Těžba ravencoinů (RVN): Podrobný průvodce

Vzhledem k tomu, že společnost Bitmain a další výrobci ASIC nadále vydávají nové soupravy pro těžbu nových algoritmů, komunita kryptoměn se ve snaze zachovat decentralizaci slibovanou kryptoměnou stále více obrací na algoritmy a coiny odolné vůči ASIC..

Jednou z mincí, která se před několika měsíci hodně zajímala o Reddit a Twitter, a která je pro domácí horníky stále populární a zisková, je Ravencoin (RVN).

Existuje více ziskových mincí, ale Ravencoin zůstal na vrcholu, pokud jde o ziskovost, a je pravděpodobné, že to bude pokračovat, díky ASIC odporu algoritmu, který mince používá. Pokud jste o Ravencoinu ještě neslyšeli, následující průvodce vás zavede na cestu k těžbě této úhledné malé mince buď s Nvidia nebo AMD GPU.

Průvodce níže vám poskytne odkazy na všechny zdroje, které potřebujete od těžařského softwaru Ravencoin po těžařské bazény. Začněme.

Co je Ravencoin?

Ravencoin byla vyvinuta jako decentralizovaná síť typu peer-to-peer typu open-source, která implementuje blockchain speciálně navržený pro převod aktiv z jedné strany na druhou. Pokud se chcete hlouběji ponořit do projektu a jeho schopností, zde je odkaz na Ravencoin whitepaper.

Statistiky sítě Ravencoin

Statistiky mincí Ravencoin RVN a sítě. Zdroj: rvnstats

Ravencoin je poměrně nový projekt, který byl spuštěn v lednu 2018 jako vidlice bitcoinu. Stejně jako bitcoin byl vytvořen bez předminování a bez ICO. Kromě toho se jedná o úplnou minci proof-of-work se sítí plně zabezpečenou horníky. Používá jedinečný algoritmus X16R, který byl navržen speciálně pro odolnost vůči Ravencoinům a ASIC.

X16R & Odpor ASIC

Jedním z důvodů, proč si Ravencoin získal tak rychle popularitu, je algoritmus X16R, který používá pro těžbu proof-of-work.

Algoritmus X16R je ve skutečnosti 16 různých algoritmů, které se náhodně používají během těžby a pořadí závisí na hash předchozího bloku. Kvůli této náhodnosti je extrémně obtížné naprogramovat stroj ASIC na těžbu algoritmu X16R. A i kdyby se někdo pokusil vytvořit pro algoritmus ASIC, vývojáři mohli jednoduše změnit algoritmy používané v X16R.

Kupte si Nicehash hned teď

Je tedy celkem bezpečné předpokládat, že algoritmus X16R zůstane ASIC rezistentní po velmi dlouhou dobu.

Ravencoinové peněženky

Stejně jako v případě jakékoli těžby potřebujete peněženku, do které posíláte své mince. Můžete získat nejnovější verzi úředníka Havraní peněženka z Githubu, kde je k dispozici pro Windows, Mac, Linux, Ubuntu, cenos7 a fedora27. Stáhněte si peněženku a přejděte do složky Soubor -> Příjem adresy k vytvoření nové adresy peněženky.

Stahování hlavní peněženky Ravencoin

Ravencoin proprietární peněženka GUI

Peněženku byste měli také zašifrovat v Nastavení -> Šifrujte a postupujte podle pokynů.

Dále si budete chtít stáhnout vhodný těžební software pro váš GPU.

Těžařský software Ravencoin (X16R)

Pokud jde o těžařský software, je k dispozici několik možností, a pokud se podíváte na těžařská těžařská fóra, občas najdete vášnivé diskuse o tom, který těžař produkuje nejlepší výsledky. Pravda je, že vaše výsledky velmi závisí na nastavení vašeho vlastního stroje a upřímně řečeno většina těžařů produkuje výsledky, které jsou si velmi podobné.

Takže se příliš nestresujte při výběru Ravencoin minerů. Na základě toho, co jsme četli, panuje obecná shoda v tom, že pro karty Nvidia je nejlepší horník fanatik / nepřítel – 1,08. Nevýhodou tohoto horníka je, že jde o uzavřený zdroj s vývojářským poplatkem 1%.

Nedoporučuji používat uzavřené zdroje, protože nikdy nevíte, co by se v kódu mohlo skrývat. Mezi možnosti open-source patří Suprminer 1.6 (1% dev. Poplatek), Už nikdy 0.2.3 (bez poplatku) nebo Ravencoin Miner v2.6.

Pokud používáte kartu AMD, nejoblíbenější těžařský software je Avermore 1.4.1, který je stejným vývojářem jako těžařský software Nevermore 0.2.3 pro X16R.

U všech těžařů budete muset soubory stáhnout a rozbalit. Všimněte si, že Windows Defender nebo váš antivirový program s největší pravděpodobností nahlásí software jako škodlivý a budete jej muset povolit nebo přidat výjimku.

Ravencoinové těžební bazény

Posledním kouskem vaší těžařské hádanky je vybrat Ravencoin Mining Pool. Nejlepší je použít důlní fond, než se pokoušet sólově těžit. I když je Ravencoin odolný vůči ASIC, je stále těžké ho těžit, pokud nemáte farmu GPU. Najdete spoustu dostupných fondů s poplatky v rozmezí od 0% do 2%. Níže uvádíme některé z nejpopulárnějších bazénů a jejich hashrate. Upozorňujeme, že výběr nejoblíbenějšího fondu není vždy nejlepší, protože podporuje centralizaci.

Mějte na paměti, že na konci dne (nebo týdne, jaký je) se vaše výdělky vyrovnají bez ohledu na to, jaký fond použijete. To znamená, že ve skutečnosti neexistuje žádný nejlepší fond, pouze fondy s nižšími poplatky a různými typy a minimy plateb. Vyberte si jakýkoli bazén, který vám vyhovuje, a bude pro vás nejlepší.

Pro tuto příručku používám Ravenpool, ale to neznamená, že je nejlepší.

Těžba ravencoinů (RVN) s Nvidia a AMD

Po stažení a rozbalení těžebního programu by se mělo zobrazit několik souborů, z nichž jeden je dávkový. V mém případě používám Suprminer a dávkový soubor se jmenuje mybat.bat, ale pro ostatní se může zobrazit pouze dávkový soubor s názvem „příklad“.

Adresář souborů Ravencoin

Adresář souborů Ravencoin Miner

V každém případě budete muset kliknout pravým tlačítkem na dávkový soubor a zvolit „Otevřít v“. Můžete použít Poznámkový blok nebo Wordpad nebo jakýkoli jiný textový editor, který máte nainstalovaný v počítači.

To, co uvidíte, bude záviset na horníkovi, kterého používáte, ale obecně se bude řídit tímto formátem:

ccminer -a x16r -o [adresa URL fondu] -u [adresa peněženky] -p [heslo] -i 19

Musíte vyplnitadresa URL bazénu“,„adresa peněženky“A„ heslo. V případě Ravencoin minerů jsou všechny tyto položky předvyplněny, ale je třeba je změnit, aby odrážely vaše vlastní informace. A ve většině případů –P pole zůstává prázdné.

Nastavení Ravencoin Miner

Všimněte si označení „ccminer“ na začátku řádku. V případě nepřátelského horníka je to „z-nepřítel“ a v případě Averminer miner pro AMD je to „sgminer“.

Hodnoty adresy URL, uživatele a hesla pocházejí z vašeho těžebního fondu. V mém případě používám fond Ravenminer a moje nastavení vypadá následovně:

Nastavení souboru .bat pro Ravencoin

.nastavení bat souboru pro Ravencoin

Uložte dávkový soubor a potom jej spusťte dvojitým kliknutím. Mělo by se otevřít příkazové okno a Ravencoin miner se připojí a začne těžit RVN.

Ravencoin Miner běží

Ravencoin Miner běžící v příkazovém okně

Ladění a řešení problémů

Při nastavování těžebního softwaru může dojít k řadě chyb a zde je nemohu pokrýt všechny. Pamatujte, že Google je váš přítel. Pokud se zobrazí chybová zpráva, téměř jistě nejste první osobou, která tuto chybu získala, a vyhledávání Google pravděpodobně odhalí řešení.

Existuje také řada nastavení souvisejících s intenzitou těžby a dalšími parametry. Těch se také nedotknu, protože jsou opravdu pro pokročilé uživatele. Těžba s výchozím nastavením bude v pořádku.

Je třeba si uvědomit ještě jednu věc, že ​​hashrate s X16R nejsou stabilní kvůli neustálému přepínání mezi algoritmy. Horníci někdy také zamrznou nebo havarují a v mnoha případech může tento problém vyřešit snížení nastavení přetaktování.

Kalkulačka ziskovosti RVN

Existuje několik způsobů, jak odhadnout ziskovost těžby pomocí Ravencoinu. První je skrz WhattoMine.com. Druhý je RavenCalc, který vám poskytne stejné informace jako WhattoMine.

Nakonec můžete použít robota v Kanál Ravencoin Discord zadáním „!hash xx“, Kde “xx“Je nahrazen vaší hashovací silou. Bot je docela přesný.

Závěr

Doufejme, že vám tento průvodce poskytne to, co potřebujete k zahájení těžby Ravencoinů. Existuje několik mincí, které zůstanou stejně odolné vůči ASIC a tak dlouho, jako Ravencoin, což znamená, že byste měli být schopni pokračovat v těžbě pomocí GPU po velmi dlouhou dobu. Totéž neplatí pro mnoho altcoinů.

Pokud jste neklikli a nekontrolovali robota Ravencoin Discord, měli byste, pokud se chcete připojit ke komunitě, která má přes 10 000 uživatelů a je docela aktivní. Mohou vám pomoci s jakýmikoli problémy nebo dotazy týkajícími se Ravencoinů.

Kromě těžby pomocí GPU je projekt zaměřen také na poskytnutí užitečného produktu blockchain. Se silnou komunitou a úplnou transparentností projekt stále roste. Také se mi líbí skutečnost, že Ravencoin byl spuštěn bez předminování a bez ICO a vyhýbá se používání masternodů a sázení ve prospěch těžby, což je mnohem decentralizovanější mechanismus konsensu.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me