Nejlepší Lisk peněženky: 7 nejlepších míst pro bezpečné uložení LSK

Lisk (LSK) byl vytvořen jako platforma pro vytváření decentralizovaných aplikací ve formátu Javascript.

Cílem projektu je vytvořit decentralizovanou vývojovou platformu pro aplikace, která bude spravedlivější vůči vývojářům a poskytne jim větší odměny za jejich tvorbu, na rozdíl od současných centralizovaných platforem, jako je Google Play a Apple App Store, které obě berou lví podíl na jakýchkoli příjmech.

Lisk má svou vlastní měnu, která je označena symbolem tickeru LSK a můžete si je zakoupit na řadě burz. Pokud to však uděláte, budete také potřebovat peněženku, do které je budete ukládat, protože není bezpečné je ponechat jen ve výměnných peněženkách.

S ohledem na tuto skutečnost jsem vytvořil průvodce níže k 7 nejlepším peněženkám Lisk pro bezpečné uložení vašeho LSK.

Top 6 Lisk peněženky

Na rozdíl od mnoha chytrých tokenů kontraktů ve vesmíru právě teď Lisk není standardem ERC20. Nevytvořili svůj blockchain na vrcholu Etherea. Vyžadují proto výběr peněženek na míru, protože kompatibilita s ERC20 to prostě nebude dělat.

Sestavili jsme seznam nejlepších peněženek a úložných možností Lisk, které jsou aktuálně na trhu. Naše kritéria byla založena na řadě faktorů, včetně uživatelské přívětivosti, podpory komunity a samozřejmě zabezpečení peněženky.

Nejedná se o vyčerpávající seznam, ale pokud budete používat jinou peněženku, ujistěte se, že má širokou podporu komunity. Jsou uvedeny v pořadí podle preference.

Ledger Nano S (hardwarová peněženka)

Hardwarová peněženka je vaší nejlepší volbou pro bezpečné uložení LSK nebo jakékoli jiné kryptoměny. Až donedávna Ledger nepodporoval úložiště LSK, ale v září přidal podporu pro Lisk a nyní je možné LSK ukládat do Ledger Nano S.

Ledger vypadá jako USB flash disk a kromě použití pro Lisk jej můžete použít také pro více než 700 dalších kryptoměn. Tým Ledger neustále přidává podporu pro další mince a je pravděpodobné, že vaše oblíbená mince může být uložena do hlavní knihy.

Peněženka Ledger Nano S Lisk

Získejte Ledger Nano S ještě dnes

Kromě použití šifrování a PIN kódů pro zabezpečení Ledger také zobrazuje transakce na malé obrazovce OLED, ale vyžaduje, aby uživatel fyzicky stiskl tlačítko na zařízení Ledger pro potvrzení jakékoli transakce. To zabrání hackerům ve vzdáleném přístupu k vašim finančním prostředkům, protože by nemohli fyzicky stisknout tlačítko a potvrdit jakoukoli transakci, o kterou by se mohli pokusit na dálku.

Ledger je také velmi snadno nastavitelný a přitom co nejbezpečnější. Jeho hlavní překážkou je, že to není zdarma, ale díky nedávnému poklesu ceny můžete získat Ledger Nano S za pouhých 69,99 $, což je malá cena, kterou musíte zaplatit za zabezpečení svých kryptoměn.


Trezor Model One (hardwarová peněženka)

The Trezor je další opravdu populární hardwarová peněženka vyvinutá společností v České republice s názvem Satoshi labs. To je o něco dražší než peněženka hlavní knihy a cena je 69 EUR + DPH. Abyste mohli pro svůj Lisk používat peněženku Trezor, budete si muset nainstalovat LiskishWallet, což je peněženka třetí strany s integrací Trezor.

Liskish Wallet Trezor

Uživatelské rozhraní LiskishWallet. Zdroj obrázku: Trezor

Stejně jako Ledger Nano bude peněženka Trezor ukládat vaše soukromé klíče v offline prostředí a bude komunikovat s LiskishWallet prostřednictvím připojení USB. Trezor je také peněženka s více měnami. Můžete uložit až 700 různých mincí, včetně celého komplexu ERC20.

Zatímco Trezor Model One by pro vaše účely měl stačit, existuje několik mincí, které nepodporuje (abychom jmenovali alespoň Monero, Ripple a Cardano). Pokud se jedná o mince, které jste HODL a chtěli byste také uložit, možná budete chtít zvážit Trezor Model T. To je o něco dražší než Model One a stojí € 149 + DPH. Model T má však uživatelsky přívětivější barevnou obrazovku LCD, která je větší než ta modelová.

Lisk Hub (stolní peněženka)

Lisk Hub se nazývá nejpokročilejší peněženka Lisk a byla vydána, když se Lisk nedávno znovu spustil. Není to jen peněženka. Je to řešení typu „vše v jednom“ pro správu tokenů Lisk a Lisk ID. Kromě základních funkcí pro odesílání a přijímání lze Lisk Hub použít také k hlasování pro delegáty. Umožňuje vám sledovat veškerou aktivitu Lisk, od samotného blockchainu až po zdroj Lisk Twitter.

Peněženka Lisk Hub

Desktopová peněženka Lisk Hub. Zdroj obrázku: Lisk Hub

Budoucí vydání Lisk Hub plánují zahrnovat decentralizovanou burzu, schopnost spustit ICO, monitorování sítě a trhu a možnost zaregistrovat novou aplikaci.

Kromě toho se můžete zaregistrovat jako delegát a Lisk můžete vsadit a padělat přímo do peněženky. Pokud máte Lisk Hub, opravdu není potřeba žádná další peněženka Lisk.

Lisk Hub je k dispozici pro Windows i Mac.

Lisk Core (stolní peněženka)

Lisk Core je ve skutečnosti plný Lisk uzel, což znamená, že musíte stahovat a synchronizovat s celým Lisk blockchainem. Lisk Core má mnohem více funkcí než pouhou funkci peněženky a je nejlepší pro vývojáře, kteří chtějí komunikovat s blockchainem Lisk při vytváření decentralizovaných aplikací.

Kromě jednoduchého ukládání, odesílání a přijímání LSK můžete také vytvářet a sázet s Lisk Core a poskytuje vám úplný přístup k vývojovým sadám API.

Lisk Core je doporučen pouze pro ty, kteří mají vysoce technické zázemí, a je nejlepší pro vývojáře, kteří chtějí pracovat s Lisk blockchainem.

Lisk Commander (peněženka pro stolní počítače na příkazovém řádku)

The Lisk velitel byl dříve známý jako „Lisky“ a je způsob, jak komunikovat s blockchainem Lisk v rozhraní příkazového řádku. V zásadě je to Lisk Core, ale s rozhraním příkazového řádku. Umožňuje vám komunikovat s místními a vzdálenými uzly Lisk a také provádět funkce související s Lisk prostřednictvím sady nástrojů příkazového řádku.

Ještě více než Lisk Core je tato peněženka určena pro ty, kteří mají vysoce technické zázemí. Pokud uvažujete o použití nástroje Lisk Command, měli byste znát rozhraní a jazyk příkazového řádku.

Lisk Mobile (mobilní peněženka)

The mobilní verze peněženky Lisk je tak dobrá, že má 4,9 z 5 hvězdiček na Google Play a 4,3 z 5 hvězdiček v Apple App Store. Jedná se o snadno použitelnou mobilní aplikaci, která vám dává možnost snadno ukládat, odesílat a přijímat tokeny Lisk.

I když ještě nemá pokročilé funkce delegáta implementované v desktopové peněžence Lisk Hub, tato funkce je plánována pro budoucí vydání. Plánuje se také přidání FaceID a TouchID pro větší bezpečnost v nadcházejících verzích.

Lisk papírová peněženka

Tohle je neoficiální papírová peněženka, ale je stále skvělou volbou pro uložení vašeho LSK, pokud má zabezpečení nejvyšší důležitost a pokud v nejbližší době neplánujete svůj LSK používat.

Jedním problémem je, že nemůžete vsadit a zfalšovat svůj LSK, pokud jej máte uložený v této papírové peněžence, což by mohlo být hlavní nevýhodou pro uživatele, kteří plánují vydělat více LSK vložením svých současných podílů LSK.

Jelikož se jedná o neoficiální verzi, doporučuje se stáhnout zdrojový kód a otevřít soubor index.html do počítače, který není připojen k internetu, a vygenerovat si peněženku. Jakmile to uděláte a budete mít svá počáteční slova, můžete je umístit na bezpečné místo pro dlouhodobější skladování v chladu.

Závěr

Peněženky Lisk dosáhly ve druhé polovině roku 2018 velkých pokroků. Přidání podpory hardwarové peněženky Ledger, mobilní peněženky a rozsáhlé funkce peněženky Lisk Hub dávají uživatelům skvělé možnosti pro ukládání jejich tokenů Lisk.

Možná si všimnete, že jsem nezmiňoval peněženku Lisk Nano, což je lehká peněženka, která se používala k ukládání LSK. I když tato peněženka v současné době existuje, vývojový tým Lisk 1. ledna 2019 ukončuje podporu pro Lisk Nano.

Projekt Lisk je silný a držení tokenů LSK by mohlo být chytrým tahem, zejména proto, že můžete sázet a padělat s Liskem a vytvářet další tokeny. Díky tomu je ještě důležitější mít pevnou peněženku pro ukládání LSK.

Místa nákupu LSK:

  • Binance
  • Bittrex
  • Huobi
  • HitBTC
  • Poloniex

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me