Shrimpy Trading Terminal [Vydání funkce]

>

Obchodní terminál Shrimpy přichází s kompletní sadou funkcí, které umožňují jak pokročilým, tak začínajícím obchodníkům zahájit provádění příkazů prostřednictvím aplikace Shrimpy. Abychom získali hluboké pochopení každé z funkcí, které jsou přítomny na tomto obchodním terminálu, sestavili jsme tohoto úplného průvodce obsahem, který vás provede každou funkcí.

Jak změnit obchodní páry

Jednou z prvních věcí, které možná budete chtít vědět při návštěvě karty obchodování, je, jak změnit pár obchodování, který vyhodnocujete.

Ve hře Shrimpy existuje jednoduchá rozevírací nabídka, která vám umožňuje vybrat obchodní pár, který si prohlížíte. Tento rozevírací seznam se nachází v levém horním rohu záložky obchodování. Příklad této rozevírací nabídky najdete níže:

Výběr obchodního páru je stejně snadný jako navigace k nabídce měny zájmu a následný výběr základního symbolu ze seznamu prezentovaných aktiv.

Jakmile je aktivum vybráno, celá stránka okamžitě začne sbírat data pro dané aktivum a na kartě obchodování zobrazí vybraný obchodní pár..

Jak změnit vybrané portfolio

Vybrané portfolio v levém horním rohu určuje, jaké portfolio financování bude použito k provedení obchodů. Při provádění obchodů se ujistěte, že jste vybrali správné portfolio, které chcete použít k provádění obchodů. Na obrázku níže demonstrujeme, jak můžete vybrat rozevírací nabídku a zobrazit různá portfolia.

Při obchodování budou k obchodování k dispozici pouze prostředky ve vybraném portfoliu. Díky tomu je karta obchodování ideální pro širokou škálu obchodníků. Pokud byste například chtěli implementovat různé obchodní strategie pro každé portfolio, byli byste schopni sledovat svůj výkon, provádět své obchody a spravovat své portfolio na jednom místě.

Jak zobrazit zůstatky portfolia

Jedním důležitým aspektem obchodování je vědět, kolik finančních prostředků máte k dispozici k uskutečnění obchodu. Na kartě Obchodování s krevetami jsou všechny vaše zůstatky aktiv k dispozici k zobrazení v dolní části karty obchodování. Tyto zůstatky se zobrazují pro každé aktivum ve vašem portfoliu.

Na obrázku níže vidíte aktiva, která mám aktuálně k dispozici pro obchodování ve svém portfoliu.

Nejen, že je možné zobrazit zůstatky aktiv portfolia, se kterým aktuálně obchodujete, ale také je možné zobrazit zůstatky napříč všemi vašimi portfolii. To je možné zrušením zaškrtnutí políčka s názvem "Pouze toto portfolio". Zrušením zaškrtnutí tohoto políčka odstraníte filtr pouze pro toto portfolio a poskytnete podrobný seznam všech vašich fondů.

Podobně, pokud chcete vidět pouze zůstatky aktiv v obchodním páru, který právě prohlížíte, můžete zaškrtnout políčko "Pouze BTC / USDT". Na obrázku výše se říká "BTC / USDT", ale pokud byste měli vybrat jiný obchodní pár (například BAT / BTC), řeklo by se to "Pouze BAT / BTC".

Jak zobrazit otevřené portfoliové objednávky

Na kartě vedle "Zůstatky" ve spodní části karty obchodování najdete "Otevřené objednávky". Na této kartě Shrimpy zobrazí aktuální otevřené příkazy, které jste na burze zanechali. Kdykoli budete moci zrušit objednávku, která ještě není vyplněna, takže můžete zadat novou objednávku nebo změnit strategii.

Poznámka: pokud zadáte otevřenou objednávku přímo na burze (mimo Shrimpy), objednávka nebude ukaž se tady. Zobrazí se pouze objednávky zadané prostřednictvím Shrimpy.

Jak zobrazit historii objednávek portfolia

Podobně jako na ostatních kartách objednávek je historie objednávek umístěna vedle "Otevřené objednávky" ve spodní části karty obchodování. Tato karta obsahuje přehled všech objednávek, které jste zadali na burze prostřednictvím aplikace Shrimpy.

Ukázkový obrázek pro data zobrazená na kartě Historie objednávek najdete zde.

Shrimpy poskytuje nepřeberné množství informací o objednávce, včetně ID objednávky, množství, vyplněné částky, ať už se jednalo o objednávku na nákup nebo prodej, ceny, stavu, chyb a časových razítek..

ID objednávky je jedinečný identifikátor, který je generován společností Shrimpy pro tuto objednávku. Každá objednávka bude mít přesně jedno ID objednávky.

Stav poskytuje další informace o tom, jak byla objednávka buď dokončena, zrušena nebo jinak.

Pokud při zadávání objednávky došlo k chybám, budou tyto informace uvedeny v "Chyba" sloupec.

Poznámka: Objednávky, které nebyly zadány prostřednictvím Shrimpy, se na této kartě nezobrazují.

Jak zobrazit historii portfoliového obchodu

Poslední karta v tabulce objednávek je pro "Historie obchodu". Tato karta poskytuje podrobný rozpis každého obchodu, který byl proveden pro vaše portfolio Shrimpy.

Níže vidíte ukázkový obrázek toho, jak to vypadá.

Na této kartě najdeme obchodní pár, ID objednávky, množství, typ, cenu a datum obchodu.

Všimněte si, že ID objednávky, které najdete v tomto "Historie obchodu" karta se mapuje na ID objednávky, které najdete v "Historie objednávek" stůl. Na jedno ID objednávky lze namapovat více jednotlivých obchodů. Důvod, proč lze k jednomu ID objednávky namapovat více obchodů, je ten, že někdy se pro jednu objednávku provádí více obchodů. Pokud se například pokusíte obchodovat 100 BTC najednou, bude objednávka rozdělena na četné menší obchody na burze. Každé z těchto jednotlivých obchodů by se zobrazilo na této kartě, zatímco do "Historie objednávek" stůl.

V této tabulce se opět zobrazí pouze obchody, které provedl Shrimpy.

Jak zadat limitní objednávku

Nákup

V tomto příkladu nakoupíme bitcoiny od USDT. Protože v tomto případě je měnou kotace USDT, budeme chtít zadat cena bitcoinů ve smyslu USDT a zadejte množství ve smyslu BTC. Ve výsledku by nákup bitcoinů od USDT vypadal zhruba takto.

Všimněte si, jak "Celkový" se automaticky počítá na základě ceny a částky, s níž budeme obchodovat. Jedná se o částku USDT, kterou budete obchodovat za bitcoiny. V tomto případě budete obchodovat 292,9335 USDT za 0,03 bitcoinu. Cena bitcoinu je přesně 9764,45 USD za 1 plný bitcoin.

Prodejní

Podobně jako při nákupu bitcoinů můžeme bitcoiny prodávat za USDT. Vzhledem k tomu, že USDT je ​​v tomto případě stále měnou nabídky, budeme vstupovat do prodeje cena BTC ve smyslu USDT. Částka, kterou chceme prodat, však bude stále ve smyslu bitcoinu. Vypadalo by to asi takto.

Všimněte si, že "Celkový" částka se stále počítá automaticky. V tomto případě budeme prodávat 0,03 BTC za 292,9638 USDT. Prodejní cena za náš obchod by byla přesně 9765,46 USDT za plné BTC.

Další informace o zadávání limitních objednávek v aplikaci Shrimpy.

Jak zadat tržní objednávku

Zadávání tržních objednávek v terminálu Shrimpy Trading Terminal je jednoduché. Místo konfigurace seznamu nastavení musíte zadat pouze částku, kterou chcete obchodovat. Příklad vidíte na obrázku níže.

Jakmile zadáte částku aktiva, které chcete koupit nebo prodat, vyberte možnost buď "ODESLAT KOUPIT OBJEDNÁVKU" nebo "ODESLAT PRODEJ OBJEDNÁVKU". V tomto příkladu bude možnost nákupu nakupovat BTC od USDT, zatímco možnost prodeje bude prodávat BTC za nákup USDT.

Po zadání objednávky bude Shrimpy na burze systematicky provádět limitní příkazy k nákupu nebo prodeji aktiva podle výběru. S využitím výše uvedeného příkladu by Shrimpy přestal obchodovat, jakmile se obchoduje přesně 0,03 BTC.

Zjistěte více o tržních objednávkách v Shrimpy.

Jak používat knihu objednávek

Než provedeme obchod za účelem nákupu nebo prodeje aktiva, musíme nejprve pochopit, jak kniha objednávek funguje. To je důležité při výběru ceny, kterou chcete pro svůj obchod nastavit.

Kniha objednávek BTC / USDT je ​​zobrazena na obrázku vpravo.

Když na burzu zadáme limitní objednávku, máme dvě možnosti. Buď můžeme na burze zadat otevřenou objednávku pro někoho jiného, ​​nebo si můžeme vzít otevřenou objednávku někoho jiného, ​​která je již na burze k dispozici.

Kniha objednávek zde zobrazuje dostupné otevřené příkazy pro obchodní pár BTC / USDT. Pokud bychom chtěli koupit bitcoin, mohli bychom pomocí této knihy objednávek obchodovat USDT za bitcoiny.

V této objednávkové knize vidíme aktuální nejnižší cenu, kterou je někdo ochotný prodat za bitcoiny, je 9831,19 USDT. Zároveň je nejvyšší cena, kterou je někdo ochoten koupit bitcoin, 9831,05 USDT. To představuje rozdíl 14 centů.

Malá propast mezi nejnižší prodejní cenou a nejvyšší nákupní cenou se nazývá rozpětí. Tato pomazánka je označena mezi dvěma objednávkovými knihami.

Když se rozhodneme koupit bitcoin, můžeme buď zadat otevřenou objednávku na straně nákupu (zelený text), nebo přijmout nejlepší nabídku na straně prodeje (červený text). Protože nejlepší nabídka na straně prodeje je 9831,19 USDT, můžeme okamžitě využijte dostupnou nabídku a získejte bitcoiny.

V opačném případě bychom na straně nákupu museli zadat otevřenou objednávku za méně než nebo rovnou 9831,05 USDT. Tyto otevřené objednávky by musely počkat, až někdo jiný souhlasí s prodejem za cenu otevřené objednávky. Neexistuje žádná záruka, že to udělá někdo jiný vůbec souhlasíme s prodejem za otevřenou cenu objednávky, takže nevíme, jak dlouho to bude, dokud nezískáme naše bitcoiny.

Burzy obvykle účtují vyšší poplatky obchodníkům, kteří přijímají objednávky (jedná se o příjemce) spíše než zadávat otevřené příkazy, které mají ostatní přijmout (jedná se o výrobce). Důvodem toho, že si burzy účtují vyšší poplatky za to, že jsou příjemcem, je to, že odstraňuje likviditu z obchodního páru, přičemž jeho působení jako tvůrce zvyšuje likviditu obchodního páru.

Trpělivého obchodníka může více zajímat snižování poplatků zadáváním otevřených objednávek, zatímco oportunistický obchodník může chtít využít tržních příležitostí rychlým provedením obchodů, i když jsou poplatky vyšší.

Další informace o používání knih objednávek směnných kurzů k obchodování.

Jak číst svíčkové grafy

Obchodní terminál Shrimpy používá TradingView. To znamená, že naši obchodníci mají přístup k bohatým funkcím TradingView pro mapování, kreslení a snímání dat.

V následujícím seznamu zvýrazníme některé funkce TradingView.

  • Pomocí rozbalovací nabídky vlevo nahoře můžete přepínat mezi různými velikostmi svíček. Na tomto snímku obrazovky se aktuálně říká "D".

  • Přidejte do grafu indikátory pomocí "Indikátory" knoflík.

  • Pomocí klávesy Escape zavřete vyskakovací okna, která se otevírají nad grafem.

  • Použijte "5r 1r 6m 3m 1m 5d 1d" tlačítka dole slouží ke změně časové osy grafu.

  • Kliknutím a tažením se pohybujete v grafu doleva nebo doprava.

Zjistěte více o čtení svíčkových grafů v Shrimpy.

Jak vyhodnotit obchodní historii burzy

Poslední složkou na kartě obchodování, o které budeme diskutovat, je "Historie obchodu" sekce. Tato část je živým přenosem všech obchodů, které se nedávno uskutečnily na burze.

Vpravo vidíte příklad tohoto zdroje.

V tomto příkladu vidíme každý z nákupů a prodejů, které proběhly na burze za obchodní pár, který sledujeme.

Pokaždé, když je na burze pro tento obchodní pár proveden další obchod, bude nový obchod přidán do tohoto živého zdroje.

Každý obchod, který je označen jako Červené je prodej základní měny. Na obrázku vpravo je základní měnou bitcoin a měnou kotace je USD. Jinými slovy, prodejní obchod představuje někoho, kdo prodává bitcoiny za USD.

Obchod, který je označen jako zelený představuje nákup základní měny. Ve výše uvedeném příkladu by to znamenalo, že bitcoiny jsou nakupovány z USD.

Kromě textu uvedeného v tabulce jsme poskytli také překrytí, které představuje velikost obchodů. Překryvy můžete vidět jako slabé pruhy, které pokrývají řádek tabulky. Čím větší je překrytí, tím větší je obchod, který byl proveden. Velký červený pruh představuje velký prodej základního aktiva. Velký zelený pruh představuje velký nákup základního aktiva.

Chceme vaši zpětnou vazbu!

Náš tým čeká na vaši zpětnou vazbu. Oslovte nás prosím Telegram nebo prostřednictvím e-mailu na [email protected] a podělte se o své myšlenky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me