Spojení za studena pro vyvážení portfolia v kryptoměně

>

Prostor kryptoměny předpokládá budoucnost, která je otevřená a decentralizovaná. Přestože existují aplikace, které se touto vizí pohybují směrem k obchodování, stále máme cesty od spolehlivých řešení. Nízká likvidita, pomalé časy transakcí a komplikované uživatelské zkušenosti poskytují neideální situace. To neznamená, že tyto problémy nebudou nakonec vyřešeny, ale v tuto chvíli mají centralizované platformy pro většinu investorů jednoduše smysl. Ve výsledku musíme přemýšlet o řešeních, která zajistí bezpečnost portfolií využívajících centralizované systémy.

Bohužel do této chvíle nebyla dobrá řešení. Epidemie hackerů sužovala kryptoprostor. Investoři se potýkají s hádankou. Ať už by měli spravovat svá aktiva na burze, kde mohou maximalizovat potenciál svého portfolia, nebo ukládat aktiva offline a jednoduše HODL. Ani jedna z odpovědí není optimální, takže rozhodování je pro většinu investorů stále bojem.

Dnes už ne bojujte. Toto obtížné rozhodnutí má řešení.

Vyrovnávání pomocí chladírenského spojení

Odpověď na tento problém je spojením chladírenského skladu pro vyvážení. Když je portfolio vyváženo, obchoduje se pouze delta mezi aktuální a cílovou alokací. Vzhledem k tomu, že se jedná obvykle o malou částku, je třeba udržovat online pouze omezené procento portfolia, aby došlo k úplné rovnováze. Zbytek aktiv může zůstat offline. Tato aktiva, která jsou držena v chladírenských skladech, lze poté považovat za součást portfolia během výpočtů rebalancování. V podstatě je předstírání, že aktiva jsou online, takže během rebalance jsou zahrnuty všechny podíly. To poskytuje spravedlivý kompromis mezi bezpečností, likviditou a snadným použitím.

Pokud se chcete dozvědět více o vyvážení, měli byste začít dvěma následujícími články:

Vyvažování portfolia pro kryptoměnu

Rebalance vs. HODL: Technická analýza

Grafický příklad

V následující části definujeme dva různé typy aktiv. Existují aktiva, která jsou online, a existují aktiva, která jsou offline. Online aktiva jsou držena na burze. Tato aktiva jsou likvidní a lze s nimi snadno obchodovat mezi různými aktivy. Offline aktiva jsou uchovávána v chladírnách nebo v jakékoli jiné službě třetí strany. Tato aktiva nejsou likvidní. S těmito aktivy nelze obchodovat pomocí nástroje pro vyvážení.

Následující obrázky znázorní online i offline aktiva. Online aktiva budou zobrazena jako oranžový. Offline aktiva budou zobrazena jako modrý. Velikost každého sloupcového grafu je určena hodnotou aktiva. Když tedy aktivum zvýší cenu, lišta pro toto aktivum se zvětší, protože se zvýšila celková hodnota. Když cena aktiva klesá, lišta se zmenší, protože hodnota tohoto aktiva poklesla. To znamená, že pokud mají dva pruhy stejnou velikost, mají stejnou hodnotu.

Tento obrázek ukazuje portfolio 5 rovnoměrně rozložených aktiv. Cílová alokace každého aktiva je tedy 20% portfolia.


V tomto příkladu portfolia jsme vybrali 5 různých aktiv. Tato aktiva jsou jednoduše označena jako 1 až 5. Sloupcový graf ukazuje, že každé z 5 aktiv je rozděleno rovnoměrně podle hodnoty, takže pro každé aktivum musí být vybrána alokace 20%. Protože máme rovnoměrné alokace, lze cílovou hodnotu pro každou alokaci jednoduše definovat jako průměr. Tmavá čára zobrazená v grafu je cílová alokační čára. Toto je požadovaná distribuce pro portfolio napříč každým aktivem.

Sloupcové grafy naznačují velkými modrými segmenty, že většina hodnoty každého aktiva je držena offline. Tyto modré úseky nelze na burze obchodovat, takže k dosažení cílové alokační linie během rebalance musí modrá lišta vždy zůstat pod cílovou alokační linií.

Tento obrázek ukazuje, jak se portfolio od počáteční alokace odchýlilo. Cílová alokace pro každé aktivum je znázorněna tmavou čarou, která protíná každý sloupcový graf.

V tomto příkladu se po vytvoření portfolia může každá alokace lišit podle toho, jak se tržní hodnota každého aktiva zvyšuje nebo snižuje. To lze pozorovat na obrázku výše. Když hodnota aktiva vzroste, zvětší se velikost modrých a oranžových segmentů ve sloupcovém grafu. V tomto případě aktivum 2 překonalo zbytek portfolia. To posunulo modrý segment pruhu pro toto aktivum blíže k cílové alokaci.

Tento obrázek ukazuje, jak vypadá portfolio, když je po období cenového pohybu znovu vyváženo. Cílová alokace pro každé aktivum je znázorněna tmavou čarou, která protíná každý sloupcový graf.

Teď budeme simulovat rebalance poté, co se aktiva nechají nějakou dobu rozcházet. Výše uvedený obrázek ilustruje, jak by byla aktiva rozdělena po tomto vyvážení. Přestože se alokace odchýlily, na burze bylo dostatek likvidních prostředků každého aktiva, aby bylo možné dosáhnout úplné rovnováhy. Je však třeba poznamenat, že modrý sloupcový graf pro aktivum 2 se blíží cílové alokaci.

V tomto příkladu nebude poskytnut žádný zásah, aby se zabránilo tomu, že hodnota aktiv offline (část s modrým sloupcovým grafem) nepřekročí cílovou linii přidělení. Ve skutečném scénáři je to čas, kdy by měl investor vzít část svého aktiva číslo 2 z chladírenského skladu a přesunout jej online. Tím se zvýší online podíly (velikost oranžové části sloupcového grafu) a zajistí se, že offline aktiva (modrá část sloupcového grafu) nikdy nepřekročí cílovou alokační čáru.

Lze také pozorovat, že aktivum číslo 1 ztratilo hodnotu. Jelikož hodnota nadále klesá, aktivum se na burze hromadí. To poskytuje příležitost odebrat část aktiva číslo 1 z burzy a odeslat ji do chladírenského skladu. To minimalizovalo částku na burze a posune část modrého sloupcového grafu blíže k cílové alokační linii.

Tento obrázek ukazuje, jak se portfolio od první rebalance odchýlilo. Cílová alokace pro každé aktivum je znázorněna tmavou čarou, která protíná každý sloupcový graf.

Jakmile je první rebalance kompletní, každé aktivum se začne znovu odchýlit. To má za následek, že se každé aktivum dále odkloní od své původní distribuce. Obrázek ukazuje, jak se druhé aktivum vyšplhalo za cílovou alokační čáru. To znamená, že aktuální hodnota aktiva, která je držena offline, je větší než jeho cílová alokace. Abychom tento problém vyřešili, měla by být některá offline držení aktiva číslo 2 uvedena do režimu online, aby bylo možné správně provést další vyvážení.

Tento obrázek ukazuje, jak vypadá portfolio, když je znovu vyváženo po druhém období cenového pohybu. Cílová alokace pro každé aktivum je znázorněna tmavou čarou, která protíná každý sloupcový graf.

Po druhém vyvážení se modrá část sloupcového grafu vyšplhala jasně za cílovou alokační čáru. Obrázek výše ukazuje, že po provedení vyvážení zůstane modrý pruh nad cílovou alokační linkou. Důvodem je, že tato částka portfolia není likvidní. Je v chladírenském skladu, který nelze obchodovat na burze. Výsledkem je, že nejenže nemůže dosáhnout své cílové alokace, ale žádné jiné aktivum nemůže dosáhnout své cílové alokace. To dokazují bílé mezery, které jsou vidět mezi každým segmentem oranžového sloupcového grafu a cílovou alokační linkou. Abychom tento problém vyřešili, je třeba přivést online část 2, která je umístěna v chladírně. Další rebalance by pak umožnil portfoliu dosáhnout cílových alokací pro každé aktivum.

Toleranční pásma

Integraci chladírenského skladu pro opětovné vyvážení lze podpořit začleněním tolerančních pásem. Příklad diskutovaný výše implementoval strategii, kde 85% počáteční hodnoty bylo drženo v chladírenském skladu. Protože odchylka byla velká, vedlo to k neúplnému vyvážení, když bylo offline uloženo příliš mnoho hodnot pro jednotlivá aktiva.

Řešením tohoto problému jsou toleranční pásma. Způsob, jakým by to fungovalo, je výběr cílového procenta, které by mělo být uchováváno v chladírenském skladu, a povolené procentní tolerance pro dané zařízení. Příkladem rozumných čísel by byl 90% cíl chladírenského skladování s 5% tolerancí. Kdykoli tedy aktivum překročí 95% cílové alokace držené offline, měl by investor přivést 5% cílové alokace v tomto aktivu online. Kdykoli offline podíly překročí 85% cílové alokace, 5% cílové alokace v tomto aktivu by mělo být převedeno do režimu offline. Důvodem, proč se hodnota vypočítává na základě cílové alokace, a nikoli celkové hodnoty aktiva, které je drženo v portfoliu, je to, že rebalancování se pokusí dosáhnout cílové alokace.

Chladírenský sklad s krevetami

Společnost Shrimpy bude i nadále inovovat způsobem, který umožňuje uživatelům zabezpečit svá aktiva. Zatímco současná implementace je jednoduchá, optimalizace procenta aktiv, která jsou udržována offline, je důležitým aspektem investičního procesu. Ať už jste institucionální investor nebo jednotlivec, na vás záleží bezpečnost.

Tento obrázek je screenshotem z portfolia Shrimpy, které využívá tuto strategii chladicího úložiště.

Shrimpy implementuje tyto nápady prostřednictvím funkce „Cold Storage“ na postranním panelu palubní desky v aplikaci. Při pohledu na toto příkladové portfolio vidíme stejný vzor jako modré a oranžové sloupcové grafy, které byly diskutovány výše. V Shrimpy jsou tyto sloupcové grafy šedá pro aktiva „Cold Storage“ a oranžový pro aktiva na burze. Protože oranžová část sloupcového grafu zmizí, měla by být online aktivována další aktiva, aby byla zajištěna správná likvidita. Jak se oranžová část pruhu zvětšuje, je možné přenést více aktiv offline. Ve výše uvedeném příkladu vidíme, že přibližně 80% aktiv je uloženo offline.

Tento obrázek ukazuje, jak se do aplikace Shrimpy přidávají zůstatky „studeného úložiště“. Jednoduše zadejte částku každého aktiva, které je uloženo v chladírenském skladu, a bude okamžitě zahrnuto do vašeho portfolia.

Tento obrázek ilustruje jednoduchý způsob, jakým můžete do Shrimpy přidat aktiva „Cold Storage“. Jednoduše vyberte aktivum, které je uloženo v chladírenském skladu, a poté určete jeho částku. Pokud například držíte 1 DASH v hardwarové peněžence, jednoduše vyberte DASH a do pole zadejte 1 a DASH bude přidán do vašeho chladírenského úložiště.

Dodatečné čtení

Dokument o vyvážení portfolia v kryptoměně

Krypto uživatelé, kteří diverzifikují, mají lepší výkon

Nástroj pro zpětné vyvážení kryptoměnového portfolia

10 tipů pro vytvoření portfolia zabijáků kryptoměn

Jak se vyhnout podvodům s těmito 24 červenými příznaky kryptoměny

_ _ _

Nezapomeňte se podívat na web Shrimpy, sledujte nás dále Cvrlikání a Facebook pro aktualizace a zeptejte se našich úžasných aktivních komunit na Telegram & Svár.

Zanechte komentář a dejte nám vědět o vašich zkušenostech s vyvážením!

Shrimpy Team

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map