Recenze Polkadot (DOT): MOAB (Matka všech blockchainů)

Ačkoli Polkadot byl zdánlivě pod radarem od začátku vývoje projektu před více než 3 lety, otřásl prostorem kryptoměny oficiálním vydáním své „dokončené“ hlavní sítě počátkem tohoto měsíce. Za méně než 2 týdny nativní Polkadotův token DOT tiše přeskočil svou cestu do top 10 kryptoměn podle tržní kapitalizace.

K popisu Polkadotu byly použity všechny druhy slov a frází, včetně vyčerpaného štítku kryptoměny „zabijáka etherea“. Zatímco jeho zakladatel trvá na tom, že Polkadot není konkurentem společnosti Ethereum, detailní pohled na Polkadot naznačuje, že nejde jen o vážného konkurenta společnosti Ethereum, ale o kryptoměnu, která může navždy transformovat svět kryptoměny.

Počátky Polkadotu

Historie Polkadotu začíná u společnosti Ethereum, konkrétně u jednoho ze spoluzakladatelů společnosti Ethereum, Dr. Gavin Wood (PhD v softwarovém inženýrství). Dr. Wood má více než 20 let zkušeností s vývojem softwaru uvnitř i vně krypto prostoru.

Dr. Gavin Wood Polkadot

Spoluzakladatel Polkadot a Ethereum, Dr. Gavin Wood. Obrázek pomocí parity

Naprogramoval první funkční verzi Etherea a dokonce byl jeho autorem Žlutý papír. To, o čem je Dr. Wood možná nejznámější, je však vytváření Solidity, kódovacího jazyka používaného k vytváření inteligentních kontraktů na Etherea.

V lednu 2016 opustil Dr. Wood svou pozici CTO a hlavního vývojáře společnosti Ethereum. Přesné důvody jeho odchodu se liší (dokonce i od samotného Dr. Wooda), ale lze je shrnout jako jeho frustraci z pomalého vývoje k Ethereum 2.0.

Později v roce 2016 začal Dr. Wood vyvíjet novou kryptoměnu, která by „plní sliby které Ethereum nemohlo “. První návrh Dokument Polkadot byla dokončena do konce roku 2016.

DOT kryptoměna ICO

Počáteční nabídka mincí kryptoměny Polkadot DOT je něco, co si stále živě pamatuje mnoho veteránů v prostoru kryptoměny a určitě pro tým Polkadot. DOT ICO proběhlo v říjnu 2017 a v Ethereu se vydělalo přes 145 milionů USD.

Polkadot ICO

Snímek z Polkadot ICO. Obrázek přes Důvěryhodné uzly

Polovina počáteční celkové nabídky DOT 10 milionů byla prodána ve dvou kolech veřejným a soukromým investorům (2,25 milionu, respektive 2,75 milionu). Cena za DOT token pro tato kola financování byla 28,80 $ USD.

O necelé 2 týdny později bylo během ICO získáno více než 90 milionů USD z prostředků byly trvale zmrazeny kvůli zneužití zranitelnosti v kódu multisig peněženky Polkadot. Týden po útoku potvrdil tým Polkadot, že stále má dostatek finančních prostředků na rozvoj Polkadotu, a navzdory ztraceným finančním prostředkům pokračovali dál. Přestože byly vynaloženy snahy o získání finančních prostředků, stále je uzamčeno více než 500 000 ETH.

Paritní peněženka Hack

První hack peněženky Polkadot. Obrázek přes Steemit

Debakl po ICO znamenal podruhé hacknutí peněženek týmu kvůli zranitelnosti kódu. První hack proběhlo dříve v červenci 2017 a došlo k vyčerpání více než 33 milionů USD etherea, než útok zastavila benevolentní skupina hackerů známá jako White Hat Group. V obou případech vydal tým Polkadot návaznou dokumentaci, která podrobně popisuje hacky a jak jim zabránit v opakování.

V lednu 2019 uspořádalo Polkadot další kolo soukromého financování ve snaze vyrovnat ztracené (zmrazené) prostředky z DOT ICO. 500 000 DOT bylo prodáno za značenou cenu 120 $ USD za DOT, což zvýšilo přes 60 milionů USD.

V červenci tohoto roku, a třetí soukromé financování proběhlo kolo, kde se prodalo necelých 350 000 DOT tokenů za cenu 125 $ USD každý. To zvýšilo dalších 43 milionů USD. Celkově vzato bylo celkové financování kryptoměny Polkadot DOT přes 250 milionů USD (přičemž 90 milionů je stále zmrazeno).

Co je Polkadot?

Polkadot je projekt kryptoměny, který se snaží napájet decentralizovanou budoucnost internetu (Web 3.0). Je interoperabilní s jinými blockchainy uvnitř i vně kryptoměny, umožňuje vytváření inteligentních kontraktů a nových blockchainů (a tokenů), umožňuje blockchainům výměnu informací, je upgradovatelný (žádné hard forky!) A Protokol se řídí těmi, kteří jsou držiteli DOT, Polkadotovy nativní kryptoměny.

Síť Polkadot

Pohled na síť Polkadot z ptačí perspektivy. Obrázek přes Cvrlikání

Polkadot je projekt od Nadace Web3, švýcarská nezisková organizace se sídlem ve švýcarském Crypto Valley (Zug). Web3 Foundation provize se sídlem ve Velké Británii Paritní technologie rozvíjet a udržovat síť Polkadot.

Dr. Gavin Wood je spoluzakladatelem jak Web3 Foundation, tak Parity Technologies a následně je hlavním vývojářem sítě Polkadot. Polkadot je postaven pomocí Substrate, nástroje pro vytváření blockchainu vyvinutého společností Parity Technologies.

Jak Polkadot funguje?

Polkadot je snadno jedna z nejkomplikovanějších kryptoměn, jaké existují. I když bychom normálně řekli, že máme způsob, jak vám to vysvětlit laicky, ale opravdu neexistuje způsob, jak vysvětlit Polkadot, aniž byste nakonec upadli do trhliny technického jazyka. Některé komponenty sítě Polkadot doslova mají řadu článků věnovaných jejich vysvětlení. Ironicky je celá síť Polkadot přístupná pomocí jednoduchého zásuvného modulu prohlížeče Polkadot.js.

Funkce Polkadot

Polkadotova architektura v původním dokumentu. Obrázek přes Bílý papír

Polkadot je na první pohled ekosystém blockchainů. Jádrový blockchain Polkadot se nazývá Reléový řetěz. Blockchainy, které jsou připojeny k Relay Chainu, jsou známé jako Parachains. Tito parašutisté mohou mít své vlastní tokeny, konsensuální mechanismy a dokonce i své vlastní řídící struktury.

Jak již bylo zmíněno dříve, reléový řetěz je postaven pomocí substrátu. Jakékoli Parachainy, které jsou postaveny pomocí substrátu, se mohou snadno připojit k Relay Chain. Jakékoli „externí“ blockchainy, jako jsou bitcoiny nebo ethereum vyžadovat most k připojení k reléovému řetězu.

Polkadotský konsenzus

Síť Polkadot používá a hybridní konsensuální mechanismus. Konsenzus na Relay Chain je verze Proof of Stake (PoS) s názvem GHOST-založená rekurzivní dohoda o předcích odvozujících předky (zkráceně GRANDPA).

Děda konsensus

Technické vysvětlení konsensu Polkadot Proof of Stake, GRANDPA. Obrázek přes Polkadot Docs

Parachainy připojené k Relay Chain používají verzi Proof of Work nazvanou Blind Assignment for Blockchain Extension (nebo zkráceně BABE). Hybridní shoda Polkadotu zahrnuje 4 klíčové hráče: Validátory, Collators, Nominators a Fishermen.

Validátoři Polkadot

Validátoři v síti Polkadot mají za úkol kontrolovat transakce Parachainů a přidávat je do blockchainu Relay Chain. Validátoři musí vsadit DOT, aby byli způsobilí pro nominaci jako Validator v síti. Proto se Polkadotův konsenzus PoS také označuje jako Nominated Proof of Stake.

Množství DOT, které je třeba považovat za ověřovatele, závisí na účast v síti a lze je odhadnout při pohledu na částky, které v současné době vkládají stávající validátoři v řetězci. To je zhruba 2,7 milionu DOT v době psaní tohoto článku. Seznam validátorů se mění každou dobu (24 hodin).

Polkadot sázení

Vytyčovací panel na Polkadot.js zobrazující všechny aktuální validátory: Obrázek přes Js.org

Validátoři jsou náhodně přiřazeni k připojeným Parachainům ke kontrole jejich transakcí. Tyto transakce se poté zaregistrují na bloku v blockchainu Relay Chain, který generují Validátoři. Minimálně 5 Pro řetězec Parachain je vyžadován validátor a v současné době existuje přibližně 200 validátorů.

1 000 validátorů je cílem sítě Polkadot. To je důležité si uvědomit, protože to znamená, že síť Polkadot může podporovat přibližně 200 Parachainů, než dojde ke zpomalení rychlosti a efektivity sítě.

Když Validátoři v řetězci přenosu vygenerují nový blok obsahující transakce Parachain, 20% z blokovat odměny jsou rozděleny mezi ověřovatele v souladu s počtem „dobových bodů“, které nashromáždili.

Řetězy Polkadot

Ilustrace interakce Relay Chain a Parachain

Abychom to zjednodušili, řekněme, že čím více transakcí Parachainu Validátor ověřil, tím více dobových bodů získá. Zbývajících 80% blokových odměn je posláno do Polkadotovy pokladnice (více o tom později).

Nový blok je generován na Polkadot Relay Chain každých 6 sekund (i když to může v budoucnu klesnout až na 2 sekundy). Chová se špatně Validátoři mohou vidět, že jejich podíl byl snížen až o 30%. Snížená částka se mění v závislosti na tom, kolik Validator vsadil a všechny snížené prostředky jdou do státní pokladny. Jakýmkoli jmenovatelům, kteří delegovali své DOT tokeny na špatně se chujícího Validátora, se také zobrazí část jejich tokenů lomená.

Nominátoři Polkadot

Jmenovatelé na blockchainu Polkadot mají za úkol vybrat Validátory. Dělají to „delegováním“ (hlasováním) svých DOT tokenů na Validátory. Nominátoři mohou nominovat až 16 validátorů a získat část blokových odměn, které tito validátoři obdrží.

Nominátoři Polkadot

Ilustrace vztahu mezi nominátory a validátory. Obrázek přes Polkadot

Připomeňme, že každý jednotlivý Validátor obdrží blokové odměny, které jsou (opět pro jednoduchost) úměrné tomu, kolik transakcí od Parachains ověřil. To dává motivaci pro Nominátory, aby vložili DOT na Validátory, kteří pracují nejvíce v síti Polkadot.

Polkadot Collators

Překladatelé v síti Polkadot vytvářejte bloky na Parachains připojených k Relay Chain. Tyto bloky obsahují nejaktuálnější transakce, ke kterým došlo na dotyčném Parachainu. Validátoři společně vyberou blok, který bude s největší pravděpodobností přesnou reprezentací aktuálního stavu Parachainu.

Polkadot Collators

Ilustrace toho, kde se Collators hodí do sítě Polkadot.

Transakce „vítězného“ bloku Parachain jsou poté přidány do bloku v Relay Chain. Spolupracovníci musí vsadit DOT, aby spojili svůj blockchain s Relay Chain a stali se Parachainem.

Polkadot rybáři

Rybáři v síti Polkadot sledovat chování Validátorů a Collatorů v síti Polkadot. K tomu, abyste se stali rybářem, je třeba uvést blíže neurčené „malé množství“ DOT.

Rybář

Ilustrace toho, kde se rybáři hodí do sítě Polkadot. Obrázek přes Coin360

Pokud je zjištěno nesprávné chování ověřovatelem nebo ověřovatelem, rybář, který toto chování identifikoval, obdrží v DOT nespecifikovanou „velkou odměnu“. Množství DOT dané jako odměna se zvyšuje, pokud je špatné chování konzistentně detekováno jedním Collatorem nebo Validátorem.

Správa Polkadotu

Vláda Polkadotu struktura zahrnuje 3 klíčové hráče: Radu, Technický výbor a pravidelné držitele žetonů DOT. Rada se skládá z 13 volených členů sítě Polkadot, kteří musí mít DOT, aby byli způsobilí pro nominaci.

Stejně jako Validátoři se členové Rady mění každou éru (24 hodin). Členové rady mají za úkol rozhodovat o tom, jak jsou prostředky státní pokladny vynakládány, a jsou jedinými účastníky v síti, kteří mají přístup do státní pokladny. Ony může také vetovat nebezpečná rozhodnutí ze strany sítě jednou za měsíc.

Správa Polkadotu

Ilustrace řízení v síti Polkadot

Technický výbor se skládá ze 3 subjektů, které musí mít zkušenosti se sítí Polkadot a musí se aktivně podílet na jejím rozvoji. Nadaci Web3 patří jedno z těchto tří míst. Technický výbor může být kdykoli změněn hlasováním Rady. Primární funkcí technického výboru je urychlit navrhované změny v síti Polkadot v případě nouze.

Pouze Rada a řádní držitelé DOT mohou předkládat návrhy (označované jako Referenda Polkadot). Mohou sahat od implementace aktualizací do sítě až po sponzorování skutečných událostí. Pokud návrh vyžaduje použití finančních prostředků státní pokladny, musí uživatel, který návrh předkládá, také vsadit 5% z celkové hodnoty finančních prostředků potřebných k uskutečnění jejich návrhu. Pokud bude jejich návrh zamítnut, ztratí svůj podíl.

Kvorum na Polkadotu

Ilustrace „adaptivního kvora“ ve správě Polkadotu

Počet hlasů potřebných k přijetí návrhu záleží na volební účasti. Pokud pro návrh hlasuje méně než 25% uživatelů DOT v síti, musí 66% pro přijetí návrhu odpovědět. To klesá na standardních 50% se 100% účastí voličů a jinak spadá někde mezi.

Hodnota hlasu závisí na tom, jak dlouho uživatel sdělí DOT pro daný návrh. Pokud při hlasování o návrhu nevložíte DOT, má to hodnotu 10% z jednoho hlasu. Pokud vsadíte DOT na 32 týdnů, má hodnotu 6 hlasů. To umožňuje uživatelům v síti Polkadot „hlasovat s přesvědčením“.

Jakmile je návrh schválen, je před přijetím změny stanovena lhůta 30 dnů. Jak již bylo zmíněno dříve, návrh může být urychlen technickým výborem, pokud je taková žádost schválena Radou i hlasováním Společenství.

Treasury je navržena tak, aby stimulovala použití nashromážděných prostředků v návrzích sítí. Toho se dosáhne zavedením „rozpočtového období“, kdy je procento finančních prostředků státní pokladny spáleno, pokud není utraceno za návrhy do 24 dnů.

Kryptoměna DK společnosti Polkadot

TEČKA je kryptoměna v síti Polkadot. Používá se pro správu, vytyčování a vytváření vazeb v síti Polkadot. Každý, kdo je držitelem DOT, může hlasovat pro navrhované změny Polkadotu.

Jak je uvedeno v části o tom, jak Polkadot funguje, DOT se používá k vytyčování ověřovatelů, jmenovatelů a rybářů v síti. DOT se také používá k propojení Parachainů s Relay Chainem přes Collators. DOT nebyl mezi uživateli obchodovatelný až do spuštění hlavní sítě počátkem tohoto měsíce.

Polkadot DOT Token

Tři účely DOT

Přestože DOT měla původně maximální dodávku 10 milionů, došlo ke změně, která umožnila poněkud alarmující stav stupeň inflace. Podobně jako v případě Band Protocol využívá síť Polkadot inflaci k pobídce k účasti v síti.

Cílová míra účasti pro Polkadot je 75%, což odpovídá míře inflace 10% ročně. Míra inflace může být až 100% za rok, pokud není dostatečná účast v síti.

Starý DOT vs. nový DOT

Pokud jste v Polkadotu nováčkem, možná jste si všimli zmínky o „Novém“ DOT a „Starém“ DOT. The první návrh sítě Polkadot, když byla spuštěna hlavní síť, bylo vynásobit stávajících 10 milionů DOT tokenů stokrát.

Starý nový DOT

Informační zpráva o DOT na CoinMarketCap. Obrázek přes CMC

Důvodem bylo především snazší počítání hodnoty transakcí DOT (protože je „snazší“ instruovat převod 10 DOT než 0,01 DOT). Všichni stávající držitelé DOT viděli jejich „starý“ DOT vynásobený 100, což vedlo k nové celkové dodávce 1 miliardy „nových“ DOT. Tato změna byla přijata 21. srpna.

Analýza cen kryptoměny DOT

Bohužel se zdá, že CoinMarketCap a Coingecko vymazaly údaje o ceně „Old“ DOT (pravděpodobně aby nedošlo k záměně). Před odstraněním se „starý“ DOT token obchodoval za cenu kolem 400 $ USD za minci, zhruba stejnou jako u Etherea.

Starý Dot Coingecko

Stránka se starými kryptoměnami DOT CoinGecko.

Aktuální cena „New“ DOT je těsně pod 6 $ USD, což dává smysl, když uvážíte, že by to mělo být zhruba stokrát nižší než cena „Old“ DOT (v tomto případě plus něco navíc kvůli zvýšení ceny).

Dot Price Performance

Krátká cenová historie „nového“ DOT. Obrázek přes CMC

Jak již bylo řečeno, o cenové historii DOT není tolik co říci. Od převodu 21. srpna cena DOT stoupá poměrně rychle, i když trh s kryptoměnami stagnuje. Ačkoli CoinMarketCap dosud nezaregistroval data pro „nový“ DOT token, jakmile to udělá, zařadí se na 5. místo podle tržního limitu.

Polkadot obchodování

DOT je k dispozici na nesčetných renomovaných burzách včetně Binance, Kraken, Huobi a OKEx. Téměř každá burza, na které je DOT aktuálně kótována, má neuvěřitelnou likviditu, zejména Binance.

Binance DOT

Zaregistrujte se na Binance a kupte si DOT tokeny

24hodinový objem obchodování pro DOT je také neuvěřitelně vysoký. S Výpis Coinbase potenciálně za rohem se tato likvidita a objem obchodování pouze zvýší.

Peněženky na kryptoměnu Polkadot

Pokud chcete uložit své DOT tokeny, budete to mít trochu těžké. Vzhledem k tomu, že DOT má svůj vlastní nativní blockchain a jedná se o zcela novou kryptoměnu, můžete se účinně omezit na dvě možnosti: zásuvný modul prohlížeče Polkadot.js nebo Polkawallet mobilní aplikace.

Stojí za zmínku, že toto je vyvíjeno třetí stranou. Mnoho stávajících peněženek v současné době integruje podporu pro DOT, včetně účetní kniha hardwarovou peněženku a dokonce i populární peněženku prohlížeče Metamask.

Plán Polkadot

Li Plán Polkadot lze popsat jedním slovem, toto slovo by bylo „opatrné“. Nadace Web3 strávila spoustu času tím, že se ujistila, že všechno dostane přesně do pořádku.

Plán Polkadot

5 fází zavádění hlavní sítě Polkadot. Obrázek přes Messari

Nejdůležitějšími milníky pro Polkadot byly pravděpodobně spuštění systému Kusama v srpnu loňského roku, první fáze zavedení hlavní sítě Polkadot v květnu tohoto roku a „závěrečná“ fáze hlavní sítě na začátku tohoto měsíce (18. srpna být přesný).

Pro ty neznámé, Kusama je zcela samostatný projekt kryptoměny. Byla zahájena za účelem testování různých prvků Polkadotu v reálném prostředí. Stejně jako Polkadot je i Kusama postavena na substrátu a má svůj vlastní nativní token KSM. Kusama je v zásadě neauditovaná verze Polkadotu a bude existovat donekonečna jako testovací postel pro vývojáře, kteří mohou chtít otestovat své Dappy nebo blockchainy před jejich spuštěním na Polkadotu.

Síť Kusama

Kusama, testovací síť „divokého bratrance“ Polkadota. Obrázek přes Kusama

Když byla původně zavedena hlavní síť Polkadot, byla ve skutečnosti stejná jako nyní se dvěma hlavními rozdíly: tokeny DOT mohly být vydávány a sázeny pouze (neobchodováno) a nadace Web3 byla jedinou entitou, která byla schopna fungovat síť (vyrobila všechny bloky a ověřila všechny transakce).

Nedávný Srpnové „spuštění“ zahrnovalo odstranění protokolu Sudo, který lze pojmout jako přehradu, která po odstranění dala plnou kontrolu nad sítí držitelům DOT. Žetony DOT byly obchodovatelné a byl podán první návrh na vydělení ocenění DOT 100.

Polkadot Hlasujte

První hlasování Polkadot

Od té doby je Polkadot technicky decentralizovaná autonomní organizace (DAO) – protokol, který je zcela řízen komunitou, která bude zásadně určovat jeho budoucí milníky rozvoje.

Proč je Polkadot Juggernaut

Polkadot je kryptoměna, která kontroluje každé políčko bez ohledu na seznam, který používáte. Vizionářský zakladatel superhvězd? Šek. Solidní vývojový tým? Šek. Pozoruhodné partnerství? Šek. Renomované výpisy na burze? Zkontrolovat dvakrát. Ztratili jste retailové investice? Šek. Velký tržní strop? Šek. Škálovatelné? Šek. Lze upgradovat bez rozdvojení? Šek. Transakční rychlosti? Až 1 milion.

Polkadot Pros

Skutečný potenciál v Polkadotu

Nyní bychom byli naštvaní, kdybychom si chvilku neporovnali Polkadot s Ethereem. Koneckonců, Polkadot je v podstatě zrychlenou verzí Ethereum 2.0. To nás přivádí k tomu, proč při porovnávání těchto dvou hodnot není mnoho, co bychom mohli říci: Ethereum 2.0 ještě nebylo spuštěno. Několik srovnání, která lze v současné době provést, jsou docela technická a jsou podrobné na Polkadot wiki.

Jedna věc, která může být užitečná pro některé z vás, kteří stále mají potíže s pochopením Polkadotu, je prohlížení projektu přes objektiv Ethereum. Parachainy připojené k řetězovému řetězci Polkadot lze přirovnat k inteligentním kontraktům tokenů ERC-20 na Ethereu. Mohou mít své vlastní konsensuální mechanismy, mohou mít své vlastní tokeny a mají tendenci mít konkrétní účel (pomyslete na projekty založené na ethereu jako Chainlink nebo RenVM).

Polkadot & amp; Kusama

Další ilustrace architektur Polkadot a Kusama

S Polkadotem se setkáváme jen s několika problémy. První zahrnuje křivku učení, která je pro kryptoměnu obecně velmi strmá, natož různé aplikace a protokoly v rámci DeFi. Zdá se, že tým Polkadot je mnohem méně znepokojen uživatelskou zkušeností, než by měl být vzhledem ke složitosti projektu. Nevadí dlouhý seznam otázek o všem, co by se mohlo pokazit v hybridní konsensuální síti řízené komunitou!

Druhá otázka se týká peněz, konkrétně přidělení Polkadotových DOT tokenů. Pro ty z vás, kteří sledují Boxmining, jste možná zachytili detail, který si všiml o Polkadotovi a Cardanovi v nedávný přímý přenos. Podstatná část investic do těchto projektů kryptoměny zjevně pochází z Číny, konkrétně čínských farmářů (běžní farmáři, nikoli farmáři s výnosem nebo farmy na těžbu kryptoměny).

Michael Boxmining Polkadot

Michael Gu z boxminingu. Obrázek přes YouTube

Příběh pokračuje že mnoha zemědělcům v Číně se nabízí značné množství peněz, někdy i milionů dolarů, za prodej jejich půdy státním podnikům. Velvyslanci čínské značky z různých projektů kryptoměny, včetně Polkadot a Cardano, prodávají značné množství DOT a ADA těmto bohatým farmářům.

I když to nemusí být nutně špatná věc (i když Cardano udeřil Boxmining za tweeting jeho videa), je třeba se divit, co to znamená pro kryptoměnu, jako je Polkadot, která trestá neaktivní držitele DOT šíleně vysokou inflací.

Polkadotský jazyk

Technický jazyk uživatelské rozhraní Polkadot.js. Obrázek přes Polkadot Docs

Poslední problém, kterému Polkadot čelí, zahrnuje interoperabilitu. I když je projekt uváděn na trh jako extrémně interoperabilní, ve skutečnosti to platí pouze pro ostatní blockchainy postavené pomocí Substrate. Jakékoli „externí“ blockchainy, jako jsou bitcoiny nebo ethereum, budou vyžadovat most pro připojení k řetězovému řetězci Polkadot. Naštěstí překlenovací protokoly pro Polkadot jako např ChainX vidí překvapivé množství růstu, a tam jsou četná střední čepice a dokonce i kryptoměny s velkou kapitalizací postavené na substrátu.

I s těmito obavami by bylo zapotřebí určité mentální gymnastiky na olympijské úrovni, aby se ospravedlnilo, že jsme na Polkadotovi medvědí. Projekt je prostě zatraceně dobrý a teprve začíná. Potenciál pro růst sítě i ocenění tokenu DOT jsou nakloněny k Měsíci a mohou dosáhnout dostatečné adopce a investic, aby se dostaly na Mars (možná i doslova, někdy!).

Doporučený obrázek prostřednictvím služby Shutterstock

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me