Monacoinové těžební bazény: nejlepší místa pro těžbu MONA

Jste tedy horník a chcete zvýšit svou ziskovost? Může mít smysl připojit se k těžebnímu fondu.

Dnes bych se chtěl podívat na nejlepší monacoinové těžební fondy. Monacoin je první japonská kryptoměna, která byla vytvořena v roce 2014. Je docela populární v zemi vycházejícího slunce, ale na Západě není tak známá.

Monacoin byl vytvořen jako peer-to-peer decentralizovaná platební síť a alternativní měna pomocí konsensuálního algoritmu Scrypt. Později změnil algoritmy od bloku 450 000 a nyní používá konsensuální algoritmus Lyra2REv2. Tato změna byla provedena, aby byla v té době zachována odolnost vůči ASIC vůči monacoinu.

Zajímavé je, že začátkem září 2018 se objevily pověsti o soupravě ASIC schopné těžby Algoritmus Lyra2REv2. Monacoin dosud neprovedl hardfork pro jiný algoritmus, ale to je možné. Rovněž nebyly zaznamenány žádné zprávy o narůstajících problémech se sítí, což by bylo jistým znamením vstupu ASIC horníků do prostoru.

Těžba v bazénu nebo sólo těžba monacoinu

Je příliš brzy na to s jistotou říkat, ale určitě to vypadá, jako by si ASIC horníci vybírali svou daň na ziskovosti sólo těžby Monacoinu, jak vidíte zde na WhattoMine.com. V tomto případě bych nedoporučoval sólovou těžbu (pokud nemáte jednu z těchto souprav Lyra2REv2 ASIC) a místo toho byste se měli soustředit na těžbu bazénu Monacoinu. Stále nebudete ziskoví, ale alespoň budete pravidelně dostávat mince.

Uvidíte, že těžba v bazénu vám umožňuje kombinovat vaše zdroje s prostředky jiných těžařů. Díky celé této výpočetní síle je v těžební oblasti pravděpodobnější najít bloky častěji. A pak jsou blokové odměny rozděleny mezi horníky v bazénu.

Kupte si Nicehash hned teď

Existuje několik různých způsobů, jak lze odměny rozdělit, ale na konci dne budou všechny z dlouhodobého hlediska rovnocenné. Díky těžbě fondu Mondacoin získáte mince pravidelněji, i když je to jen malé množství.

A i když právě teď těžba monacoinu nemusí vypadat výnosně, pokud se trhy kryptoměny znovu shromáždí a Monacoin uvidí podstatné zvýšení ceny, všechny mince, které teď těžíte, budou ziskové.

Níže projdu několik fondů monacoinů, abych zjistil, co nabízejí a jak se odlišují od svých vrstevníků. Nejprve ale chci stručně vysvětlit, co byste měli hledat při výběru těžařského fondu Monacoin, a ve skutečnosti jakýkoli těžařský fond pro jakoukoli minci.

Co hledat v bazénu MONA

Pokud jste si přečetli některý z našich předchozích článků o těžbě dalších mincí, víte, že funkce, které je třeba hledat v těžebních fondech, jsou velmi podobné od mince k minci. S ohledem na to vám dám zkrácenou verzi, ale pokud potřebujete více podrobností o tom, jaké funkce hledat v těžební oblasti, můžete si prohlédnout část těžařského fondu Bitcoin Gold a získat podrobnější popis každé funkce.

Poplatky: Čím nižší, tím lépe. 1% je průměr, ale pokud můžete získat nižší poplatek, necháte si více mincí pro sebe.

Umístění serveru: Blíže je lepší. Fond by měl mít alespoň servery na stejném kontinentu jako vy. Větší fondy jsou obecně globální, takže se z toho málokdy stane problém.

Důvěryhodný: Chcete si být jisti, že vám fond zaplatí a že vám zaplatí spravedlivě za hashovací sílu, kterou do bazénu přidáváte. Než se dostanete do jakéhokoli fondu těžby, podívejte se na několik online recenzí a podívejte se, co si komunita myslí.

Schéma výplat: Jak jsem zmínil výše, existuje několik výplatních schémat, ale z dlouhodobého hlediska se všechny vyrovnají stejnému množství mincí v peněžence.

Doba provozu bazénu: Hledejte bazén s provozuschopností co nejblíže 100%. Bazén, který je dole, je bazén, který těží.

Minimální výplata: Nižší minima jsou vždy lepší, protože to znamená, že dostanete zaplaceno rychleji.

Síla hašení bazénu: Někteří lidé hledají nejvyšší možnou hashovací sílu za předpokladu, že se jedná o fond, který najde nejvíce bloků. To by mohla být pravda, ale existuje také více horníků, s nimiž se odměny rozdělí. Ještě horší je, že pokud si každý zvolí největší těžební fond, stále se zvětšuje a nakonec ovládá síť. To je špatné pro decentralizaci a špatné pro síť. Držte se těžebních fondů, které mají 25% nebo méně energie hashování sítě, kdykoli je to možné.

Nejlepší monacoinové těžební fondy

Nyní, když víte, co musíte při výběru správných bazénů hledat, se podívejme na některé z nejlepších bazénů, ke kterým se můžete připojit. Některé z těchto fondů vám poskytnou příležitost konkrétně těžit Monacoin, zatímco jiné vám umožní zvolit algoritmus těžby a oni si vyberou nejziskovější mince.

Nejedná se také o vyčerpávající seznam a mohou existovat i jiné fondy, které nejsou zahrnuty a mají přiměřenou hashovací sílu Monacoinu.

VipPool.net

Není překvapením, že jde o minci, která se účtuje jako první kryptoměna vyrobená v Japonsku, VipPool.net je největší fond těžby monacoinů se sídlem v Japonsku. Fond ovládá necelých 50% hodnoty hash v síti.

Statistiky VIPPool MONA

Statistiky fondu VIPPool Monacoin (přeloženo)

Pokud vím, na serveru VipPool.net není žádný poplatek za těžbu, ale pokud neumíte číst japonštinu, budete si muset vybrat jiný fond, protože web VipPool.net je pouze v japonštině. To je v pořádku, protože s téměř 50% hashovací síly byste si stejně chtěli zvolit jiný fond.

TěžbaBoolHub

TěžbaBoolHub je v současné době druhým nejpopulárnějším těžebním fondem monacoinů se zhruba 25% hašovací rychlostí fondu. To je trochu vysoké, ale Monacoin je docela decentralizovaný a vzhledem k počtu fondů zapojených do těžby je pravděpodobně v pořádku těžit přes ně.

Statistiky těžby monacoinu

Statistiky fondu MONA Pool v MiningPool Hub

Existují globální servery a poplatek za těžbu je standardních 0,9%. Minimální výplaty jsou pouze 0,1%, což je dobrá volba pro domácí horníky. Podporuje také přepínání více algoritmů, přičemž se v případě potřeby změní na nejziskovější minci v algoritmu. A můžete získat výplaty jakoukoli mincí, která se vám líbí, a to i při těžbě monacoinu.

F2Bool

F2Bool je jedním z největších integrovaných těžebních fondů na světě a je také třetím největším těžebním fondem Monacoin, který ovládá zhruba 15% hashovací síly. Díky tomu je to docela dobrá volba, protože pomůžete decentralizovat síť. Je to také známka toho, že ASIC zatím v těžbě Lyra2REv2 nepřevládají, protože F2Pool sídlí v Číně a je normálně velmi silně ovlivňován ASIC horníky.

Statistiky F2Pool Mona

Statistika těžby monacoinů a připojení fondu F2Pool

Jedním ze skutečně negativních aspektů F2Pool je vysoký 4% poplatek za těžbu. Také to není nejlepší volba, pokud chcete zůstat v anonymitě, protože abyste mohli těžit s F2Pool, musíte si zaregistrovat účet. Na druhé straně je minimální výplata na F2Pool jen 10 MONA a vyplácejí se jednou denně.

ZPool

Zpool.ca je velká skupina, která těží desítky algoritmů a více než 100 různých mincí. I když můžete požádat o platbu v MONA a minimální částka je jen 0,05 MONA, zaplacení platby může ještě chvíli trvat, protože fond možná bude muset počkat, než se najde blok Monacoin, než bude možné provést platby.

V současné době zaručují pouze platby BTC a můžete těžit monacoiny, ale pokud chcete, dostanete výplatu v bitcoinech. Všimněte si, že pomocí Zpoolu zvolíte algoritmus a Zpool rozhodne, která mince v algoritmu je nejziskovější těžit. To znamená, že nemusíte těžit monacoiny po celou dobu, pokud těžíte Lyra2REv2, protože s tímto algoritmem existuje 13 různých coinů a Monacoin je zřídka nejziskovější.

Statistiky bazénu ZPool Lyra2REv2

Statistiky těžby Lyra2REv2 v bazénu ZPool

Poplatek za těžbu bazénu je rozumných 1,25% a existují globální servery, takže se nemusíte starat o umístění. Síla hašování se mění podle toho, jak se fond mění od mince k minci, ale obecně je 10% nebo méně.

Aapool.org

Aapool.org je menší monacoinová těžařská skupina se zhruba 5% hashovací síly. Poplatek za těžbu je trochu vyšší, na 2%, ale minimální výplata 0,1 MOONA je dobrá. Mají globální servery, takže k nim má přístup kdokoli.

Statistiky těžby AAPool monacoinu v bazénu

Informace o AAPool monacoinu / i>

Informace na webu jsou trochu řídké, takže pokud nejste obeznámeni s nastavením těžařského softwaru, nemusí být Aapool.org tou nejlepší volbou.

Závěr

Monacoin má kořeny v Japonsku, ale na základě aktivity v oblasti těžby rozšiřuje svá křídla. I když se snaží zůstat rezistentní vůči ASIC, zdá se, že výrobci ASIC dosahují určitého pokroku při vytváření plošiny, která může těžit algoritmus Lyra2REv2, což znamená, že bychom brzy mohli vidět vidličku z Monacoinu nebo jinou změnu algoritmu.

Mince v současné době není zisková pomocí vašeho GPU, ale s cenou výrazně sníženou od začátku roku 2018 bude stačit jen malá rally, aby dnes těžené mince byly v budoucnu docela ziskové.

Existuje spousta dobrých fondů pro těžbu monacoinů, ze kterých si můžete vybrat, takže není důvod, abyste nezačali těžit první japonskou kryptoměnu.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me