Tuto strategii použijte k automatické rovnováze vašeho kryptoportfolia

>

Průvodce rebalancováním portfolia v kryptoměně.

Vyvažování portfolia je jednoduchá strategie, kterou instituce v tradičním finančním systému používají po celá desetiletí. Miliardy investičních dolarů využívají tento mocný způsob, jak snížit riziko, získat hodnotu z volatility a potenciálně zvýšit výnosy.

Náš tým má celou telegramovou skupinu věnovanou vyvážení portfolia. Doporučujeme vám připojit se ke skupině tady.

Jak znovu vyvážit portfolio

Abychom lépe porozuměli procesu rebalancování portfolia, podívejme se na jednoduchý příklad z praktické situace.

Představte si, že máte ve svém portfoliu 4 různé kryptoměny: BTC, ETH, XRP a LTC. Kvůli jednoduchosti řekneme, že naším cílem je udržovat stejnou hodnotu v každém z těchto kryptoměn. To znamená, že každé aktivum bude mít 25% alokaci nebo „váhu“. Pokud by velikost našeho portfolia byla 100 $, měli bychom v podstatě 25 $ v každém z těchto 4 aktiv.

Když je rovnoměrně distribuované portfolio znovu vyváženo, je vráceno do stavu, který má v každém aktivu stejnou hodnotu.

A vyvážení je pak proces návratu vašeho portfolia k původním požadovaným alokacím. Vzhledem k tomu, že se vaše portfolio časem posouvá v důsledku změny ceny vašich aktiv, dojde k vyrovnání portfolia.

Příkladem by bylo, kdyby se hodnota LTC v našem příkladovém portfoliu změnila z 25 na 30 USD, zatímco hodnota BTC se změnila z 25 na 20 USD. Nyní máme 30% našeho portfolia v LTC a pouze 20% našeho portfolia v BTC. Toto nebylo původní 25% rozdělení, které jsme původně požadovali. Ve výsledku můžeme prodat 5 $ z našich LTC pozic a přesunout tuto hodnotu na BTC. Naše ukázkové portfolio má pak opět původní 25% alokace pro každé aktivum.

Periodické vyvážení

Tento obrázek ukazuje 24hodinové období vyvážení. Hodnota portfolia je driftována v hodnotě po dobu 24 hodin. Během této doby se mohou procenta přidělení pro každé aktivum změnit. Po 24 hodinách se provede opětovné vyvážení, aby se portfolio vyrovnalo s požadovaným přidělením.


K opětovnému vyvážení portfolia může dojít za různých okolností. Investoři nejčastěji používají strategii pravidelného vyvážení. To jednoduše znamená, že rebalance se provádí v konzistentním časovém intervalu. V krypto prostoru to může být každý týden, den nebo dokonce hodinu. Ačkoli tradiční finanční systém má tendenci používat delší období rebalancování, jako jsou roční, trhy s kryptoměnami jsou mnohem volatilnější, takže je možné implementovat kratší období. V našich podrobných studiích jsme zjistili, že vysokofrekvenční vyvážení může zvýšit návratnost, pokud se provádí na likvidních burzách s nízkými poplatky. Tuto studii si můžete prohlédnout zde:

Analýza vysokofrekvenčního rebalancování – nová strategie pro správu kryptoportfolia

Stanovení strategie vyvážení

Začínáme s opětovným vyvážením může být komplikované, pokud je provedeno ručně. Vypočítání každého z obchodů, které potřebujete ručně umístit na burzu, vyžaduje přesnost, trpělivost a čas. Nejjednodušší způsob, jak znovu vyvážit své portfolio, je použití aplikace Shrimpy. Shrimpy je rebalancující aplikace pro trh kryptoměn. Nastavení trvá jen několik minut, takže pojďme projít kroky k implementaci naší první strategie vyvážení.

Zaregistrujte se pro Shrimpy

Vytvořte si účet Shrimpy návštěvou https://www.shrimpy.io/ a kliknutím Přihlásit se.

Přihlaste se do aplikace Shrimpy

Po přihlášení do aplikace Shrimpy najdete výše uvedenou stránku po kliknutí na úvodní snímky vysvětlující aplikaci. Ve vstupních polích vyberte burzu, kterou chcete připojit, a zadejte platné klíče API, které mají povolená obchodní oprávnění. Podrobný návod, jak získat přístup k klíčům API pro každou burzu, najdete zde.

Data se nyní naplní na váš řídicí panel.

Vyberte portfolio

Vytvořte nové portfolio na internetu Portfolio kartu výběrem Vytvořte nové portfolio.

Přidejte do svého portfolia aktiva

Za použití Přidat dílo tlačítko, vyberte aktiva, která chcete ve svém portfoliu.

Vyberte Přidělení portfolia

Pomocí posuvníků nebo vstupních polí vyberte procento každého aktiva, které chcete ve svém portfoliu zachovat. Jakmile vyberete Uložit pro alokace vyberte období rebalance, které je vhodné pro vaši portfoliovou strategii.

Přiřaďte své portfolio

Použijte Vyvažte hned tlačítko k okamžitému provedení vyvážení. Jakmile stisknete tlačítko, Shrimpy přidělí portfolio požadovaným alokacím uvedeným na kartě portfolia. Po počátečním přidělení pokaždé, když následně kliknete na Vyvažte hned Tlačítko přidělí vaše přidělení tak, aby opět odpovídala vašim požadovaným přidělením.

Gratulujeme! Úspěšně jste provedli své první vyvážení portfolia! K vyvažování bude i nadále docházet v konzistentním intervalu založeném na období nastaveném v nastavení vašeho portfolia.

Dodatečné čtení

Jak vytvořit rozmanité krypto portfolio s Coinbase Pro

Dokument o vyvážení portfolia v kryptoměně

Uživatelé kryptoměny, kteří diverzifikují, mají lepší výkon

Shrimpy přidává sociální portfolia pro krypto

O Shrimpy

Krevety je automatický nástroj pro vyvážení kryptoměny, který umožňuje uživatelům automatizovat svou strategii pouze několika kliknutími. Sledujte ostatní uživatele v našem sociálním programu, provádějte backtestové strategie a sledujte své portfolio na burzách.

Shrimpy’s Crypto Trading API je cloudové řešení pro vývojáře kryptoměn. Integrace rozhraní Shrimpy Developer API poskytuje přístup k 16 burzám, jednotným obchodním koncovým bodům, škálovatelnosti produktu a správě uživatelů.

~ The Shrimpy Team

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map