Bytecoinové těžební bazény – nejlepší místa pro těžbu BCN

Pokud jste byli horníkem GPU, který hledal minci k těžbě, pak jste nepochybně slyšeli o Bytecoinu (BCN).

Tato kryptoměna s povolením soukromí si horníci často vybírají vzhledem k atraktivnějším výnosům ve srovnání s jinými doklady o pracovních mincích. Až donedávna to také byla jedna z mála zbývajících mincí, které jste mohli sólově těžit z domova.

Pokud však využijete fond těžby bytecoinů, vaše šance na výdělek BCN z nově vyražených bloků se výrazně zlepšily. Musíte se však ujistit, že skutečně používáte nejlepší fond, který můžete získat.

V tomto příspěvku vás provedeme těmi nejlepšími fondy pro těžbu bytecoinů.

Těžba bytecoinů

Pokud jde o mince zaměřené na soukromí, většina lidí dnes myslí na Monero, ale první soukromou nevystopovatelnou kryptoměnou byl Bytecoin. A zůstává 26. největší mincí s tržním stropem i dnes.

Kupte si Nicehash hned teď

Je to podobné jako Monero v tom, že používá algoritmus ochrany osobních údajů, ale na rozdíl od Monera se nevybral, aby se vyhnul těžbě ASIC. Místo toho přijala horníky ASIC z několika důvodů:

  • Chrání síť před útoky;
  • Vidlice by v tomto případě de-anonymizovala uživatele Bytecoinů, což by porušilo samotný účel anonymní kryptoměny;
  • Zákazy ASIC se zdají být nerozumným rozhodnutím – bude zahrnovat další generaci ASIC FPGA zařízení nastavitelná několika jednoduchými kliknutími, je to jen otázka času.
  • ASIC nelze hodnotit v „pozitivně-negativní“ dichotomii. Je to jen přímý důsledek technického pokroku, kterého náš informační věk nadále dosahuje (což je ve skutečnosti mnohem výnosnější než těžba CPU a GPU).

V tomto případě nemá smysl sólo těžit Bytecoin, pokud nemáte vlastní těžební farmu. I když máte jednu soupravu ASIC, stále chcete zkombinovat svoji hashovací sílu s ostatními, a způsob, jak to udělat, je prostřednictvím těžařského fondu Bytecoin.

Co je těžební fond?

Těžařský fond je způsob, jak kombinovat hashovací sílu mnoha různých uživatelů za účelem efektivnější těžby. Každý člen těžařského fondu je placen na základě svého příspěvku do fondu, takže dostáváte mnohem menší výplaty, že pokud jste sólově těžili a hledali bloky, ale dostáváte také více pravidelných plateb a je mnohem méně štěstí zapojen. Pokud sólově těžíte, možná už měsíce nenajdete blok, ale s těžařským fondem Bytecoin můžete každý den získat malé množství mincí.

Doufejme, že nyní lépe rozumíte tomu, co dělá těžební fondy tak důležitými pro proces těžby, a teď chci pokračovat a pomoci vám najít nejlepší fond těžby Bytecoin.

Požadavky na fond těžby bytecoinů

Bytecoin používá algoritmus Cryptonight, a pokud jde o výběr těžařského fondu pro Bytecoin, budete se chtít podívat na všechny stejné faktory, na které byste se podívali při výběru těžařského fondu pro jakoukoli kryptoměnu. Nejdůležitější vlastností je vždy důvěryhodný fond, o kterém je známo, že se spolehlivě vyplácí. Určitě nechcete těžit v bazénu, který krade vaši hashovou sílu nebo vám neplatí za všechny nalezené bloky.

Přehled těžby bytecoinů


Obrázek přes Fotolia

Možná další nejdůležitější funkcí, kterou je třeba se podívat, jsou poplatky za bazén. Je zřejmé, že čím nižší poplatky, tím lépe, protože to znamená, že si můžete ponechat více svých zisků z těžby. Většina těžebních fondů má 1% poplatky, ale Bytecoin je v tomto ohledu lepší mince, protože existuje několik fondů, které nabízejí těžbu bez poplatků.

Také byste chtěli zjistit, kde má fond své servery umístěné. Musíte mít servery, které jsou umístěny blízko vašeho umístění. To snižuje latenci a zvyšuje vaši hashovací sílu. Pokud jste tedy v Evropě, budete chtít těžební fond se servery umístěnými v Evropě. Totéž platí pro ty v Severní Americe nebo Asii. Čím blíže jsou vám servery, tím lépe.

Jedním z faktorů, na který mnozí nemyslí, jsou výplaty nabízené fondem. Existuje mnoho různých výplatních metod, některé jsou více zaměřeny na štěstí, zatímco jiné se snaží rozdělit výdělky spravedlivě na základě přidané hash síly. Uvidíte zkratky jako PPS, PPLNS, PPS +, PPSL a mnoho dalších.

Nechci zde zacházet příliš podrobně, protože existuje tolik různých platebních schémat, ale budete se chtít dozvědět více o výhodách a nevýhodách každého z nich. Měli byste také myslet na minimální výplatu fondu. Pokud je příliš vysoká, můžete čekat týdny, než obdržíte coiny z vašeho těžařského úsilí.

Dalším faktorem je faktor, který mnozí přehlížejí, ale může být důležitý pro udržení decentralizované sítě. Mám na mysli celkovou hashovací sílu fondu proti celé síti. Pokud se každý bude i nadále připojovat k největšímu fondu, nakonec se rozroste, aby ovládal více než 51% energie hashování sítě, takže síť bude zranitelná zdvojnásobením výdajů.

I když není pravděpodobné, že by to důvěryhodný důlní fond udělal, je nejlepší se této centralizaci pokud možno vyhnout. Pokud tedy existují menší dobré bazény, můžete se připojit k nejlepší věci, kterou můžete udělat, protože síť je připojit se k menšímu fondu.

A konečně, pokud najdete informace o provozuschopnosti bazénu, měli byste to také zkontrolovat. Doba provozu by měla být minimálně 95% a čím blíže 100%, tím lépe. Nemůžete těžit, pokud servery v bazénu nejsou nahoře, což v první řadě zcela znemožňuje účel připojení k bazénu.

Top 5 fondů těžby bytecoinů

Bytecoin má poměrně velký počet těžebních fondů, což dává smysl vzhledem k tomu, že existuje od roku 2012, má za sebou velkou komunitu a je to jedna z 30 největších mincí podle tržního stropu. Níže je uveden výběr nejlepších fondů na těžbu bytovýchcoinů.

Minergate

Minergate je jednou z nejoblíbenějších možností díky velkému počtu minovatelných mincí a snadnému nastavení a použití. V současné době Minergate přispívá zhruba 1,3 MH / s k hašovací síle Bytecoin, což je zhruba 3% z celkového počtu.

Statistiky fondů bajtových minerátů

Statistiky bajtů MinerGate Bytecoin

Poplatky jsou standardní 1% za PPLNS a 1,5% za PPS s Minergate a má pohodlné webové rozhraní. Minimální výběr je 100 BCN, což není nejlepší, ale také není příliš těžké ho dosáhnout.

Bytecoin-pool.org

Bytecoin-pool.org je skutečný špičkový pes, pokud jde o těžbu bytecoinů, s rychlostí 110 MH / s nebo téměř 80% hash energie v síti. Z důvodu zachování decentralizace sítě se opravdu doporučuje zvolit jiný fond.

Statistika těžařského fondu Bytecoin-pool.org

Bytecoin-pool.org těžební skupina podle čísel

Horníci jako Bytecoin-pool.org za své 0% poplatky a schopnost těžit anonymně bez registrace. K dispozici je také velmi nízké minimální výběr pouze 5 BCN. Na palubní desce je také praktická kalkulačka zisku z těžby. To vám umožní vypočítat, kolik BCN pravděpodobně vyděláte při daném množství hashpower.

Bytecoin.uk (Unipool)

Bytecoin.uk je relativní nováček, ale rychle si získal popularitu, protože má také 0% poplatky a minimální výběr 5 BCN. Pokud jde o hashovací rychlost, má Bytecoin.uk zhruba 15 MH / s a ​​12,3% z celkového hashového výkonu sítě. Je to velmi dobrá alternativa k Bytecoin-pool.org pro ty, kteří chtějí udržovat decentralizovanější síť.

Statistika těžby bytecoin.uk

Statistika těžby bytecoin.uk

Provozovatel fondu Bytecoin.uk právě spustil nový web s názvem Unipool.pro. Bytecoinové fondy jsou stejné jako na Bytecoin.uk, ale nabízí uživatelům novější rozhraní, se kterým mohou pracovat.

Unipool Bytecoin těžební fond

Statistika těžařského fondu Unipool

Unipool také provozuje a Monero bazén což by mohlo být výhodné pro ty horníky, kteří by chtěli přepínat mezi různými řetězci kryptoměny.

Bytecoin.party

Bytecoin.party je dalším nováčkem ve světě těžebních fondů Bytecoin a získal si okamžitou popularitu sledováním struktury poplatků 0%. Zůstává však malým těžebním fondem s hashovou energií 2,9 MH / s a ​​zhruba 3,2% sítě.

Statistiky skupiny stran Byetcoin

Podmínky strany Bytecoin a statistika fondu

Minimální výběr je o něco vyšší při 50 BCN, ale zdá se, že uživatelé mají rádi těžební fond a je to dobrá volba pro zachování decentralizace sítě.

Bytecoin.fairhash.org

Bytecoin.fairhash.org je menší bazén, pravděpodobně proto, že má 1% poplatek. Podporuje však několik dalších mincí kryptoměny, takže je užitečný pro přepínání mezi výnosnějšími mincemi, když potřebujete.

Statistiky Fairhash Bytecoin Pool

S hashovací rychlostí kolem 9 MH / s ovládá zhruba 4% z celkového hashového výkonu sítě, což z něj činí třetí největší fond těžby Bytecoin od srpna 2018. Pokud vám nevadí poplatek 1% je dobrou volbou pro zachování decentralizace a zároveň zůstává v jednom z větších a populárnějších těžebních fondů.

Závěr

Jak vidíte výše, jednou z atraktivních vlastností většiny fondů těžby bytecoinů je nedostatek poplatků. Určitě bych doporučil zvolit 0% poplatek, ale také bych se pokusil vyhnout Bytecoin-pool.org, jednoduše kvůli obrovskému procentu hash síly, která je v současné době ovládána tímto fondem. Nebo, pokud chcete, aby to bylo co nejjednodušší s webovým rozhraním, můžete použít Minergate.

V současné době to vypadá, jako by Bytecoin nerozpoznal, aby se stal ASIC rezistentním způsobem, jakým to udělal Monero, takže budete muset bojovat se silou ASIC souprav. To musel tým Bytecoin říci v dubnu 2018 na toto téma:

Horníci jsou hlavními přispěvateli do zdraví sítě, protože jsou nejracionálnějšími uživateli v řetězci. Zvažují své náklady a zisk, aby zjistili, která měna je nejvýnosnější těžit v aktuálním okamžiku a při konkrétním nastavení.

Rozhodnutí o tom, že se rozvětvení stane ASIC rezistentní, bude tým Bytecoin přezkoumávat na konci roku 2018 a vzhledem k současné dominanci síťové hash síly jedním těžebním fondem by se to mohlo změnit. Do té doby vám bude nejlépe sloužit připojení k těžebnímu fondu pro Bytecoin.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me