Deribit Review: Complete Exchange Overview

Deribit je v současné době jedním z mála míst, kde si můžete koupit možnosti kryptoměny na trhu.

Deribit také rozšířil nabídku svých produktů o bitcoiny & Ethereum futures. To je skvělé, protože dává obchodníkům alternativu k současnému stavu bitcoinových futures burz.

Je však Deribit bezpečný a spolehlivý?

V této kompletní Deribit Review vám poskytneme vše, co potřebujete o výměně vědět. Dáme vám také několik nejlepších tipů, pokud jde o obchodování s futures a opcemi.

Přehled derivátů

Deribit byl spuštěn v roce 2016 a sídlí v nizozemském Amsterdamu. Působí pod společností Deribit B.V., která se nachází na adrese Stationsstraat 2 B 3851 NH, Ermelo. Burza byla spuštěna jako bitcoinová futures a opční platforma, i když je známější pro své opce.

Deribit založili nadšenci bitcoinů a bývalí obchodníci. Například CEO (John Jansen) byl obchodníkem na amsterdamské burze opcí. Spojil se se současným technickým ředitelem (Sebastian Smyczýnski), aby vytvořil výměnu s minimální latencí a maximální funkčností.

Mezi další členy týmu patří Johnův mladší bratr Marius, který je CMO, a Andrew Yanovsky, který je hlavním vývojářem. Více o členech týmu a jejich pozadí se dočtete v o nás část Deribit.

Deribit v současnosti neregulován jako zprostředkovatel opcí, ale je to hlavně proto, že evropské finanční regulační orgány dosud nevypracovaly rámec pro to, aby tyto burzy spadaly.

Je Deribit bezpečný?

Jednou z nejdůležitějších otázek, které obchodníci chtějí o burze kryptoměn vědět, je, zda je bezpečná. Známe příliš dobře důsledky používání nedůvěryhodné nebo nejisté výměny.

Při analýze bezpečnosti burzy hledáme několik věcí, které se týkají bezpečnosti na straně burzy nebo bezpečnosti na straně uživatele.

Zabezpečení burzy

Deribit od svého vzniku dosud neutrpěl žádné narušení bezpečnosti. To neznamená, že jsou imunní, ale ukazuje to, že se zdá, že mají zavedeny správné protokoly.

Pokud jde o nakládání s mincemi, Deribit tvrdí, že využívá 95% politiku chladírenského skladování. To znamená, že tyto mince jsou uloženy offline v zabezpečené peněžence, která má „vzduchovou mezeru“. V tomto případě jsou peněženky uloženy v mnoha různých bankovních trezorech.


Aby se ujistili, že v novém kódu a aktualizacích, které Deribit tlačí, nejsou žádné chyby zabezpečení, mají docela rozsáhlý program odměn. To je skvělé, protože to povzbuzuje hackery bílých klobouků, aby našli tyto chyby a získali svou odměnu dříve, než to udělají chlapci s černými klobouky.

Mají také audit svých účtů v reálném čase a také jedinečný likvidační nástroj, který zajišťuje uzavření podfinancovaných účtů. To vše je součástí pojišťovacího fondu Deribit, který kryjeme níže.

Nakonec mají také to, čemu říkají „risk engine“, což je zásadní pro fungování jakékoli derivátové burzy. To analyzuje všechny příchozí objednávky dříve, než se dostanou do knihy burz a jsou splněny odpovídajícím modulem.

Zabezpečení uživatele

Vzhledem k tomu, že uživatel je nejčastěji nejslabším článkem, pokud jde o zabezpečení účtu, má Deribit řadu funkcí pro vylepšení vašeho individuálního zabezpečení.

Pro začátek je veškerá komunikace se serverem Deribit prováděna prostřednictvím připojení SSL. Můžete to potvrdit tím, že se podíváte na visací zámek v adresním řádku prohlížeče. Toto je také další kontrola, kterou chcete před přihlášením potvrdit, abyste se ujistili, že se nenacházíte na phishingovém webu.

I když máte ohrožené heslo, Deribit vám nabízí možnost povolit dvoufaktorovou autentizaci. Tato možnost není ve výchozím nastavení povolena, takže ji možná budete chtít povolit při přihlášení.

Připnutí derivace adresy IP

Připnutí vaší IP adresy pro zabezpečení na Deribit

Existuje několik dalších funkcí zabezpečení, které můžete povolit v nastavení účtu, včetně připnutí IP adresy. To znamená, že pokud se někdo přihlásí k vašemu účtu z jiné IP adresy, ukončí relace.

Časové limity relací můžete také nastavit ručně. Standardní časový limit pro nečinnost na účtu je jeden týden, ale můžete jej změnit na hodinu.

Opsec 101 ✔️: Pokud nekontrolujete klíče, nekontrolujete ani mince

Samozřejmě, bez ohledu na bezpečnostní postupy při výměně, nikdy není rozumné nechat na nich velké množství mincí.

Poplatky za deriváty

Vzhledem k tomu, že Deribit je obchodní platforma, jsou poplatky za směnu důležité. To platí zejména v případě, že obchodujete s velkým stupněm objemu s pákovými nástroji, které by mohly být zlikvidovány nebo doručeny.

Zde je struktura poplatků v Deribitu:

Poplatky za směnu

Stejně jako většina ostatních burz, i Deribit provozuje model „maker-taker“. To znamená, že ti obchodníci, kteří poskytují likviditu knihám Deribit, získají nižší poplatek (nebo dokonce slevu) než ti obchodníci, kteří to vezmou.

Zmatený ❓: Pravidlem je, že při provádění „tržní“ objednávky dostanete poplatek příjemci a odměnu pro tvůrce můžete získat při limitní objednávce „Pouze po zveřejnění“. Pokrýváme je níže.

U futures na bitcoiny / ethereum účtují tvůrcům slevu 0,02% / 0,025% a účtují si poplatek za převzetí 0,05% / 0,075%. Když se podíváme na věčný futures kontrakt, sleva pro tvůrce je 0,025% a poplatek pro příjemce je 0,05% pro bitcoiny i ethereum.

Bitcoin
Typ poplatku Futures Věčná budoucnost Možnosti *
Výrobce 0,02% (sleva) 0,025% (sleva) 0,04%
Taker 0,05% 0,075% 0,04%
dodávka 0,025% 0,025% 0,02%
Likvidace 0,35% 0,375% 0,19%
Ethereum
Výrobce 0,025% (sleva) 0,025% (sleva) 0,04%
Taker 0,075% 0,075% 0,04%
dodávka 0,025% 0,025% 0,02%
Likvidace 0,90% 0,90% 0,19%

Pokud jde o možnosti, Deribit omezuje poplatky. Nikdy nemohou být vyšší než 20% nákladů na opci. To se opravdu vztahuje pouze na ty možnosti, které jsou hluboko mimo peníze a které jsou opravdu levné.

Likvidační poplatky se vztahují na poplatky, které bude společnost Deribit účtovat za likvidační příkazy. Ty provádí Deribit pro účty, kde byla vyčerpána marže. V takovém případě jde většina poplatků do pojišťovacího fondu Deribit.

Pojistný fond ❓: Jedná se o fond, který chrání obchodníky před „socializovanými ztrátami“. Vysvětlíme to níže

Zde jsou přesné likvidační poplatky, které směřují do pojišťovacího fondu pro bitcoiny / etherea:

  • Futures: 0,30% / 0,90%
  • Věční: 0,30% / 0,90%
  • Možnosti: 0,15% / 0,19%

Financování & Poplatky za výběr

Deribit neúčtuje poplatek za vklady mincí na burzu. Za výběr však budou účtovat poplatek. Tento poplatek je založen na poplatku za těžbu, který je aktuálně platný v síti.

To se může mírně lišit od poplatků, které můžete vidět na otevřeném trhu. Důvodem je to, že při zpracování výběru vám Deribit naúčtuje poplatek, který bude podle nich pro síť nejlépe platit. Pokud by to mohlo být o něco vyšší nebo o něco nižší na základě dávkování transakcí.

Registrace Deribit

Za předpokladu, že jste se chtěli zaregistrovat a vyzkoušet Deribit, musíte si vytvořit účet. Můžete přejít do jejich registrační sekce a zaregistrovat své údaje.

Ochrana osobních údajů Hawks &# 128374; ️: Deribit je anonymní burza kryptoměn, takže nemusíte uvádět své jméno. Alias ​​bude dělat!Přihlásit se

Požadované informace pro přihlášení k Deribitu

Jakmile jim dáte podrobnosti, zašlou vám e-mail s odkazem na potvrzení. Když kliknete na tento odkaz, váš účet bude plně funkční a můžete jej začít používat. Nyní je možná nejlepší čas také nastavit dvoufaktorové ověřování, pokud chcete zabezpečit svůj účet.

Deribit Testnet

Něco, co Deribit má a není k dispozici na řadě burz, je živá testovací síť pro všechny uživatele. Můžete si to představit jako samostatný demo účet. K tomu lze přistupovat dne test.deribit.com. Budete si muset vytvořit jiný účet, ale pokud chcete, můžete použít stejná pověření.

Jakmile se zde zaregistrujete a vytvoříte si účet, dostanete demo prostředky 10 BTC. Nyní s nimi můžete obchodovat jako se živým účtem a vyzkoušet své strategie. To je skvělé pro ty obchodníky, kteří jsou začátečníci a teprve si zvykají na opce / futures. Nebo by jej mohli použít i ti obchodníci, kteří chtějí získat pocit z uživatelského rozhraní Deribit.

Skluz &# 129407 ;: Jediná věc, kterou Testnet nedokáže replikovat, je „sklouznutí“ živých objednávek

Tato doména je také užitečná pro ty z vás, kteří by chtěli vyvíjet roboty na rozhraní Deribit API. To jim dá šanci vylepšit své algoritmy kryptoměny, než je mohou zapnout na živých účtech.

Financování & Vybrání

Pokud jste spokojeni se svým obchodováním a chcete začít obchodovat na živém účtu, budete muset svůj účet financovat. Deribit je burza pouze pro kryptoměny a bohužel nemůžete svůj účet financovat žádnými penězi Fiat.

Proto, pokud máte pouze prostředky od Fiatu a chcete obchodovat s Deribitem, budete muset využít takzvanou burzu fiat gateway. Jedná se o burzy jako Bitstamp, Coinbase, Kraken (nebo váš místní ekvivalent).

Jakmile budete mít své bitcoiny, budete je muset poslat na svůj účet Deribit. Můžete to udělat stisknutím tlačítka „Vložit“ v pravém horním rohu online panelu. Poté budete muset vygenerovat adresu pro vklad, na kterou můžete poslat prostředky.

Vložte prostředky

Vytvoření vkladu bitcoinové adresy

Jakmile budete mít tuto adresu a odešlete prostředky, Deribit počká jedno potvrzení a doplňte svůj účet. To znamená, že můžete získat obchodování mnohem rychleji, protože většina burz vyžaduje alespoň tři potvrzení.

Profesionální tip ✔️: Ke sledování své transakce použijte Průzkumník bloků bitcoinů

Pokud jde o výběry, je to stejně jednoduché. Budete muset vytvořit nový profil peněženky se jménem a připojit adresu vaší externí peněženky. Jakmile to bude provedeno, můžete výběr zpracovat.

Deribit čerpání finančních prostředků

Výběr peněženky k výběru na Deribit

Deribit říká, že se o to okamžitě pokusí, ale to samozřejmě bude záviset na tom, zda jsou prostředky k dispozici v jejich horké peněžence. Pokud potřebují doplnit své prostředky z chladírenského skladu, možná budete muset trochu počkat.

Deribit Platform

Je čas jít do břicha bestie a prozkoumat podkladovou platformu a výměny. Na první pohled jsme docela ohromeni. Platforma vypadá vysoce funkční, ale zdá se být také relativně intuitivní.

Ve srovnání s jinými burzami futures je to také atraktivnější z pohledu uživatelského rozhraní (UI). Nabídky jsou rozloženy na levém postranním panelu se všemi možnostmi pro trhy, často kladenými dotazy a další důležitou dokumentací. Deribit také přeložil webové stránky a platformu do mnoha různých jazyků.

Máte také spoustu funkcí, pokud jde o správu vašich účtů. Můžete například nastavit různé podúčty, křížovou marži mezi účty a získat komplexní rozpis svých obchodních statistik.

Pro noční sovy &# 129417 ;: Rozhraní můžete přepnout na temné téma v pravém horním rohu platformy.

K dispozici je také rozsáhlá dokumentace a obsah, který vám pomůže začít obchodovat. Patří mezi ně přehledy jejich obchodních nástrojů a obecnější informace o samotné burze. Mají také užitečné videa který vám vysvětlí postup.

Futures Exchange

Pokud jste obchodovali futures na jiných burzách, jako je BitMEX, pak je pro vás futures burza známým teritoriem (viz náš BitMEX Review). Trhy se budou měnit podle data expirace futures kontraktu. Poté se můžete rozhodnout, zda chcete jít na dlouhou nebo krátkou cestu, buď jako „koupit“ nebo „prodat“.

Stejně jako jiné burzy nabízí Deribit také to, čemu se říká „věčné futures“. Jedná se v zásadě pouze o smlouvy, které nemají dobu platnosti. Můžete si je představit jako klouzavý futures kontrakt a jsou ekvivalentní CFD (Contracts for Differences) a derivátové sázkové deriváty.

Níže máme snímek z burzy Deribit Perpetual Futures. Na jednom místě můžete zobrazit knihy objednávek, nedávné obchody a objednávkový formulář. Rovněž máte přístup k vašim aktuálním objednávkám a živým obchodům těsně pod tím.

Deribit Futures Exchange

Futures Exchange Platform for Perpetual ContractsPoznámka :️: Platforma bude vypadat přesně stejně pro futures kontrakty, které mají stanovenou dobu vypršení platnosti, stejně jako na trhu Ethereum

Jako většina profesionálních burz, Deribit také integroval do své platformy technologii mapování Tradingview. To je sen, pokud jste krypto technický analytik a hledáte nejlepší nástroj, software pro mapování indikátorů.

Samozřejmě, k čemu je technická analýza, pokud nemáte pokročilé funkce objednávek. Deribit má pro vás řadu možností, pokud jde o zadávání a udržování objednávek. Pokrýváme to níže.

Možnosti Exchange

Když přejdete na burzu opcí, zobrazí se vám všechny trhy opcí. Pro nezasvěceného obchodníka je to pravděpodobně trochu komplikovanější, když se na něj poprvé podívají. Představí vám různé expiries, typ možnosti a stávku na platformě. Poskytnou vám také další důležitá data, jako je volatilita, Delta, otevřený úrok atd.

Úplný přehled teorie opcí je nad rámec této recenze, ale můžete si přečíst našeho úplného průvodce možnostmi kryptoměny, pokud budete potřebovat více informací. Níže máme snímek obrazovky z trhu možností Deribit. To vám dává úplnou „polohu země“.

Výměna opcí na Deribit.com

Uživatelské rozhraní Deribit Option Exchange

Na výše uvedené platformě jsou knihy objednávek pro trhy s možnostmi 31. května 2019 a 7. června 2019. Jak vidíte, existuje spousta informací, které můžete získat z platformy možností Deribit.

V horní části obrazovky můžete vidět dynamiku svého portfolia možností. Níže se rozhodnete upřesnit trhy podle konkrétních filtrů. Může to být prostřednictvím ceny, otevřeného úroku nebo dokonce možnosti „Řekové“.

Řekové &# 128305 ;: Jedná se o volitelné parametry, jako jsou „Delta“, „Theta“, „Gamma“ atd. O opčních řečnících si můžete přečíst mnohem více tady

Pokud jste chtěli obchodovat s konkrétní opcí, existují dvě metody, které můžete použít k zúžení přesné dotyčné možnosti. Kritéria vyhledávání můžete upřesnit vpravo nahoře nebo můžete vybrat možnost v konkrétním objednávkovém formuláři.

Když kliknete na konkrétní možnost v přehledu trhu, zobrazí se vám objednávkový formulář možnosti. V tomto případě jsme vybrali nejlikvidnější trh, jehož opce na volání ve výši 6 500 USD vyprší na konci listopadu 2018. Níže je konkrétní objednávkový formulář, kde uvidíte knihy objednávek.

Objednávkový formulář Deribit Option

Objednávkový formulář pro zvolenou možnost na trhu

V tomto formuláři můžete upřesnit objednávku nebo dokonce změnit typ možnosti v levém horním rohu. Samozřejmě si všimnete, že čím více volných peněz vyděláte, tím více bude trh nelikvidnější.

Existuje také řada dalších parametrů objednávkového formuláře, které byste měli zvážit. Níže uvádíme úplný přehled funkčnosti příkazu Deribit pro futures a opce.

Jedinou věcí, kterou jsme si všimli u derivátů Deribit, je obecný nedostatek likvidity pro ty opce, které jsou v penězích nebo hluboko v penězích. To by mohlo omezit rozsah strategií možností, které byste mohli použít.

Objednávkové formuláře

Jak již bylo zmíněno, Deribit má poměrně rozsáhlou škálu možností objednávek na nástrojích Futures i Options. To by mohlo pomoci rozšířit vaši obchodní strategii.

Nejprve se podívejme na objednávkové formuláře Futures. Níže je objednávkový formulář pro věčný trh s bitcoiny, který máme na výše uvedeném snímku obrazovky.

Objednávkový formulář futures na Deribit.com

Objednávkový formulář Deribit Futures

První věc, kterou si všimnete, je, že můžete upřesnit objednávkový formulář buď v USD, nebo v BTC. To je pro Deribit jedinečné a umožňuje začínajícím obchodníkům posoudit úrovně marží v USD.

Profesionální tip &# 128175 ;: Pomocí kalkulačky objednávek vpravo nahoře můžete rychle určit zisk / ztrátu

Existují čtyři různé typy příkazů, které můžete zadat s futures nástroji. Jedná se o následující:

  • Omezit: Jedná se o objednávku zadanou za předem stanovenou cenu. Zrušeno bude pouze po provedení, nebo po ručním odebrání
  • Trh: Tyto objednávky jsou zadávány tak, aby byly provedeny okamžitě. To by bylo u nabídky na prodej a nabídky na koupi
  • Stop-Market: Toto je tržní objednávka, která bude mít stop loss. Provede se za tržní cenu a pak budete mít stop loss na ochranu ztrát
  • Stop-Limit: Téměř stejné jako stop-market, až na to, že se bude jednat o limitní příkaz se zastavením.

U limitních objednávek můžete také určit, jak dlouho chcete, aby byl objednávka naživu. To je to, co se nazývá „řádový život“. Deribit má tři z těchto parametrů:

  • Good-Till-Cleared (GTC): Tato limitní objednávka zůstane trvale otevřená. Jediný čas, kdy bude uzavřen, je, když je buď ručně zrušen, nebo zda je příkaz proveden
  • Fill-Or-Kill (FOK): To buď provede objednávku okamžitě a v celém rozsahu, nebo vůbec. Jinými slovy, nemohou existovat částečné objednávky.
  • Okamžité zabití (IOC): Toto je podobné příkazu FOK, kromě toho, že umožňuje částečné provedení. Jinými slovy provede část objednávky, kterou může, a zruší ty části, které nelze provést.

Který život objednávek byste měli použít, opravdu záleží na vaší obchodní strategii. GTC je skvělé, pokud chcete mít úplnou kontrolu nad svými objednávkami, i když pro rychlé provedení je to méně než ideální.

Stop Trigger &# 128299 ;: Při nastavování zastávek máte tři možnosti „spouštěcí ceny“ pro referenční zastavovací cenu. Jedná se o poslední cenu, značkovou cenu a indexovou cenu. O těchto si můžete přečíst více tady.

Nakonec máte další tři parametry objednávky, které možná budete chtít zvážit. Jedná se o „příspěvek“, „skrytý“ a „zmenšit“.

Zaúčtované objednávky jsou ty, které vždy vstoupí do knihy objednávek jako objednávka „tvůrce“. Skryté objednávky jsou ty, které se v knize objednávek neobjevují, a Zmenšit zmenší pouze velikost vaší pozice.

Pokud jde o opční příkazy, máte většinu stejných parametrů (kromě příkazů k zastavení). U objednávkového formuláře opce je jedinečné to, že kromě hodnoty BTC a dolaru máte také Implikovaná volatilita (IV) možnosti.

Jedná se o profesionálnější obchodníky s opcemi, ale umožňuje vám to definovat IV pro vaši možnost. IV se používá jako hlavní vstup do ceny opce, takže jejím definováním upravujete cenu, kterou jste ochotni zaplatit.

Marže a páka

Jak možná víte, neobchodujete s fyzickými produkty v Deribitu, ale spíše s deriváty. Jedná se samozřejmě o pákové nástroje, protože budete muset zařadit marži pro danou pozici. To se skládá z marže počáteční pozice a marže údržby.

Futures

V případě futures je počáteční marže 1% pozice pro bitcoin a jsou to 2% pozice ethereum. Z toho vyplývá, že u kontraktů BTC je to 100násobná a u ETH 50násobná páka.

Tohle je ne konstantní a bude se zvyšovat lineárně. To je 0,5% za 100 BTC zvýšení u bitcoinového kontraktu a 1% zvýšení za 10 000 ETH u kontraktu s Etherem. Níže je uveden vzorec, který používají k použití počáteční marže:

BTC IM = {1% + (velikost pozice v BTC) * 0,005%} * {velikost pozice v BTC}

ETH IM = {2% + (velikost pozice v ETH) * 0,0001%} * {velikost pozice v ETH}

Z hlediska udržovací marže to začíná na 0,55% pro BTC a 1,0% pro ETH. Pro bitcoiny a bitcoiny se zvýší o 0,5% na každých 100 BTC. Pro Ethereum se zvýší o 1,0% na 10 000 ETH zvětšení velikosti pozice.

Níže je uveden vzorec, který se používá k určení udržovací marže (MM):

BTC MM = {0,55% + (velikost pozice v BTC) * 0,005%} * {velikost pozice v BTC}

ETH MM = {1,0% + (velikost pozice v BTC) * 0,0001%} * {velikost pozice v BTC}

Ceny za vypořádání futures kontraktu vycházejí z toho, co nazývají „Mark Price“. Tato cena se počítá na základě jejich vlastního interního indexu Deribit BTC, který je sám odvozen od cen na řadě různých burz. Více o tom, jak se počítá, se dočtete v dokumenty.

Možnosti

Při pohledu na možnosti nejste povinni zaúčtovat okraj pro Dlouhé možnosti. Je to kvůli povaze těchto výplat, už nikdy nebudete muset zveřejňovat kolaterál. Máte omezené riziko zhoršení, které je výdajem opce.

Poznámka :️: Pokud jste v možnostech noví, doporučujeme vám, abyste se jim vyhýbali a nezkracovali je a drželi se známější budoucnosti. Mohou být riskantní, pokud nevíte, jak s nimi obchodovat

U pozic s krátkými opcemi jste však povinni zaúčtovat marži. Vzhledem k jedinečným rizikům těchto nástrojů jsou výpočty mnohem více zapojeny. Budou se také lišit podle toho, zda se jedná o hovor / hovor.

Tady jsou požadavky na počáteční marži a marži pro krátký hovor:

IM = Maximum (0,15 – z částky peněz / podkladová MarkPrice, 0,1) + Mark Cena opce

MM = 0,075 + označit cenu opce

A tady jsou pro krátkou volbu:

IM = Maximum (Maximum (0,15 – z částky peněz / podkladová MarkPrice, 0,1) + markprice_option, marže údržby)

MM = Maximum (0,075; 0,075 * markprice_option) + mark_price_option

Jedná se samozřejmě pouze o krátký přehled podmínek marže. Pokud podrobnější analýzu specifik kontraktu a požadavků na marži atd., Můžete si o tom přečíst v jejich Dokumenty.

Marže portfolia

Pro pokročilejší obchodníky mezi námi můžete požádat Deribit, aby použil tzv. „Portfolio Margin“. Deribit tak použije marži, která je založena na historické volatilitě vašeho portfolia. Kombinuje také pozice, které máte v futures a opcích.

Například pokud máte pozice, které částečně kompenzují riziko portfolia v souhrnu, může Deribit použít nižší marži. Ty by vám teoreticky mohly umožnit větší pákový efekt na konkrétní obchod.

Abyste se kvalifikovali, musíte na svém účtu vždy udržovat minimálně 0,5 BTC. Abyste se mohli přihlásit, musíte mít nějaké předchozí zkušenosti s obchodováním s opčními nástroji. V části Možnosti okrajů je celá část o tom, jak okraj portfolia funguje.

Pojistný fond

Zatímco se věnujeme marži a vysoce zadluženým obchodům, stojí za zmínku pojišťovací fond Deribit. Pro ty obchodníky, kteří dříve používali BitMEX, je to stejný koncept jako ten, který používají jejich burza.

Pojistný fond je v podstatě skupina BTC, která stojí v rezervě v případě pozic bankrotů obchodníků. Je financován prostřednictvím poplatků účtovaných společností Deribit za likvidační příkazy (uvedené výše). Ty jsou poté každou hodinu přidávány do pojišťovacího fondu.

Deribit Insurance Fund

Celková částka BTC ve fondu pojištění derivátů

Jak můžete vidět na obrázku výše, pojišťovací fond Deribit v současné době činí 142 BTC. Pokud je ve fondu nenulová částka BTC, mohou obchodníci vybírat nerealizované zisky z termínových kontraktů.

Pokud se však pojistný fond nějak vyčerpá, pak je zbytek obchodníků na háku a zkrachovalí obchodníci budou „socializováni“ mezi vítěznými obchodníky. Pojistný fond můžete v zásadě považovat za fond kolektivního snižování rizik.

Deribit Mobile App

Zatímco mobilní aplikace nikdy nemohou odpovídat funkcím webových a klientských platforem pro PC, mohou být užitečné pro ty obchodníky, kteří nemohou být celý den u stolu. Mohly by také pomoci pouze při sledování živých pozic.

Deribit má vlastní nativní aplikaci, která je k dispozici pro zařízení iOS i Android. To je výhoda, kterou mají přes BitMEX, který nemá vůbec žádné aplikace. Podobně může aplikace Deribit fungovat rychleji než jiné mobilní aplikace založené na výměně, protože je připojena prostřednictvím API.

Při procházení aplikací se zdá, že existuje velké množství funkcí. Například máte přístup k burzám opcí i futures a poskytuje vám zhruba stejné přehledy a možnosti objednávek, jaké najdete ve webové aplikaci..

Deribit Mobile App

Screenshoty aplikace Deribit pro Android

Pokud jde o zpětnou vazbu, na webu nebyly žádné recenze od uživatelů Apple obchod. Někteří uživatelé však odeslali recenze na Google Play obchod. Byli obecně docela pozitivní, ačkoli tam byla nějaká konstruktivní kritika.

Někteří obchodníci se například potýkali se skutečností, že aplikace byla náročná na data a energii. Existovala také jedna nebo dvě chyby, které bylo třeba vyžehlit. Někteří uživatelé vyjádřili obavy, že k použití aplikace potřebují klíč API, a tato možnost přihlášení jim příliš nevyhovuje.

S některými z těchto uživatelů bychom museli souhlasit.

I když připojení API skutečně dělá aplikaci rychlou, je méně bezpečné než používání standardních místních mobilních autentizací. Možná je to něco, co by Deribit mohl uvažovat o přizpůsobení se pozdějším verzím aplikace, které by měly být koncem roku 2018.

Deribit API

Pro ty obchodníky, kteří rádi vyvíjejí své vlastní roboty a obchodní algoritmy, budou chtít využít API Deribit. Ve skutečnosti jde o poměrně rozsáhlý systém API, který má řadu funkcí pro vývojáře.

Deribit má jak REST API, tak Websocket API. První z nich má veřejnou a soukromou část. Pokud jste chtěli pouze vyvíjet aplikace využívající tržní data atd., Mohli byste se dostat pomocí veřejného API. Pokud však chcete získat přístup k soukromému rozhraní API, musí být vaše požadavky podepsány pomocí vašeho klíče API.

Chcete-li získat svůj klíč API, přejdete do svého účtu a stisknete kartu API. Poté budete muset požádat o svůj klíč API. Ujistěte se, že jakmile máte svůj klíč API, můžete také uložit přístupový klíč na bezpečném místě. Je to proto, že je to váš jediný způsob, jak obnovit klíč API v případě ztráty.

Vyžádání klíče rozhraní API API Deribit

Žádost o přístup k vašemu klíči API Deribit

Stejně jako obecné bezpečnostní opatření musíte být při používání klíčů API velmi opatrní. Pokud se ho zmocní nějaký podvodník nebo hacker, který vám může na vaše účty posílat svérázné obchody. Značka konzoly API vám poskytne všechny informace týkající se vaší interakce s API. Pokud jde o limity rychlosti v API, mají jednoduchý limit 300 požadavků za sekundu.

Něco jiného, ​​co Deribit dělá, což na jiných burzách není možné, je to, že nabízejí vývojářům společné umístění v jejich datovém centru. To v podstatě znamená, že je možné nastavit jejich obchodní servery přímo u serverů Deribit, aby se snížila latence. Jejich datové centrum je v datovém centru OVH ve Štrasburku.

Také zde stojí za zmínku, než přejdeme na mobilní aplikaci, která tato aplikace funguje prostřednictvím API. Pokud jste tedy uvažovali o použití mobilní aplikace Deribit, budete si v každém případě muset vyžádat klíč API.

Zákaznická podpora Deribit

Pro ty obchodníky, kteří byli aktivní během býčího běhu 2017–2018, budou z první ruky vědět, jaké to bylo obtížné, pokud jde o zákaznickou podporu na mnoha burzách kryptoměn. Dny na konci a nezodpovězené lístky.

Jak se tedy Deribit hromadí?

Zdá se, že mají všechny standardní možnosti zákaznické podpory. Za prvé mají řadu konkrétních e-mailů, na které je můžete kontaktovat na jejich kontaktní stránce. Nemají však sekci online kontaktů podobnou těm, které poskytuje řada jiných burz.

Kontaktní e-maily Deribit

E-mailové adresy používané ke kontaktu s Deribitem

Vzhledem k tomu, že od vás nevyžadují ověření vaší výměny, nemusíte na ně čekat, až prozkoumáte jakékoli dokumenty, jako to dělají na mnoha jiných výměnných burzách. Často šlo o nejpomalejší procesy na těchto burzách.

Pokud s nimi chcete mít přímější kontakt, můžete se kdykoli připojit k jejich kanálu podpory telegramů. Mají také Cvrlikání účet, na který se zdají být relativně aktivní, takže je můžete také použít.

Nejlepší tip ✔️: Pokud je vaše otázka rutinní povahy, můžete přejít k jejich sekci Časté dotazy. Je poměrně obsáhlý a pravděpodobně bude mít odpověď na vaši otázku tam.

Partnerský program Deribit

Pokud jste náhodou online relativně silně sledovaní, můžete využít výhod partnerského programu Deribit. Stejně jako ostatní programy doporučení směnných kurzů vám to dá podíl z obchodní provize za uživatele, které doporučujete.

V zásadě platí, že pokud dostanete doporučení, abyste se zaregistrovali a začali používat Deribit, získají 10% slevu ze svých obchodních poplatků po dobu až 6 měsíců. Za doporučení získáte 20% z těchto obchodních poplatků za prvních 6 měsíců. Poté získáte 10% na věčnost.

To je lepší než nabídka affiliate partnerů, která je aktuálně k dispozici na BitMEXu, kde začnete s pevnou sazbou 10%. Je však o něco méně atraktivní než v Binance, kde získáte neomezené 20%.

Pokud byste chtěli odkázat některé lidi na Deribit, pak má smysl získat partnerský odkaz. Můžete to získat v přidružené části svého účtu. Níže uvedený snímek obrazovky je váš řídicí panel přidružených společností.

Partnerský program Deribit

Získání odkazu přidružení k odesílání přátel

Dostanete dva odkazy, na které můžete poslat svá doporučení, a to buď domovskou stránku, nebo registrační formulář.

Poznámka :️:Doporučuje se, abyste si přečetli podmínky a podmínky přidruženého subjektu, abyste se ujistili, že vaše marketingová / doporučující praxe je poctivá.

Co se nám nelíbilo

Žádná recenze by samozřejmě nebyla úplná, aniž bychom se podívali na některé z největších nevýhod, které jsme mohli identifikovat na burze Deribit.

Zaprvé, zatímco rozsáhlá škála opčních nástrojů na Deribitu je skvělá pro implementaci opčních strategií, nedostatek likvidity na některých trzích by tomu mohl bránit. To není ve skutečnosti chyba Deribitu, ale je to spíše důsledek nedostatku objemu pro obchodníky na druhé straně.

V současné době má Deribit pouze trhy bitcoinů a etherea bez dalších altcoinů. Pokud byste chtěli obchodovat na těchto trzích, budete muset zvážit alternativu jako Kraken nebo IQ Option.

Deribit rovněž není otevřen obchodníkům z konkrétních regionů, jako jsou Spojené státy, Kanada nebo Nizozemsko. Blokují IP adresy z těchto geografických oblastí. Je to z důvodu předpisů, které tyto konkrétní země mají pro finanční záruky.

Někteří obchodníci použili k vytvoření anonymního účtu VPN. To však porušuje podmínky Deribit TOS a může to přijít s riziky. Pokud někdy bude Deribit někdy potřebovat nějaké ověření, nemusí být laskavý k tomu, aby byl jejich TOS rozbit.

A konečně, zatímco nedostatek financování měny Fiat není problémem většiny obchodníků s kryptoměnami, může to být mírná překážka pro tradiční obchodníky, kteří by mohli snadno použít CFD nebo rozšířit sázkovou platformu, která přijímá USD, EUR, GBP atd..

Závěr

Byli jsme příjemně překvapeni naší recenzí Deribitu. Burza je jednou z nejfunkčnějších, jaké jsme viděli, což by uspokojilo většinu profesionálních obchodníků. Je také relativně intuitivní se spoustou zdrojů pro některé z novějších obchodníků.

Na jejich testovací síti se nám také velmi líbil koncept „demo účtu“. To by mohlo být výhodné pro všechny obchodníky, kteří uvažují o přechodu z jiné burzy. Poskytuje jim větší pohled na celou burzu, než předloží živé prostředky.

Ano, existují určité problémy, o kterých jsme si mysleli, že vyžadují zlepšení. Neměly by však zastínit ostatní výhody výměny. Možnosti bitcoinů jsou stále v rodící se fázi adopce a s přibývajícím obchodníkem se objemy a povědomí zvýší.

Stručně řečeno, skvělá směna, pokud chcete obchodovat bitcoinové opce a silná alternativa k BitMEX pro obchodování s futures.

Varování :️: Obchodování s futures produkty s pákovým efektem je neuvěřitelně riskantní. Ujistěte se, že procvičujete adekvátní řízení rizik

Doporučený obrázek přes Deribit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map