SelfKey (KEY) Overview: Self-Sovereign Identity Management

Pokud jde o správu identit blockchain, jeden projekt, který si získal docela velký zájem, je projekt SelfKey.

SelfKey se pokouší vytvořit ekosystém, kde si uživatelé mohou udržet plné vlastnictví své digitální identity bez rizika krádeže v centralizovaných databázích. Tato technologie také umožní burzám a ICO plně ověřit obchodníky a přispěvatele do projektu.

Může však SelfKey vyčnívat z konkurence?

V této recenzi SelfKey vám poskytneme vše, co potřebujete o projektu vědět. Budeme se zabývat základní technologií, stejně jako týmovým zázemím a zkušenostmi. Budeme také analyzovat případy použití KEY tokenu a cenový potenciál

Co je SelfKey?

SelfKey pracuje na vytvoření Self-Sovereign Identification System (SSID), který je založen na blockchainu a decentralizován, přičemž všechny informace o identitě zůstávají plně pod kontrolou jednotlivce, kterému patří.

Co je SelfKey

Přehled SelfKey

Technologie SelfKey umožní lidem ukládat všechny své identifikační informace a dokumenty na své vlastní zařízení, což znamená, že informace stačí zadat pouze jednou a na blockchainu se stanou nesmazatelnými. To se stává stále cennějším, když uvidíte tržiště, které SelfKey implementuje, což uživatelům umožní přístup k široké škále služeb a produktů pomocí jejich univerzálního digitálního ID.

SelfKey vytvořil KYC Chain, hongkongský poskytovatel řešení v prostoru Know-Your-Customer, který podniká od roku 2013. Zákaznická základna KYC Chain zahrnuje globální banky, imigrační a právnické firmy.

Dilema KYC

Tým společnosti KYC Chain vyvinul SelfKey k řešení omezení v současných systémech identit, mezi něž patří:

 • Neúčinné procesy KYC: I když se KYC stal povinným požadavkem pro mnoho průmyslových segmentů, proces zůstává časově náročný a nákladný. Fyzické dokumenty je třeba opakovaně nahrávat, zpracovávat a ukládat, což vytváří neefektivitu v procesu KYC. S odesíláním dokladů totožnosti za účelem splnění požadavků KYC jsou spojena také bezpečnostní rizika.
 • Bezpečnostní riziko: Centralizované databáze používané pro systémy identity jsou v současné době jediným bodem selhání, což je činí zranitelnějšími vůči rozsáhlým narušení dat. Jen si pomyslete na narušení dat, která jsme nedávno zaznamenali na stránkách Equifax a Facebook. Centralizované systémy identity jsou odpovědností a příčinou mnoha krádeží identity.
 • Předpisy o ochraně údajů: Samozřejmě byly vyvinuty předpisy na ochranu dat před výše uvedenými bezpečnostními riziky, ale tyto předpisy se v jednotlivých jurisdikcích liší. To způsobilo neefektivitu a vyšší náklady, zejména pro menší podniky. Rovněž brání uživatelům v úplné kontrole nad svými vlastními údaji o totožnosti.
 • Omezený přístup: Provozovatelé centralizovaného ukládání dat v mnoha případech omezili přístup k údajům o totožnosti, aby zabránili krádeži identity a narušení dat. To vytvořilo problém pro vlastníky identit, kteří hledají extrémní omezení v přístupu k datům své vlastní identity kvůli omezením přístupu zavedeným sběrateli dat.

Ekosystém SelfKey

SelfKey bude složen ze dvou odlišných komponent kromě nativního tokenu, který usnadní akce v tomto ekosystému. Těmito dvěma složkami jsou peněženka SelfKey a tržiště SelfKey.

Peněženka SelfKey


The Peněženka SelfKey, která je v beta verzi od června 2018, je místo, kde si uživatelé budou moci bezpečně ukládat a spravovat své doklady totožnosti a atributy. Dále to umožní uživatelům spravovat svá portfolia kryptoměn (aktuálně podporuje tokeny ERC-20).

Peněženka je aktuálně k dispozici pro Windows a OSX. Bezpečně uloží všechny dokumenty a informace o totožnosti uživatele do vlastního zařízení uživatelů, čímž zajistí soukromí a úplnou kontrolu nad jejich vlastními informacemi. Peněženka také nabízí notářské ověření nebo jednoduché ověření dokumentů prostřednictvím kvalifikovaných certifikátorů.

Rozhraní peněženky SelfKey

Rozhraní peněženky SelfKey

Peněženka SelfKey bude fungovat jako univerzální ID, což uživatelům umožní bezproblémový přístup k různým službám a produktům prostřednictvím tržiště SelfKey. Data však zůstávají zabezpečená, protože jakákoli data uložená v zařízení uživatele nejsou nijak vázána na ID SelfKey.

Řídicí panel je čistý a jednoduchý a poskytuje uživatelům snadný přístup k jejich údajům o ID i držením kryptoměny.

SelfKey Marketplace

Trh SelfKey je již ve fázi testování alfa verze. Umožní uživatelům Safekey snadný přístup ke službám a zboží a protože informace o ID jsou již bezpečně uloženy, výrazně to sníží papírování a zpoždění spojené se současným zpracováním KYC / AML. SelfKey identifikoval 22 kategorií služeb, které nabízí na svém trhu, a polovina z nich již má zavedené partnery.

SelfKey ID

Portál ID v peněžence SelfKey je velmi uživatelsky přívětivý a snadno se v něm orientuje. V případě potřeby také umožňuje rychlé a snadné úpravy atributů ID. Většina uživatelů bude schopna vyplnit všechna pole a připojit všechny potřebné dokumenty za méně než 5 minut.

Jakmile je SelfKey ID kompletní, lze jej použít v celé škále zboží a služeb dostupných na tržišti SelfKey. Bude to obrovská funkce šetřící čas a peníze. Samozřejmě to záleží na tom, aby Safekey dokázal navazovat partnerství a přilákat poskytovatele na své tržiště.

SelfKey ID

SelfKey ID

Protože ID SelfKey zůstává v beta verzi, není zatím možné vidět kompletní řadu produktů a služeb, které budou nakonec k dispozici, ale tým SelfKey má široké aspirace. Teoreticky by každý podnik, který potřebuje využívat KYC nebo jakýkoli typ ověřování identity, byl vhodný pro SelfKey, který zahrnuje bankovnictví, finanční služby, právní služby, imigrační služby, pojištění a dokonce i zdravotní péči.

Selfkey učinil svůj zdrojový kód a API otevřeným zdrojem, což by mohlo zvýšit přijetí, protože jakákoli společnost bude schopna stavět na aplikační vrstvě SelfKey a zahrnovat nové služby.

Tým SelfKey

SelfKey má velký tým, který se skládá z více než 80 zaměstnanců v oblastech rozvoje, růstu, právního poradenství a poradenství. Zhruba třetinu týmu tvoří vývojáři a inženýři, což pomohlo projektu rychle se posunout vpřed. Přestože tým sídlí v Hongkongu, nadace SelfKey je subjekt registrovaný na Mauriciu.

Edmund Lowell Selfkey

Zakladatel SelfKey, Edmund Lowell, přednáší na Maltě. Zdroj: Cvrlikání

V čele týmu SelfKey je generální ředitel společnosti KYC Chain, Edmund Lowell. Je to sériový podnikatel, který v prostoru identity založil řadu společností.

SelfKey má také velkou a různorodou skupinu poradců, kteří pomáhají řídit projekt. Tito poradci jsou rozděleni do průmyslových skupin a geografických oblastí, což by mohlo pomoci nejen při posunu technologie vpřed, ale také při spolupráci s požadovanými regulačními orgány.

Cestovní mapa Selfkey

SelfKey nedávno dokončil integraci s hardwarovými peněženkami Ledger a Trezor. Do konce roku 2018 tým pracuje na následujících cílech:

 • Tržiště pro výměnu kryptoměn
 • Vkládání funkčnosti KEY Token
 • Spuštění tlačítka „Přihlášení pomocí SelfKey“ & Rozšíření prohlížeče
 • Incorporations Marketplace

Protože každé tržiště vyžaduje svůj vlastní intenzivní vývoj, a protože existuje 22 různých kategorií tržiště, mohlo by chvíli trvat, než dokončí plný přístup ke všem kategoriím tržiště..

Úspěchy selfkey

Některé nedávné úspěchy týmu SelfKey

Do roku 2019 tým očekává, že se zaměří na následující cíle:

 • Tržiště bankovních účtů
 • Trusty & Tržiště nadací
 • Rezidence & Trhy s pasy
 • Vyhrazená funkce pro emitenty škod
 • Spuštění DID / DIF Identity Architecture
 • SelfKey Mobile Wallet Alpha (Android & iOS)
 • Spuštění peněženky Corporate Identity
 • Funkce více podpisů pro peněženku Corporate Identity
 • Přihlaste se pomocí SelfKey integrovaného s více než 10 weby

KEY Token

Nativní token SelfKey je označen symbolem KEY KEY a jedná se o token ERC-20, který byl postaven na blockchainu Ethereum. KEY je obslužný token, který slouží k poskytování hodnoty v síti SelfKey.

V tuto chvíli se očekává, že KEY tokeny budou použity pro přístup ke zboží a službám na tržišti SelfKey. Budou také použity k úhradě notářských, ověřovacích a certifikačních služeb a také jakýchkoli poplatků, například za otevření bankovního účtu nebo zahájení pojištění.

Od společností nabízejících své služby na tržišti SelfKey se očekává, že uzamknou určité množství KEY tokenů v chytré smlouvě. Očekává se také, že uživatelé a certifikátoři vsadí KEY tokeny pro různé účely, což by mělo způsobit, že hodnota KEY vzroste v přímé souvislosti s využitím sítě. Nabídka tokenů je pevně stanovena na 6 miliard, takže zvýšená poptávka ze sítě by měla zvýšit cenu KEY tokenu.

KLÍČ Binance

Zaregistrujte se na Binance a nakupujte KLÍČOVÉ tokeny

SelfKey držel ICO v lednu 2018, získal 21,8 milionů $ a prodal 2 miliardy KEY tokenů po 0,015 $. Token brzy po 15. lednu dosáhl historického maxima 0,07 USD, ale poté do června 2018 klesl pod 0,006 USD. Po vydání peněženky SelfKey vyskočil výše a počátkem července 2018 dosáhl výše 0,03 USD, ale opět klesl a od listopadu 2018 se obchoduje za pouhých 0,005 USD, což je zhruba o 65% méně, než je jeho cena ICO.

Téměř veškerý objem obchodování v KEY je na Binance, kde jej můžete zakoupit pomocí BTC nebo ETH. V KuCoin a OKEx dochází k velmi malému objemu obchodování.

Vzhledem k tomu, že KEY je token ERC-20, lze jej uložit do jakékoli peněženky kompatibilní s ERC-20, ale protože peněženka SelfKey se také používá k ukládání dat vaší identity, předpokládá se, že ji tam uložíte. Peněženka SelfKey má také integraci s hardwarovými peněženkami Trezor a Ledger pro ty, kteří hledají větší bezpečnost.

Silné stránky SelfKey

Nejvýznamnější silnou stránkou SelfKey je, že její univerzální řešení digitálního ID umožňuje uživatelům efektivně a bez problémů splnit požadavky KYC u řady poskytovatelů služeb. Kritičtější je, že uživatel si kdykoli udržuje úplnou kontrolu nad svými vlastními daty.

SelfKey nezačala malá skupina vývojářů, ale byl duchovním dítětem již fungující společnosti. S podporou KYC Chain při procesu vývoje SelfKey má přístup ke zkušenostem, odborným znalostem a infrastruktuře v KYC průmyslu.

Členové týmu Selfkey

Rozsáhlý tým pracující na SelfKey. Zdroj: Blog SelfKey

SelfKey již vytvořil rozsáhlý seznam partnerů, kteří se budou podílet na ekosystému a tržišti SelfKey. To ukazuje, že projekt získává na síle a bude mít silný start, až skončí jeho beta testovací období.

A konečně, s již identifikovanými 22 kategoriemi trhu a polovina uživatelů ve vývoji může očekávat přístup k široké škále služeb a zboží využívajících jejich univerzální digitální ID.

Slabé stránky SelfKey

Nevýhodou je, že SelfKey je v extrémně konkurenčním prostoru. Nejsou zdaleka jediným projektem, který se snaží vyřešit problém s digitálním ID. Například Civic (CVC) existuje mnohem déle než SelfKey a je dále ve vývoji produktů. Rychlost vývoje v SelfKey byla taková, že brzy předjdou a předčí Civicu a další konkurenty.

Další nevýhodou je zdlouhavý vývojový proces. Dokončený produkt pravděpodobně nebude uveden na trh do roku 2020, ale to platí pro mnoho produktů založených na blockchainu.

Závěr

SelfKey pracuje na řešení globálního problému zdlouhavého a nákladného zpracování KYC. Jejich řešení univerzálního ID by mělo uživatelům poskytnout bezproblémový přístup k široké škále služeb a zboží, které vyžadují doklady totožnosti. Vzhledem k tomu, že požadavky KYC se jen zvyšují, mělo by být řešení SelfKey stále užitečnější.

SelfKey je podporován zavedeným obchodním a zkušeným týmem a již vytvořil několik silných partnerství. Vývojový tým přináší produkt na trh rychleji než konkurence, což by mohlo v příštím roce postavit SelfKey na přední místo ve svém oboru..

Doporučený obrázek přes Fotolia & SelfKey

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me