Revize Gifto (GTO), Decentralized Gifting Protocol

Gifto umožňuje fanouškům odměňovat tvůrce obsahu virtuálními dary (grafikou a animacemi), které lze převést na tokeny Gifto nebo hotovost.

Jejich decentralizovaný virtuální darovací protokol (postavený na Ethereu) lze použít na různých existujících platformách pro publikování obsahu na internetu, jako jsou YouTube, Instagram a Facebook.

Gifto si klade za cíl poskytnout alternativní zdroj příjmů pro tvůrce internetového obsahu, kteří se snaží monetizovat svou práci.

Společnost plánuje vybudovat soběstačný ekosystém pro následující klíčové účastníky:

 • Tvůrci obsahu: Tvůrci, kteří produkují video, hudbu nebo umění pro svou fanouškovskou základnu
 • Virtuální tvůrci dárků: Přispěvatelé / umělci, kteří vytvářejí virtuální dárkové předměty, od obrázků po animace (mohou to být také samotní tvůrci obsahu).
 • Kurátoři: Panel, který kontroluje a kurátoruje virtuální dárky za kvalitu, kategorizaci a ceny.

Jak to funguje

Krok 1:

Tvůrce obsahu vybírá dárky, které jsou vhodné pro jejich typ práce:

První krok Gifto

Krok 2:

Vytvořil se webový odkaz, aby tvůrce obsahu ukázal dary svým fanouškům:

Druhý krok Gifto

Krok 3:

Tvůrci obsahu mohou odkaz vložit na svůj kanál Instagram na Facebooku nebo LinkedIn:

Čtvrtý krok Gifto

Krok 4:

Fanoušek klikne na odkaz, otevře přizpůsobený obchod s dárky, použije GIFTO tokeny (GTO) k nákupu a odeslání dárku. Uživatelé získají plný přístup k protokolu Gifto, když se zaregistrují do aplikace Uplives.


První krok Gifto

Obrázky prostřednictvím Bílý papír

Jakmile tvůrce obsahu obdrží virtuální dárek, uloží se do inventáře, kde si může vybrat jednu ze dvou akcí:

 • Uplatněte virtuální dárek a převeďte jej na tokeny GIFTO
 • Ponechte si virtuální dárek, který lze zaslat ostatním na platformě Uplive.

Dějiny & tým

Gifto.io byla zahájena společností Asia Innovations Group, mobilní zábavní společností, která zaznamenala mnoho úspěchů při používání virtuálních dárků jako vysoce efektivní metody zpeněžení pro tvůrce obsahu.

Vlajkový produkt společnosti – Uplive, je služba živého přenosu, která umožňuje uživatelům vysílat nebo sledovat videa v reálném čase na svých smartphonech.

Na Uplive mohou uživatelé koupit tisíce virtuálních dárků pro živé vysílací společnosti.

Virtuální dary nejen přinášejí významné příjmy tvůrcům globálního obsahu, ale také zlepšují vztahy mezi tvůrci a jejich fanoušky.

Od svého spuštění v červnu 2016 se komunita Uplive rozrostla na 20 milionů uživatelů ve více než 100 zemích a platforma vygenerovala v roce 2017 tržby přes 100 mil. USD (více než 25 milionů virtuálních dárků bylo zakoupeno a odesláno na Uplive pouze během měsíce září) ).

Tým stojící za Uplive se rozhodl na základě těchto pozitivních výsledků vyvinout univerzální Gifting Protocol.

Andy Tian, ​​generální ředitel společnosti Uplives, se domnívá, že používání inteligentních smluv k usnadnění transakcí umožní provozovatelům vysílání získávat zisky přímo od diváků, místo aby museli projít procesem Uplive, což může trvat až 30 dní..

Kromě toho použití tokenů Gifto odstraňuje nutnost společnosti Uplive zpracovávat mnoho různých fiat měn na jejich virtuálním trhu s dárky. Uživatelé také nebudou muset řešit potíže s převodem fiat měn na nákup dárků. Jak řekl zakladatel v rozhovor

Integrací těchto smluv do samotného virtuálního daru by mohla být transakce automaticky provedena, což umožňuje okamžité dodání podílu na výnosu tvůrcům a producentům dárků

14. prosince 2017 zahájila společnost Gifto svou počáteční nabídku mincí (ICO) a během několika sekund získala 10 milionů $, což bylo z velké části způsobeno jejich existující uživatelskou základnou od společnosti Uplive.

Uplive přináší 60 000 vysílacích stanic Uplive a 20 milionů uživatelů, aby byli prvními testery Alpha verze Gifto protokolu, která začala testovat na konci roku 2017. Verze Beta následovala poté v 1. čtvrtletí 2018.

Gifto také oznámilo partnerství se společností Tron (TRX), dalším vysoce postaveným hráčem v krypto prostoru, který doufá, že vybuduje globální zábavní ekosystém. Cílem jejich partnerství je dále monetizovat decentralizovaný obsah.

Členové týmu Gifto

Obrázky přes gifto.io

Tým Gifto je složen z řady úspěšných sériových podnikatelů po celé Asii.

 • výkonný ředitel Andy Tian je zakladatelem Asian Innovations Group, jeho čtvrtého startupu. Předtím byl generálním ředitelem společnosti Zynga China a pracoval ve společnosti Google, kde uvedl na čínský trh Android. Andy vystudoval MIT na Masters in Computer Science v roce 1998.
 • Šéf kryptoměny – Charles Thach je ostřílený bankéř s více než 15 lety zkušeností a také expert na AML / KYC. Investoval také do společností Blockchain a spoluautorem technologie čekající na udělení patentu v USA za účelem vybudování masivně škálovatelné a transakční peněženky s kryptoměnami.
 • Hlavní krypto architekt – William Nguyen je sériový podnikatel, pedagog, lektor a vynálezce. Spoluautorem americké patentované technologie, která vybudovala masivně škálovatelnou a transakční peněženku s kryptoměnami. Je bývalým spolupracovníkem Alfreda P. Sloana na Harvardu.

Profesionálové

Podívejme se na některé z hlavních výhod a jedinečných prodejních míst společnosti Gifto.

Toky příjmů

Gifto poskytuje alternativní zdroj příjmů pro tvůrce internetového obsahu, kteří se snaží monetizovat svou práci.

Pouze 0,3% videí na Youtube má přes 1 milion zhlédnutí, ale tato videa vydělávají v průměru pouze 2 000 $.

Byla zahájena subekonomie vytváření, kurátorství a obchodování s virtuálními dary, které nyní tvůrci obsahu (a designéři virtuálních dárků) mohou generovat stálý příjem z.

Funkce inteligentní smlouvy

Gifto využívá chytré smlouvy k implementaci svých virtuálních darů, čímž odstraňuje prostředníky jako Youtube, Uplive nebo jiné vydavatele, kteří obvykle dostávají peníze, které tvůrci vydělávají.

Tyto centralizované sítě jim navíc budou vypláceny o mnoho dní později a podle jejich vlastních podmínek. Nyní jsou platby prováděny přímo od fanouška tvůrci obsahu.

Spravedlivé rozdělení

Když fanoušek zakoupí dárek s tokeny Gifto, tokeny se rozdělí, aby odměnily všechny klíčové účastníky:

Distribuce tokenů projektu Gifto

 • Tvůrce obsahu vydělá až 80%, protože je považován za hlavního přispěvatele do ekosystému.
 • Tvůrce dárků vydělává 5%: Pokud se použije zavedená IP adresa, bude mít držitel práv IP nárok na část tohoto podílu z tokenu. Skutečné% je na dohodě mezi tvůrcem dárku a vlastníkem IP adresy a v inteligentní smlouvě bude pro tento dárek vlastní datové pole.
 • Kurátor dárků získá 2% za práci při kontrole vytvořeného daru.
 • Protokol GIFTO vydělává 10% na provozní podporu a údržbu ekosystému.
 • zbývající 3% by se nashromáždily do fondu odměn, které by byly pravidelně vypláceny všem divákům / fanouškům jako bonus nebo šťastné losování o ceny, které by posílily prvek zábavy a gamifikace.

To poskytuje pobídky pro všechny účastníky, aby vytvářeli, kurátorovali a hodnotili férově.

Silný tým

Tým Giftos je díky svému úspěchu s Uplive velmi zkušený. Jsou také velmi angažovaní online a každý týden poskytují aktualizace medium.com

Silné zapojení

Díky odměňování uživatelů jejich oblíbeným tvůrcům obsahu dárky je platební proces méně transakční a zábavnější a poutavější. Když se uživatelé více zabývají virtuálním ekosystémem obdarování, budou mít tendenci dávat více.

To v konečném důsledku znamená více peněz pro tvůrce obsahu a pro protokol Gifto (podle bílé knihy Giftos; statistiky prodeje ukazují, že uživatelé jsou ochotni zaplatit 1 471 $ za dárek „Around the World“, jeden z nejdražších dárků nabízených na Uplive ).

Obavy

Přestože Gifto přináší řadu výhod, jedním z hlavních faktorů, které pravděpodobně brání adopci, je údajný „virtuální dar“.

Virtuální darovací protokol Gifto nemusí být vhodný pro tvůrce, kteří mají vážnější publikum. Někteří by mohli virtuální dary, které lze převést na digitální tokeny, považovat za trochu nadbytečné.

Pokud lze dary i žetony převést na hotovost, zdá se, že dary existují pouze pro estetické účely (tj. Obdarování tvůrce virtuálním drahokamem nebo korunou, na rozdíl od běžného žetonu).

Pro uživatele, kteří si to užívají, to nebylo nadbytečné a ve skutečnosti se ukázalo, že zvyšuje zapojení fanoušků / tvůrců i příjmy společnosti, ale bude zajímavé zjistit, zda tvůrci vážnějšího obsahu (vzdělávání, politika, instruktážní videa) raději bych jen nechal fanoušky obdarovat je přímo žetony.

Výkon mincí & Hodnota

Od 7. května 2018 je cena Gifto (GTO) 0,46 $ za žeton. Token byl spuštěn 18. prosince za cenu 0,28 USD. Společnost zahájila svou počáteční nabídku mincí 14. prosince a během několika sekund získala 10 milionů dolarů.

Gifto je aktuálně zařazeno na 94. místo na trhu.

Gifto dosáhlo své nejvyšší ceny 12. ledna na 0,98 $ a zažilo 3 další vrcholy, jeden 16. února na 0,61 $, 27. dubna na 0,59 $ a nedávno na 0,63 $ 3. května.

Možná ne náhodou, každý vrchol se shodoval s novým oznámením na blogu Medium.com od generálního ředitele společnosti – Andyho Tiana. Tým často zveřejňuje aktualizace produktů a nové funkce, což pomáhá posilovat důvěru komunit v jejich platformu.

Soutěž

kryptokity

Obrázek přes CNBC

Nejvýznamnějším hráčem v tomto prostoru je Krypto kočičky. Crypto kitties si udělalo jméno tím, že umožnilo uživatelům kupovat, prodávat nebo obchodovat s jejich digitálními kočkami, jako by to byla tradiční sběratelská součást.

Humbuk kolem obchodování s těmito položkami byl tak velký, že si někdo koupil jeden za 100 000 $, což dokazuje, že hodnota je skutečně v oku diváka.

Gifto se odlišuje tím, že má mnohem rozmanitější výběr dárků, které jsou vybrány a navrženy umělci, kteří dostávají žetony Gifto jako pobídku.

Společnost má také mnohem větší cíl, kterým je poskytovat alternativní a udržitelné zdroje příjmů pro tvůrce obsahu. To by mělo investorům poskytnout větší důvěru v jejich dlouhodobý úspěch.

Měli byste zvážit žetony Gifto?

Gifto je jednou z mála krypto společností, které jsou schopny integrovat svůj protokol s 20 miliony uživatelů z jejich úspěšné platformy Uplive. Jen v Číně představoval živý přenos v roce 2017 zhruba 5 miliard USD.

To jim dává obrovskou výhodu oproti konkurenci, protože mají nejen publikum, ale také zkušenosti s prací ve virtuálním dárkovém prostoru a mohou přejít na decentralizovaný protokol bez ztráty kroku.

Uplive již každý měsíc generuje miliony dolarů příjmu pro více než 60 000 tvůrců obsahu. Tento proud stálých příjmů je generován přímo z jejich specializované divácké základny v Asii a nyní se rozšiřuje globálně.

Užitečné statistiky

Obrázky prostřednictvím Bílý papír

Kromě toho produkty vytvořené v rámci Asia Innovations Group (společnost za společnostmi Uplive a Gifto) dohromady nashromáždily více než 100 milionů uživatelů a společnost vygenerovala tržby za rok 2017 více než 130 milionů USD.

Pokud jde o úspěch tvůrců obsahu, kteří dostávají virtuální dary, nejlepší vysílací společnosti na Uplive pravidelně vydělávají více než 50 000 $ měsíčně, protože vysílají pouze 1–2 hodiny denně.

Na základě těchto metrik to vypadá, jako by tokeny GTO mohly být považovány za dobrou investici. Samozřejmě musíte provést vlastní průzkum, abyste byli s investicí zcela spokojeni.

Závěr

Celkově je Gifto expanzí již úspěšného podnikání Uplives ve virtuálním dárkovém prostoru. Společnost přišla na to, jak přeměnit to, co by za normálních okolností bylo velmi nenápadné a transakční procesy vyplácení tvůrců obsahu, na něco zábavného a poutavého.

Společnost Uplive si uvědomila, že získávání virtuálních přizpůsobených dárků přináší další emoční odměnu, která pomáhá fanouškům a tvůrcům obsahu budovat pevnější vztahy.

Vzhledem k tomu, že se na internet stále valí více obsahu, bude pro tvůrce těžší monetizovat jejich práci prostřednictvím reklam a jiných tradičních prostředků.

Budou muset přijít na to, jak budovat skutečný vztah se svými fanoušky, a decentralizovaný virtuální obdarovací protokol se jeví jako dokonalý způsob, jak proměnit proces zpeněžení v kreativní partnerství mezi provozovateli vysílání, kurátory a fanoušky..

Doporučený obrázek přes Fotolia

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me