Vše, co potřebujete vědět o loňském výsadku OmiseGo

V červenci měla nyní populární platforma OmiseGo založená na ethereu rozsáhlý výsadek, který bez nákladů uvolnil pět procent všech tokenů do volné přírody.

Dnes jsou tokeny OmiseGo nebo OMG obchodování až 20 $ každý v době tisku. Tento výsadek se však setkal s velkým množstvím zmatků a mnoho podvodníků využilo příležitosti k cílení na nic netušící oběti, které nechápou, jak fungují výsadky.

Možnost IQ Trade OmiseGo

Vzhledem k tomu, že výsadek skončil před několika měsíci, pojďme se podívat na to, co se stalo, a co byste měli udělat, pokud si myslíte, že jste měli nárok na něco z výsadku.

OMG a budoucnost vzájemných výměn

Co je tedy OmiseGo (vyslovuje se Oh-Me-Seh-Go)? Bude to plazma síťový, rychlý a cenově dostupný systém typu peer to peer pro okamžitou výměnu téměř jakéhokoli druhu hodnoty. To by mohlo zahrnovat fiatovou měnu, kryptoměnu, letecké míle nebo cokoli jiného, ​​co síť nakonec podpoří.

Držitelé OMG tokenů mohou k vydělávání transakčních poplatků pravidelně využívat inovativní model proof-of-stake. Další informace o OMG byste měli zkontrolovat jejich úředníkem webová stránka a bílý papír.

Co je to výsadek?

Jelikož panuje spousta zmatků o tom, co to vlastně výsadek je, pojďme se podívat, co jsou zač a jak fungují.

Airdrop je metoda rozdávání tokenů ERC-20 lidem, kteří drží Ethereum ve správné peněžence. Airdrops obvykle vyžadují minimální zůstatek, aby byly způsobilé. Obvykle je to 0,1 etheru. Důvodem, proč mají minimum, je snížit riziko odesílání tokenů na adresy, které jsou skutečně mrtvé.

Skupina rozdávající výsadek prohledá blockchain na všechny adresy obsahující dostatek etheru. Poté na základě množství éteru, který drží, obvykle rozdají určitý počet žetonů na éter.

Ostatní airdropy zasílají pevné množství žetonů na každou způsobilou adresu. Například nedávno projekt INSP dal každému způsobilému adresátu každý 777 tokenů.

Aby bylo možné přijímat výsadek, nemusíte na žádném webu zadávat svou veřejnou adresu, nebo co je nejdůležitější, soukromé klíče. Airdrops se provádí automaticky skenováním blockchainu na vhodné adresy.

Mnoho podvodníků rád využívá zmatek, který mohou airdrops přinést, a vytvoří phishingové weby zaměřené na krádež soukromých klíčů obětem, aby se „přihlásili“ k výsadku. Je samozřejmé, že byste nikdy neměli dávat své soukromé klíče jakémukoli webu nebo osobě.

Máte nárok na výsadek?

Způsobilost výsadku Omise Go

Obrázek přes Fotolia

Abyste se mohli kvalifikovat na výsadek OMG, museli byste mít v platné etheretové peněžence alespoň 0,1 etheru. To znamená, že pokud jste drželi peníze směnou nebo něco jako Coinbase, nedostanete výsadek. Místo toho by to výměna, která drží váš Ether, dostala a vy ne.

Zadruhé, airdrops obvykle spoléhají na to, čemu se říká snímek. To znamená, že nastaví velmi specifický blok nebo čas, na kterém založí svůj výsadek.

Abyste se mohli kvalifikovat, budete muset držet minimální množství Etheru v daném konkrétním bloku. Pokud byste po tomto bloku prodali nebo obchodovali se svým éterem, měli byste nárok na výsadek.

Snímek pro OMG byl pořízen ve výšce bloku 3988888. K tomuto bloku došlo 7. července 2017 v 16:36 UTC.

Jak zkontrolovat, zda jste obdrželi výsadek

Pokud si nejste jisti, zda jste dostali výsadek nebo ne, ale chcete to zkontrolovat, nejjednodušší způsob, jak to udělat, je otevřít peněženku ve službě, jako je myetherwallet.com (pokud chcete přístup k tokenům) nebo Etherscan.io (pokud chcete jen vidět zůstatek). Všimněte si, že na webu, jako je MyEtherWallet, budete muset zadat své soukromé klíče nebo 12slovnou přístupovou frázi.

Absolutně se ujistěte, že se nacházíte na správném webu, nikoli na phishingu nebo podvodném webu. Jakmile jste si jisti, že jste na správném webu, můžete zadat své údaje a získat přístup do své peněženky. Jakmile se přihlásíte do služby, můžete zkontrolovat zůstatky tokenů.

Tam byste měli vidět rovnováhu OMG a všechny další airdropy, které jste obdrželi. Například Streamr nedávno provedl výsadek, takže můžete mít mimo jiné DATAcoiny, ke kterým došlo minulý rok.

Při jednání s kapkami vzduchu buďte vždy opatrní

Jednou důležitou zprávou, kterou si z toho všeho odnášíte, je to, že airdrops se vždy provádí automaticky. Nikdy byste neměli rozdávat své soukromé klíče nebo soukromé informace komukoli, kdo tvrdí, že má na starosti výsadek.

Phishingové stránky jsou všude, protože prostor kryptoměny je stále do značné míry neregulovaný. Proto je na vás, abyste zajistili bezpečnost svých investic.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me