Těžba Monero s CPU: Podrobný průvodce po RandomX

Pro ty z vás, kteří sledovali Monero v posledních několika měsících, budete vědět, že upgradovali na algoritmus těžby RandomX.

Záměrem této aktualizace bylo bojovat proti neustálé hrozbě, kterou těžební soupravy ASIC představují pro ekosystém Monero. Navíc s upgradem na RandomX to znamená, že nyní můžete těžit Monero s CPU. Nevyžadují se žádné drahé těžební soupravy a vybavení!

Možná se tedy ptáte, jak byste to udělali?

V tomto podrobném průvodci vás provedu přesnými kroky potřebnými k těžbě Monera s vaším CPU. Dám vám také několik špičkových těžebních tipů.

Proč upgrade?

Pro ty, kteří sledují příběh Monero už nějakou dobu, budete bezpochyby slyšet o jejich boji proti těžebním čipům ASIC. Těžba ASIC může vést k centralizaci sítě, což může ohrozit soukromí společnosti Monero.

V loňském roce Monero rozdvojil blockchain a provedl drobné změny v kódu. Zdálo se, že to nějakou dobu funguje, protože ASIC, které byly vyvinuty, byly diskutabilní. Tato otázka však nedávno znovu zvedla hlavu, protože vyšlo najevo, že ASIC stále hashují Monero.

Monero Anti ASIC

Postoj společnosti Monero proti ASIC. Obrázek přes Shutterstock

Problém spočíval ve starém těžebním algoritmu, který používal Monero. To byl kryptonitový algoritmus, pro který bylo docela snadné vyvinout ASIC. Monero by tedy mohl pokračovat ve větvení kódu nebo by se mohli podívat na zcela nové řešení.

Zadejte RandomX

RandomX je těžební algoritmus, který posouvá boj proti ASIC o krok dále. Je schopen toho dosáhnout pomocí náhodného provádění kódu a technik náročných na paměť.

Kromě toho byl RandomX optimalizován pro obecnější použití CPU. To by samozřejmě mohlo mít nepříznivý účinek na některé těžaře GPU, kteří hashují na starý algoritmus. Těžařská návratnost pro ty, kteří používají GPU, po aktualizaci skutečně značně poklesla.

Ztráta jednoho horníka je však ziskem jiného. Vzhledem k tomu, že RandomX byl optimalizován pro těžbu CPU, znamená to, že můžete použít svůj domácí stroj k zahájení těžby nějakého Monera. Pojďme se tedy podívat, jak přesně se to dělá.

Těžba XMR RandomX: krok za krokem

Nyní se podívejme, jak začít s těžbou XMR s CPU ve vašem stroji. Je to rychlý a snadný proces.

Pokud ještě nemáte peněženku, která podporuje Monero, první věcí, kterou musíte udělat, je stáhnout si peněženku, abyste měli kde dostávat XMR, které těžíte. Nedávno jsme provedli kontrolu nejlepších peněženek Monero, které můžete použít, abychom vám pomohli rozhodnout, kterou peněženku použít.

Mohli byste sólo těžit Monera, ale téměř jistě budete muset dlouho čekat, než najdete blok. Lepším řešením je použít jeden z mnoha těžebních fondů. Nastavení je snadné a stabilizuje vaše výdělky z těžby. Průvodce Monero Mining Pool jsme již dříve udělali, ale můžete si vybrat také z mnoha dalších dobrých bazénů.

Jakmile se rozhodnete, který těžební fond budete používat, budete si muset stáhnout těžební software pro Monero. Dvě nejlepší možnosti jsou XMR-STAK-RX a XMRIG.

Pomocí XMR-STAK-RX

Zde jsou pokyny k použití XMR-STAK-RX. Všimněte si, že veškerý těžařský software je Windows identifikován jako virus. Klikněte na „Další informace“ a povolte stahování.

Stahování souborů RandomX

Krok 1: Stahování souborů

Po stažení příslušné verze XMR-STAK-RX ji budete muset extrahovat a poté můžete spustit xmr-stak-rx.exe. Při pokusu o spuštění softwaru můžete obdržet podobnou zprávu ze systému Windows o softwaru, který je virus, znovu jej budete chtít přidat jako výjimku a povolit jeho spuštění.

Spuštěno RandomX

Krok 2: Spuštění vybraných souborů

Otevře se okno příkazového řádku a zeptá se, zda chcete použít metodu jednoduchého nastavení. Stiskněte „Y“ a poté zadejte.

Jednoduché nastavení RandomX

Krok 3: Jednoduché nastavení

Budete dotázáni, kterou měnu chcete těžit. Napište „monero“ a stiskněte Enter.

Výběr Monero XMR-STAK

Krok 4: Vyberte Monero

Dále budete požádáni o adresu bazénu. Jako fond využíváme 2Miners. Jakmile zadáte příslušnou adresu fondu těžby, stiskněte klávesu Enter.

Výběr bazénu XMR-STAK

Krok 5: Zadání informací o těžební oblasti

Dále budete požádáni o uživatelské jméno, kterým je vaše adresa peněženky nebo přihlášení k bazénu. Pokud používáte adresu peněženky, měli byste ji zkopírovat / vložit a poté stisknout klávesu Enter.

Výběr peněženky XMR-STAK

Krok 6: Zadání adresy XMR

Dále budete vyzváni k zadání hesla. Můžete jednoduše zadat „x“ a stisknout klávesu Enter.

Zadání hesla XMR-STAK

Krok 7: Zadání adresy XMR

Dále se zobrazí dotaz, zda fond podporuje TLS / SSL. Pokud si nejste jisti, stačí napsat „n“ a stisknout klávesu Enter. Pokud používáte 2Minery jako jsme my, budete chtít zadat „n“.

TLS SSL XMR-STAK

Krok 8: Pool podporuje TLS / SSL?

Otevře se další příkazové okno, které vás může požádat o restart. Ještě ne restartujte. Stačí stisknout klávesu Enter a příkazový řádek by se měl přesunout na další krok. Otevře se také původní okno, které však lze zavřít, jakmile dokončíte konfiguraci těžebního softwaru.

Nerestartujte XMR-STAK

Krok 9: Nereštartujte

A ve druhém okně byste měli vidět, že teď těžíte. Může se zobrazit několik chybových zpráv, ale nakonec software začne používat váš procesor k těžbě a začne detekovat bloky.

Těžba XMR-STAK dokončena

Krok 10: Těžba XMR na XMR-STAK

Nyní těžíte monero pomocí svého CPU. Poskytne vám aktualizaci množství nalezených bloků a XMR, které jste vytěžili.

Pomocí XMRIG

Pokud dáváte přednost, můžete také použít těžařský software XMRIG pro Monero, ale přichází s výchozím poplatkem pro vývojáře ve výši 5%. Můžete to změnit v konfiguračním souboru, ale nemůžete jít pod 1%, takže XMRIG miner není zdarma.

Zde jsou pokyny ke stažení a spuštění XMRIG.

Nejprve si stáhněte správnou verzi minerů z Githubu.

Stahování XMRig

Krok 1: Stažení XMRIG

Jakmile jsou soubory staženy, bude třeba je extrahovat na místo podle vašeho výběru. Soubory budou téměř jistě označeny jako virus a budete muset přidat výjimku pro uložení a později pro spuštění horníka.

Spouštějte soubory XMRIG

Krok 2: Povolte spuštění souborů

Po extrahování souborů můžete přejít do složky a zobrazit je. Budete muset otevřít soubor config.json pomocí programu Poznámkový blok nebo jiného textového editoru (nikoli Word), abyste mohli nastavit své parametry.

Nastavte parametry těžby XMRIG

Krok 3: Nastavení parametrů těžby

Jakmile otevřete soubor config.json, posuňte se dolů dole do sekce s názvem „pooly“. Tam přidáte „rx / 0“ pro algo, „monero“ pro minci, adresu fondu pro URL, adresu vaší peněženky pro uživatelské pole a „x“ pro předávací pole. Budete také chtít změnit udržovací nastavení z false na true. Nezapomeňte na závorku nebo horník nebude fungovat správně.

Upravte nastavení konfigurace XMRIG

Krok 4: Optimální nastavení konfigurace XMRIG

Uložte a zavřete soubor a potom poklepáním na soubor xmrig.exe spusťte miner. Zobrazí se příkazový řádek, který se otevře a miner bude spuštěn.

Těžba XMRIG běží

Krok 5: Nechání XMRIG běžet & Těžba XMR

Tady to máš. Nyní můžete nechat XMRIG spuštěný a odešle blokové odměny do peněženky, kterou jste si vybrali. To se samozřejmě sníží o 5%, protože je budete muset věnovat vývojářům softwaru – takže klady a zápory.

Závěr

A tady to máte, můj jednoduchý průvodce, jak těžit monero s CPU. Samozřejmě, pokud jste těžili XMR s vašimi GPU soupravami, můžete zjistit pokles ROI, což je neblahý vedlejší účinek tohoto upgradu RandomX.

Pokud však chcete zvýšit výnosy z těžby pomocí svých procesorů, pak můžete hledat investice do některých vysoce kvalitních. Nepochybně budou levnější než náklady na nákup GPU nebo pokročilých ASIC.

Můžete se například podívat na nákup Intel i5 7600 nebo Intel i7 8700k. Oba tyto procesory by vám měly přinést další odměnu za peníze. I5 má byly testovány produkovat asi 1,63 kh / s, zatímco i7 může produkovat asi 2,36 kh / s. Jde samozřejmě pouze o dva příklady a existuje mnoho dalších CPU, které mohou fungovat.

Ve skutečnosti teď může být jeden z nejlepších časů pro zahájení těžby XMR s vaším CPU. Jak se do sítě začne připojovat více horníků, obtížnost se zvýší a vaše návratnost investic by klesla. Před zakoupením nového CPU nezapomeňte provést příslušné výpočty tohoto čísla.

Happy Hashing! &# 128521;

Doporučený obrázek prostřednictvím služby Shutterstock

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me