Recenze Terrexa: Kompletní průvodce pro začátečníky

V této recenzi se podíváme na zcela novou službu směnárny kryptoměn, která se právě objevila na trhu.

Terrexa se snaží být pro obchodníky rychlým a jednoduchým způsobem, jak se dostat ke kryptoměně. Terrexa, kterou vyvinuli veteráni z odvětví Forex, se snaží převzít další zavedené brány a peněženky pro kryptoměnu.

Můžete však takové nové službě věřit?

V této komplexní recenzi společnosti Terrexa se podrobně zabýváme výměnou a poskytneme vám vše, co potřebujete vědět. Mimo jiné se podíváme na bezpečnost, technologii, tým, předpisy a poplatky.

Pojďme na to.

Přehled Terrexa

Terrexa byla zahájena v dubnu 2018 a je ovládána holdingovou společností Prime Marshall Cy Ltd. Společnost sídlí na Kypru a má adresu na adrese Arch Makariou 3, 34 Hadjiyannis Court Limassol..

Terrexa je ve skutečnosti značka, kterou zahájily obchodní systémy Leverate. Pro ty, kteří to nevědí, je Leverate známým poskytovatelem technologií pro řadu makléřských obchodů FX po celém světě.

Pákový rozvíjet obchodní systémy, které makléři používají jako produkt „white label“. Zdá se tedy, že Terrexa je odrazovým můstkem pro spuštění nové platformy pro výměnu kryptoměn společnosti Leverate.

V nedávném rozhovoru s Finance Magnates uvedl Amir Haimpour, hlavní produktový manažer společnosti Terrexa, následující:

“Ve společnosti Terrexa jsme snílci a úvodní střelou je naše nová směnárna a digitální peněženka.” Již jsme začali plánovat další kroky v tomto fascinujícím ekosystému. “

Je tedy jasné, že Terrexa má poměrně velké ambice, pokud jde o jejich strategii na trzích s kryptoměnami.

Terrexa není regulována sama o sobě a zdá se, že na Kypru není definována regulace, jak by služby digitální směnárny měly fungovat. Neexistují žádné licence „Money Service“ podobné těm, jaké mají v USA.

To je možná jeden z důvodů, proč Terrexa není otevřená pro klienty z USA. Nechtějí porušovat předpisy, jimiž se řídí podniky poskytující peněžní služby.

Je Terrexa bezpečný?

Jednou z nejdůležitějších otázek obchodníka při obchodování s burzami a službami kryptoměny je, jak bezpečné jsou. Neustále nám připomínají rizika týkající se hackerů a porušení, která vedou k velkým ztrátám.

Jednou z výhod Terrexy je, že fungují čistě jako brána kryptoměn. Neukládají vaše prostředky do svých systémů, a proto máte vždy pod kontrolou své soukromé klíče ve svých místních peněženkách.

Proto je mnohem méně pravděpodobné, že se stanou terčem hackerů, protože na svých serverech nemají velké množství mincí.

Šifrování SSL Terexa

Certifikát Terrexa SSL

Vzhledem k tomu, že jim stále musíte poskytovat údaje o kreditní kartě a nahrávat citlivé informace, je skvělé vidět, že Terrexa má na své doméně plné šifrování SSL. Veškerá tato komunikace je šifrována pomocí 256bitového standardu.

Když se přihlásíte na Terrexa.com, uvidíte, že prohlížeč bude mít vedle své domény visací zámek. To znamená, že se nacházíte na správném serveru Terrexa a můžete jim bezpečně poslat požadované informace.

Zdá se, že Terrexa nenabízí nic ve způsobu dvoufaktorového ověřování, které pravděpodobně najdete na jiných burzách a peněženkách. Ačkoli by na burze nebyly uloženy žádné finanční prostředky, mohlo by to vzbuzovat menší obavy.

Pokrytí majetku

Terrexa je stále relativně nová burza a jako taková nemá v současné době tak velkou škálu aktiv kryptoměny. V tuto chvíli jsou jediné mince, které si u nich můžete koupit, bitcoiny (BTC) a ethereum (ETH).

Krytí majetku ve společnosti Terrexa

Krytí majetku ve společnosti Terrexa

To se může brzy změnit, jakmile Terrexa uvedla, že by chtěla uvést seznamy bitcoinových hotovostí (BCH) a litecoinů (LTC) jako Ripple (XRP)..

Mezitím můžete vždy použít Terrexu jako „bránu Fiat“. Jinými slovy, můžete jej použít k výměně USD nebo EUR za kryptoměnu a naopak. Tato kryptoměna pak může být odeslána na jiné burzy, jako je Binance, které mají větší krytí mincí, ale nemají možnost platby Fiatem.

Poplatky Terrexa

Něco, co se nám na Terrexě opravdu líbilo, byla jejich velmi jednoduchá struktura poplatků. Uplatňují jednu úroveň poplatků za nákup / prodej kryptoměn, které se liší pouze podle vaší platební metody.

Pokud se chystáte nakupovat coiny kreditní kartou, zaplatíte 5% poplatek. Pokud budete používat bankovní platbu, bude to 3%. To je přiměřeně v souladu s jinými burzami, jako je Bitstamp Exchange, které si účtují 5% za transakce kreditní kartou.

Neexistují žádné samostatné poplatky za obchodování, protože sazba, kterou si společnost Terrexa účtuje za nákup, zahrnuje jakákoli spready, jakož i poplatky, které zmiňujeme výše. Dvakrát jsme zkontrolovali sazbu, kterou Terrexa s nabídkami na Coin Market Cap a jsou relativně konzistentní.

Zákaznická podpora

Jedna věc, s níž se obchodníci s kryptoměnami v poslední době museli do značné míry potýkat, je nedostatek zákaznických služeb na větších burzách. Během býčího běhu roku 2017 museli uživatelé čekat dny, než dostanou odpovědi na své lístky.

Vzhledem k tomu, že Terrexa je stále nová burza, není od uživatelů online tolik informací o zákaznické podpoře. Jedna věc, která se nám na Terrexě docela líbila, je skutečnost, že mají telefonní číslo, na které můžete volat.

Terrexa Banner Out

Toto je +35725030027 a zdá se, že jsou otevřené pro uživatele, kteří volají, když mají problém. Váš dotaz je však možná lépe zpracován online prostřednictvím lístkového formuláře. Můžete se také obrátit na jejich tým podpory prostřednictvím e-mailu na adrese [email protected]

Pokud je vaše otázka běžnější povahy, můžete se podívat na její otázku Sekce FAQ. To má nejzákladnější informace, pokud jde o správu vašeho účtu, stejně jako ověření atd.

Platby a výběry

Terrexa funguje spíše jako brána s rozhraním. Budete jim posílat prostředky a ony vám zašlou kryptoměnu na požadovanou adresu peněženky. Díky tomu jsou docela podobné jako Coinmama.

Můžete jim také poslat bitcoiny a ony poté zpracují bankovní platbu, aby mohly bitcoiny zaplatit. V tuto chvíli můžete prodávat pouze bitcoiny.

Pokud používáte svou kreditní kartu, měla by být platba provedena okamžitě. Pokud však provádíte platby bankovním převodem, mělo by to trvat nejméně 2–3 pracovní dny. To bude záviset na řadě faktorů, včetně toho, kde propojujete prostředky a banku, ze které posíláte.

Terrexa v současné době přijímá pouze fiat měnové převody ve formě USD a EUR. Pokud máte prostředky v jiné měně, můžete je před odesláním převést, nebo můžete provést platbu kreditní kartou.

Pokud jde o platební limity, pokud používáte kreditní kartu, můžete si koupit krypto v hodnotě od 50 do 5 000 EUR. Pokud používáte možnost zapojení, pak se díváte na nákup mezi 20 až 2 500 EUR za transakci.

S možností zapojení bude Terrexa po provedení platby vyžadovat odkaz na zapojení, aby se ujistil, že zachytí příchozí prostředky. Terrexa zahájí krypto transakci v okamžiku, kdy může potvrdit prostředky. Krypto transakce se obvykle potvrdí za méně než hodinu.

Přihlášení k Terrexa

Jakmile se rozhodnete, že si chcete Terrexu vyzkoušet, budete si muset vytvořit účet. Můžete to udělat tak, že přejdete na stránku registrace znovu tady.

Krok registrace Terrexa

Registrace na Terrexa Exchange

V tomto kroku potřebují pouze vaši e-mailovou adresu a heslo. Vzhledem k tomu, že Terrexa nemá dvoufaktorové ověřování, možná budete chtít zvolit extra silné heslo. Doporučujeme použít službu, jako je silné heslo generátor.

Po dokončení tohoto kroku vám Terrexa zašle potvrzovací e-mail. Než se budete moci přihlásit ke svému účtu, budete muset kliknout na odkaz v e-mailu.

Potvrzení e-mailem Terrexa

Potvrďte e-mail od společnosti Terrexa

Po dokončení tohoto kroku je váš účet nyní aktivní, pravděpodobně však budete muset ověřit svou totožnost.

Terrexa KYC a ověření

Před zahájením používání jejich služeb se doporučuje potvrdit vaši totožnost.

Proč je to?

Terrexa je provozována velkou a renomovanou společností a jako taková musí být nad rámec svých KYC a proti praní špinavých peněz. Proto vyžadují, aby všichni jejich uživatelé dokončili postup ověření identity.

Až do výše 5 000 USD musíte potvrdit své osobní údaje a nahrát své doklady totožnosti. Níže jsou uvedeny informace, které Terrexa vyžaduje pro první krok ověření.

Informace KYC o Terrexě

Požadované informace KYC o Terrexa

Po dokončení tohoto kroku vás Terrexa vyzve k nahrání vašeho ID a dokladu o pobytu. ID musí být vládou vydaná forma ID. To může zahrnovat buď pas, nebo řidičský průkaz.

Dokumenty KYC o Terrexa

Dokumenty požadované společností Terrexa k ověření účtu

Pokud jde o doklad o pobytu, budou vyžadovat účet za služby. Aby to bylo platné, musí být datováno v rámci posledních 6 měsíců.

Jakmile tyto dokumenty nahrajete, Terrexa dokončí ověření. Pokud budou potřebovat další informace, ozvou se vám. Zdá se, že v této fázi se ověřování v Terrexě provádí ručně, ale měli byste očekávat odpověď na vaše ověření do 24 hodin.

Pokud byste chtěli koupit více než 5 000 $ kryptoměny, museli byste být ověřeni až do úrovně 2. To vyžaduje vyplnění jakéhokoli „Dotazníku“. Pokud si však chcete koupit neomezené množství kryptoměny, musíte dokončit to, čemu se říká „stav práce“.

Bohužel pro ty uživatele, kteří dávají přednost anonymním nákupům, budete jim muset zaslat své dokumenty.

Většina burz v dnešní době skutečně vyžaduje před obchodováním ověření. Pokryli jsme řadu dalších možností anonymního nákupu bitcoinů, pokud by to měl být váš cíl.

Jak nakupovat na Terrexě

Jakmile bude váš účet ověřen, můžete přejít na nákup vaší první kryptoměny. Něco, co se nám na Terrexě opravdu líbí, je, jak snadné je rychle koupit krypto na jejich platformě.

Kliknete na tlačítko Koupit / Prodat v záhlaví a dostanete se k jejich standardnímu objednávkovému formuláři, který je níže. Můžete zadat buď částku mince, kterou chcete koupit, nebo kolik jste ochotni utratit.

Objednávkový formulář Terrexa pro kryptoměnu

Objednávkový formulář ke koupi kryptoměny na Terexě

Jakmile se rozhodnete, kolik chcete koupit, můžete nákup potvrdit. Terrexa se poté zeptá, kam chcete zaslat coiny (vaše osobní bitcoinová adresa). Posledním krokem je potvrzení vašich platebních údajů.

Platební údaje k nákupu kryptoměny na Terrexě

Poskytněte společnosti Terrexa své platební údaje za nákup

V tomto případě jsme se rozhodli platit kartou, takže to vyžaduje údaje o naší kreditní kartě. Pokud byste vybrali možnost zapojení, byla by uzavřena s podrobnostmi bankovního účtu společnosti Terrexa.

Pokud na druhé straně máte nějaké bitcoiny, které byste chtěli vyměnit za fiat na Terrexu, pak se rozhodnete posílat jim bitcoiny místo měny Fiat. Toto vyberete v objednávkovém formuláři.

V takovém případě vám mohou prostředky poslat pouze jako bankovní převod. Kliknutím na „výměna“ se dostanete na stránku, kde jste povinni vyplnit údaje o cílové bance. Níže je tento objednávkový formulář.

Pokyny k zapojení pro Terrexa

Vaše bankovní údaje vyžadované společností Terrexa

Pokud jste byli ohledně vstupů zmateni, „Číslo pobočky“ je BIC / SWIFT kód banky a číslo účtu je číslo IBAN, které pro vás banka vytvoří. Pokud se konkrétně vyskytnou potíže s formulářem, můžete se obrátit na podporu Terrexa.

Mobilní aplikace Terrexa

Pokud nemáte vlastní peněženku na kryptoměnu pro uložení svých mincí, můžete vždy využít mobilní peněženku Terrexa. To je k dispozici na zařízeních Android i Apple.

Jedná se o kompletní peněženky, což znamená, že vaše klíče jsou uloženy místně v telefonu. Můžete se však také připojit k účtu Terrexa z telefonu a nakupovat coiny, když jste na cestách.

Mobilní aplikace Terrexa

Mobilní aplikace Terrexa na internetu Apple App Store.

Vzhledem k tomu, že se stále jedná o zcela novou aplikaci a směnárnu, pro aplikaci pro iOS stále neexistují žádné recenze. Zdá se však, že v Obchodu Google Play existuje několik dalších recenzí. Peněženka podporuje pouze bitcoiny, takže pokud si chcete koupit Ether, budete si muset najít jinou peněženku.

Institucionální klienti

Pokud jste firma, která spoléhá na příjem v bitcoinech nebo kryptoměnách, můžete požádat o institucionální účet Terrexa. To vám může poskytnout více možností pro výměnu mincí, aniž byste museli na směně ponechávat jakékoli mince.

Pokud jste chtěli požádat o účet u společnosti Terrexa, můžete tak učinit tady. Osloví vás a prodiskutují vaše obchodní potřeby.

Pokud jde o obchodní KYC, pravděpodobně budou vyžadovat dokumenty, jako je osvědčení o založení společnosti, a osobní identifikaci ředitele. Jedná se o standardní dokumenty požadované na jiných burzách.

Závěr

Zatímco Terrexa je zbrusu nová směnárna kryptoměn, zdá se, že vědí, jaké jsou jejich klíčové kompetence. Vyvinuli rychlý a efektivní způsob, jak se uživatelé dostanou do rukou kryptoměny.

I když v současné době nemusí mít dobrou pověst, líbí se nám skutečnost, že jsou podporováni zavedeným a renomovaným poskytovatelem technologie Forex. Myslíme si také, že je to relativně bezpečné, protože máte své soukromé klíče plně pod kontrolou.

To neznamená, že už není co zlepšovat.

Pokud chtějí legitimně konkurovat některým zavedenějším burzám, musí do svých služeb zahrnout více mincí. Měli by také přemýšlet o zavedení více bezpečnostních postupů, jako je dvoufaktorové ověřování.

Terrexa by také měla nabídnout více možností prodeje kryptoměny. V současné době umožňují uživatelům pouze převést své bitcoiny na měnu Fiat. To vylučuje ty uživatele, kteří mají své prostředky z ETH

S tím, co bylo řečeno, je Terrexa stále zcela nová a musí se ujistit, že má plně otestovaný základní produkt, než ho začne rozšiřovat.

Stručně řečeno, je to snadný a efektivní způsob, jak rychle vstoupit na trhy s kryptoměnou prostřednictvím fiat brány.

Doporučený obrázek přes Terrexa

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me