Revize Republic Protocol (REN): Decentralized Dark Pool Trading

Republikový protokol (REN) je projekt, který si v poslední době získal velký zájem. Budují decentralizovaný temný fond pro obchodování kryptoměn napříč řetězci.

I když to může být sousta, tento projekt by mohl mít potenciál zcela změnit způsob, jakým investoři přemýšlejí o OTC obchodování a burzách kryptoměn obecně.

V této recenzi se podrobně podíváme na republikový protokol. Dáme vám to, co potřebujete vědět o technologii, partnerství, plánu a potenciálu pro širší přijetí a případy použití tokenu REN.

Co je Republikový protokol?

The Republikový protokol je decentralizovaný a otevřený protokol dark pool, který obchodníkům umožní zadávat objednávky zcela soukromým a bezpečným způsobem.

Republikový protokol usnadní výměnu etherea, tokenů ERC20 a bitcoinů prostřednictvím tohoto distribuovaného temného fondu. Pomocí výpočtu více stran budou moci vyvinout odpovídající modul, který tyto objednávky překročí v decentralizované knize objednávek.

Přehled Republikového protokolu

Vlastnosti protokolu republiky. Zdroj: Web protokolu republiky

Poté, jakmile budou tyto objednávky spárovány, protokol použije atomové swapy s křížovým řetězcem k výměně příslušných aktiv. Rovněž využijí ekonomické pobídky k zajištění efektivního provádění obchodů.

Existuje celá řada výhod, které Republikový protokol bude mít nejen přes centralizované burzy, ale také přes řadu decentralizovaných burz (DEX), které vidíme přicházet na trh.

Než se ponoříme do této technologie, potřebujeme krátký základní nátěr tmavé bazény

Co je to Dark Pool?

„Dark pool“ je OTC tržiště, kde mohou institucionální investoři získat anonymní provádění velkých blokových pokynů k akciím. Na rozdíl od tradičních burz nejsou tyto objednávky dostupné široké veřejnosti a jako takové poskytují anonymitu.

Soukromé instituce, které provozují tyto temné fondy, jsou většinou investiční banky a další tvůrci trhu. Toto jsou skvělé cesty pro manažery institucionálních peněz, aby mohli své velké blokové příkazy provádět za rozumné ceny.

Proč tedy investoři potřebují temné kaluže?


Firmy s vysokou frekvencí obchodování

Firmy s vysokou frekvencí obchodování (HFT) jsou na Wall Street dobře známy tím, že jsou bezohlední drtiči počtu, kteří se spoléhají na bleskově rychlé algoritmy, aby získali lepší ceny než ty pomalejší než oni.

Vzhledem k tomu, že se trhy staly tak propracovanými, být pouhou nanosekundu rychlejší než vaše konkurence znamená, že si budete moci odnést slaninu (šťavnaté pomazánky). HFT vydělávají velkou část svých peněz na dešifrování toho, co dělají velcí správci institucionálních peněz.

Vysokofrekvenční objem obchodování

Rostoucí podíl obchodování HFT na denních objemech akcií

Jedním ze způsobů, jak to dělají, je tahání dat z knih veřejného pořádku a jejich spouštění prostřednictvím jejich systémů strojového učení. Pokud pochopí, že velká instituce kupuje velký blok akcií, odpovídajícím způsobem se „postaví“.

HFT se v posledních letech stali tak dobrými, že velcí správci peněz hledali alternativní metody pro provádění svých značných blokových obchodů. Když jim investiční banky nabídly řešení v temném bazénu, skočili na něj s otevřenou náručí (přečtěte si „knihy objednávek“).

Kryptoměnové temné bazény

Zatímco společnosti HFT nemusí být na trzích s kryptoměnou tak aktivní, riziko, které představují knihy otevřených objednávek, je stejně závažné. Když na burze zadáte velkou objednávku, může to vidět celý trh. Mohou odvodit velké pozice, které se někdo snaží zaujmout.

To se stane jak na centralizovaných burzách, tak na decentralizovaných burzách, jako je Bitshares et al. Pokud jsou knihy objednávek veřejné, mohou se před vaši objednávku umístit další obchodníci, burzy a krypto velryby.

Knihy veřejného pořádku na DEX

Knihy veřejného pořádku na Bitshares DEX. Zdroj obrázku: Github

I když se rozhodnete koupit svou kryptoměnu na OTC trhu, ostatní obchodníci mohou i nadále sledovat pohyby. Je to kvůli velmi veřejné povaze blockchainu. Bezpochyby jste viděli spoustu novinek, které obklopují pohyby v peněženkách velkých bitcoinových adres.

S temným fondem jsou však vaše objednávky skryty před zraky.

Co je ještě atraktivnější za fondem Republic Protocol Dark, je to, že se nemusíte spoléhat na poctivost provozovatele bazénu. Nemusíte věřit nějaké investiční bance nebo tvůrci trhu, že při provádění vašich objednávek máte na srdci svůj nejlepší zájem.

Temný fond Republikového protokolu je zcela soukromý a decentralizovaný. Všechny objednávky jsou skryté a pomocí pokročilé kryptografie nemá nikdo (ani operátor fondu) na vašich objednávkách žádnou tržní barvu.

Jak funguje Republic Protocol

Základním účelem republikového protokolu je vyvinout decentralizovanou síť uzlů, které mohou efektivně odpovídat objednávkám, aniž by o příslušných objednávkách věděly cokoli. To je místo, kde přichází potřeba pokročilých kryptografických technik.

Využívají Schéma sdílení Shamir Secret který rozdělí objednávky do kolekce fragmentů objednávek. Ty pak budou distribuovány po síti, aby je nebylo možné snadno znovu zkombinovat.

Aby se ujistil, že tyto fragmenty nelze zkonstruovat, použijí inteligentní smlouvu Ethereum nazvanou „Registrar“. To uspořádá uzly v síti tak, že konstrukce fragmentů objednávky na uzlech není možná.

Každý z uzlů v síti může použít dva fragmenty opačného pořadí a poté spolupracovat s dalšími uzly, které drží zbývající fragmenty. Tyto samostatné uzly poté provedou řadu výpočtů, aby určily, zda se tyto objednávky skutečně shodují.

Systém objednávek republikového protokolu

Přehled objednávkového systému Republic Protocol. Zdroj obrázku: Binance Research

Pomocí náhodného měřítka je Republikový protokol schopen zabránit kterémukoli z uzlů rekonstruovat původní objednávky na základě toho, co o fragmentech vědí. Protokol také využívá pro výpočet Zero Knowledge Proofs prostřednictvím inteligentní smlouvy zvané „Judge“.

Nyní, když byly spárovány dvě objednávky, musí Republikový protokol usnadnit výměnu těchto dvou aktiv. Vzhledem k tomu, že to bude napříč řetězci, použije se atomový swap. Budou zahájeny prostřednictvím sítě Republic Swarm Network, což je síť P2P.

Obchodníci nemusí být připojeni k síti, aby ji bylo možné porovnat, a objednávky zůstanou zabezpečené, dokud k tomu nedojde. Když budou spárovány, pak některé informace o objednávce budou zjevně odhaleny odpovídajícím stranám. Celková likvidita v síti však nemůže být nikým spolehlivě odhadnuta.

REN tokeny

Nativní token v Republikovém protokolu jsou tokeny REN. Jedná se o tokeny obslužného ERC20 a budou použity v rámci Republic Protocol k pobídce uzlů k provedení procesu párování objednávek.

Token REN bude proto použit k usnadnění této výměny v síti. Bude také použita k výplatě „dluhopisů“ registrátorovi. Celková dodávka bude činit 1 miliardu REN.

Poplatky za síťovou objednávku

Na straně obchodníka budou k platbě za transakce použity REN tokeny. Jakmile tato REN vstoupí do ekosystému, bude uzly použita k spuštění výpočtů požadovaných k porovnání objednávek.

Pokud platnost objednávky vyprší před uzavřením transakce, bude poplatek za objednávku vrácen obchodníkovi. Pokud však byla objednávka uzavřena, pak každý uzel, který se podílel na decentralizovaném výpočtu, obdrží část odměn, která bude rovnoměrně rozdělena.

Tento poplatek není pevně stanoven a objednávky si budou navzájem konkurovat, pokud jde o výši poplatků za objednávky, které platí. Ti, kteří za transakci platí nejvyšší poplatky, budou zvýhodněni odpovídajícími uzly.

Jedinou odlišující informací, kterou každý uzel uvidí pro objednávku, je tedy poplatek, který je k ní připojen. V případě úspěšné shody objednávky budou provedeny dvě platby, které budou zpracovány z obou stran objednávky.

Síťová vazba

Vzhledem k tomu, že Republikový protokol je distribuovaná síť, vždy existuje riziko útoku Sybil, kdy jedna entita dokáže získat kontrolu nad většinou uzlů. Pokud to udělají, obdrží většinu fragmentů objednávky, které by se mohli pokusit sestavit, aby postupovali.

Aby se tomu zabránilo, protokol vyžaduje, aby obchodníci a uzly museli před přístupem do sítě odeslat určité množství REN jako „bond“. To bude drženo v inteligentní smlouvě Registrátora a jako taková může být kdykoli dotazována kýmkoli.

Jakmile obchodníci a uzly opustí síť, budou tyto dluhopisy vráceny. Výše dluhopisu není pevně dána, ale podléhá globálně definované minimální hranici. Ti, kteří předloží vyšší vazbu, mohou zadat více paralelně otevřených objednávek.

Tato vazba poté bude na lince během ověřování. To bude použito jako pobídka v procesu ověřování. Pokud se prokáže, že některý z uzlů (Provers) nebo skupina obchodníků (Challenger) jedná při výpočtu nepoctivě, ztratí pouto.

REN ICO & Cenový výkon

Republikový protokol dokončil ICO v lednu a únoru 2018. 28. ledna prodali 56,6% své celkové nabídky soukromým prodejem. Ti, kteří přispěli, mohli získat 18 025 REN za 1 ETH.

To znamená, že v tomto kole jejich soukromého prodeje mohli zvýšit přibližně 28 mil. $ A držitelé tokenů nakoupili za cenu přibližně 0,0513 $ za REN token. Bylo v tom hodně dobře známých investičních fondů pro kryptoměny.

Republikový protokol také uspořádal větší veřejný davový prodej poté 2. února, kdy zvýšil dalších 4,8 mil. USD a prodal dalších 8,6% z celkové nabídky.

Binance REN

Zaregistrujte se na Binance a nakupujte REN tokeny

Když byl REN poprvé uveden na burzy, obchodovalo se výrazně nad cenou ICO a v květnu 2018 dosáhlo ATH 0,142 USD. Bohužel token následoval zbytek trhu níže a klesl pod cenu ICO.

V současné době je REN k dispozici na 9 různých burzách, ale je aktivní pouze na dvou z nich. Ve skutečnosti se s více než 88% objemu v současné době obchoduje na burze Binance Exchange, kde byla REN uvedena pouze nedávno.

Vzhledem k tomu, že token REN je token ERC20, můžete jej uložit do jakékoli peněženky kompatibilní s ERC20.

RenEx Mainnet

Prvním temným fondem, který spustil Republikový protokol, byla jejich hlavní síť RenEx Dark Pool, která byl vydán v Beta zpět v září. K tomuto datu to otevřeli obchodníkům a mohli oficiálně začít zadávat své objednávky.

Vzhledem k tomu, že mainnet je stále v beta verzi, tým ovládá 24 Darknodes v síti. Ovládají to, aby se ujistili, že je síť dobře otestována, než začnou předávat Darknodes komunitě.

Screenshot RenEx

Screenshot z obchodního rozhraní RenEx. Zdroj obrázku: Web RenEx

Oni mají oznámil od ledna 2019 otevírají Darknodes pro omezenou účast komunity. Jak více Darknodes přináší online širší ekosystém, tým Republic Network sníží počet těch, které ovládají.

V současné době jsou v síti RenEx poplatky za zadání objednávky stanoveny paušálně 0,2% za obchod. 80% z tohoto kumulativního poplatku ve výši 0,4% bude poskytnuto operátorům uzlů. 20% zbývajících tokenů REN bude ponecháno na stimulaci likvidity na platformě pomocí slev na vytváření trhu.

Když projekt nakonec vydá Darknodes širší komunitě, plánují stanovit vazbu na 100 000 REN. To znamená, že s celkovou dodávkou 1 miliardy REN bude 10 000 Darknodes.

Tým, poradci & Partnerství

Tým, který stojí za republikovým protokolem, má několikaleté zkušenosti s vývojem softwaru a finančními trhy. Například generální ředitel je Taiyang Zhang který dříve pracoval jako softwarový inženýr a jako manažer v Kvantitativním investičním fondu.

Připojil se k němu Loong Wang v pozici CTO. Loon pracoval jako softwarový vývojář v Neucode a několik let také strávil jako výzkumný pracovník a tutor na Australian National University. Specializuje se na distribuované a vysoce výkonné výpočty.

Zakladatelé protokolu republiky

Zakladatelé Republic Protocol s Taiyang Zhang a Loong Wang

Na straně poradce mají na palubě několik pěkně zkušených investorů a vývojářů projektů:

  • Dorjee Sun: CEO, Perlin Network
  • Loi Luu: Generální ředitel, KyberNetwork
  • John Ng Pangilinan: Partner, Signum Capital
  • Prabhakar Reddy: Investor, partneři společnosti Accell
  • Anup Malani: Ekonomie, University of Chicago

Pokud jde o distribuci tokenů týmu a poradcům, bylo jim přiděleno 99 milionů REN. Ty začnou být vydávány v únoru 2019 a budou platit každé 4 měsíce až do února 2020. To znamená, že jsou motivováni pro střednědobý výhled.

Tým byl také aktivní v oblasti partnerství. Například v září roku 2018 spolupracuje s Wyre. Wyre je blockchainová mezinárodní remitenční společnost, která poskytne Republikovému protokolu integraci a likviditu KYC.

Mají také partnerství s TrueUSD jako stabilnícoin volby, který bude integrován s RenEx. A konečně, tým také zahájil partnerství s BitGo, sítí Kyber a mnoha dalšími Zabalený bitcoin (WBTC).

Rozvoj & Cestovní mapa

Pokud jde o vývoj, tým Republikového protokolu se zdá být docela aktivní. Jedním z nejlepších způsobů, jak získat představu o prováděné práci, je podívat se na jejich práci Úložiště GitHub.

Za posledních 12 měsíců tým odeslal tisíce závazků do více než 25 různých úložišť. Níže vidíte aktivitu dvou nejvýznamnějších úložišť za poslední rok.

Republikový protokol Github Repos

Republikový kód protokolu se zavazuje pro dva největší úložiště

Ve skutečnosti, kdybychom se na tuto aktivitu podívali v kontextu dalších špičkových projektů kryptoměny, vidíme, že jsou zařadil číslo 6 z hlediska celkových závazků za posledních 12 měsíců přicházejících těsně za vývojem na EOS.

Tento vývoj nastal v době, kdy se Republikový protokol právě chystal zahájit svou mainnet, což by mohlo vysvětlit obrovský nárůst aktivity. Zdá se, že to může pokračovat do roku 2019 vzhledem k počtu milníků v jejich plánu.

To bylo v nedávné době dobře vyloženo střední příspěvek. Tady jsou některé z nejdůležitějších věcí, na které je třeba v roce 2019 dávat pozor:

  • Počáteční Q1 2019: Podpora obchodních párů BTC-k-ERC20 po racionalizaci atomových swapů.
  • Počátkem druhého čtvrtletí 2019: Zavedení nového dynamického modelu poplatků, který umožní slevy tvůrců trhu. Přidá se podpora pro objednávky ve středu a uvolní také integraci temné likvidity.
  • Pozdní 2. čtvrtletí 2019: Tým doufá, že poskytne podporu temným fondům třetích stran nad rámec RenEx. Rovněž plánují vydat řadu nástrojů, SDK a výukových programů, aby těmto vývojářům třetích stran pomohli.

Kromě práce, kterou provádějí na vývoji, je tým také docela aktivní v zapojení komunity. Pravidelně informují lidi o oznámeních projektů na svém blogu.

Nedávno také zahájili činnost svých vyslanců REN a iniciativa budování komunity. To umožní členům komunity vnést do projektu povědomí výměnou za některé nabídky týmu Republikového protokolu.

Závěr

Republikový protokol je docela zajímavý projekt, který by mohl změnit způsob, jakým přemýšlíme o obchodování s digitálními aktivy. Nejen, že vytvořili decentralizovanou burzu, ale také vyvinuli takovou, která udržuje objednávky zcela soukromé.

Obchodníci s kryptoměnou budou moci zadávat velké blokové objednávky bez obav z toho, že by někdo věděl, co dělají se svými aktivy a jakým způsobem jsou umístěni na trhu. To se stane ještě důležitějším, jak se více společností HFT začne zabývat kryptoobchodem.

Zatímco REN tokeny v poslední době poklesly na ceně, jedná se spíše o faktor současných tržních podmínek než o něco specifického pro projekt. Byli velmi zaneprázdněni vývojem protokolu a včas spustili svoji Mainnet Beta.

Bude zajímavé sledovat, jak probíhá testování výměny RenEx. Pokud zavedení Darknode proběhne podle plánu a je schopen splnit své milníky plánu, může být rok 2019 vzrušujícím rokem.

Doporučený obrázek přes Fotolia & Republikový protokol

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me