Top 6 tržních faktorů, které byste měli použít k nalezení nejlepších mincí

Všichni víme, že investice do kryptoměny mohou být pro ty nové na trhu děsivé.

To platí zejména pro takovou rodící se třídu aktiv, která je volatilnější než cokoli jiného, ​​o čem dříve uvažovali. Jak již bylo řečeno, pohyb kryptoměn obvykle závisí na určitých událostech nebo spekulacích konkrétní události, ke které dojde.

Existuje tedy řada metrik a indikátorů, které můžeme použít k informování našeho názoru na potenciální cenový pohyb. V kombinaci jsou tyto faktory schopny poskytnout investorovi představu o atraktivních mincích.

V tomto článku si vysvětlíme, jaké jsou tyto tržní faktory a co by mohly znamenat pro vaši investici.

1. Výměna výpisů

Bithump Crash Rozzlobení zákazníci

Zdroj: Bitstamp, Kraken, Binance a Bittrex

Burzy jsou centralizovaná tržiště, kde se s mincí aktivně obchoduje.

To je samozřejmě důležité, protože pokud s mincí není kde obchodovat, není zde žádný nákupní ani prodejní tlak. Obecně lze říci, že je mnohem lepší, když je mince aktivní na řadě trhů. Další trhy přidávají likviditu, což je základní požadavek pro hromadné přijetí.

Kromě toho je také docela zřejmé, že mince, která se obchoduje pouze na jedné burze, je vysoce riskantní investicí. To znamená, že pokud by z jakéhokoli důvodu měla být mince z uvedené směny vyřazena, trh by zamrzl a mince by stagnovala.

Například bitcoin má zde vynikající hodnocení, protože se obchoduje téměř na každé burze.

2. Poměr objemu

Tento faktor souvisí s množstvím mincí, s nimiž se aktivně obchoduje na výše uvedených trzích. Mince s velkým objemem obchodů znamená, že o toto aktivum se aktivně zajímá mnoho investorů. To může být známkou toho, že v obou směrech může hrozit potenciální cenový výkyv.

I když to může znamenat značný výnos, může to také znamenat velké ztráty, pokud zakoupíte na konci oživení. Noví investoři by zde měli opatrně šlapat.

Na druhou stranu však bude obtížné obchodovat s aktivem, které nemá žádný objem. Je to proto, že jakákoli objednávka významného množství mincí pravděpodobně ovlivní cenu. „Hloubka trhu“ se zdravými objednávkami nákupu a prodeje na obou stranách je zásadní.

Provedením analýzy tržních informací vidíme, že například OmiseGo má slušný objem obchodů. Můžete to vidět níže:


Trhy OmiseGo

Zdroj obrázku: coinmarketcap.com

Toto je 10 nejlepších trhů pro OmiseGo a objem obchodování na každém trhu. OmiseGo v poslední době přitahuje velký zájem zejména na asijských trzích.

3. Tržní kapitalizace

Tržní kapitalizace neboli „tržní kapitalizace“ představuje hodnotu všech mincí pro konkrétní projekt, s nimiž se v současné době na trhu obchoduje..

Když je po konkrétní minci větší poptávka, pravděpodobně to zvýší cenu, a tím i tržní kapitalizaci mince. Pro co největší růstový potenciál hledají investoři mince, které mají relativně malou tržní kapitalizaci, ale mají náročné projekty, na kterých pracují.

Velký tržní strop pro minci, která je stále za atraktivní cenu, by však mohl znamenat, že je podhodnocen. Podíváme-li se na EOS, vidíme, že jejich skóre v této oblasti je celkem dobré, zatímco počáteční požadovaná investice je ve srovnání s ostatními stále relativně nízká.

4. Změna ceny za 24 hodin

Analýza minulého materiálu grafu je skvělý způsob, jak odhadnout, kterým směrem se aktivum pohybuje. To je přesně to, co dělají „techničtí analytici“ a co tam informuje o úrovních objednávek. Jsou toho názoru, že cena je sama o sobě ukazatelem budoucí ceny.

Technická analýza je také agnostická v časovém horizontu. To v podstatě znamená, že mapy mohou vyprávět příběh v různých časových rámcích. Mohou být analyzovány od denní úrovně až po týdenní a měsíční úroveň. Trendy a ukazatele by měly vyprávět podobný příběh.

Pokud se mince za posledních 24 hodin posunula o velké procento, mohlo by to svědčit o další cenové akci. Důvodem je, že techničtí analytici věří ve velkou hybnost. Aktivum, které má pozitivní hybnost, bude pravděpodobně nějakou dobu pokračovat.

Když spojíte dynamiku ceny mince se zvýšením objemu, býčí výhled se dále upevní. Níže je uveden seznam největších hybatelů za posledních 24 hodin.

24hodinová změna trhu

Zdroj obrázku: eveningstar.io

Jak vidíte, EOS je také jednou z mincí, které v tomto okně získaly nejvíce. To znamená, že tržní kapitalizace je nejen relativně atraktivní, ale má za sebou i objem.

5. Sociální sledování

Sledování na sociálních sítích je počet lidí, kteří sledovali projekt na platformě sociálních médií, jako je Twitter a Facebook.

Proč je toto důležité?

Jednoduše řečeno, čím více stoupenců mince existuje, tím větší je o ni zájem. Oznámení o projektu sleduje více lidí. Tito lidé pravděpodobně rozšíří znalosti o minci také prostřednictvím svých sociálních kanálů.

Kromě toho, že přináší výhody velkému publiku, ukazuje také, že projekt je obecně zajímavý. Ukazuje, že vývojáři se více zajímají o své publikum, a ukazuje, že pohled publika na projekt má silný potenciál.

Pokud se podíváme na Steemit, vidíme, že mají skvělé sociální sítě, které jim pomáhají snadno získávat nové uživatele na platformu a zvyšovat hodnotu jejich rodné měny. Projekt s velkým sociálním sledováním má větší šanci na masové přijetí.

6. Trendy vyhledávání Google

Kryptoměny Google Search Trends

Zdroj: Fotolia

Všichni víme, že na první místo, na které se lidé obracejí, když hledají informace, je Google.

Trendy vyhledávání Google jsou silným indikátorem míry zájmu o určitý termín. Například lze zkoumat trendy Google a sledovat korelaci s pohyby cen bitcoinů a výrazem „koupit bitcoin“.

Využitím Trendů vyhledávání Google můžeme určit, kolik lidí aktivně hledá konkrétní aktivum. Pokud si tedy všimnete nárůstu v dotazech souvisejících s vyhledáváním konkrétní mince, je spravedlivé předpokládat, že je o ni větší zájem.

Větší zájem o minci znamená, že více lidí je potenciálních kupců, což by mohlo ovlivnit poptávku a tím i cenu. Podobně, pokud se vyhledávání začnou odvíjet, ukazuje to, že je méně lidí, kteří mají zájem o koupi mince, což by mohlo zpomalit poptávku.

Podíváme-li se na Monero (XMR), můžeme vidět, že toto aktivum má působivé trendy, což znamená příliv potenciálních nových investorů nebo uživatelů pro jejich měnu.

Šikovné nástroje pro screening

Většina výše uvedených informací je veřejně dostupná na řadě webových stránek. Nejjednodušší způsob, jak prověřit tyto faktory, je však použít a analýza kryptoměny nástroj.

Pomocí online nástroje můžete zobrazit všechny relevantní faktory na jednom místě. Rovněž vám usnadní srovnání investic, které mají podobnou technologii, ale kde jiné faktory mohou mít za následek extrémně odlišné výsledky pro investory.

Například, Cointobuy je efektivní zdroj, který je také zdarma. To vám umožní prověřit potenciální investice podle faktorů, jako jsou ty uvedené výše.

Mince můžete také snadno třídit podle tržního limitu, ceny, potenciálu zisku a hodnocení bezpečnosti, což vám pomůže rychle identifikovat skryté drahokamy s potenciálem dosáhnout podstatných zisků.

Závěr

Kryptoměny nemusí být úplnou černou skříňkou, pokud jde o investování. Jak jsme ukázali u výše uvedených šesti faktorů, mnoho věcí, které řídí poptávku a cenu po minci, je docela vysvětlujících.

Navíc s tisíci mincí, které v současné době zaplavují trh, může někdy následovat „anaysis paralisis“. Díky jednoduché sadě metrik, které vyhledávají ty mince s největším potenciálem, můžete nejvhodněji zúžit vyhledávání.

Je však důležité si uvědomit, že se jedná pouze o základní pravidla, která vám mohou pomoci najít potenciální investice. Stále musíte důkladněji prozkoumat minci a ujistit se, že jste se svou investicí zcela spokojeni.

V krypto mluvení proveďte svůj vlastní výzkum (DYOR) je jednou z nejdůležitějších zkratek v okolí.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me