SEC vidí nápis na zdi – důsledky pro ICO

Nedávno některé z nich zveřejnil ředitel divize podnikových financí SEC zajímavé komentáře během summitu Yahoo Finance All Markets o kryptoměně. Bylo hezké vidět nejvyššího úředníka SEC přiznat, že:

… To, co podle mého názoru může být nejvíce vzrušující na technologii distribuované účetní knihy – to znamená potenciál sdílet informace, přenášet hodnotu a zaznamenávat transakce v decentralizovaném digitálním prostředí. Mezi potenciální aplikace patří správa dodavatelského řetězce, licencování práv k duševnímu vlastnictví, převody vlastnictví akcií a nespočet dalších…

To mi říká, že připouštějí, že mohou vidět nápisy na zdi, abych tak řekl, že kryptoměna je budoucnost mnoha způsoby. Předpisy pro dodržování ICO v kryptoměně jsou každým dnem jasnější. Komunita krypto technologií se připravuje na obrovské narušení trhu.

Vzhledem k tomu, že cesta se stává méně vágní a snadno se dá přejít jak pro emitenty, tak pro investory Nedávno ředitel divize korporátních financí SEC uvedl během summitu Yahoo Finance All Markets Summit několik zajímavých komentářů týkajících se kryptoměny.

Bylo hezké vidět nejvyššího úředníka SEC, jak připouští, že mi to říká, že připouští, že vidí nápisy na zdi, abych tak řekl, že kryptoměna je budoucnost mnoha způsoby..

Co to znamená

Kanceláře SEC v New Yorku

Kanceláře SEC. Zdroj obrázku: nypost

Kryptoměnová komunita i ne kryptoměna si kolektivně oddechují. Veřejnost byla lžící krmena ideály, že je „nelegální“ jako „peníze na tmavém trhu“ nebo „teroristický“ nástroj, ale spíše jako legitimní technologie. Samozřejmě, že by řekl, že tato nová technologie distribuované účetní knihy má potenciál eliminovat moderní bankovnictví, jak ho známe.

Je ironií, že právě řešení tohoto „fiat tokenu“ je vytištěno s nekonečnou zásobou poloanonymního týmu, který si říká „Federal Reserve“. Neoklasický systém otroctví dluhu končí. Kodex je zákon.

Nezmínil také, že jde o řešení tohoto záhadného tokenu „Fiat“, který je potištěn nekonečnou zásobou týmu, který si říká „Federální rezervní systém“, vynucený jinými nevládními institucemi. Satoshi chtěl podle mého názoru odhodit jho otroctví dluhu.

Neslavná otázka „bezpečnosti“

Hinman šel rovnou na ránu a dotkl se, kolik týmů popřelo, že jejich mince je „bezpečnostním“ aspektem v kontextu získávání finančních prostředků v ICO. Zejména se věnuje hlavní otázce „… zda se digitální aktivum nabízené jako cenný papír může postupem času stát něčím jiným než cenným papírem“.

Mluví o tom, zda může ICO získat prostředky jako token užitku, aby se vyhnulo pravidlům ICO, a zda se mohou později „v průběhu času“ ve skutečnosti stát tím „něčím jiným“ – z toho, co se původně prodává (technicky zabezpečení), do čeho být v průběhu času považován za token utility.

Ředitel Hinman dále využívá tuto otázku v rámci Howeyova testu. Pro ty, kteří to neznají, jde o fakta o případu Howey a vztahoval se na zákony o cenných papírech. Řekl:

Provozovatel hotelu prodával svým hostům podíly v citrusovém háji a tvrdil, že prodává nemovitosti, nikoli cenné papíry. Zatímco transakce byla zaznamenána jako prodej nemovitostí, zahrnovala také servisní smlouvu na pěstování a sklizeň pomerančů. Kupující si mohli háj zařídit sami, ale ve skutečnosti byla většina pasivní, spoléhající se na úsilí společnosti Howey-in-the-Hills Service, Inc. o návrat. Při formulování testu investiční smlouvy Nejvyšší soud zdůraznil: „Forma [je] přehlížena kvůli podstatě a důraz [je] kladen na ekonomickou realitu.“ [5] Bylo tedy shledáno, že údajný nákup nemovitosti je investiční smlouvou – investice do pomerančových hájů byla za těchto okolností investicí do cenného papíru.


Ředitel Hinman dále využívá tuto otázku v rámci Howeyova testu. Pro ty, kteří to neznají, použije jeho analogii na minci a dále říká:

Pokud se jednalo o minci prodávanou s očekáváním zisku, nemůže jej tým jednoduše nazvat transakcí s nemovitostmi a obejít zákon o investiční transakci. To platí zejména při marketingu pro investory, kteří mohou s jistotou očekávat výnosy z oranžových hájů, které na nemovitostech existují. Prodej oranžového háje byla investiční smlouva, ne jen pozemek podléhající zákonům o transakcích s nemovitostmi.

Mince je stále cenným papírem, pokud je prodávána na úrovni ICO, a to bez ohledu na to, zda později poskytuje nástroj, nebo pokud je uváděna na trh způsobem, který naznačuje budoucí návrat investorů ze zisků z pomerančů (nebo pro masternody) v případě kryptoměny jako příklad).

Poté, co se očekává, že dohoda poskytne ekonomický zisk později investorům, jde jednoznačně o investiční smlouvu v kontextu toho, jak SEC sleduje krypto. A v případě kryptoměny jsou tyto žetony / mince prodané během ICO cenné papíry, a nikoli užitné žetony, přičemž fundraising podléhá pravidlům cenných papírů.

Hinman nadále objasňuje:

Někteří na chvíli věřili, že takové označení může samo o sobě odstranit transakci ze zákonů o cenných papírech. Myslím, že si lidé nyní uvědomují, že označení investiční příležitosti jako mince nebo žetonu tohoto výsledku nedosáhne.

Tento článek je velmi jasný – je to téměř jako by Hinman dává jasnou cestu a vodítko pro budoucí ICO, aby zmírnil jejich obavy ohledně toho, jaký typ finančního nástroje jejich mince představuje a jaká pravidla platí pro jejich získání kapitálu.

Jak se to bude hrát

GoldSmith Consulting

GoldSmith Consulting

Ve společnosti Goldsmith se naše agentura připravuje na to, aby se stala autoritou při spouštění ICO, účinném dodržování kryptoměn s těmito novými předpisy a současně umožňovala vstup na palubu společnostem, které chtějí získat kapitál snadněji a rychleji. Chceme, aby podle těchto nových zákonů mohli snadno a bezpečně přilákat investory. To nám zase poskytne výhodu oproti jiným firmám, které tento model nenásledují.

Burza Bittrex nedávno vyřadila spoustu mincí, které byly závazkem, přičemž tyto nové předpisy byly zavedeny s největší pravděpodobností a možná ohrozily jejich status burzy probíhající v USA. Tyto modely se budou vyvíjet, aby investorům i mincovním týmům usnadnily správné zveřejňování a registraci všeho podle potřeby a zefektivňovaly a usnadnily proces získávání finančních prostředků.

Ať už jste portálem RegCF nebo obchodníkem s makléři, který tlačí ICO bez omezení online, je naší odpovědností jako vývojářů a fintech firem vytvořit inteligentní a bezpečné prostředí pro investory, aby investovali do kryptoměny. Musíme se postavit paralelně, abychom poskytli nejchytřejší systémy a nejčistší uživatelské rozhraní na trhu.

To zase pomůže přilákat na scénu více investorů s velkými penězi a soukromých investičních fondů. Můžeme měřit adopci mnoha způsoby, jedním z nich je částka fiat, která plyne z bank a na kryptoburzy téměř v každé zemi.

Všichni sledujeme, jak se tento sektor zuřivým tempem transformuje. Hledání správného vstupního bodu pro tato narušení trhu bude pro fintech týmy, emitenty a investory velmi výnosným rozhodnutím. Jedním z cílů směřujících vpřed je udržovat kryptoanarchokapitalistické kořeny při vstupu do hlavního proudu pro masové přijetí nejlepším způsobem.

Regulace se jistě stane do určité míry, v určitou dobu. Mody v největších kryptoskupinách přesně znají ironii regulace v tomto prostoru. Špičkové komunity tvrdě pracují na odfiltrování podvodů a ochraně nových osvojitelů.

Dále vidíme trh s KYC / a akreditačními aplikacemi, které usnadňují proces s univerzálními přihlašováními podobnými těm webům, které umožňují přihlášení přes Facebook nebo Google identity. Postupem času bude vše snazší.

Budou to transparentní a legitimní mince, plynulé spuštění ICO přátelské k SEC a seriózní kryptoměnové týmy, které budou vydávat seriózní krypto aplikace, které přinesou masové přijetí, na které jsme čekali.

Každý den je budoucnost kryptoměny. Satoshiho sen o důvěryhodných peer-to-per-x je další vývoj peněz a je jedním z největších narušení trhu 21. století, ne-li největším. Očekávejte, co bude dál.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me