Recenze tokenu Theta: Streamování videa s technologií Blockchain

Token Theta přenáší blockchain na streamování videa a snaží se decentralizovat streamování videa a videa na vyžádání.

Jejich vizí je poskytovat vysoce kvalitní video streamy bez problémů s ukládáním do vyrovnávací paměti, které jsou dnes často vidět. Kromě toho plánují využití šířky pásma a úložiště od uživatelů ke snížení nákladů na streamování videa a zároveň ke zlepšení kvality.

Má však při tak silné konkurenci, co na to?

V této recenzi tokenu Theta se podrobně podíváme na projekt včetně týmu, technologie, jedinečných prodejních míst a vyhlídek na token THETA.

Přehled tokenů theta

Již víme, že uživatelé internetu mají velkou chuť na video a služby streamování videa. To dokazuje popularita YouTube, Twitch, Live.ly a přírůstky streamování videa na Facebook a Twitter, stejně jako stále populárnější Tik Tok.

Společnost Cisco pro síťový hardware ve skutečnosti odhaduje, že více než dvě třetiny dnešní šířky pásma internetu zabírá video streaming. Očekává se, že se tato částka zvýší na 82% během příštích 18–24 měsíců.

I když je to dobré a dobré, dnešní streamování videa není dokonalé. Mnoho video streamů trpí problémy s doručováním „na poslední míli“. Sítě pro doručování obsahu vytvořily infrastrukturu, kde velká datová centra poskytují streamovací služby pro konkrétní geografické oblasti.

Proudy jsou však jen tak dobré jako infrastruktura, která se napájí do domovů skutečných uživatelů, a to může být někdy pomalé a způsobit časté zpoždění, opětovné načítání a trhané proudy.

Členové týmu Theta Token

Tradiční hybridní řešení CDN Network vs. Theta Token. Zdroj: Bílý papír

Token théty tým přišel s řešením problému „poslední míle“ pomocí decentralizované technologie blockchain. To vedlo k vůbec první decentralizované streamovací síti (DSN) na světě. Nejen to, ale v září 2020 získala společnost Theta Labs vůbec první decentralizované streamování patent pokrývající „Metody a systémy pro decentralizovanou datovou streamovací a doručovací síť.“

V této blockchainové síti jsou uživatelé motivováni ke sdílení své nevyužité paměti a šířky pásma, aby zlepšili celkovou síť. To vede k lepšímu celkovému výkonu pro všechny na celém světě. Podle zakladatele laboratoří Theta, Mitch Liu

Theta v jádru umožňuje uživatelům sdílet jejich nečinnou šířku pásma a výpočetní prostředky pro těžbu tokenů Theta a následně mezipaměť a předávání video streamů ostatním v síti

Technologie za tokenem theta


Síť blockchainu Theta je zabezpečena mechanismem konsensu Proof-of-Stake, který je výpočetně mnohem méně náročný a ve srovnání s protokoly Proof-of-Work má vyšší propustnost transakcí. Použitím PoS jako mechanismu konsensu je možné, aby mnoho různých zařízení fungovalo jako prohlížeč a uzly pro ukládání do mezipaměti.

Možná se divíte, jak token Theta řeší problémy se škálovatelností v blockchainu a streamování videa. Pro řešení problémů se škálovatelností vyvinuli fond mikroplateb orientovaný na zdroje. Kromě toho implementují něco, co se nazývá Proof-of-Engagement, aby sledovalo dodání segmentů videa.

Distribuci a shromažďování odměn na platformě zajišťují Smart Streaming Contracts, což jsou specifický typ inteligentních kontraktů na blockchainu Theta Token.

Zde jsou podrobnější vysvětlení těchto nových konceptů:

Fond mikrofinancování zaměřený na zdroje

Fond mikrofinancování zaměřený na zdroje byl vytvořen společností Theta Token konkrétně za účelem vytvoření fondů plateb mimo řetězec, které mohou uživatelé využívat pro výběr mimo řetězec. Byly navrženy tak, aby byly odolné vůči zdvojnásobení výdajů a také nabízejí větší flexibilitu než jiná řešení mimo řetězec.

Fond mikrofinancování zaměřený na zdroje

Přehled fondu mikrofinancování zaměřeného na zdroje. Zdroj: Whitepaper

Pokud se pokusíte o dvojnásobnou útratu, zjistí to validátoři v síti Theta. Jedním z případů použití fondu platebních prostředků orientovaného na zdroje je umožnit platby do více uzlů mezipaměti bez použití transakcí v řetězci.

Hlavní výhodou použití tohoto řešení je to, že umožňuje mnohem větší škálovatelnost tím, že udržuje mnoho mikro transakcí mimo blockchain.

Důkaz o zapojení

Jak můžete z názvu uhodnout, jedná se o protokol, který dokazuje, že diváci skutečně sledovali živé video. Jedná se o prostředek zajišťující transparentnost pro inzerenty, stejně jako prostředek pro uživatele, jak vydělat tokeny Theta výměnou za jejich zapojení.

Protokol Proof-of-Engagement je nezbytný k vytvoření spolehlivého měření zapojení video streamu a důvěryhodného způsobu, jak mohou diváci a inzerenti měřit zapojení video streamu..

Smart Streaming Smlouvy

Smart Streaming Contracts jsou typem inteligentního kontraktu nebo incentivního kontraktu používaného k usnadnění distribuce odměn a inkasa.

Motivační smlouvy Theta Network

Příklady pobídkových smluv v síti Theta. Zdroj: Whitepaper

Existuje několik případů použití pro Smart Streaming Contracts, včetně:

 • Inzerenti odměňující streamery a diváky;
 • Diváci dávají odměny streamerům;
 • Dárkové smlouvy pro více streamerů;
 • Prémiový nebo placený videoobsah;
 • Předplatné obsahu streamerů nebo sítí decentralizovaného obsahu;
 • Cachers mohou sdílet odměny s diváky a streamery obsahu.

Smlouvy o inteligentním streamování byly navrženy tak, aby byly prováděny validátory, což znamená, že původní osoba nebo subjekt, který smlouvu financuje, nemusí být zapojen do distribucí nebo ověřování.

V současné době jsou tyto smlouvy o inteligentním streamování testovány na Testnetu, ale očekává se, že budou nasazeny v hlavní síti počátkem roku 2021 s vydáním hlavní sítě THETA 3.0. Jakmile budou Smart Streaming Contracts spuštěny na mainnetu, Theta také implementuje sázení a vypalování TFUEL.

Síť tokenů theta

Tokeny THETA byly spuštěny v prosinci 2017 a byly vydány jako tokeny ERC-20. Jakmile se blockchain spustí (odhad koncem roku 2018), tyto ERC-20 tokeny byly vyměněny za nativní tokeny v poměru 1: 1.

Tyto tokeny byly také časnou součástí platformy SLIVER.tv a používají se k odměňování diváků, streamerů a těch, kteří sdílejí své zdroje (paměť / šířka pásma) se sítí Theta.

Mainnet se ve skutečnosti spustil až 12. března 2019, což bylo o několik měsíců později, ale spuštění proběhlo dobře, bez problémů. Kromě výměny tokenů ERC-20 THETA uživatelé také dostali výsadek tokenů Theta Fuel (TFUEL).

Po tomto úvodním spuštění byla verze 2.0 sítě mainnet uvedena do provozu v květnu 2020. V té době Theta představila uzly Guardian, revoluční dvouvrstvý konsensuální mechanismus, který doplňuje validátory Enterprise provozované premiérovou sadou globálních partnerů, včetně Google, Samsung, Binance Blockchain.com a Gumi.

Theta Token Network Overview

Návrh hodnoty sítě Theta a tok toků TFuel

Palivo Theta Fuel bylo vytvořeno tak, aby bylo podobné „plynu“ používanému v síti Ethereum. Se spuštěním mainetu se tokeny Theta Fuel používají jako token odměny sítě Theta.

Jedním z nejdůležitějších aspektů spuštění sítě Theta bylo zavedení Theta Fuel (TFUEL), „plynu“ nebo platebního tokenu sítě Theta. TFUEL zajišťuje operace v řetězci, jako jsou platby předávajícím za sdílení video streamu nebo nasazení nebo interakci s inteligentními smlouvami.

Reléři vydělávají TFUEL za každý stream videa, který předávají ostatním uživatelům v síti. Theta Fuel si můžete představit jako „plyn“ protokolu. Ve spojení s THETA, tokenem sázení a správy protokolu, tvoří tyto dva tokeny ekonomický systém Theta Network.

Jakmile se síť na jaře 2021 přesune na verzi 3.0, přidá Theta nový mechanismus pro sázení a vypalování TFUEL.

Účastníci sítě

Existuje řada zúčastněných stran a uzlů, které pomáhají podporovat ekosystém Theta Token. Síť byla vytvořena s 5 hlavními skupinami zúčastněných stran:

 • Streamery / Ovlivňovače – Jedná se o producenty obsahu v síti, kteří produkují živý obsah a videa pro pozdější spotřebu. Za své příspěvky jsou odměněni tokeny Theta.
 • Diváci – Uživatelé, kteří přicházejí na THETA.tv konzumovat videoobsah. Poskytují zapojení diváka, což je pravděpodobně nejdůležitější část celé sítě pro streamování videa. Diváci jsou odměněni za sledování a interakci s videi a mohou si také zvolit, že budou odměněni za sledování reklam.
 • Inzerenti – Používají platformu k propagaci služeb a produktů divákům. Tráví tokeny Theta za nákup reklamního času v síti a za sponzorování ovlivňujících.
 • Uzel mezipaměti – Jedná se o počítače a servery, které poskytují síti služby ukládání do mezipaměti za účelem zlepšení kvality a doručování video streamu. Jsou také odměněni tokeny Theta.
 • Přijmout uzly – Jedná se o uzly, které pomáhají poskytovat různé bitové rychlosti, rozlišení streamů atd. Poskytují své služby mezipaměti uzlů pro živé přenosy a jsou za to odměněni.

Theta naposledy představila své nové Guardian Nodes spuštěním verze 2.0 mainnetu v květnu 2020. Uzly Guardian jsou navrženy tak, aby finalizovaly bloky v konsensuálním protokolu Theta multi-BFT. Tyto Guardian Nodes jsou určeny k provozování členy komunity Theta a jsou odměňovány TFUEL. Ti, kteří chtějí provozovat Guardian Node, musí mít počítač nebo server s minimálními technickými specifikacemi a musí vsadit 1000 THETA tokenů.

Token theta strážných uzlů

Obrázek prostřednictvím tokenu Theta Cvrlikání

Hardwarové požadavky pro spuštění Guardian Node jsou:

 • Rychlost internetu: 5 Mb / s + nahoru a dolů;
 • CPU: 8 jader nebo více;
 • Paměť: 32 GB nebo více;
 • Velikost disku: 1 TB nebo více, upřednostňován pevný disk SSD.

Nástup na pre-Guardian uzly začal v březnu 2019 a od listopadu 2019 Theta oznámila, že bylo vybráno prvních 100 uzlů Guardian pro provoz na Theta testnet.

Do května 2020 byly uzly Guardian převedeny na mainnet a začaly pomáhat uzlům validátoru při zabezpečení sítě, výrobě bloků a výdělku TFUEL za jejich příspěvky. Přidání uzlů Guardian pomáhá zajistit, aby žádná jednotlivá entita nebo skupina nemohla snadno ovládat Theta vsazenou v ekosystému, což významně zlepšuje decentralizaci sítě.

Guardian Nodes

Uzly Guardianu poskytují další decentralizaci pro Thetu. Obrázek přes Publish0x.com

Guardian Nodes vydělávají podíl veškerého nového paliva Theta Fuel (TFUEL) vygenerovaného na blockchainu Theta, což je 250 milionů ročně. Podíl TFUEL, který vyděláte jako GN, závisí na tom, kolik jste vsadili THETA vzhledem k celkovému počtu THETA.

Například pokud vsadíte 100 000 THETA a celková síť má 300 m THETA, vsadíte 0,033% z celkového THETA vsazeného do sítě. To by znamenalo, že váš uzel vydělá přibližně 0,264 TFUEL za 100 blokových období nebo 6 944 TFUEL měsíčně.

THETA EdgeCast

Jádrem práce pro THETA vždy bylo vybudovat plně decentralizovanou video infrastrukturu, která by mohla být přínosem pro všechny zúčastněné strany od platforem po tvůrce obsahu a samotné koncové uživatele..

Jedním ze způsobů, jak to uvést na trh, je možnost koncových uživatelů a tvůrců obsahu vybrat si, která platforma bude pro ně nejvýhodnější. To nezahrnuje pouze nové decentralizované platformy. Zahrnuje také stávající platformy sponzorované inzerenty, jako je YouTube a Twitch, spolu se stávajícími službami založenými na předplatném, jako jsou Netflix a Amazon Prime.

Aby se to stalo realitou, vydal tým Theta v listopadu 2020 beta verzi Theta EdgeCast. Jedná se o vůbec první zcela decentralizované streamování videa dApp postavené zcela na nativním blockchainu Theta, včetně inteligentních smluv. Theta EdgeCast má schopnost pořizovat videa, překódovat je v reálném čase a ukládat do mezipaměti a předávat je uživatelům po celém světě. Jedná se o plně decentralizované řešení bez centrálních serverů nebo služeb. Toho všeho je dosaženo prostřednictvím více než 2 000 theta edge uzlů operujících globálně.

Theta EdgeCast

EdgeCast přidává plně decentralizované streamování videa, distribuci a výpočet. Obrázek přes Theta.tv

EdgeCast je součástí aplikace Edge Node a uživatelé nyní mohou vysílat streamy na EdgeCast nebo prohlížet streamy EdgeCast jiných uživatelů a také vydělávat TFUEL prostřednictvím funkcí Edge Caching a Edge Compute. Edge Node nyní zahrnuje všechny aspekty decentralizovaného streamování videa, distribuce a výpočtu v jedné efektivní aplikaci.

Tým Theta považuje EdgeCast za náhled budoucnosti, kdy se Theta.tv vyvine ze svého současného stavu hybridní platformy na plně decentralizovanou platformu. Z dlouhodobého hlediska považují decentralizaci za klíčovou vlastnost pro všechna média a zábavu. Umisťují Thetu, aby se stala součástí této budoucnosti, a upgrady jako EdgeCast přibližují projekt této budoucnosti.

S Theta jako infrastrukturou budou mít uživatelé 5G, chytrých televizorů, mobilních zařízení a budoucích připojených zařízení prostředky k efektivnímu přenosu videa a dat bez nutnosti centralizované entity ovládající ekosystém. S Theta bude moci každý uživatel a zařízení v síti těžit z ukládání, přenosu a doručování video a jiných datových toků.

THETA Mainnet 3.0

Jaro roku 2021 je plánováno na zahájení Theta Mainnet 3.0, které mimo jiné představí vykládání a vypalování TFUEL. Je to pouhé dva roky poté, co společnost Theta původně představila infrastrukturu decentralizovaného doručování videa typu peer-to-peer. Před rokem Theta představila uzly Guardian do této infrastruktury a přidala uzly Enterprise validator provozované předními globálními partnery, jako jsou Google, Samsung, Binance, Blockchain.com a Gumi.

Po vydání sítě Mainnet 2.0 v květnu 2020 byla představena technologie EdgeCast, která přidává významná vylepšení sítě Theta a možnosti streamování videa v decentralizované síti edge vyvinuté společností Theta.

V prosinci 2020 Theta přidala podporu pro inteligentní smlouvy Turing-complete, čímž otevřela zcela novou oblast potenciálních případů použití a sad funkcí dApp. Například podpora inteligentních smluv umožnila společnosti Theta spustit ThetaSwap v1, vůbec první decentralizovanou burzu (DEX) pro síť Theta. Budoucí upgrady by mohly vidět plně digitalizované vlastnictví položek, inovativní modely spotřeby plateb, transparentní distribuce licenčních poplatků, důvěryhodné mechanismy crowdfundingu a mnoho dalšího.

S těmito vylepšeními jako základem nyní Theta pracuje na vydání Theta Mainnet 3.0 se dvěma hlavními inovacemi protokolu.

Prvním z nich je přidání uzlů Elite Edge. Jedná se o Edge Nodes, u nichž byl vsazen TFUEL, což z nich dělá Elite Edge Nodes. To umožní Uptime Mining a umožní Elite Edge Nodes vydělávat TFUEL prostřednictvím vsazeného TFUEL, a zároveň získá další TFUEL poskytnutím vyššího výkonu pro video platformy.

Zastřešujícím cílem návrhu kryptoekonomiky Theta je správně motivovat a odměnit všechny zúčastněné strany ekosystému Theta, a zajistit tak bezpečnost a užitnou hodnotu sítě Theta. To zahrnuje nový 2-4% inflační mechanismus TFUEL prostřednictvím Uptime Mining.

Sázení paliva

Vkládání a vypalování TFUEL. Obrázek přes Theta blog

Uzly Elite Edge v zásadě získají odměny na základě množství vsazeného TFUEL a celkové doby provozu uzlu. Kromě toho bude existovat dolní a horní limit množství TFuel, které lze vsadit na elitní uzel. Dolní hranice je nezbytná, aby se zabránilo útokům na sybil, bude vysvětleno později. Horní mez je zajistit nejoptimálnější úroveň decentralizace. Pokud uživatelé chtějí vsadit více TFuel než horní limit, mohou spustit více okrajových uzlů a rozdělit své TFuel mezi tyto uzly.

Kromě sázení TFUEL bude přidán také mechanismus vypalování TFUEL jako cena za použití sítě Theta edge. Tento spalovací mechanismus se přidává jako vyrovnávací síla proti dodatečné zásobě, která bude pocházet z inflačního mechanismu TFUEL.

Po spuštění sítě Theta Mainnet 3.0 bude vypáleno minimálně 25% z každé platby TFUEL do sítě, což z ní bude činit náklady na používání sítě. Tým Theta věří, že v dlouhodobém horizontu, jak se bude okrajová síť Theta více přijímat, by to mohlo smysluplně snížit dodávky TFuel.

Tyto a další změny lze podrobněji studovat v dokumentu Whitepaper Theta Mainnet 3.0.

ThetaSwap DEX

S přidáním inteligentních smluv Turing-complete do sítě Theta bylo do Theta přidáno mnoho potenciálních nových případů použití a jeden z nich byl realizován spuštěním ThetaSwap DEX, první decentralizované burzy na blockchainu Theta. Je založen na logice Automated Market Maker podobné logice UniSwap. Umožňuje uživatelům vyměňovat si své nově vytvořené tokeny TNT20 postavené na blockchainu Theta důvěryhodným způsobem, který není opatrovnický. Jen několik hodin po vydání DEXu 4. února 2021 již existovala řada streamovacích programů Theta a vůdců komunity, kteří vytvářeli své vlastní tokeny TNT20. Očekává se, že tato aktivita poroste pouze s růstem komunity a ekosystému.

Vzhledem k novým tokenům vytvářeným na blockchainu bylo vytvoření decentralizované burzy považováno za nezbytné pro Thetu. Theta DEX poskytuje uživatelům snadný způsob obchodování s novými tokeny a poskytuje trhům efektivní způsob oceňování tokenů. Nyní, když byl vytvořen ThetaSwap, existuje způsob, jak tokeny TNT20 plně fungovat.

ThetaSwap

ThetaSwap je první plně decentralizovaná burza na blockchainu Theta. Obrázek přes Twitter.com

Streamery nyní budou moci vydávat věrnostní tokeny, které budou mít skutečnou hodnotu pro jejich fanoušky, zatímco fondy nebo DAO mohou snáze financovat mediální podniky. Nyní, když je ThetaSwap aktivní, existuje mnoho vzrušujících nových způsobů zpeněžení obsahu na Theta.

Verze 1 ThetaSwap umožňuje obchodování s tokeny TFUEL a TNT20, ale budoucí verze přidají funkce pro obchodování THETA prostřednictvím verze tokenu THETA v obálce TNT20 (podobně jako wETH nebo wBTC, které jste mohli použít v jiných protokolech DeFi, byste použít wTHETA v ThetaSwap).

Několik emitentů stablecoinů také vyjádřilo zájem přinést svá aktiva do blockchainu Theta ve formě TNT20, což ještě více usnadňuje obchodování na ThetaSwap. V průběhu roku 2021 jsou pro ThetaSwap plánovány další upgrady.

Tým tokenů theta & Partneři

Tým Theta Token je veden generálním ředitelem a spoluzakladatelem Mitchem Liu, který byl také spoluzakladatelem webu pro streamování videa SLIVER.tv stejně jako Gameview Studios a Tapjoy.

Druhým spoluzakladatelem je Jieyi Long, který byl také spoluzakladatelem na SLIVER.tv a také získal titul PhD v oboru počítačového inženýrství na Northwestern University. SLIVER.tv je služba streamování videohier podobná Twitch a je jednou z páteřních infrastruktur tokenů Theta.

Theta přispívá k poznání a růstu Theta je zkušená skupina Media Advisors, která zahrnuje spoluzakladatele YouTube Steva Chena a spoluzakladatele Twitch Justina Kana.

Členové týmu Theta Token

Zleva: Mitch Liu (CEO), Jieyi Long (CTO), Ryan Nichols (Chief Product Officer), Riz Virk (Head of Corp Development)

Tým Theta Token navázal několik klíčových partnerství, včetně jednoho s Twitch, které divákům umožní vydělat Theta Fuel Tokens (TFUELHETA) sdílením jejich šířky pásma pro vysílání streamů.

Má také partnerství s Steamem, poskytovatelem videoher a s decentralizovaným blockchainem cloud computingu Aelf. Jedním z dalších klíčových partnerství je spouštěcí akcelerátor Play Labs. V poslední době navázala partnerství se společností SamsungVR a s Littlstar, mediální platformou, která umožňuje společnosti Theta přístup k více než 100 milionům platforem Playstaion..

Komunita tokenů theta

Komunita za jakýmkoli blockchainovým projektem je jistě důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu, protože pomáhá jak při šíření zpráv o platformě, tak v konečném důsledku s přijetím.

Největší komunita po Theta je zapnutá Cvrlikání, což by se dalo očekávat, protože sledování na Twitteru se jeví jako nejvyšší u blockchainových projektů. Síť Theta má téměř 83 000 sledujících na Twitteru.

Překvapivý je počet sledujících na Facebooku, které projekt má. Zpravidla blockchainové projekty nevidí na Facebooku velkou aktivitu, ale facebooková stránka Theta Network má přes 62 000 sledujících.

Telegram se pro blockchainové projekty stává stále důležitějším a často používají Telegram jako své první místo pro sdílení zpráv a jako místo pro pokračování v diskusích o změnách v rámci platformy a komunity. Theta má téměř 11 000 Členové telegramu, což na této platformě není špatné představení.

Další překvapení pro projekt pochází z Redditu, který je obvykle oblíbeným hangoutem pro nadšence kryptoměn, ale v případě Thety je pouze 3 300 sledujících Theta subreddit. Existuje také více než 5 000 následovníků zaniklého subredditu Theta, který se přestěhoval téměř před rokem.

Výkon ceny tokenu

Namísto veřejného ICO uspořádal tým Theta Token soukromý prodej, ve kterém bylo získáno 12 milionů dolarů. Cena tokenu před prodejem byla 0,15 USD a do následujícího měsíce se cena 27. ledna 2018 více než zdvojnásobila na historické maximum 0,314425 USD. Cena se na tuto úroveň vrátí až v květnu 2020. A od května 2020 do V únoru 2021 cena dále stoupala a 5. února 2021 dosáhla nového historického maxima 2,56 USD.

Cenový graf THETA

Cena THETA. Obrázek přes CMC

Počáteční historické maximum samozřejmě bylo během obrovské rally na blockchainových trzích v lednu 2018. A nové historické maximum se objevuje během další obrovské rally v kryptoměnách, která zvedá mnoho z nejpopulárnějších a nejúspěšnějších projektů k novým nejvyšší čas.

Historie cen TFUEL

TFUEL se objevil na burzách 28. března 2019 za otevírací cenu 0,017001 USD a ten den uzavřel téměř beze změny na 0,017193 USD. Cena v příštích několika týdnech poklesla, ale prudký nárůst na konci května umožnil společnosti TFUEL vytisknout 25. května 2019 historické maximum 0,025061 $.

Cena klesla z tohoto maxima a v březnu 2020 společnost TFUEL vytiskla vůbec nejnižší cenu ve výši 0,0008894 USD. Po tomto minimu následovala rally, která vyvrcholila tím, že TFUEL 27. prosince 2020 dosáhl své nejvyšší úrovně na hodnotě 0,04020 USD.

Nákup & Skladování THETA & PALIVO

Dvě největší směnárenské služby pro THETA jsou poskytovány společnostmi Binance Exchange a BkEx. Slušné objemy si vyměňují také společnosti Huobi Global, UpBit a DigiFinex. Existuje několik dalších burz prodávajících THETA, ale s menším objemem.

Binance THETA

Zaregistrujte se na Binance a kupte si tokeny THETA

Většina objemu obchodování v TFUEL je na Binance, i když na Upbitu je vyměňována slušná částka. Existuje pouze několik dalších burz se seznamem TFUEL a objemy, které se vyměňují, jsou zanedbatelné.

Nativní peněženka Theta byla vydána jen několik dní před spuštěním mainnetu. 9. března 2019 Theta oznámila vydání nativní webové peněženky, kterou lze použít pro tokeny THETA i TFUEL. Kdo upřednostňuje větší zabezpečení úložiště kryptoměn, může se rozhodnout pro hardwarové peněženky Trezor nebo Ledger.

Existuje také několik peněženek třetích stran, které podporují ukládání THETA a TFUEL, mezi něž patří Trustwallet a Atomic peněženka. Theta Labs také vydala mobilní verze peněženky Theta pro Android a iOS

Rozvoj & Cestovní mapa

To vše zní dobře a dobře, ale kolik vývojových výstupů tým v poslední době tlačil?

Jedním z nejlepších způsobů, jak to pochopit, je nahlédnout do projektu GitHub. Pozorováním celkového závazku k jejich otevřeným zdrojovým úložištím můžeme získat představu o surovém výstupu.

Takže jsem se rozhodl ponořit se do Token théty GitHub. Níže jsou uvedeny celkové závazky k dvěma nejaktivnějším repo operacím za posledních 12 měsíců.

Token théty GitHub

Zavazuje se k výběru repo operací za poslední rok

Jak vidíte, vývojáři byli stále zaneprázdněni prací na základním protokolu. To je o něco méně, než bychom očekávali od projektu v této fázi vývoje, ale stále probíhá.

Ve skutečnosti, pokud bychom se měli podívat na stránky jako např CoinCodeCap, je jasné, že výstup kódu Theta Labs značně zaostává. Existuje dalších 8 úložišť kódu, ale žádné z nich nemělo v poslední době žádný rozumný vývoj.

Z hlediska Cestovní mapa,

odvedli se velmi dobře a do roku 2021 mají naplánováno působivé množství práce, z nichž některé již byly dokončeny a realizovány.

Theta Roadmap

Plán pro společnost Theta do roku 2021. Obrázek přes ThetaToken.org

Pokud jste chtěli držet krok s nejnovějším obchodním vývojem, budete nejvhodnější sledovat jejich Twitter účet i jejich oficiální blog.

Závěr

Od spuštění živé streamovací platformy Theta v roce 2016 prošel projekt velmi dlouhou cestou. Vzhledem k tomu, že THETA nyní žije na platformě SLIVER.tv a mainnet funguje dobře a je téměř připraven na verzi 3.0, tým pracuje na rozšíření partnerství a dosahu sítě Theta.

Streamování videa má v 21. století obrovskou a rostoucí poptávku a tým Theta Token se snaží, aby se jejich platforma stala blockchainem pro streamování videa. Uvidí se, zda mohou uspět, ale mají velmi talentovaný a zkušený tým a pevnou vizi. Navíc mají velmi dobrý začátek ve srovnání s jinými podobnými projekty.

Nyní je spuštěno více zajímavých věcí, včetně spuštění sdílených odměn za těžbu, které rozdělují odměny mezi několik uživatelů; opatření proti pirátství, která mají stimulovat pirátství.

Rovněž plánují začlenění platformy obecných služeb, která jde nad rámec streamování videí, ale poskytuje takové služby, jako jsou smlouvy o inteligentním streamování. Tým také hledal způsoby, jak integrovat platformu Theta do inteligentních televizorů, což by teoreticky poskytlo Thetě stovky milionů nových uživatelů.

Navzdory nedávnému tlaku na pokles je token THETA 24. největší mincí na Coinmarketcap.com, zatímco TFUEL je 116. největší. Oba žetony jsou na maximu svých historických dob nebo se blíží jejich maximu. Se spuštěním verze 3.0 hlavní sítě, která přidá sázení TFUEL, je docela možné, že shromáždění v těchto žetonech teprve začalo.

Obrázek přes Shutterstock

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me