Zákaz obchodování s bitcoiny v Jižní Koreji: jen pověsti nebo něco víc?

Od té doby, co Čína před několika týdny zakázala Initial Coin Offerings (ICO) a burzy kryptoměn, byli kryptoměnoví investoři po celém světě trochu paranoidní.

Všichni se divíme: mohl by příští regulační zákaz black-swan kdykoli poklesnout? A pokud ano, v jakém národě?

Přirozeně z investičního hlediska můžeme všichni zakázat žaludky v menších zemích, které mají malý objem nákupu bitcoinů. Řekněme například Portugalsko. Znepokojivější je obava, že národ s velkými důsledky pro globální objem BTC, jako je Jižní Korea, by mohl shodit banhammer.

A to by rozhodně byla pro kryptotrh devastující rána, protože Jižní Korea v posledních týdnech hýbe titanickým, nadměrně velkým podílem globálního objemu nákupu BTC (což zase pomohlo zvýšit cenu).

Takže se šíří šepot a šíří se FUD („strach, nejistota, pochybnost“). Mohla by být Jižní Korea další?

Dnes vám tedy vysvětlíme, jak byste se měli bát (nebo se nebojit).

Jihokorejské regulační orgány zavádějí novou regulační pracovní skupinu

Jen před několika dny bylo zahájeno spousta rozhovorů, když jihokorejští správci deklarovali vytvoření „pracovní skupiny protiopatření proti virtuální měně“.

Slovo „coutnermeasure“ přesně nevyvolalo důvěru v jihokorejské investory, jak si dokážete představit.

Ukázalo se však, že pracovní skupina je více ochranná než cokoli jiného, ​​alespoň podle „drobného tisku“. Podle ministra financí Jižní Koreje:

“Budeme spíše vytvářet předpisy na ochranu investorů, než vydávat předpisy týkající se směny virtuálních měn.”

Nyní tedy důvod pro ztrátu mysli.

Obchodování s bitcoinovými futures je nyní v zemi zakázáno

Další relevantní vývoj nastal, když se jihokorejské regulační orgány jen shodly oznámil že bitcoinové futures nebudou moci být legálně obchodovány nebo vydávány v zemi.

Přesto to ani přímo nesouvisí se skutečným „zákazem bitcoinů“, protože BTC futures jsou úplně jiné a tradičnější zvíře..


A ještě méně alarmující je skutečnost, že zákaz futures se zdá téměř dočasný. Národní komise pro finanční služby (FSC) vydala zákaz „znepokojující… pokud se vymkne kontrole, protože nezaujaly stanovisko ke kryptoměně.“

Jinými slovy, zatímco FSC se stále obecně rozhoduje o kryptoměnách, chtějí, aby se domácí obchodníci zdrželi tradičnější investiční možnosti bitcoinových futures, jejíž vlna bude vydána v nadcházejících týdnech prostřednictvím Nasdaq a Skupina CME.

Korejská vláda jde vpřed v zdanění kryptoměn

Pozornost jihokorejských kryptoměn si také získává zpráva, že národní daňová služba (NTS) v zemi začíná podnikat kroky k zavedení daně z příjmu kryptoměn.

I když si taková pozoruhodná regulace vždy získá pozornost investorů, v tomto případě je tato regulace dobrá, protože ukazuje, že bitcoiny a další kryptoměny se dostávají do regulačního „denního světla“.

Podle NTS:

“Budeme usilovat o zdanění virtuálních měn, jako jsou bitcoiny.” Protože virtuální měna je druh majetku, jako jsou nemovitosti nebo cenné papíry, měla by být zdaněna podle zásady, že „existuje daň z příjmu“. “

Zákaz zrušení ICO ze strany národa?

Poslední novinkou z Jižní Koreje je, že se tamní úředníci blíží ke zrušení domácího zákazu ICO, který byl zaveden před několika týdny.

Je pozoruhodné, že korejské regulační orgány se dívají na to, co potenciálně umožňuje pouze profesionálním investorům usnadnit ICO v zemi:

“Bitcoin je komplikovaný ve své technologii a investiční metodě.” Vzhledem k jeho odbornosti v oblasti rizik a technologií je tedy správné, aby profesionální investoři udělali ICO, nikoli běžní občané, kteří nejsou informováni o jeho technologii a spoluúčasti. “

Uvidíme, jak se tato dynamika odehraje.

Celkově: v Jižní Koreji to teď není tak hrozné

V kryptoměně nikdy nevíte, co bude následovat, ale vypadá to, že se v Jižní Koreji šíří pověsti hlavně proto, že se děje tolik regulačních změn. Lidé jen těžko drží krok nebo rozumějí a potom se začnou šířit fámy.

Prozatím se zdá jasné, že v Jižní Koreji bezprostředně nepředstavuje žádný zastřešující zákaz kryptoměn.

Regulátory se tam pokoušejí získat proaktivní řešení domácího krypto ekosystému, aby jej mohly uvrhnout do záhybu jako jiné druhy aktiv.

Korea

Vypadá to, že Jižní Korea se snaží držet krok s krypto, nezůstávat pozadu – Obrázek přes Cnet

„Nejstrašidelnější“ opatření, které přijímají, se pokouší přimět uživatele k tomu, aby věděli, kteří uživatelé používají jaké výměny a jak. Jinými slovy, pokoušejí se de-anonymizovat obchodování s bitcoiny, stejně jako to nyní dělají regulační orgány ve Velké Británii.

To samozřejmě není zákaz. To je jen daňový muž, který chce svůj řez.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me