Událost Crypto Black Swan: Ethereum klasifikováno jako bezpečnost

V poslední době na trzích s kryptoměnou došlo k velkému šumu ohledně toho, zda je Ethereum bezpečnost nebo ne.

Toto je skutečně dokonalý příklad události „černé labutě“. Jedná se o události, které nikdo ve skutečnosti neočekává a ani neočekává pravděpodobně se bude konat. Oni jsou riziko ocasu události, na které mnoho investorů a obchodníků neklade při svých výpočtech velký důraz.

Ale proč na tom záleží? Proč by jednoduše nazývání etherea „zabezpečením“ mělo za následek zhroucení celého trhu s kryptoměnami? V tomto článku se podrobně podívám na současnou dynamiku trhu s kryptoměnami, abych rozepsal pravděpodobný dopad.

Ethereum’s Place In The Crypto Market

Ethereum je nejpopulárnější decentralizovaná aplikační platforma a je druhou nejcennější kryptoměnou. Na co se používá Ethereum?

Stručně řečeno, vývojáři aplikací mohou své aplikace stavět na blockchainu Ethereum, místo aby museli procházet problémy s budováním svých vlastních. Je to trochu jako aplikace v Apple App Store.

Proč si každá aplikace nevytváří vlastní operační systém, na kterém by mohla běžet? Není to jednoduše životaschopné a vyžaduje jinou sadu dovedností. Místo toho se vývojáři aplikací zaměřují na to, v čem jsou dobří, a staví na již existujících operačních systémech.

Ethereum také dává projektům kryptoměny možnost zahájit svou Počáteční nabídku mincí v síti Ethereum. To znamená, že kryptoměnové projekty mohou vydávat obchodovatelné tokeny ERC-20, zatímco budují svůj produkt nebo službu. Z více než 1600 kryptoměn v současné době vydalo více než 500 projektů token ERC-20 postavený na Ethereu.

Vše, co musíte udělat, je podívat se na počet tokenů ERC20 a odpovídající tržní kapitalizace všech těchto tokenů. Níže je pouhý vzorek 10 nejlepších tokenů v CMC. Jak vidíte, 8 z 10 jsou tokeny ERC20. Kombinovaná tržní kapitalizace těchto 8 nejlepších mincí je téměř 36 miliard dolarů.

Seznamy tokenů ERC20

Obrázek přes Cap Market Market

Ať se vám Ethereum líbí nebo ne, není pochyb o tom, jak důležitý je projekt pro celý prostor kryptoměny. Pokud by se s touto kryptoměnou něco stalo, mělo by to téměř jistě dramatický dopad na celý prostor kryptoměny.

Co by mohla znamenat bezpečnostní klasifikace?

Americká komise pro cenné papíry (SEC) rozhoduje o tom, zda je Ethereum cenným papírem či nikoli. Pokud bude Ethereum klasifikováno jako cenný papír, bude to znamenat, že pouze akreditovaní investoři budou moci nakupovat a prodávat Ethereum v USA a podrobit projekt přísnější regulaci.

V USA je definice akreditovaný investor je:

  • Čisté jmění přes 1 000 000 $
  • Nebo příjem přes 200 000 $ ročně, za poslední dva finanční roky

S tak vysokou prahovou hodnotou pro dosažení statutu akreditovaného investora by téměř všem americkým investorům do kryptoměny bylo zabráněno v nákupu nebo prodeji Etherea. To zní jako noční můra a opravdu je. Aby toho nebylo málo, dalším pravděpodobným krokem SEC by bylo otázka, zda každý jeden token ERC-20 byl také bezpečností. To je více než 500 z 1600 projektů kryptoměny, které by mohly být ovlivněny.

Pokud by bylo Ethereum klasifikováno jako cenný papír, nejenom, že by většina občanů USA nemohla nakupovat nebo prodávat ETH, ale také zvažte, co by obyvatelé USA udělali, kdyby drželi tokeny ERC-20? Většina z nich je odhodí, pokud to bude možné, ze strachu, že i oni budou klasifikováni jako cenné papíry.

Mnoho z vás si může myslet, že USA jsou jedna země a že trhy s kryptoměnami jsou globální. Vyloučení většiny občanů USA jistě nemůže mít tak velký dopad na celkový trh.

Proč na amerických trzích záleží?

USA jsou nejbohatší zemí na světě a studie z webů jako Finder.com zjistily, že přibližně 8% americké populace vlastní kryptoměnu. To nemusí znít hodně, ale je to výrazně vyšší úroveň než v jiných zemích.

Při pohledu na trendy Google v oblasti kryptoměny se USA trvale řadí mezi 10 nejlepších zemí, které se o kryptoměnu nejvíce zajímají. Populární YouTubers také odhalili, že USA jsou pro něj nejdůležitější zemí z hlediska počtu diváků.

Hledat úrokovou kryptoměnu

Obrázek prostřednictvím služby Google Trends

Na 325 milionech Američanů záleží v prostoru kryptoměny. Ano, menší země se mohou v zájmu Googlu umístit na vyšší pozici, ale právě velikost populace a bohatství USA je pro trhy s kryptoměnami tak důležité.

Co jiného by se stalo?

Klasifikace etherea by neměla dopad pouze na držitele etherea a potenciálně tokeny ERC-20. Znamenalo by to, že burzy kryptoměn by byly také v horké vodě. Proč? Je to proto, že by obchodovali s cennými papíry a byli by nuceni se zaregistrovat u SEC, aby mohli nadále legálně fungovat.

Bezlicenční obchodování s cennými papíry je velký problém. Nejenže mohly být směny kryptoměn pokutovány, ale lidé mohou skončit ve vězení. Americký zákon o cenných papírech z roku 1933 lze použít k zasílání porušovatelů do vězení na 5 let. Zdá se nepravděpodobné, že by lidé jako dvojčata Winklevossovi chtěli riskovat. Burzy kryptoměn jako Gemini (vlastněné dvojčaty Winklevoss) by pravděpodobně ukončily obchodování s Etherem a ERC-20.

To zní jako armageddon a je. Situace se ale může zhoršit. SEC má rovněž pravomoc nařídit „vyřazení“ nezasloužených zisků. Co to znamená?

Disgorgement je akt vzdání se něčeho, jako jsou zisky získané nezákonným nebo neetickým jednáním na vyžádání nebo zákonným nátlakem. Soud může nařídit provinilcům, aby vyplatili nezákonné zisky, aby se zabránilo bezdůvodnému obohacení

Není žádným tajemstvím, že burzy kryptoměn vydělávají hodně peněz a drží hodně kryptoměny. Pokud SEC implementuje disgorgement, mohlo by to znamenat značné množství kryptoměny, které se na trh dostává z burz. Je více než pravděpodobné, že to povede k výraznému snížení cen kryptoměny.

Je Ethereum ve skutečnosti bezpečnost?

Logo SEC

Zdroj obrázku: kopec

Pozice SEC k éteru ještě nebyla učiněna. Gary Gensler, bývalý předseda Komise pro obchod s komoditami v budoucnu, zaznamenal, že Ethereum splňuje kritéria stanovená v Howeyově testu (test, který má určit, zda je něco bezpečnostním či nikoli).

U Ethereum je problém v tom, že v době ICO nemohl být ETH token použit k ničemu. Proto splňuje kritéria pro klasifikaci jako cenný papír. Jak mnozí z vás vědí, Ethereum je dnes mimořádně užitečné a určitě má užitečnost. Mnoho komentátorů tvrdí, že ačkoli Ethereum mohlo být bezpečností v ICO, rozhodně tomu tak není nyní.

Je smutné, že nikdo neví, s jakým verdiktem SEC přijde. Zdá se však pravděpodobné, že výsledkem bude, že Ethereum bylo zabezpečení, když ICO’d, ale nyní není zabezpečení. SEC by mohla přehlédnout „nelegální“ prodej cenných papírů nebo dát pokutu nadaci Ethereum.

V minulosti SEC dala Merrillovi Lynchovi facku na zápěstí pokutou v nominální hodnotě 1,8 milionu dolarů za prodej neregistrovaných cenných papírů. Podobný výsledek by pravděpodobně způsobil minimální paniku na trzích s kryptoměnami.

Závěr

Pokud je Ethereum klasifikováno jako cenný papír, s největší pravděpodobností by došlo k selhání celého trhu s kryptoměnou.

Zdá se však nepravděpodobné, že SEC bude chtít v zásadě vyloučit občany USA z trhů kryptoměn a inovací probíhajících ve vesmíru. Pouze čas ukáže, ale jako investor do kryptoměny je toto riziko něco, čeho byste si měli být vědomi.

Ačkoli je verdikt SEC v současné době nejistý, otázkou, kterou si musí položit, je, zda podporují US Tech a svobodu jejich občanů investovat do něj.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me