The Ultimate Guide to Crypto Trading Bots [Aktualizováno 2020]

>

Kryptoměnové obchodní roboty se staly horkým tématem pro miliony uživatelů kryptoměny po celém světě. Hledají způsoby, jak automatizovat jejich strategii a překonat trh. Po prvním ponoření prstů na tento fascinující trh jste jistě narazili na odkazy na obchodování robotů. Abychom vám usnadnili cestu do robotů obchodování s kryptoměnou, bude vám jako průvodce při zahájení práce sloužit následující komplexní průvodce.

Než dokončíte tuto příručku, budete nejen lépe rozumět tomu, proč jsou obchodní roboti užiteční, ale také jak si vytvořit vlastní obchodní roboty, kteří obchodní roboti v současné době vedou na trhu a jaké definiční funkce je třeba hledat při výběru obchodní robot.

Abychom dále podporovali trh obchodování botů, vybudovali jsme největší komunitu nadšenců a uživatelů obchodování botů v naší skupině Telegramů. Připojte se k našemu telegramu držet krok se všemi věcmi souvisejícími s obchodováním robotů.

Kopírujte nejlepší světové obchodníky

V současné době spravují své portfolio na Binance tisíce aktivních obchodníků. Tito obchodníci jsou jedny z nejpokročilejších obchodníků v oboru.

Contents

Úvod do obchodování robotů

Bot pro obchodování s kryptoměnou je softwarový program, který automaticky obchoduje na burzách. Místo ručního zadávání každého obchodu na burzu je obchodní robot schopen přistupovat k datům z účtu uživatele na burze a automaticky zadávat obchody. Proces je řízen pomocí počítačů, což nabízí úroveň rychlosti a přesnosti, která u lidí není možná.

Strategie, které tito roboti implementují, jsou schopny dělat cokoli od obchodování přes konstrukci vlastních indexovacích strategií až po pokročilou arbitráž v reálném čase napříč burzami. Možnosti jsou téměř nekonečné. Každý obchodní robot obecně implementuje obchodní strategii, která se opírá o algoritmy, které vytvořil vývojář aplikace.

Jak fungují obchodní roboti

Roboti pro obchodování s kryptoměnou fungují na základě přístupu k datům na burze pro uživatele. Každý uživatel je schopen poskytnout přístup ke svému účtu obchodnímu robotu tím, že botovi dá svůj veřejný klíč API a soukromý klíč API (tajný klíč AKA). Tyto dvě informace se používají jako způsob, jak burze sdělit, že robot má vámi autorizaci pro přístup k informacím o vašem účtu burzy.

Klíče API

API jsou způsob, jak mohou aplikace nebo služby mimo burzu přistupovat k datům nebo funkcím uvnitř burzy. Prostřednictvím těchto API mohou obchodní roboti požadovat nejnovější údaje o trhu, uzavřít obchod pro uživatele nebo shromažďovat informace o výši prostředků na účtu uživatele. Přístup k účtu uživatele je udělen pouze v případě, že uživatel aplikaci výslovně poskytne klíče API. Přístup lze kdykoli zrušit odstraněním klíčů API na burze, což poskytuje bezpečný způsob, jak vždy udržovat kontrolu nad tím, kdo nebo co může přistupovat k vašemu účtu burzy. Nalezení těchto klíčů API na každé burze může být složité, proto použijte výukové programy v našem centru nápovědy procházet propojení vašich směnných účtů s obchodními roboty.

Nastavení klíče API

Klíče API pro obchodování robotů mají obvykle řadu různých nastavení. Dvěma základními nastaveními požadovanými pro obchodování robotů je schopnost shromažďovat data „zůstatku“ z vašeho směnného účtu a také schopnost „obchodovat“. Každá burza nabízí různé úrovně kontroly nad těmito dvěma parametry, ale obecně by měla být pro obchodního robota povolena všechna nastavení v těchto dvou kategoriích.

Vezměte prosím na vědomí, že žádný obchodní robot obecně nevyžaduje přístup k prostředkům „Výběr“. Pokud obchodní robot vyžaduje tento přístup, velmi váhejte, abyste věřili tomuto obchodnímu robotovi. Výsledkem může být ztráta všech vašich finančních prostředků.

Účel obchodování s roboty

Hlavním účelem obchodování robotů je automatizovat akce, které jsou pro člověka příliš složité, časově náročné nebo obtížně proveditelné. Sofistikovanost těchto úkolů sahá od automatizace jedné obchodní strategie na jednom obchodním páru až po inteligentní směrování obchodů mezi jakýmkoli aktivem pro různorodé portfolio. Bez neustálého úsilí mohou někteří roboti umožnit uživatelům implementovat kompletní strategii správy portfolia, což ušetří obrovské množství času. Místo toho, abyste museli být neustále online, abyste mohli ručně zadávat obchody a upravovat své portfolio, mohou roboti převzít kontrolu nad prováděním vaší strategie ve dne i v noci.

Kvalitní obchodní roboti vám mohou ušetřit peníze tím, že nabízejí vylepšení oproti ručně implementované strategii. Boti jsou rychlejší při sběru dat, přesnější při zadávání objednávek a dokážou zkreslit čísla rychleji než kterýkoli člověk.

Kdy použít obchodní roboty

Možnosti, pokud jde o roboty, jsou nekonečné. Existují roboti pro vyvážení, správu portfolia, sběr dat, inteligentní směrování objednávek nebo cokoli mezi tím. Cokoli chcete dělat, je pravděpodobné, že tam někde bude robot, který to dělá.

To ale neznamená, že bychom měli používat specializovaného robota k splnění každého malého úkolu, který chceme udělat. Ve skutečnosti by to jistě skončilo více prací než jen samotnou prací. Cílem je najít velké úkoly, které zabírají nejvíce času nebo jsou nejsložitější na implementaci. Tyto úkoly jsou zralé pro vychystávání, pokud jde o automatizaci s obchodními roboty. Stále můžete provádět úkoly, které jsou občasné nebo snadné.

Než začneme hledat robota, přemýšlejte o nejtěžších aspektech obchodování s kryptoměnou pro vás. Zvažte každý z úkolů, které během dne děláte. Vymyslete malý seznam největších úkolů, které chcete automatizovat, abyste mohli trávit méně času se svým portfoliem kryptoměn.

Abychom vám pomohli promyslet si úkoly, které lze automatizovat s obchodními roboty, v následujících částech budou popsány různé způsoby, jakými obchodní obchodování vylepšují nás, pokorné lidi. Zvažte každý z těchto aspektů a najděte perfektní úkoly pro automatizaci.

Opakované úkoly

Opakované úkoly sají. Dělat totéž znovu a znovu znamená, že s tímto úkolem strávíte více času, než je nutné.

Představte si, že existuje skutečný způsob kopírování a vkládání prací. V podstatě zkopírujte práci, kterou jste právě udělali, a opakujte ji znovu příště.

To je v podstatě to, co děláme s obchodním robotem. Provedením práce jednou jejím nastavením pomocí obchodního robota můžete tuto práci kopírovat znovu a znovu až do konce času. Máte pravdu, že vás tento koncept nadchne.

Představte si, že čtete tento článek který zjistil, že 1hodinová rovnováha historicky překonala alternativní frekvence vyvážení. Nyní chcete znovu vyvážit své portfolio každou hodinu. To by znamenalo každou 1 hodinu, budete muset vypočítat procenta každého z aktiv ve vašem portfoliu, určit optimální obchody, skutečně provádět obchody a zůstat po celou dobu online. Buďme upřímní, je to nemožný úkol. I kdyby to bylo možné, každý rozumný člověk by se z toho opakování zbláznil.

Roboti nemají problém s pozemským opakováním. To je ve skutečnosti jeden z prvních důvodů, proč softwaroví inženýři automatizují úkol, v tomto případě rebalancování. Vytvořte robota jednou a navždy automatizujte své portfolio. Už žádné opakující se úkoly!

Přesnost

Obchodování je hra přesnosti. Novým obchodníkům nemusí vadit nepřesnost přesunu do az pozic z rozmaru, ale jak získáváme zkušenosti, mnoho obchodníků začíná chápat nutnost přesnosti. Každý obchod může mít dopad, proto obchody pečlivě vybírejte. Roboti nemají koncept opatrnosti, ale jsou přesní.

Podívejme se na příklad scénáře. Řekněme, že chceme prodat DOGE, až cena bitcoinu dosáhne přesně 100 000 USD. Ruční postup by vyžadoval neuvěřitelné dovednosti a trpělivost. Ruční implementace této strategie by pravděpodobně skončila tím, že by nám náhodně chyběla značka a prodal DOGE, když bitcoin dosáhne 100 010 $. To není špatné, ale nebyla to strategie, kterou jsme chtěli implementovat. Naše nepřesnost znamenala, že jsme podle plánu neskončili.

Provedení přesné strategie je pro roboty jednoduché. Bot může snadno sledovat trh s touto podmínkou a provést obchod, když je přesně ten pravý čas. Boti jsou přesný, rychlý, a spolehlivý pro tento druh strategie provádění.

Časově náročné

Každý má co dělat – život je chaotický. Nemáme čas být u počítače každou bdělou chvíli, abychom zajistili, že naše portfolio bude na správné cestě.

V jednom z předchozích příkladů jsme diskutovali o vyvážení portfolia každou hodinu. Toto je příklad něčeho, co by každé vyvážení mohlo snadno trvat 15 minut nebo déle. Pokud máte diverzifikované portfolio, bude to trvat ještě déle. Nejen, že by se to opakovalo, ale také by to bylo časově náročné. Nesčetné obchodní strategie jsou tímto způsobem těžkopádné.

Obchodování s roboty se vám nelíbí. Nemají nic lepšího na práci. Jediné, co chtějí udělat, je implementovat tyto časově náročné strategie pro vás. Vzhledem k tomu, že běží na počítačích, výpočty se odehrávají v jediném okamžiku, obchodování probíhá mrknutím oka a nikdy se neomrzí. Časově náročné úkoly se pak zjednoduší, když je nastavíte a zapomenete. Automatizaci časově náročného úkolu lze provést konfigurací několika věcí v obchodním botovi a nechat obchodního robota implementovat strategii za vás.

Trhy 24/7

Trh s kryptoměnou nikdy nespí. Ne na vteřinu. Výměny se v noci nezavírají. I když jedna výměna selže kvůli údržbě nebo aktualizacím, stále ještě hučejí stovky online. Tento trh s nepřetržitým provozem znemožňuje, abyste vždy mohli sledovat své portfolio. Nakonec budete muset spát a všichni víme, že aktiva mají afinitu k dumpingu, jakmile se podíváme jinam. Přinejmenším to tak cítí.

Jakmile si uvědomíte, že nemůžete být vždy připraveni jednat, existují dvě možnosti: vypořádat se s důsledky toho, že nebudete kolem, zvládnout každou situaci pro vaše portfolio nebo automatizovat strategii obchodním robotem. Většina z nich využije možnosti, které jim umožní v noci snadný spánek.

To ale neznamená, že naše strategie musí být nepřetržitě stejná. Je možné, že máte portfoliovou strategii během dne a jinou strategii v noci, která bude fungovat jako bezpečnost vašeho portfolia, když spíte. Ať už je vaše strategie jakákoli, roboti vám mohou tuto strategii automatizovat, takže můžete trávit méně času staráním se o „co kdyby“, když ležíte v noci v posteli.

Obchodování je složité

Na konci dne, i když opakování, časová náročnost a přesnost nestačí k tomu, aby nás vedly k obchodování robotů, stále existuje faktor složitosti. Některé strategie by bylo pro člověka fyzicky nemožné implementovat kvůli naprosté složitosti.

Jako příklad si vezmeme inteligentní směrování objednávek. Požadavků na efektivní směrování obchodů inteligentně prostřednictvím četných obchodních párů je bezpočet. Počínaje od začátku máme potřebu sledovat každý obchodní pár na burze, abychom určili optimální čas, množství aktiv a cenu pro obchod. Dále musíme zohlednit časová omezení k dokončení směrování před změnou tržních podmínek. Pak musíme skutečně provést obchody, abychom vyplnili tuto první fázi naší objednávky. Nakonec to zaokrouhlíme tak, že začneme znovu od vrcholu, protože jsme byli schopni přesunout pouze 100 $ v poslední objednávce a potřebujeme přesunout 100 000 $.

Obchodování s kryptoměnou je složitá sada dovedností, která se vyvíjí neustálým sebezdokonalováním, překonáváním chyb a postupováním vpřed tváří v tvář nejistotě. Dokonce i se zkušenostmi pod naším pásem jsou některé strategie stále mimo dosah i těch nejpokročilejších obchodníků, pokud se o ně pokusíte ručně.

Složité strategie je třeba automatizovat pomocí obchodních robotů. Bez těchto robotů by strategie nebyla možná. Lekce spočívá v použití obchodních robotů k implementaci obchodních strategií, které jsou příliš složité na ruční provedení.

Nejlepší obchodní roboti

V tomto okamžiku jsme vytvořili obecné chápání obchodování robotů a vhodné scénáře pro používání robotů. Je čas vyškrábat naši snahu najít roboty, kteří ovládli segment trhu a jsou připraveni na váš průzkum.

Prostor kryptoměny zaplavily nespočetné obchodní roboty. Někteří mají pochybnou reputaci, chybí jim kvalitní infrastruktura nebo prostě nefungují. Následující seznam obchodních robotů jsou přední obchodní roboty v prostoru kryptoměny. Každá uvedená služba podporuje jedinečný výklenek a etablovala se jako důvěryhodný zdroj pro obchodníky s kryptoměnami. Experimentujte s každým z těchto robotů a najděte ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Shrimpy – automatické obchodování & Řízení portfolia

Krevety se z velké části vyznačuje jako přední služba správy portfolia kryptoměn na trhu kryptoměn. Na rozdíl od většiny aplikací pro správu portfolia Shrimpy za vás aktivně provádí obchody za účelem implementace strategií správy portfolia. Nejjednodušší z těchto strategií je rebalancování portfolia a tvorba kryptoměnového fondu.

Zákazníci společnosti Shrimpy se také mohou účastnit zážitku ze sociálního obchodování, který je určen pro začínající obchodníky. Kliknutím na tlačítko mohou investoři začít kopírovat obchodní strategie nejlepších kryptoobchodníků.

Kromě správy vašeho portfolia prostřednictvím uživatelského rozhraní nabízí Shrimpy také vývojářům pohodlné možnosti automatizace jejich strategií buď prostřednictvím API Shrimpy Application API nebo Universal Crypto Exchange API. The Universal Crypto Exchange API poskytnout vývojářům nástroje k vytváření vlastních obchodních robotů od základů.

Do 5 minut je možné se zaregistrovat, zadat klíče API, vybrat portfolio a automatizovat svou strategii. Cílem hry Shrimpy je zjednodušit si život automatizováním obchodů způsobem, který dává smysl všem.

Charakteristické rysy

Existuje nespočet funkcí, které odlišují Shrimpy od ostatních obchodních robotů. Tyto zahrnují:

 • Zaměřte se na správu portfolia

 • Stavba indexového fondu & Automatizace

 • Vyvažování portfolia

 • Sdílení sociálního portfolia

 • Strategické zpětné testování

 • Jednoduché použití přidělení majetku

 • Advanced Developer API

 • Podpora studeného úložiště

 • Cross Performance Performance Monitoring

Náklady

Shrimpy je prémiová služba správy portfolia, jejíž náklady se pohybují od 13 do 19 USD / měsíc. To zahrnuje všechny funkce, jako je obchodování, indexování, zpětné testování portfolia, sociální program (pro sledování a kopírování portfolií jiných uživatelů), přístup k API, seznam povolených IP adres a další.

Podporované výměny

KuCoin, Bittrex, Bittrex Global, Coinbase Pro, Binance, Kraken, Poloniex, Huobi, Gemini, Bibox, BitMart, Huobi Global, HitBTC, OKEX, Bitstamp.

Hodnocení – 4.8

 • Funkce – 4

 • UX & Snadné použití – 5

 • Cena – 5

 • Infrastruktura – 5

 • Výměnná podpora – 5

Gekko – tržní data k použitelným statistikám

Gekko je open-source obchodní robot pro pokročilé uživatele kryptoměny. Místo poskytování webových řešení je Gekko robot, který je nainstalován na vašem osobním počítači nebo serveru pro nepřetržitý běh. To znamená, že software musí vždy běžet, aby bylo možné nepřetržitě používat vaši obchodní strategii.

Charakteristické rysy

 • Otevřený zdroj

 • Údaje o trhu v reálném čase

 • Ukazatele

 • Papírové obchodování pro simulované objednávky

 • Výpočet zisku

 • Import historických údajů o trhu

 • Výpočet metrik rizika

Náklady

Gekko je volný, uvolnit použít.

Podporované výměny

Binance, Poloniex, Coinbase Pro, Kraken, Bitfinex, Coinfalcon, The Rock Trading, EXMO, Luno.

Hodnocení – 3.0

 • Funkce – 3

 • UX & Snadné použití – 2

 • Cena – 5

 • Infrastruktura – 3

 • Výměnná podpora – 2

ZenBot – robot pro obchodování na příkazovém řádku

Zenbot je populární robot pro kryptoměnu na příkazovém řádku. Podobně jako Gekko, Zenbot může být spuštěn z osobního počítače nebo hostován na osobním serveru. Zdokonalení tohoto obchodního robota je možné pro vývojáře, kteří se chtějí ponořit do kódu a psát své vlastní strategie, vytvářet indikátory a analyzovat trh pomocí vlastních analytických nástrojů.

Charakteristické rysy

 • Otevřený zdroj

 • Přístup k obchodování s technickou analýzou

 • Architektura pluginů

 • Simulátor pro zpětné testování historických dat

 • Simulace pro obchodování s papírem

 • Prodávejte zastávky, kupujte zastávky a zastavujte zisk

 • Nastavitelné frekvence obchodu a vzorkování

Náklady

Zenbot je volný, uvolnit použít.

Podporované výměny

Binance, Bitfinex, Bitstamp, Bittrex, CEX.IO, Coinbase Pro, Gemini, HitBTC, Kraken a Poloniex.

Hodnocení – 3.1

 • Funkce – 3.5

 • UX & Snadné použití – 2

 • Cena – 5

 • Infrastruktura – 2

 • Výměnná podpora – 3

Haasbot – automatizovaní roboti pro krypto obchodování

HaasBot je jedním z nejvíce funkčně náročných obchodních robotů na trhu kryptoměn. Na tuto platformu bylo zabaleno cokoli z pojištění, bezpečnostních opatření a technických indikátorů. I když může být určen pro obchodní odborníky, poskytuje komplexní sadu nástrojů pro implementaci zdánlivě nekonečného seznamu složitých strategií.

Charakteristické rysy

 • Přizpůsobitelné řídicí panely příkazového centra

 • Fine Trading Bot Control

 • Provádění manuálních strategií

 • Pohled na trh pro technickou analýzu

 • Vlastní skriptovaní roboti

 • Pokročilé hlášení

Náklady

Cenové plány začínají na $ 254/3 měsíce pro licenci pro začátečníky a omezují se na $ 725/3 měsíce pro licenci pro pokročilé.

Podporované výměny

Binance, Bitfinex, BitMEX, Bitstamp, Bittrex, CCEX, CEX.IO, Coinbase Pro, Deribit, Gemini, HitBTC, Huobi, ionomy, Kraken, KuCoin, nova, OKEX a Poloniex.

Hodnocení – 3.4

 • Funkce – 5

 • UX & Snadné použití – 2

 • Cena – 1

 • Infrastruktura – 4

 • Výměnná podpora – 5

3commas – Nástroje pro obchodování s kryptoměnou

3Commas je pokročilý obchodní robot s řadou sofistikovaných obchodních možností. Tyto roboty lze použít k automatizaci vaší obchodní strategie prostřednictvím jejich webového rozhraní. Společnost 3Commas, která cílí na stejný mezeru na trhu jako Haasbot, se stala populární mezi zkušenějšími obchodníky. Nabízejí také možnost spravovat své roboty prostřednictvím jejich vývojářských rozhraní API, což vývojářům poskytuje další možnosti.

Charakteristické rysy

 • Obchodní terminál

 • Trailing Options for Take Profit / Take Loss

 • Přizpůsobení signálu prostřednictvím zobrazení obchodování

 • Boti QFL

 • Více párů složených robotů

Náklady

Cenové plány začínají na 22 $ ​​/ měsíc pro startovací licenci a končí na 75 $ / měsíc pro licenci Pro.

Podporované výměny

Bitmex, Bittrex, BitFinex, Binance, Bitstamp, KuCoin, Poloniex, HitBTC, Cex, Coinbase Pro, OKEX, Huobi a YOBIT.

Hodnocení – 4.0

 • Funkce – 5

 • UX & Snadné použití – 3

 • Cena – 3

 • Infrastruktura – 4

 • Výměnná podpora – 5

Cryptohopper – automatizovaná obchodní platforma

Kryptohopper je platforma obchodního robota, která provádí strategie založené na technických ukazatelích. Tyto strategie lze navrhnout na zakázku tak, aby implementovaly pokročilé strategie podle vašeho výběru. Podobně jako 3Commas a Haasbot v mnoha ohledech, Cryptohopper je skvělou volbou pro pokročilé obchodníky s kryptoměnou, kteří jsou ochotni se zabývat podrobnostmi každé obchodní strategie, kterou chtějí implementovat.

Charakteristické rysy

 • Strategie designu

 • Experimentujte se strategiemi prostřednictvím obchodování s papírem

 • Koncová stop-ztráta

 • Krátký prodej aktiv

 • Automatizujte strategie obchodování s krypto

 • Analýza založená na datech – více než 130 indikátorů a vzorů

 • Zprávy o výkonu

Náklady

Cenové plány začínají na $ 19 / měsíc pro startovací licenci a končí na 99 $ / měsíc pro licenci Pro.

Podporované výměny

Poloniex, Kraken, Bittrex, Coinbase Pro, Binance, KuCoin, Bitfinex a Huobi.

Hodnocení – 3.6

 • Funkce – 4

 • UX & Snadné použití – 3.5

 • Cena – 3

 • Infrastruktura – 3.5

 • Výměnná podpora – 4

Marže – terminál obchodování s kryptoměnou

Okraj je obchodní terminál pro vysoce konfigurovatelné obchodní strategie. Margin, navržený pro obchodníky s kryptoměnami a bitcoiny, poskytuje čisté rozhraní k typicky chaotickým terminálům na trhu kryptoměn. Rychle nastavujte obchodní roboty, spravujte strategie a implementujte ukazatele ke spouštění obchodů.

Charakteristické rysy

 • Vizuální obchodování

 • Technické ukazatele

 • Automatizované obchodní roboty

 • Konfigurovatelné GUI

 • Objednávka rozdělení na burzy

 • Informační kanály

Náklady

Cenové plány začínají na 129 $ pro startovací licenci a končí na 2999 $ pro licenci Pro.

Podporované výměny

Bitfinex, Bitstamp, Bittrex, HitBTC, Huobi, OkCoin a Poloniex.

Hodnocení – 2.2

 • Funkce – 2

 • UX & Snadné použití – 2

 • Cena – 1

 • Infrastruktura – 3

 • Výměnná podpora – 3

Jak vybrat obchodního robota

Nyní, když jsme pokryli každého významného robota pro obchodování s kryptoměnami dostupného na trhu, musíme se rozhodnout, který robot je pro naši strategii portfolia kryptoměn nejlepší..

V následujících částech probereme aspekty, které byste měli zvážit před registrací k jedné z těchto služeb a svěřením automatizace vašeho portfolia robotem.

Reputace týmu

Především záleží na reputaci týmu. Hackeři ochromili nic netušící uživatele využitím chytrých zranitelností. Jedním příkladem je, když hackeři použili obchodní API k pumpování ceny Syscoinu na Binance. Hackeři jsou chytří, takže první linie obrany má důvěryhodný zakladatelský tým.

Při hodnocení týmu hledejte atributy, které odkazují na renomovaný tým. Věci jako:

 • Kam chodili členové týmu na vysokou školu.

 • Pro jaké společnosti členové pracovali.

 • Jak dlouho tým pracuje na robotovi.

 • Reputace členů v jejich poradním výboru.

 • Zdroj financování pro spuštění.

 • Země registrace.

 • Technické schopnosti zakládajícího týmu.

Před vložením důvěry do vývojového týmu třetí strany za účelem automatizace našich strategií použijte tento seznam ke shromáždění informací o týmu, který stojí za službou.

Mimo konkrétní členy týmu zajistěte, aby společnost mohla nést odpovědnost za případné provinění. Tým musí být transparentní, pokud jde o jejich původ, jejich členy, kde mají sídlo, a veškeré další relevantní informace, abychom jim porozuměli, pokud můžeme týmu důvěřovat.

Automatizované strategie

Další otázkou, kterou si musíme položit, je, zda robot, kterého hodnotíme, skutečně implementuje strategii, kterou chceme automatizovat. Výběr obchodního robota, který podporuje pouze strategie zahrnující například klouzavý průměr, není užitečný, pokud chceme rebalancovat naše portfolio.

Pohled na web obchodního robota a ujistěte se, že podporuje strategie, které chceme pro naše portfolio implementovat. Zkontrolujte všechny konfigurace, které nabízejí, nebo rady na úrovni zapojení, které by vyžadoval od koncového uživatele. Také nemá smysl používat robota, pokud podporuje naši strategii, ale nakonec bude více práce, než jen to, že budeme strategii provádět ručně.

Podpěra, podpora

Naším dalším důležitým hlediskem je úroveň podpory poskytované týmem. Poskytuje tým způsoby, jak oslovit vývojový tým, aby klást otázky podpory nebo získat pomoc s chybami? Pokud ne, můžete být ponecháni několik týdnů v suchu, aniž byste dostali odpovědi na otázky, které jsou pro vaši strategii zásadní. Viděli jsme to bezpočetkrát a nikdy to nebyl příjemný zážitek.

Některé způsoby, jak můžeme zjistit, zda tým poskytuje skvělou podporu, jsou následující:

 • Existuje aktivní komunita telegramů nebo svárů, kde je tým online a odpovídá na otázky.

 • Více kanálů nabízí různé možnosti, jak kontaktovat tým.

 • Tým podpory pohotově odpovídá na otázky a skutečně pracuje na vyřešení problémů.

 • Časté aktualizace jsou publikovány na jejich diskusních kanálech, jako jsou Telegram a Discord.

Existuje pouze několik způsobů, jak určit kvalitu podpory, kterou obdržíte, jakmile se vrhnete a zaregistrujete.

Náklady

Buďme upřímní, cena je jedním z největších určujících faktorů pro to, zda pro své portfolio použijeme obchodního robota či nikoli. Jsme tady, abychom maximalizovali naše kryptoměny, takže snížení měsíčních nákladů, které musíme platit za předplatné robota, nám umožňuje nasměrovat do našeho portfolia více finančních prostředků.

Někteří roboti jsou drahí. Robot o 1 000 $ by měl být nějakým nebeským dílem. Jinak se náklady jen rýpnou do vašeho portfolia. Tyto prostředky mohly jít do rozšíření vašeho krypto portfolia. Najděte obchodního robota, který je ve vašem cenovém rozpětí.

Snadnost použití

Realita trhu s kryptoměnami spočívá v tom, že většina nástrojů je v jejich konstrukci příliš složitá. To bezpochyby platí i pro obchodování s roboty. Většina obchodních robotů je neuvěřitelně komplikovaná. Mají nesčetné páky, možnosti, konfigurace a nastavení. Potápění přímo do hlubokého konce tohoto studeného bazénu vám může vyrazit dech a zanechat ve vás pocit strachu.

Hledejte robota, který odpovídá vaší úrovni pohodlí. Místo toho, abyste skočili přímo do obchodovacích robotů s otevřeným zdrojovým kódem a pokusili se implementovat své vlastní vlastní strategie pomocí ohýbání svých vývojových dovedností, možná to nejdříve vezměte pomalu. Experimentujte s robotem, který poskytuje pouze několik základních funkcí, které chcete, ale je snadno použitelný. Tímto způsobem můžete ponořit prsty do bazénu, zorientovat se, než se ponoříte.

Zpětné testování

Zpětné testování je způsob, jakým simulujeme výkon strategie nad historickými daty. Pomáhá nám pochopit chování strategie za určitých podmínek a může nám pomoci pracovat na pochopení toho, jak by strategie mohla fungovat v budoucnu. Nic samozřejmě není zaručeno, ale toto je nejsilnější způsob hodnocení strategií.

Robot, kterého si vybereme, by měl mít určitě backtesting. Nikdy nedoporučujeme implementovat strategii, pokud nebyla zpětně testována. Slepý vstup do budoucnosti může vést ke katastrofě. Věnujte nějaký čas vyhodnocení strategie, objevení nejlepších konfigurací a implementaci strategie způsobem, který odpovídá vašim cílům i informacím, které jste dokázali shromáždit pomocí nástroje zpětného testování.

Pozor! Nedůvěřujte žádnému nástroji pro zpětné testování, který používá data CoinMarketCap. Tento zdroj dat je pro hodnocení obchodních strategií nepřijatelný. Nejen, že jsou tato data vysoce nepřesná, ale CoinMarketCap agreguje data napříč burzami, nejde tedy o skutečná data poptávky z burz. Pro strategie zpětného testování by měla být použita pouze přesná data nabídky a poptávky shromážděná přímo z každé jednotlivé burzy.

Implementace & Provedení

Pečlivě zhodnoťte implementaci strategie a určete, jak se bude strategie chovat za různých podmínek. Protože každý robot sportuje jedinečnou implementaci strategie, je důležité porozumět rozdílům mezi implementací každého obchodního robota. Ne se všemi implementacemi se zachází stejně. Podívejte se na aspekty, jako jsou ovládací prvky, které má robot k dispozici, konfigurace a robustnost strategie za různých podmínek.

Současně, i když obchodní robot podporuje nezbytné ovládací prvky pro implementaci strategie, to neznamená, že jsme v jasném smyslu. Všechno mohlo vypadat slibně, ale přesto se kvůli špatnému provedení rozpadlo. Pro správu strategií je důležitý kód a infrastruktura vybudovaná kolem obchodního robota. Selhání v důsledku problémů se serverem může způsobit nesprávné obchody, chybné vytyčování a špatné provádění strategie.

Ztráta finančních prostředků v důsledku špatného provedení strategie se rychle stává noční můrou. Vaše prostředky nelze získat zpět, takže problému předejděte výběrem obchodního robota, který se vyvíjí pomocí zdravých softwarových postupů. Prozkoumejte otevřenost týmu k řešení problémů, připojte se k jejich marketingovým kanálům, abyste viděli frekvenci hlášení chyb, a sledujte, jak dlouho týmu trvá řešení problémů.

Jak postavit obchodního robota

Neexistuje jediný způsob, jak postavit robota pro obchodování s kryptoměnou. Proto nacházíme tak různou úroveň kvality. V následujících částech zdůrazníme nejjednodušší způsob, jak vytvořit robustního a vysoce kvalitního obchodního robota.

I když je možné vytvářet obchodní roboty od základů, není to vhodné. Budování vlastní infrastruktury pro připojení ke každé burze kryptoměn se může vyvíjet měsíce až roky. Díky vlastním aktualizačním cyklům, matoucí dokumentaci a zvláštním funkcím může být budování obchodního robota noční můrou. Nemluvě o tom, že by to vyžadovalo farmu stovek serverů, jen aby podporovalo několik tisíc aktivních obchodníků.

V tomto článku se budeme zabývat budováním kryptoměnového obchodního robota využitím výhod Universal Crypto Exchange API. Tato rozhraní API se připojují ke všem významným burzám kryptoměn, aniž by bylo nutné psát jakýkoli vlastní software. Jednoduše se připojte k jednomu univerzálnímu API a budete okamžitě připojeni ke každé hlavní burze pro obchodování, správu portfolia, správu uživatelů, sběr dat, automatické škálování infrastruktury a další. Je to jako univerzální dálkový ovladač pro obchodování s kryptoměnou.

Začněme!

Zaregistrujte si účet vývojáře

Než budeme moci používat Universal Crypto Exchange API, musíme se zaregistrovat na účet vývojáře. Postupujte podle odkazu zde se zaregistrovat.

Generujte hlavní klíče API

Po vytvoření účtu je dalším krokem vytvoření nového hlavního klíče API. Tento hlavní klíč se použije ke správě všech našich uživatelů, žádostem o vytvoření nových uživatelů a také k provádění obchodů.

Přejděte na stránku „Klíče API“ a vyberte možnost „Vytvořit hlavní klíč API“. To vás provede procesem generování klíčů. Bude provedeno několik kroků, které budou vyžadovat vaše ověření a povolení dalších bezpečnostních opatření, jako je 2FA. Není to nic fantastického jako KYC, jen základní ověření e-mailu a účtu.

Po dokončení se vám zobrazí veřejný a soukromý (tajný) klíč API. Tyto klíče musí být bezpečně uloženy a nikdy nikomu odeslány. Budou se používat ke správě uživatelů, provádění obchodů jménem uživatelů a mnohem více. Jsou pouze pro vaše použití. Pokud si přejete umožnit uživatelům přímý přístup k jejich účtům, propojení burz a obchodování, lze to provést vygenerováním klíčů API specifických pro uživatele prostřednictvím hlavních klíčů API. O tom, jak to udělat, budeme diskutovat o něco později.

Poznámka: Tajný klíč se zobrazí pouze jednou. Jakmile vyberete možnost „Zobrazit“ klíč, tento tajný klíč již nikdy nebudete moci obnovit, pokud není bezpečně uložen mimo aplikaci. Pokud dojde ke ztrátě, musíte vytvořit novou sadu klíčů API.

Existuje několik nastavení, která musíme nakonfigurovat, než se budeme moci ponořit pomocí našich hlavních klíčů API vývojáře.

Uživatel – Zaškrtnutím tohoto políčka umožníte tomuto klíči API vytvářet a spravovat uživatele vaší aplikace.

Účet – Zaškrtnutím tohoto políčka umožníte tomuto hlavnímu klíči API připojit účty výměny jménem vašich uživatelů a také shromažďovat data z výměny týkající se vašich uživatelů.

Obchod – Zaškrtnutím tohoto políčka umožníte tomuto klíči provádět obchody jménem vašich uživatelů.

Tato nastavení jsou oddělena, takže máte svobodu rozhodnout, jakou roli budou tyto klíče API hrát ve vašem procesu. Například pokud chcete mít možnost pouze vytvářet uživatele, ale uživatelé pak budou spravovat své propojení burzovních účtů a obchodování jednotlivě, vše, co byste potřebovali, je schopnost vytvářet a spravovat uživatele.

Kromě výběru oprávnění k povolení tohoto hlavního klíče API nezapomeňte povolit IP adresy, které budou s těmito klíči API odesílat žádosti. Měly by to být servery, které budou držet tyto klíče API, aby za vás mohl odesílat požadavky pouze tento server. Jakékoli požadavky z jiných IP adres se nezdaří. Tato funkce zabezpečení zajišťuje, že pokud by vaše klíče byly někdy odcizeny, hacker by nebyl schopen použít klíče API.

Podívejme se blíže na nastavení, která jsou součástí každého z těchto oprávnění.

Uživatel – Přehled koncových bodů

Následující část pojednává o koncových bodech, které spadají pod “Uživatel” nastavení oprávnění. Pokud jste na klíčích API povolili oprávnění „Uživatel“, je to jen několik koncových bodů, ke kterým budete mít přístup.

Vytvořit uživatele

První věcí, kterou musíme udělat, než začneme obchodovat na burze, shromažďovat data pro burzovní účet nebo realizovat naši strategii, je vytvořit uživatele. Každý uživatel, kterého vytvoříte, má představovat jednu osobu ze skutečného světa, která používá obchodního robota.

Pojďme se podívat na to, jak vytvoříme uživatele.

Žádost

POST https://dev-api.shrimpy.io/v1/users

Tělo požadavku (volitelné)

{

"název": "customnameforthisuser"}

Jakmile požádáte o vytvoření nového uživatele, obdržíte nový jedinečný identifikátor tohoto uživatele. To by mělo být uloženo tak, aby bylo snadné mapovat každého uživatele ve vaší aplikaci na ID uživatele v API pro vývojáře.

Odezva:

{

"id": "701e0d16-1e9e-42c9-b6a1-4cada1f395b8"}

Generovat klíč API specifický pro uživatele

Jakmile uživatele vygenerujeme, můžeme vygenerovat také klíče API specifické pro uživatele. Účelem těchto uživatelských klíčů API je umožnit každému jednotlivému uživateli komunikovat se servery API a distribuovat zatížení požadavku, takže vaše servery nemusí zpracovávat každý požadavek. Pokud vytváříte mobilní aplikaci, znamená to, že většinu požadavků lze odeslat přímo na rozhraní API, kde bude udržována přímá komunikační linka pro shromažďování dat, provádění obchodů, propojení účtů výměny atd..

Žádost

POST https://dev-api.shrimpy.io/v1/users/701e0d16-1e9e-42c9-b6a1-4cada1f395b8/keys

Odezva:

{

"publicKey": "51ac18b7d208f59b3c88acbb1ecefe6ba6be6ea4edc07e7a2450307ddc27ab80",

"privateKey": "85c977ef4070f1deee70192ba7fd5a6caf534f891e4918cfffec11cd6b625e77db4f80347cb436bcaa8882231bacb02f0798a696f101fdd1ef268d66fc63c213"}

Tyto klíče API lze odeslat uživateli, ke kterému jsou přidruženy. Tímto způsobem může uživatel spravovat své vlastní burzovní účty.

Účet – Přehled koncových bodů

Následující koncové body bude spravovat “Účet” nastavení oprávnění. Povolení oprávnění „Účet“ na klíčích API vám umožní používat následující a další koncové body.

Připojte účet Exchange

Dalším krokem k implementaci našeho obchodního řešení je propojení účtů na burze. To lze provést pomocí hlavních klíčů nebo je lze spravovat každým jednotlivým uživatelem pomocí klíčů uživatelského rozhraní API.

Žádost

POST https://dev-api.shrimpy.io/v1/users/701e0d16-1e9e-42c9-b6a1-4cada1f395b8/accounts

Vyžádejte si tělo

{

"výměna": "binance",

"publicKey": "GOelL5FT6TklPxAzICIQK25aqct52T2lHoKvtcwsFla5sbVXmeePqVJaoXmXI6Qd",

"privateKey": "SelUuFq1sF2zGd97Lmfbb4ghITeziKo9IvM5NltjEdffatRN1N5vfHXIU6dsqRQw",

}

„PublicKey“ a „privateKey“, které jsou zde zahrnuty, jsou klíče API pro výměnu, které na burze vytvoří uživatel. Nejedná se o klíče API uživatele, které jsme obdrželi od rozhraní API Universal Crypto Exchange v předchozích krocích.

Odezva

{

"id": 1234

}

Jakmile bude účet úspěšně kontaktován servery API, bude vráceno „id“. To lze uložit pro pozdější přístup k tomuto individuálnímu účtu burzy.

Přístup k zůstatkům majetku účtu

Vzhledem k tomu, že účet výměny byl úspěšně propojen, můžeme nyní shromažďovat údaje z účtu výměny. Následující koncový bod by načetl zůstatky aktiv pro propojený účet burzy.

Žádost

ZÍSKAT https://dev-api.shrimpy.io/v1/users/701e0d16-1e9e-42c9-b6a1-4cada1f395b8/accounts/123/balance

Odezva

{

"načteno": "2019-01-09T19: 17: 33.000Z",

"zůstatky": [

{

"symbol": "KCS",

"nativeValue": 2306,

"btcValue": 0,33486579,

"usdValue": 1327,8775274784

},

{

"symbol": "ETH",

"nativeValue": 4.0e-8,

"btcValue": 1.4960564e-9,

"usdValue": 5.9324652822859e-6

}

]

}

Obchod – Přehled koncových bodů

Následující nastavení spravuje “Obchod” nastavení oprávnění. Povolení oprávnění „Trade“ na klíčích API vám umožní používat následující a další koncové body.

Inteligentní směrování objednávek

Inteligentní směrování pokynů je výhodná funkce, která automaticky optimalizuje obchodování mezi páry aktiv za účelem získání nejlepšího provedení pokynu. To drasticky zjednodušuje proces integrace strategií inteligentního směrování objednávek a může ušetřit náklady na provedení.

Žádost

POST https://dev-api.shrimpy.io/v1/users/701e0d16-1e9e-42c9-b6a1-4cada1f395b8/accounts/123/trades

Vyžádejte si tělo

{

"od symbolu": "BTC",

"na symbol": "ETH",

"množství": "0,01",

"smartRouting": skutečný,

}

Jakmile je objednávka umístěna, bude automaticky směrována napříč všemi dostupnými obchodními páry, aby se optimalizovala pro výsledek.

Odezva:

{

"id": "72dff099-54c0-4a32-b046-5c19d4f55758"}

Zadejte limitní objednávku

Některé aplikace vyžadují jemnou kontrolu nad knihou objednávek. Tyto aplikace mohou implementovat tyto pokročilé strategie prováděním limitních příkazů prostřednictvím jednotných koncových bodů obchodování s limitními příkazy.

Žádost

POST https://dev-api.shrimpy.io/v1/users/701e0d16-1e9e-42c9-b6a1-4cada1f395b8/accounts/123/orders

Vyžádejte si tělo

{

"baseSymbol": "ETH",

"nabídkaSymbol": "BTC",

"množství": "0,5",

"cena": "0,0344",

"strana": "KOUPIT",

"timeInForce": "MOV"}

Odezva:

{

"id": "72dff099-54c0-4a32-b046-5c19d4f55758"}

Rozhraní API Universal Crypto Exchange podporují objednávky „Okamžité nebo zrušení“ (IOC) a „Dobré‚ Til zrušené ‘(GTC). Oba tyto typy příkazů jsou implementovány pomocí stejné struktury požadavků, takže váš obchodní robot může bez problémů pohodlně přepínat mezi zadáváním různých typů příkazů.

Přiřaďte portfolio

Kromě pohodlí inteligentního směrování objednávek existují další koncové body určené pro portfoliové strategie. Tyto koncové body lze použít pro alokaci portfolií, rebalancování nebo implementaci kompletní portfoliové strategie. Jedním z těchto koncových bodů je schopnost rychle alokovat různorodé portfolio.

Žádost

POST https://dev-api.shrimpy.io/v1/users/701e0d16-1e9e-42c9-b6a1-4cada1f395b8/accounts/123/allocate

Vyžádejte si tělo

{

"isDynamic": Nepravdivé,

"alokace": [

{

"symbol": "USDT",

"procent": "100" }

]

}

Odezva:

{

"úspěch": skutečný

}

Jediným voláním je váš obchodní robot schopen poslat procenta z každého aktiva, které byste chtěli mít v portfoliu, a rozhraní Universal Crypto Exchange API toto portfolio inteligentně vytvoří. Není třeba žádné další práce.

Veřejné údaje (nejsou vyžadována žádná oprávnění)

Veřejné údaje jsou přístupné všem uživatelům. To znamená, že nespadá pod žádné z nastavení oprávnění, která jsou povolena nebo zakázána na hlavním klíči API.

Výměna aktiv

Každá burza má k dispozici různá aktiva, takže je důležité vědět, která burza která aktiva podporuje. Tento koncový bod vrátí různá aktiva dostupná na každé burze spolu s jejich symbolem a názvem.

Žádost

ZÍSKAT https://dev-api.shrimpy.io/v1/exchanges/bittrex/assets

Odezva

[

{

"id": 38,

"název": "Bitcoin",

"symbol": "BTC",

"obchodní symbol": "BTC" },

{

"id": 229,

"název": "Litecoin",

"symbol": "LTC",

"obchodní symbol": "LTC" },

]

Sbírejte celou knihu objednávek hloubky

K zadání konkrétních objednávek do knihy objednávek potřebují vývojáři přístup k úplným údajům knihy objednávek v reálném čase. K těmto datům lze přistupovat prostřednictvím jednoduchých koncových bodů, které v reálném čase vracejí údaje o trhu. Experimentujte se shromažďováním těchto dat zasíláním požadavků na volání API podrobně popsaná níže.

Žádost

ZÍSKAT https://dev-api.shrimpy.io/v1/orderbooks?exchange=bittrex&baseSymbol = XLM&quoteSymbol = BTC&limit = 10

Odezva

[{

"baseSymbol": "XLM",

"nabídkaSymbol": "BTC",

"výměny": [{

"výměna": "Bittrex",

"kniha objednávek": {

"ptá se": [

{

"cena": "0,00002585",

"Množství": "1891.1316431" },

{

"cena": "0,00002594",

"Množství": "35200" },

],

"nabídky": [

{

"cena": "0,00002577",

"Množství": "774,92250177" },

{

"cena": "0,00002576",

"Množství": "3509.07031022" },

]

}

}]

}]

Údaje o obchodování se svíčkami

Další výhodou je schopnost shromažďovat data grafů OHLCV svíčkových tyčinek prostřednictvím těchto jednotných API. Tato data svícen lze použít k zobrazení grafů pro uživatele, kteří jsou aktivními obchodníky.

Žádost

ZÍSKAT https://dev-api.shrimpy.io/v1/exchanges/coinbasepro/candles?quoteTradingSymbol=BTC&baseTradingSymbol = XLM&interval = 1H

Odezva

[

{

"otevřeno": "0,0000157300000000",

"vysoký": "0,0000157800000000",

"nízký": "0,0000155800000000",

"zavřít": "0,0000157100000000",

"hlasitost": "219444,0000000000000000",

"citátObjem": 3,44176145,

"btcObjem": 3,44176145,

"usdObjem": 27437.297915762,

"čas": "2019-05-24T23: 00: 00.000Z" },

{

"otevřeno": "0,0000157100000000",

"vysoký": "0,0000157500000000",

"nízký": "0,0000156900000000",

"zavřít": "0,0000157300000000",

"hlasitost": "1603,0000000000000000",

"citátObjem": 0,02520959,

"btcObjem": 0,02520959,

"usdObjem": 201,98615317277,

"čas": "2019-05-25T00: 00: 00,000Z" },

]

Tok požadavků uživatele

Teď, když rozumíme různým koncovým bodům, které jsou k dispozici prostřednictvím těchto rozhraní API, pojďme se znovu podívat na toky požadavků uživatelů, o nichž jsme hovořili dříve v tomto článku. Abychom zabránili správě každého požadavku centralizovaným serverem, měli bychom distribuovat požadavky, aby pocházely od uživatelů. Tím se odlehčí požadavek, takže můžeme zůstat štíhlí a agilní. Podrobnou diskusi o optimálních tocích požadavků uživatelů najdete v jednom z našich předchozích článků tady.

Tento obrázek zdůrazňuje, jak lze počáteční vytvoření uživatele spravovat centralizovaným serverem, zatímco jednotlivé požadavky uživatelů mohou pocházet od každého jednotlivého uživatele. Tím se zabrání zbytečnému směrování centralizovaným serverem mezi uživatelem a rozhraními API Universal Crypto Exchange.

A je to!

Slunce zapadá do našeho času zkoumáním robotů pro obchodování s kryptoměnami. Jděte ven a užívejte si svou nově nalezenou svobodu. Ušetřete čas automatizací své strategie. Najděte službu, která zapadá do vaší portfoliové strategie, a šířte znalosti, které jste zde získali, s přáteli. Komunita, kterou budujeme, posílí budoucnost obchodování, ale musí začít u nás.

Náš obchodní robot

Krevety je aplikace pro konstrukci vlastních fondů indexu kryptoměny, rebalancování a správu rozmanitého portfolia digitálních aktiv. Automatizujte své portfolio propojením s jakoukoli ze 16 kryptoburz, které podporujeme.

Shrimpy’s Universal Crypto Exchange APIs jsou určeny pro vývojáře. Integrace s našimi jednotnými API vám poskytuje okamžitý přístup k jednotným koncovým bodům pro obchodování, sběr dat, správu uživatelů a další napříč každou významnou burzou kryptoměn.

Chcete-li získat přístup k úplným knihovnám Pythonu a uzlu, postupujte podle těchto odkazů:

Uzel

Krajta

Pokud něco vytváříte pomocí rozhraní Shrimpy API, dejte nám vědět! Rádi bychom slyšeli, jak vás můžeme i nadále podporovat v každé fázi vašeho vývoje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me