Tierion Review: The Blockchain Proof & Verification Engine

Tierion je jeden zajímavý blockchainový projekt, který přebírá oblast jedinečnou od ostatních. Pracují na ověření dat, ale ve velkém měřítku.

Přesněji řečeno, tým převzal myšlenku notářství a úschovy dokumentů a přesunul ji na ochranu digitálních dat. Snaží se, aby byl proces tohoto ověření jednoduchý a hlavně levný.

Lze však takové velké vize dosáhnout realisticky?

V tomto přehledu Tierion vám poskytneme vše, co potřebujete o projektu vědět. Podíváme se na jejich technologii, vývoj a členy týmu. Budeme také analyzovat potenciál tokenu TNT k zajištění dlouhodobějšího přijetí.

Co je Tierion?

Úplné ověření údajů a dokumentů je skutečně docela náročná záležitost. I když existují standardní postupy, někdy jsou zastaralé a nedrží krok s tempem, kterým se technologie pohybuje. Tierion se pokouší použít neměnnou technologii blockchain k ověření těchto dat.

Tierion Blockchain

Přehled protokolu Tierion. Obrázek přes Angel.co

Jiné společnosti se pokusily udělat něco podobného ukotvením dat do blockchainů, ale každá z nich narazila na výzvu škálovatelnosti a nedokázala tuto překážku překonat. Tyto rané pokusy využívaly bitcoinový blockchain a vedle každé bitcoinové transakce publikoval pouze jeden hash dokumentu. Problém je v tom, že bitcoiny nemají téměř dostatečnou propustnost sítě, aby se do nich vešly všechny hashe dokumentů, které bylo třeba zaznamenat.

A používání bitcoinové sítě a blockchainu se stalo neúměrně nákladným, přičemž náklady na každý dokument do roku 2017 vzrostly na více než 3 $. Jako by to všechno nestačilo, zpožděný čas blokování z bitcoinu znamenal, že časové razítko na dokumentech nebylo přesné . Tierionův tým našel způsob, jak překonat všechny tyto překážky.

Případy použití Tierion

Existuje mnoho průmyslových odvětví, která budou moci masivně těžit z blockchainového řešení, které je schopné ověřovat a zabezpečovat data. Zdravotnictví, finanční služby a pojištění jsou jen několika průmyslovými odvětvími, která každý rok utratí desítky milionů dolarů za ověřování a bezpečné ukládání dat. Tierion mohl proces jednoduše zjednodušit a učinit jej mnohem levnějším. A přenosem všech těchto dat do blockchainu se také stane neměnným.

Tierion byl na správné cestě dlouho před ICO v létě roku 2017. Za krátké dva roky své existence do té doby již vytvořila spolupráci se společností Microsoft v oblasti integrity dat. Kromě toho také provedl práci s daty Internetu věcí s Phillips, stejně jako ověřování pověření a auditování s dalšími společnostmi.

Případy použití Tierion


Seznam některých případů použití Tierionu

Ve skutečnosti, když vezmete v úvahu rozsah integrity dat, ověřování dat, auditování a ověřování pověření, rozsah toho, k čemu lze Tierion použít, se stal téměř neomezeným. Různé společnosti a průmyslová odvětví jej budou moci použít k notářství, k ověření pověření, k prokázání procesu a k časovým razítkům transakcí.

Kromě toho existuje řada různých průmyslových odvětví, která by mohla využívat protokol Tierion. Mohou poskytnout kryptografický důkaz objednávky, integrity a časového razítka mnoha obchodních procesů. Patří mezi ně dodavatelské řetězce, finanční transakce, pojistné události, lékařské záznamy a postupy KYC (Know Your Customer).

Jak funguje Tierion

Tierion využívá technologii Chainpoint k vytvoření toho, čemu se říká „proof engine“. Díky tomuto použití Chainpoint Tierion říká, že může k ověření dat použít technologii blockchain. To zahrnuje vše od lékařských záznamů až po finanční obchody a právní smlouvy. Jejich konečným cílem je zjednodušit proces a zároveň zlevnit důvěru.

Tierion funguje tak, že ukotví data do transakce na blockchainu pomocí nástroje proof. To umožňuje komukoli kdykoli ověřit integritu a časové razítko dat pouhým vyhledáním na důvěryhodném blockchainu. Tím se odstraní potřeba důvěryhodných zdrojů třetích stran, jako jsou notáři. V současné době Tierion poskytuje tuto schopnost pro bitcoinové i ethereové blockchainy.

Chainpoint Proof of Generation

Proces generování důkazu Chainpoint

Chainpoint je otevřený standard, který může každý vývojář použít k propojení dat s blockchainem k vytvoření časového razítka a kontroly. Chainpoint obsahuje několik vývojářských nástrojů a stovky společností jej používaly k vytváření aplikací využívajících datové propojení. Chainpoint je také základem Tierion Network.

Snad nejzajímavější částí Tierion Network je její aplikace Proof, která má být spuštěna počátkem roku 2019. Aplikace Proof běží na Chainpointu, což jí umožní škálovat na miliony denních důkazů. Důkazem je situace, kdy podnik ověří integritu dat a časové razítko bez použití důvěryhodného zdroje třetí strany. Firmy budou moci začít pouhými několika kliknutími myší a ověření dat bude rychlé, jednoduché a levné.

tým & Investoři

Když se podíváte na životaschopnost projektu, je opravdu důležité kopat do pozadí členů hlavního týmu. Tým Tierion se zdá být docela působivou kombinací obchodních a technických zkušeností. Tierion spoluzaložili Wayne Vaughn (CEO) a Jason Bukowksi (Lead Developer).

Vaughn zahájil svou kariéru v polovině 90. let s agenturou pro digitální marketing a byl zodpovědný za vytvoření jedné z prvních platforem pro automatizaci marketingu SaaS. Působí také v poradním sboru Blockchain Capital.

Členové týmu Tierion

Členové hlavního týmu Tierion

Bukowski se primárně podílel na vývoji vysoce škálovatelného softwaru. Vyvinul jednu z prvních platforem pro webovou analýzu v reálném čase a nyní slouží jako vedoucí vývojář pro Chainpoint. K těm dvěma se připojil viceprezident společnosti Engineering Glenn Rempe, který je hlavním architektem společnosti Tierion, stejně jako viceprezident pro obchodní rozvoj Pierre Wolff a vedoucí marketingu Adam Evers.

V blockchainovém prostoru jsou také některé významné společnosti, které investovaly do Tierionu. Patří mezi ně kapitál blockchainu, skupina Digital Currency Group a Fenbushi Capital. The Skupina pro digitální měnu založil Barry Silbert a jsou vlastníky společnosti Coindesk, největšího mediálního podniku v krypto prostoru.

Tierion Community

U projektu, který začal v roce 2015, bych nenazval komunitu Tierion ani velkou, ani silnou. Pravděpodobně proto, že se Tierion nikdy nesoustředil na budování komunity, protože se více zajímají o prodej svých řešení jiným podnikům. V každém případě blog Tierion nebyl aktualizován déle než měsíc a tak dále Cvrlikání, kde je 17 tisíc sledujících Tierionu, mezi tweety jsou mezery 7-10 dní.

The Tierion Reddit se může pochlubit něco přes 2 500 čtenářů. Největší aktivní skupina je na Telegramu, kde je také tým aktivní v mlze, a v současné době je ve skupině Telegram 4319 členů.

Token TNT

Tierion provedla své ICO v červenci 2017 s pevným stropem 25 milionů $. To byla v té době docela ambiciózní postava, ale splnění pevného limitu 25 milionů dolarů trvalo jen 1 den, přičemž 350 milionů z celkové zásoby 1 miliardy TNT tokenů se prodalo za každý 0,0710 $. Dalších 350 milionů bylo ponecháno jako budoucí pobídky pro ekosystém, 290 milionů si ponechala společnost Tierion a 10 milionů bylo použito na pokrytí nákladů na prodej tokenů.

Tokeny TNT může kdokoli získat spuštěním uzlu. Tito operátoři uzlů dostávají TNT jako odměnu za zabezpečení sítě a zlepšení jejího rozsahu a spolehlivosti. Tokeny TNT budou také použity pro přístup k síťovým službám, jako je Chainpoint a nadcházející Proof.

Binance TNT

Zaregistrujte se na Binance a kupte si TNT tokeny

Tokeny TNT se okamžitě po ICO shromáždily, přičemž cena do konce srpna 2017 téměř dosáhla 0,23 USD. Cena pak do října a listopadu klesla až na 0,047 USD, což bylo pro investory ICO jistě zklamáním. Dostali však druhou šanci, když TNT v prosinci prudce vzrostla společně s širšími trhy s kryptoměnami.

Token dosáhl svého historického maxima 0,445170 $ 8. ledna 2018 a od té doby míří stabilně níže až do začátku února 2019, kde se obchoduje za pouhých 0,014759 $ a je zařazen na # 303 podle tržního stropu na Coinmarketcap.com.

Pokud nemáte zájem o provozování uzlu, ale přesto chcete některé TNT tokeny držet, můžete si je koupit na několika burzách. Binance je zdaleka největší a ovládá téměř veškerý objem obchodování v TNT. Na Huobi Global je také velmi malý objem obchodování a token je uveden na malém počtu jiných burz, ale na těchto menších burzách není žádný objem obchodování, o kterém by se dalo mluvit..

TNT je token kompatibilní s ERC-20, takže k ukládání TNT lze použít jakoukoli peněženku, která podporuje tokeny ERC-20. tj. MyEtherWallet, MyCrypto, Mist a MetaMask.

Tierion Development

Chcete-li získat představu o tom, kolik práce na projektu se dělá, pomůže vám nahlédnout do jejich GitHubu. Toto je obecně hrubý odraz toho, kolik kódu vývojáři tlačí a potvrzují.

V případě Tierionu existují dva zajímavé GitHuby. Tohle jsou Tierion projekt a to Chainpoint. Když se podíváme podrobněji na závazky kódu, je zcela jasné, že Chainpoint měl největší aktivitu ze dvou. Níže jsou uvedeny závazky nejaktivnějších úložišť Chainpoint.

Chainpoint Code Commits

Kód se zaváže za posledních 12 měsíců u většiny aktivních repo operací

I když je to dobré znamení, že projekt stále pracuje na svých protokolech, existuje mnohem menší aktivita než v jiných projektech, které jsme viděli ve vesmíru. Například projekt je aktuálně na 297. místě v kódu sledování webů.

Samozřejmě mohou existovat i jiné důvody pro relativně nízkou úroveň aktivity. Možná jsou protokoly již dobře vyvinuté a právě se udržují. Tým Tierion je také zaneprázdněn prací na dalších projektech, jako je Důkazní aplikace.

Tato aplikace má být spuštěna někdy v příštích několika měsících, takže bude zajímavé zjistit, co přesně tato technologie zahrnuje a zda dokáže skutečně nalákat podnikové a obchodní klienty.

Závěr

S několika lety v opasku a klíčovým partnerstvím s několika světovými technologickými společnostmi to vypadá, že Tierion má dobrou pozici pro budoucnost. Tierion byla první společností, která umožnila ukotvit data do blockchainu škálovatelným způsobem, což by mělo vést k aplikacím v celé řadě průmyslových odvětví.

I když se komunita za Tierionem nezdá být příliš aktivní a zůstává malá, nejde o velkou komunitu, po které společnost jde. Spíše se zaměřila na partnerství se společnostmi, které mohou tuto technologii používat, a na plány růstu touto cestou.

Zatímco někteří lidé mohou být znepokojeni poklesem ceny za token TNT, chceme si všimnout, že celý ekosystém kryptoměny byl na trhu medvědí po celý rok. Jakmile se medvědí trh rozplyne a ekosystém Tierion se zvětší, měli bychom vidět přiměřený růst ceny TNT.

Celkově to vypadá jako silný projekt, který byl schopen dodat a je připraven přejít do budoucnosti jako podpůrný blockchain téměř v každém odvětví.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map