Nejlepší DASH peněženky – kam bezpečně uložit vaše krypto

DASH byl jedním z prvních altcoinů a zůstává jednou z nejpopulárnějších platebních možností v počátcích nové éry blockchainu.

Součástí přitažlivosti pro uživatele DASH je užitečnost DASH jako systému plateb peer-to-peer. Bitcoin mohl být původním platebním systémem P2P, ale DASH se ve funkcích blockchainu opravdu zlepšil.

Jedno solidní vylepšení, které přišlo z DASH, je koncept masternode. Masternody v zásadě umožňují uzamčení tokenů před ověřením, což umožňuje mnohem rychlejší transakce a zároveň se vyhnete problémům s dvojitým výdajem. Masternodes in DASH také představil decentralizovanou správu, anonymní převod fondů prostřednictvím PrivateSend a téměř okamžité převody prostřednictvím InstantSend.

Podpora těchto funkcí je důležitým hlediskem při výběru peněženky DASH a zbytek mého článku bude věnován zkoumání funkcí, silných a slabých stránek různých peněženek DASH.

Co hledat v peněžence Dash

I když všechny tyto funkce nutně nepotřebujete, jedná se o hlavní funkce, které v peněžence DASH hledat:

 • Podpora DASH. Samozřejmostí je samozřejmě to, že peněženka, kterou si vyberete, podporuje DASH. Naštěstí existuje velké množství, které nabízí podporu DASH.
 • Podpora funkcí DASH. Funkce DASH InstantSend a PrivateSend jsou průkopnické, ale pokud je chcete využít, musíte se ujistit, že vámi vybraná peněženka je podporuje, protože ne všechny peněženky DASH podporují InstantSend a PrivateSend.
 • Dobré uživatelské rozhraní. To platí pro každou kryptoměnovou peněženku, kterou používáte. Tato technologie může být složitá, ale není důvod, aby vaše peněženka nemohla být přímočará a snadno použitelná.
 • Bezpečnostní funkce. Už jsem to řekl, ale vždy se to opakuje – bezpečnost je nejvyšší prioritou v cokoli, co se týká kryptoměn. Při výběru peněženky DASH hledejte dvoufaktorové ověřování, zabezpečenou funkci PIN a samozřejmě schopnost ovládat své soukromé klíče.
 • Možnosti zálohování a obnovení. Je to funkce, o které doufáte, že ji nikdy nepotřebujete, ale jste ochotni riskovat ztrátu svých DASH pozic, pokud nemůžete zálohovat a obnovit peněženku?
 • Probíhající rozvoj. Probíhající vývoj je často přehlížen, ale pokud chcete peněženku, která se neustále zdokonaluje a nabízí nové funkce, musíte si vybrat tu s aktivním vývojovým týmem, nejlépe takovou, která také naslouchá komunitě uživatelů.
 • Zákaznická podpora. To je jedna oblast, která v mnoha kryptoměnách chybí. Ujistěte se, že vybraná peněženka má tým podpory, který vám může pomoci, pokud narazíte na problémy s peněženkou. Přečtěte si na internetových fórech a na kontrolních webech, abyste zjistili, zda je tým podpory peněženky skutečně užitečný.

Nyní se pojďme podívat na peněženky.

Hardwarové peněženky DASH

Existuje několik hardwarových peněženek, ale zdaleka nejoblíbenější jsou Ledger Nano S a Trezor. Oba podporují úložiště DASH, takže pojďme začít s touto nejbezpečnější možností.

Ledger Nano S

Jako jedna z nejpopulárnějších hardwarových peněženek si můžete být jisti, že Ledger Nano S je solidní volba. Uvidíme, jestli je to pravda.

Z bezpečnostního hlediska vám hardwarová peněženka Ledger umožní uložit DASH v izolovaném prostředí se soukromými klíči uzamčenými pomocí PIN kódu. K dispozici je podpora pro dvoufaktorové ověřování a jakékoli transakce vyžadují ruční potvrzení pomocí kombinace tlačítek na zařízení Ledger a na obrazovce OLED zařízení.

Ledger Nano Wallet DASH

Peněženka Ledger Nano S. Zdroj obrázku: Ledger.com

Pokud máte kromě DASH coiny, budete rádi, že Ledger podporuje všechny hlavní kryptoměny a také dobrý výběr altcoinů. Má také zálohování a obnovení, které vám pomohou zachovat klid. Aktivní vývojový tým neustále přidává další funkce a mince.

Největší nevýhodou jsou náklady, které jsou v současné době 99,99 USD (srpen 2018). Neexistuje také žádná podpora pro mobilní zařízení, takže to nemusí být nutně pohodlná metoda ukládání. Konečně neexistuje podpora funkcí PrivateSend a InstantSend, i když je to plánováno do budoucna.

TREZOR

Trezor byla první hardwarovou peněženkou pro kryptoměny a zůstává oblíbenou volbou. Je malý a bezpečný a poskytuje vám ochranu PIN, ruční ověření transakce, dvoufaktorovou autentizaci a pokročilou kryptografii.

Hardwarová peněženka Trezor Dash

Možnosti hardwarové peněženky Trezor. Zdroj obrázku: Trezor.io

Stejně jako jeho soupeř Ledger Nano S, Trezor podporuje nejen DASH, ale také všechny ostatní hlavní kryptoměny a různé altcoiny. Stejně jako Nano S existuje aktivní skupina vývojářů, kteří neustále vylepšují Trezor.

Neexistuje žádná podpora pro funkce PrivateSend a InstantSend, ale podpora je plánována do budoucna.

Trezor začíná na 89 EUR + DPH, což by mohlo některé uživatele odradit.

Stolní peněženky DASH

Desktopové peněženky nejsou tak bezpečné jako hardwarová peněženka, ale mají tendenci být bezpečnější než mobilní peněženka. Níže uvádíme několik dobrých alternativ pro stolní peněženku DASH.

Dash Core

Toto je oficiální peněženka DASH a jako taková byla speciálně navržena pro ukládání, odesílání a příjem DASH. Má podporu pro funkce PrivateSend i InstantSend.

Peněženka Dash Core

Dash Core Desktop Wallet. Zdroj obrázku: Dash.org

The Peněženka Dash Core vám dává kontrolu nad vašimi soukromými klíči a snadno se nastavuje a používá. K dispozici je také aplikace pro iOS, která se připojuje přímo k síti DASH a pomocí Shapeshift umožňuje platby bitcoinem pomocí DASH.

Zatím není k dispozici podpora pro Android, a protože se jedná o plnohodnotného klienta, je jeho úložiště a zpracování poměrně náročné.

Exodus

Peněženka Exodus je oblíbenou volbou od svého uvedení v červenci 2016. Je to kvůli jejímu snadno použitelnému a krásnému uživatelskému rozhraní a rostoucímu počtu mincí, které lze uložit..

Dash peněženka Exodus

Peněženka Exodus pro DASH. Zdroj obrázku: Exodus.io

Exodus se mi moc líbí, sám ho používám. Poskytuje šifrování soukromých klíčů a údajů o transakcích a oba jsou uloženy ve vašem zařízení. K dispozici je také užitečný systém zálohování a obnovení jedním kliknutím.

Exodus má zabudovaný Shapeshift, který umožňuje rychlé kryptoburzy. K dispozici jsou verze pro Windows, Mac a Linux a je zde také vynikající tým podpory 24/7.

Samozřejmě to není tak bezpečné jako hardwarová peněženka a někteří uživatelé si stěžovali na nedostatek dvoufaktorového ověřování, ale zůstává dobrou volbou pro peněženku.

Jaxx

The Peněženka Jaxx existuje již zhruba 4 roky a byl postaven na poskytování jednoduchého uživatelského zážitku. Najdete verzi pro stolní počítače pro Windows, Mac a Linux, mobilní verzi pro Android a iOS a webovou verzi jako rozšíření prohlížeče Chrome. Protože je navrženo pro začátečníky, rozhraní je velmi intuitivní a snadno použitelné.

Uživatelské rozhraní peněženky Jaxx

Uživatelské rozhraní peněženky Jaxx. Zdroj obrázku: 99 bitcoinů

Jaxx uchovává vaše soukromé klíče ve vašem vlastním zařízení, ale pro dvoufaktorové ověřování zatím neexistuje žádná podpora. Peněženka je kompatibilní s desítkami kryptoměn a má pohodlně zabudovaný Shapeshift pro snadné vyměňování tokenů.

Atomová peněženka

Atomic Wallet je peněženka s více měnami, která podporuje DASH. V současné době má podporu pro více než 300 kryptoměn. Podporuje také okamžitý převod vašeho DASH do jiné kryptoměny pomocí Changelly nebo Shapeshift. To by mohlo ušetřit transakční poplatky centralizovaných burz.

Atomová peněženka Dash

Uživatelské rozhraní Atomic Wallet na počítačích Mac a Mobile

Uživatelské rozhraní je čisté, intuitivní a uživatelsky přívětivé. V současné době je k dispozici pro Windows, Mac a Linux. V říjnu 2018 plánují mobilní vydání své peněženky. Na rozdíl od ostatních peněženek v tomto seznamu má Atomic povolenou také živou zákaznickou podporu.

S peněženkou Atomic DASH má uživatel vždy kontrolu nad svými klíči. To znamená, že je to bezpečnější alternativa k online webovým peněženkám. Peněženka má také celou řadu funkcí, včetně možnosti rychle a snadno přidat jakýkoli token ERC20.

Mobilní peněženky DASH

Mobilní peněženky se vzdávají něčeho v bezpečí, ale jsou nejpohodlnějším způsobem, jak své mince uložit. Vzhledem k tomu, že DASH je určen k použití jako platební metoda s mobilní peněženkou, která pojme alespoň malé množství mincí na cestách, je chytrá.

Coinomi

Coinomi je výkonná mobilní peněženka, která pojme DASH a více než 100 dalších kryptoměn, včetně všech hlavních coinů.

Mobilní aplikace Coinomi DASH

Mobilní aplikace Coinomi na iStore. Zdroj obrázku: iTunes

Byl navržen tak, aby byl co nejpříjemnější pro uživatele, a rozhraní je ideální i pro začátečníky. A přímo zde je zabudován Shapeshift, který umožňuje rychlé a snadné převody.

Vaše soukromé klíče vždy zůstanou ve vašem zařízení, ale jsou pouze tak bezpečné jako samotné zařízení. Bohužel pro uživatele iOS v současné době existuje pouze verze Coinomi pro Android.

Více o peněžence si můžete přečíst v naší hloubkové recenzi Coinomi.

Dash peněženka

The DASH peněženka je aplikace pro Android s otevřeným zdrojovým kódem, která byla vytvořena speciálně pro ukládání, odesílání a příjem DASH. Je snadno použitelný a přímočarý a protože byl navržen speciálně pro DASH, podporuje InstantSend.

Obchod Play Play s peněženkou DASH Core

Peněženka DASH Core v obchodě Play. Zdroj obrázku: Obchod Play

Používání peněženky je stejně snadné jako stahování a instalace aplikace, protože není nutná žádná registrace. A když jste offline, můžete dokonce posílat platby přes Bluetooth.

Největší nevýhodou je nedostatek verze pro iOS a nedostatečná podpora jakýchkoli mincí kromě DASH.

DASH webové peněženky

Pokud byste chtěli pohodlnou webovou možnost, mohli byste zvážit MyDashWallet.

Jedná se o zajímavý projekt, který byl inspirován MyEtherWallet. MyDashWallet usnadňuje připojení k blockchainu DASH.

I když se jedná o webovou peněženku, nejde o online peněženku v tom smyslu, že si po celou dobu zachováte kontrolu nad svými soukromými klíči, nikdy se však nebudou přenášet na servery MyDashWallet..

Je také kompatibilní s hardwarovými peněženkami Ledger a Trezor a podporuje funkce InstantSend a PrivateSend DASH.

Nevýhodou je, že je kompatibilní pouze s DASH a může být pro začátečníky příliš složitý.

Další alternativy úložiště

Pokud nechcete utrácet peníze za hardwarovou peněženku, ale přesto chcete co největší zabezpečení, může být odpovědí papírová peněženka DASH. DASH poskytuje a Generátor papírové peněženky které můžete použít k rychlému přesunutí DASH na bezpečné místo v chladném prostředí.

Svůj DASH můžete také ponechat v peněžence na burze, ale to se nedoporučuje, pokud neplánujete používat mince k obchodování. Jinak by peněženka s výměnou mohla být vaší nejméně zabezpečenou možností, protože výměna bude obsahovat vaše soukromé klíče a výměny jsou často terčem hackerů.

Závěr

Protože DASH existuje již dlouhou dobu a je velmi populární kryptoměnou, existuje mnoho peněženek, ze kterých si můžete vybrat – ještě víc, než jsem zde diskutoval. S hardwarovou peněženkou můžete jít co nejbezpečněji nebo pro pohodlí utratit mobilní peněženku. K dispozici jsou také peněženky pro stolní počítače a webové peněženky. A samozřejmě vždy existuje low-tech papírová peněženka, která poskytuje podobnou ochranu jako hardwarová peněženka, ale bez nákladů.

Kvůli bezpečnosti se vždy ujistěte, že vlastníte své soukromé klíče bez ohledu na to, jaký typ peněženky si vyberete. Běžným podvodem je, že peněženka ukládá vaše soukromé klíče online, což vývojářům poskytuje plný přístup k vaší peněžence a mincím.

Všechny peněženky, o kterých jsem zde hovořil, jsou uvedeny na oficiálním webu DASH a schváleny společností DASH. Cítím se v bezpečí, když říkám, že tyto peněženky jsou dobrou volbou pro uložení vašeho DASH.

Nejlepší místa k nákupu DASH:

 • Binance
 • Kraken
 • Bittrex
 • HitBTC
 • Huobi

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me