Srovnání poplatků za obchodování na kryptoměně

>

Burzy kryptoměn tvrdě pracují, aby přilákaly nové zákazníky. S tolika různými možnostmi obchodování dostupnými na trhu musí každá burza najít jedinečné způsoby, jak vyniknout. Jedním ze způsobů, jak se některé burzy odlišují na tomto konkurenčním trhu, je nabídka působivých obchodních poplatků.

Ve zbývající části tohoto článku pokryjeme poplatky za obchodování, které jsou v současné době účtovány mnoha špičkovými burzami.

Jakmile vyhodnotíme každou burzu, probereme, které obchodní poplatky jsou nejlepší pro začínající obchodníky a které by byly ideální pro profesionální obchodníky.

Časový plán poplatků Binance

Rozsah poplatků: 0,015 – 0,1%

Binance byl jedním z průkopníků, pokud jde o inovativní struktury poplatků. Když se burza původně spustila a nabídla slevy za držení BNB, mnoho obchodníků okamžitě vidělo potenciál obchodování na Binance. Dnes se Binance rozrostla na největší světovou burzu. Přinejmenším část důvodu je způsobena výjimečným harmonogramem poplatků vyvinutým burzou.

Zjistit více

Časový plán poplatků Binance v USA

Rozsah poplatků: 0 – 0,1%

Společnost Binance USA, která si vzala ponaučení ze zahájení původní burzy Binance, pokračuje v tradici excelence tím, že nabízí jedny z nejnižších poplatků nabízených v USA jakoukoli burzou. Ačkoli je výměna stále malá, nízké poplatky jsou pro mnohé přesvědčivým důvodem k migraci na Binance USA.

Zjistit více


Globální plán poplatků společnosti Bittrex

Rozsah poplatků: 0 – 0,25%

Bittrex (globální) nabízí konkurenční obchodní poplatky ve srovnání s jinými burzami ve Spojených státech. Když se však postavíme proti jiným globálním burzám, poplatky za obchodování budou krátké. Poplatek za základní obchodování ve výši 0,2% je téměř dvojnásobný oproti mnoha dalším globálním konkurentům.

To však nevylučuje výměnu jako konkurenta. Pokud jde o americké burzy, Bittrex je na místě. Přiměřené poplatky nabízené burzou by byly lákavé pro mnoho obchodníků z USA.

Zjistit více

Časový plán poplatků KuCoin

Rozsah poplatků: -0,005 – 0,1%

KuCoin nemusí být tak velký jako Binance, ale podařilo se jim zůstat konkurenceschopnými, pokud jde o poplatky za obchodování. Jakmile obchodník dosáhne úrovně obchodního poplatku LV 8, společnost KuCoin dokonce nabízí záporné poplatky. Záporný poplatek znamená, že obchodník dostane zaplaceno za provádění obchodů.

Zjistit více

Harmonogram poplatků za Coinbase Pro

Rozsah poplatků: 0 – 0,5%

Coinbase Pro může být jednou z největších amerických burz, ale nezjistili byste to z vysokých poplatků, které si burza účtuje. Počínaje základním poplatkem 0,5% u poplatků pro výrobce i příjemce je Coinbase snadno nejdražší burzou ve Spojených státech. Jedinou burzou, která odpovídá přemrštěným poplatkům, je Bitstamp.

Zjistit více

Rozpis poplatků Kraken

Rozsah poplatků: 0 – 0,26%

Kraken, král institucionálního obchodování nabízí konkurenceschopný tarif, který je vhodný jak pro maloobchod, tak pro institucionální obchodování. V základní sazbě nabízí Kraken poplatek za převzetí 0,26% a poplatek za tvůrce 0,16%. Toto je lákavá sazba pro zákazníky, kteří uvažují o přechodu z Coinbase Pro.

Zjistit více

Rozpis poplatků za Poloniex

Rozsah poplatků: 0 – 0,125%

Poloniex má divokou a nepředvídatelnou historii v krypto prostoru. V průběhu let burza podporovala širokou škálu poplatků za obchodování. Dnes Poloniex nabízí dva různé plány poplatků. Kromě běžného rozpisu poplatků, který začíná poplatkem výrobce a příjemce 0,125%, můžeme také vidět, že nabízejí samostatný plán poplatků pro obchodní páry TRX. Toto rozhodnutí mohlo být způsobeno blízký vztah má Poloniex s Justinem Sunem.

Zjistit více

Rozpis poplatků za Bibox

Rozsah poplatků: 0,075 – 0,15%

Ze všech struktur poplatků za obchodování, o kterých pojednáme v tomto článku, může mít Bibox nejjednodušší plán poplatků. Spíše než použít odstupňovaný přístup ke snížení poplatků pro obchodníky s vyšším objemem, nabízí Bibox jednoduchý paušální poplatek ve výši 0,075% pro obchody makléřů a 0,15% pro obchody obchodníků.

Zjistit více

Časový plán poplatků za Gemini

Rozsah poplatků: 0 – 0,35%

V ostrém kontrastu s Biboxem, který má nejjednodušší strukturu poplatků, Blíženci snadno bere dort jako nejsložitější systém poplatků. Burza má nejen stupňovitou strukturu poplatků, ale poplatky závisí na tom, jak provedete obchod. Provádění obchodů prostřednictvím API nevede ke stejným poplatkům jako obchodování na webu. Ještě více matoucí je, že umístění obchodu prostřednictvím mobilní aplikace má za následek jiné poplatky než obchodování na webu nebo prostřednictvím API.

Upřímně řečeno, struktura poplatků pro Gemini je velkým odrazujícím prostředkem pro používání platformy. Zjednodušení struktury poplatků by bylo pro většinu obchodníků velkým zlepšením.

Zjistit více

Globální plán poplatků společnosti Huobi

Rozsah poplatků: 0,097 – 0,2%

Ve srovnání s jinými mezinárodními burzami, Huobi Global účtuje vyšší poplatky než standardní sazba, která se obvykle pohybuje mezi 0,1 – 0,15%. Kromě mírně vyšších poplatků, než je tržní sazba, vidíme také to, jak se rozhodli vzdát se snížení poplatků za objednávky tvůrců. To může potenciálně vést ke snížení likvidity na burze a v tenčích knihách objednávek.

Zjistit více

Harmonogram poplatků HitBTC

Rozsah poplatků: -0,1 – 0,09%

HitBTC byl jedním z prvních inovátorů, kteří zavedli negativní poplatky pro výrobce. Záměrem poskytnutí těchto negativních poplatků bylo povzbudit tvůrce trhu, aby se připojili k platformě a poskytli burze likviditu.

Burzy obvykle zaměstnávají tvůrce trhu, aby burze přidali konzistentní likviditu. Poskytnutím negativních poplatků se však každý, kdo má dostatek kapitálu, může stát tvůrcem trhu a vydělat peníze za poskytnutí likvidity HitBTC.

V základní sazbě poskytuje HitBTC také jednu z nejnižších sazeb 0,09% u poplatků pro výrobce i příjemce.

Zjistit více

Rozpis poplatků BitMart

Rozsah poplatků: 0,0563 – 0,25%

BitMart je jednou z mála burz, která nenabízí slevy pro makléřské obchody na jakékoli úrovni objemu obchodování. Pokud jde o mezinárodní burzy, BitMart vynucuje poplatky, které jsou téměř dvojnásobné oproti očekávané tržní sazbě.

Na druhé nejvyšší úrovni VIP 7 budou zákazníkům BitMart nadále účtovány poplatky s vyšší sazbou než základní úroveň pro některé další burzy na tomto seznamu.

Zjistit více

Sazebník poplatků za bitstamp

Rozsah poplatků: 0 – 0,5%

Bitstamp zůstává jednou z nejdražších burz, pokud jde o poplatky za obchodování. Jedinou srovnatelnou burzou je Coinbase Pro. Se základním poplatkem 0,5% je obchodování na Bitstamp pro drobné investory obtížné. Instituce, které obchodují se značným objemem, však mohou mít prospěch ze sníženého poplatku burz za vyšší objemy.

Zjistit více

Časový plán poplatků OKEx

Rozsah poplatků: 0,03 – 0,15%

OKEx nabízí konkurenceschopnou strukturu poplatků, která konkuruje ostatním předním světovým burzám. S poplatkem za přijetí základny 0,15% a poplatkem za vytvoření základny 0,1% je výměna skvělou volbou pro maloobchodní i institucionální obchodníky.

Zjistit více

Sazebník poplatků Bitfinex

Rozsah poplatků: 0 – 0,2%

Bitfinex nabízí harmonogram poplatků za obchodování, který je konkurenceschopný pro obchody s tvůrci, ale o něco dražší pro obchody s příjemci ve srovnání s ostatními globálními burzami. S přidáním slevy příjemce za držení LEO jsou však poplatky příjemce na burze srovnatelné s jinými velkými burzami, jako je OKEx.

Zjistit více

Závěry

Trh s kryptoměnami představuje širokou škálu tarifů, které umožňují burzám soutěžit na různých frontách. Zatímco většina globálních burz nabízí poplatky, které se pohybují od 0,1% do 0,15%, americké a evropské burzy často nabízejí poplatky za prémii. Tyto prémiové poplatky mohou dosáhnout až 0,5%.

Všimněte si, že obchodní poplatky nepředstavují celý obrázek. Provedení obchodu na burze s nižšími obchodními poplatky nemusí nutně znamenat, že obchod byl lepší než podobný obchod na burze s vyšším poplatkem. Musíme také vzít v úvahu hloubku knihy objednávek a likviditu trhu.

Obchodování na burze s vyššími obchodními poplatky se může vyplatit v závislosti na likviditě burzy a dalších funkcích, které poskytují. Než se rozhodnete, kterou burzu použít k obchodování, doporučujeme prozkoumat vše, co každá burza nabízí.

Retailoví investoři

Pokud jde o obchodování pro retailové investory, neexistuje lepší místo než Binance. Binance nabízí jeden z nejnižších základních poplatků za obchodování. To se zesiluje pouze tehdy, když vezmete v úvahu schopnost kohokoli držet BNB a dále snížit své obchodní poplatky.

Přidejte další výhody používání Binance, jako je vysoká likvidita a různorodý výběr aktiv, a není divu, jak se Binance dokázala vyšplhat na vrchol. Drobní investoři se do Binance shromažďují z dobrého důvodu.

Na druhé straně by drobní investoři měli být opatrní při obchodování na burzách, jako jsou Coinbase Pro a Bitstamp. Obrovské poplatky rychle sníží veškeré zisky obchodníků, kteří obchodují s malými objemy.

Institucionální investoři

Institucionální investoři našli domov na Binance z mnoha stejných důvodů, proč burzu využívají drobní investoři. Vysoká likvidita a nízké obchodní poplatky vytvářejí perfektní prostředí pro obchodování s velkými objemy.

Kromě Binance táhlo ke Krakenu mnoho institucí. Ačkoli jsou základní poplatky vyšší než Binance, poplatky se při vyšších objemech drasticky snižují a dosahují úrovní, které Binance ani nepodporuje. Díky tomu je Kraken přesvědčivou volbou pro instituce, které vyžadují přísné dodržování předpisů, které nabízí Kraken, ale přesto chtějí konkurenční obchodní poplatky.

Další dobrá čtení

Strategie obchodování s kryptoměnou Easy Arbitrage

Boti pro obchodování s kryptoměnou – kompletní průvodce

Vyrovnání prahové hodnoty pro správu kryptoportfolia

Jak číst cenové tabulky krypto svícen

Průměrování dolarových nákladů pro krypto portfolia

Naše platforma pro sociální obchodování

Krevety je platforma pro sociální obchodování pro Binance. Je navržen tak, aby pomohl profesionálním i začínajícím obchodníkům automatizovat jejich portfolio, sledovat trh a implementovat jednoduché dlouhodobé strategie. Na Shrimpy mohou uživatelé také kopírovat strategie nejlepších světových kryptoobchodníků.

Vyzkoušet to!

Následuj nás na Cvrlikání a Facebook pro aktualizace a zeptejte se našich úžasných aktivních komunit na Telegram & Svár.

Díky za zastavení!

Shrimpy Team

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me