Top 7 nejdražších položek, které můžete za bitcoiny koupit

Bitcoin byl vytvořen jako transakční měna, která má být použita k nákupu věcí.

Jak získává větší uznání hlavního proudu, do stáje předmětů zakoupených za bitcoiny bylo přidáno velké množství věcí, od jednoduchých věcí po potraviny, až po temnější položky, jako jsou komiksy. Také jsme dříve pokryli některé z nejpodivnějších položek, které si můžete za bitcoin koupit.

Jak cena bitcoinů rostla, rostl také počet drahých předmětů, které se s nimi kupují. Již není neobvyklé, že bitcoinoví milionáři nakupují všechny ozdoby luxusního životního stylu, včetně automobilů, domů a jachet. A některé bitcoinové nákupy začaly být ohromující, jak rostla i cena.

Nejznámější z nich je Nákup bitcoinové pizzy vytvořil Laszlo Hanyecz v roce 2010. Koupil dvě pizza Papa John’s za 10 000 bitcoinů. V té době to byl bitcoin v hodnotě asi 30 $. I když se však bitcoiny v roce 2018 dostaly z historického maxima, ke konci října 2018 s bitcoiny v hodnotě kolem 6 500 $, tyto dvě pizzy nyní stojí neuvěřitelných 65 milionů $! To je vážné těsto.

Pojďme se lépe podívat na některé z nejdražších věcí nakupovaných za bitcoiny.

Auta za bitcoiny

Mohla by to být největší třída drahých předmětů nakupovaných za bitcoiny, protože mnoho začínajících uživatelů bitcoinů nyní plní slogan „When Lambo?“ Nejslavnější takový nákup uskutečnil YouTuber, vlastník bitcoinového fóra a CTO VinWiki Peter Saddington koncem roku 2017.

Za 45 bitcoinů si koupil Lamborghini Huracan za rok 2015 v hodnotě 200 000 $ s bílým matným zábalem a funkcemi výfukového systému. Stejných 45 bitcoinů by nyní mělo hodnotu 292 500 $, ale Saddington říká, že za těchto 45 bitcoinů zaplatil pouhých 115 $ již v roce 2011, kdy se poprvé dozvěděl o bitcoinech.

Lamborghini Bitcoin

S laskavým svolením Petera Saddingtona

Lambové jsou některými začínajícími uživateli kryptoměny považováni za jediný přijatelný způsob utrácení bitcoinů. Od výplaty se nedoporučuje a opravdoví věřící v revoluci v kryptoměnu se vyzývají, aby „Hodl“ „na Měsíc“. Objevilo se také několik příběhů o nákupech Tesly pomocí bitcoinů, například nákup Tesly S v roce 2013 někým na Floridě za 91 BTC v hodnotě 109 000 $ v té době, ale v hodnotě více než 53,8 milionů $ za dnešní ceny.

Prodejci automobilů, kteří přijímají bitcoiny, tvrdí, že prodej automobilů za bitcoiny prudce vzrostl v prosinci 2017, kdy se zvýšila i cena bitcoinů, ale některé prodeje bitcoinů stále pokračují.

Domy / byty za bitcoiny

Transakce s nemovitostmi se za poslední rok nebo dva dostaly na titulní stránky a nákup nemovitostí za bitcoiny je stále populárnější. Existuje dokonce i Webové stránky o vlastnictví bitcoinů která v současné době uvádí chatu ve francouzských Alpách za 4 950 000 $, penthouse v Panamě za 3 595 000 $ nebo váš vlastní australský ostrov za 3 500 000 $. Existuje více nemovitostí uvedených v USA, Thajsku, na Bali, v Karibiku, Turecku a téměř kdekoli na světě.

Zprávy o nákupech nemovitostí pomocí bitcoinů se začaly objevovat již v roce 2014, kdy anonymní kupující koupil vily na Bali za 800 BTC (v té době 500 000 $, ale nyní 5,2 milionu $) a další anonymní kupující koupil v akváriu Lake Tahoe 1,4 akru Kalifornie za 2 739 bitcoinů v hodnotě 1,6 milionu $ tehdy, ale nyní více než 17,8 milionů $. Zatímco jsme to nazývali bitcoinové nákupy, ve skutečnosti šlo o nákupy, při nichž byl bitcoin převeden na fiatovou měnu, aby se transakce dokončila.


Nákup domu za bitcoiny

S laskavým svolením Zillow.com

Největší skutečný nákup bitcoinových nemovitostí, který jsem odkryl, byl od února 2018, kdy bitcoinový investor Michael Komaransky prodal svůj Miami zámek za 455 BTC nebo zhruba 6 milionů $ v té době. Stejných 455 BTC má v době psaní tohoto článku hodnotu necelých 3 milionů USD.

Bitcoin pro letadla

Když bohatí a slavní cestují, jezdí stylově na svých soukromých letadlech a nové plemeno bitcoinového milionáře usiluje o totéž. První instance použití bitcoinů pro soukromé letadlo byla v roce 2014, kdy si člen Bitcoin Foundation Olivier Janssens údajně pronajal soukromé letadlo ze stránky PrivateFly.com.

I když podrobnosti transakce nebyly zveřejněny, na základě cen z webu mohl let stát tehdy až 54,95 BTC nebo 35 000 $ a nyní ohromujících 357 175 $!

Nákup letadla za bitcoiny

S laskavým svolením SkyCraft Airplanes

A i když se mi nepodařilo najít žádné skutečné nákupy (pravděpodobně proto, že uživatelé bitcoinů upřednostňují zůstat v anonymitě), od prosince 2013 je možné zakoupit vaše vlastní letadlo od Letadla SkyCraft pomocí bitcoinů. Když bylo poprvé oznámeno, SkyCraft SD-1 Minisport byl k dispozici za 80 BTC. Aktuální cena SD-1 Minisportu je 54 850 $, což je zhruba 8,5 BTC.

Bitcoin pro jachty

Mít jachtu je jedním z charakteristických znaků superbohatých a bitcoinoví milionáři se také přidávají k jachtingovým řadám. Není snadné najít konkrétní příklady, ale trh tam určitě je Dennison Yachting Floridy přidáním bitcoinu jako platební metody na základě požadavků několika zákazníků a 26 North Yachts, také z Floridy a tvrdí, že je největším zprostředkovatelem jachet, který přijímá bitcoiny.

Kupte si jachtu za bitcoiny

S laskavým svolením 26 North Yachts

Vzdělání s bitcoiny

Univerzity se také začínají snažit přijímat bitcoiny pro platby, takže se můžete dozvědět více o blockchainu a kryptoměnách a platit za vzdělávání kryptoměnou. University of Nicosia na Kypru byla vůbec první univerzitou, která přijala bitcoiny k výplatě až v roce 2013, zatímco King’s College byla první univerzitou v USA, která skočila na bitcoinový vůz v roce 2014. Se současnou výukou na King’s College běží zhruba 35 000 $ za semestr bude celý čtyřletý program probíhat kolem 140 000 USD nebo 21,53 BTC za současné ceny.

Mezi další univerzity přijímající bitcoiny patří Evropská škola managementu a technologie v Berlíně v Německu a Lucerne University of Applied Sciences and Arts ve Švýcarsku, které v říjnu 2017 oznámily přijetí bitcoinu pro výuku. Mít švýcarskou univerzitu přijímající bitcoiny nepřijde tolik překvapení, protože Zug se Švýcarsku říká „Crypto Valley“ a má tam přes 50 blockchainových společností a startupů.

Bitcoinové občanství

Malá země jižního Pacifiku Vanuatu se stala první zemí na světě, která nabídla občanství za platbu v bitcoinech. Cena je zhruba 180 000 $, takže pokud potřebujete druhý pas a máte někde v peněžence asi 27 BTC, můžete se stát občanem malého, ale krásného ostrovního národa jižního Pacifiku. Ve skutečnosti nepřijímají bitcoiny, ale založili agenta pro převod v Austrálii, který se postará o výměnu z BTC na USD za nákup občanství.

Malá karibská země Antigua a Barbuda PŘIJÍMA bitcoiny pro svůj občanský program, který je o něco levnější než Vanuatu za pouhých 135 000 $ nebo něco přes 20 BTC. Od 23. července 2018 se stali první zemí, která přijala bitcoiny za občanství.

Závěr

Počet položek, které lze pomocí bitcoinu zakoupit, stále roste, a jelikož hodnota bitcoinu zůstává vysoká, luxusní zboží se jeví jako nejoblíbenější. Má smysl používat bitcoiny pro tyto velké nákupy, protože to může snadno ušetřit 5-10% na poplatcích, což je obrovské, když nakupujete stovky tisíc nebo dokonce miliony dolarů.

Dokud hodnota bitcoinu zůstane vysoká, je téměř jisté, že zůstane trend nákupu velkých položek tiketů pomocí kryptoměny, a čím více lidí si bitcoiny osvojí, měli bychom vidět rostoucí počet takových nákupů. V době, kdy naše děti dorostou, může být normální platit za auto a dům bitcoinem nebo jinými kryptoměnami.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map