto, že když máte peněženku na burze, soukromé klíče jsou ve skutečnosti uloženy na serverech burzy. Vlastníkem mincí je subjekt, který tyto soukromé klíče ovládá.

Proč je to znepokojení?

Jednoduše to znamená, že váš litecoin není zcela stoprocentně bezpečný. Je to proto, že existuje riziko, že bude ukraden výměnou v únikovém podvodu, nebo proto, že jej ukradne nějaký externí aktér, jako je hacker..

To druhé je ve skutečnosti docela běžný jev. Přesně to se stalo s horou Mt. Goxova burza, která byla hacknuta v roce 2014 a musela podat návrh na bankrot. Objevily se také mnohem novější případy výměn v Koreji a Japonsku.

Pokud budete na burze ukládat určité množství litecoinu, abyste mohli obchodovat, je rozumné využít jednu z více renomovaných služeb. Patří mezi ně například Binance, která je globální burzou, a Bitstamp se sídlem v Evropě.

Zabezpečení peněženky 101

Zatímco výše uvedené by vám mělo poskytnout dobrou představu o tom, jaké peněženky získat, je důležité se ujistit, že dodržujete všechny správné protokoly zabezpečení peněženky. Mnoho lidí to může považovat za zdravý rozum, ale jak všichni víme, často to není tak běžné.

Pokud se chystáte uložit velké množství litecoinů do peněženky, ujistěte se, že ano dělat zálohy semene slova. Měli byste je ukládat na různých místech, takže pokud jedno ztratíte, snadno najdete druhé.

Pokud budete používat některou z peněženek pro PC, musíte se ujistit, že si nestáhnete žádný škodlivý malware, který by se mohl dostat k vašim souborům peněženky .bat nebo k heslům. To je místo, kde vás pokročilý a aktuální antivirový software udrží na dobrém místě.

A konečně, pokud se chystáte udržovat jakýkoli druh litecoinu na vaší osobě nebo ve vaší domácnosti, je lepší držet se na nízké hodnotě ohledně vašich investic do kryptoměny. Vyskytla se řada případů, kdy byli investoři v kryptoměně okradeni a hrozilo jim fyzické násilí kvůli přístupu k jejich mincím.

Takže si dvakrát rozmyslete, než veřejně vyjádříte svůj stav velryby na Twitteru …

Závěr

Toto jsou některé z nejlepších možností úložiště pro litecoiny. Pokud plánujete uložení velkého podílu LTC na konkrétní peněžence, možná budete chtít využít hardwarovou peněženku. Ano, mohou to stát o něco více, ale pokud je hodnota vašich mincí značná, stojí to z dlouhodobého hlediska za to.

Pokud se to nepodaří, můžete papírovou peněženku Litecoin využít, pokud máte zcela bezpečné a zabezpečené místo pro ukládání slov z papírového semínka. Pokud vás více zajímá používání LTC k provádění pravidelných transakcí, můžete zvážit jednu z dalších mobilních nebo stolních peněženek.

Vzhledem k tomu, že tyto peněženky jsou ke stažení a používání zdarma, je nejvhodnější použít kombinaci peněženek. Velké holdingové litecoiny byste měli skladovat v chladírnách na hardwarové peněžence nebo papírové peněžence s lehčími výdajovými peněženkami. To je analogické se spořicími / běžnými bankovními účty, které máte.

Bez ohledu na to, jakou peněženku Litecoin si vyberete, je důležité, abyste pro zabezpečení fondů byli často nejslabším článkem. Sledujte krypto zabezpečení 101 a měli byste být v pořádku.

Místa nákupu LTC:

  • Binance
  • Bitstamp
  • Bittrex
  • Kraken Exchange
  • Huobi
  • QuadrigaCX
  • Coinsquare

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me