Recenze peněženky OPOLO Cosmos: Kompletní přehled

Vzhledem k trendům na finančních trzích a ve světových ekonomikách lze celkem bezpečně spekulovat, že svět přechází směrem k většímu přijetí digitálních měn a vše, co s sebou nese.

Jednou z hlavních obav, jak více lidí začíná držet a používat kryptoměny, je bezpečnost jejich fondů. Osvojení nemůže pokračovat, pokud se lidé obávají, že mince, které drží, může snadno ukradnout jakýkoli hacker s malou sadou dovedností.

Rizika kryptoměny

Když své mince nezajistíte, existuje tolik nebezpečí. Obrázek přes Opolo.io

Stačí se podívat na obrázek výše a můžete vidět, proč hardwarové kryptoměnové peněženky získávají na důležitosti. Jako nejbezpečnější způsob, jak ukládat své kryptoměny, se stále více lidí určitě v příštích měsících a letech obrátí na hardwarové peněženky. Ne všechny hardwarové peněženky jsou však vytvořeny stejně.

Některé jsou určitě bezpečnější než jiné, a přestože se velká jména objevují již několik let, v tomto odvětví dlouhá životnost neznamená, že jste nejlepší. Inovace v blockchainovém průmyslu probíhají warpovými rychlostmi a za rohem je vždy něco nového.

V tomto případě je něco nového nového Peněženka kryptoměna OPOLO. Peněženka OPOLO, navržená nejen jako nejbezpečnější hardwarová peněženka, která existuje, ale také pro snadné použití, je v současné době ve fázi před spuštěním crowdfundingu, což je perfektní, protože to znamená, že stále můžete využívat výhod 51% sleva dokud se peněženka oficiálně nespustí.

Samozřejmě nechcete nakupovat naslepo, a proto jsme dostali do ruky peněženku OPOLO před spuštěním, abychom ji mohli otestovat a zkontrolovat. Myslíme si, že na vás udělá vhodný dojem.

A jakmile se dostanete na konec recenze, najdete speciální nabídku, kde můžete případně také získat OPOLO zdarma!

Klíčové vlastnosti OPOLO Cosmos

Než se pustíme do podrobného přehledu této peněženky nové generace, pojďme se podívat na některé z klíčových funkcí, které oddělují peněženku OPOLO Cosmos od balení:

Logo Opolo

Jediná hardwarová peněženka OPOLO. Obrázek přes Opolo.io

 • Opolo Cosmos má nejbezpečnější dostupný hardwarový čip a má certifikaci CC EAL 6+.
 • Je to první a jediná hardwarová peněženka s kryptoměnou, která byla auditována a certifikována společností Digital Security Paris.
 • OPOLO rozděluje zálohy a využívá magnetické mnemotechnické zálohovací úložiště, aby zajistil, že neztratíte přístup ke svým prostředkům.
 • Velký 3,2palcový dotykový LCD displej usnadňuje zadávání přístupových frází a hesel.
 • Hesla mohou mít pro lepší zabezpečení až 120 znaků.
 • V současné době má nativní podporu pro 120 mincí a více než 200 000 žetonů.
 • Uživatelsky přívětivý design využívá jednu peněženku a jednu aplikaci.
 • Integrovaná burza krypto-krypto a fiat-krypto.
 • Zabezpečený správce hesel pro ukládání hesel a klíčů 2fa.
 • Funguje se zařízeními Android, Windows, Linux a MacOS.

Opolo Kosmos

Malý, lehký a bezpečný. Obrázek přes Opolo.io

Specifikace hardwarové peněženky OPOLO Cosmos

SE Zabezpečený prvek s certifikací CC EAL6 +
ROZMĚRY 89,2 mm x 66,4 mm x 9,5 mm
SPOJENÍ USB typu C (V0), USB Micro (V1)
DOTYKOVÝ DISPLEJ 79 mm x 56 mm
HMOTNOST 79 g
procesor Integrovaný ARM procesor (CORTEX-M4)

Certifikace EAL6 + (software & Hardware)

V případě, že jste o EAL + dosud neslyšeli, jedná se o certifikaci udělenou na základě výsledků bezpečnostního auditu, který následuje po vyhodnocení bezpečnosti podle Common Criteria, v tomto případě byl audit dokončen společností Digital Security Paris. Audit EAL + přiřadí zařízení nebo softwaru skóre 1–7, přičemž skóre 1 je nejnižší a indikuje pouze, že zařízení nebo software je funkční, zatímco nejvyšší skóre 7 je použitelné pouze v případě vysoce rizikové situace.

Jak můžete očekávat, nižší hodnocení 1, 2 nebo 3 způsobí, že vaše prostředky budou vystaveny většímu riziku hackerství. Vyšší hodnocení 6 a 7 znamená, že zařízení nebo software, který byl auditován, je téměř nemožné hacknout.

EAL6 +

První kryptografická hardwarová peněženka, která získala certifikaci EAL6 + pro hardware a software. Obrázek přes Opolo.io

Hardwarová peněženka OPOLO Cosmos byla podrobena auditu hardwaru i softwaru a obě obdržely certifikační skóre EAL6 +. To poskytuje vysokou jistotu od aplikace technik bezpečnostního inženýrství až po přísné vývojové prostředí, aby bylo možné vytvořit prémiový produkt na ochranu aktiv s vysokou hodnotou před významnými riziky.

Od ledna 2021 je OPOLO Cosmos jedinou komerčně dostupnou hardwarovou peněženkou, která získala certifikát EAL6 + pro svůj hardware i software.

Pro srovnání, populární Ledger Nano X byl certifikován pouze na EAL5 + a Trezor nebyl certifikován vůbec, protože nezahrnuje tento typ zabezpečeného prvku jako součást svého designu. Za zmínku stojí také to, že vývojový tým OPOLO strávil 18 měsíců testováním, auditováním a certifikací zařízení a jeho softwaru na úrovni EAL6 +. Žádná jiná hardwarová peněženka před spuštěním neprošla tak přísným auditem a testováním.

Zabezpečený prvek (SE)

Čipy Secure Elements jsou stejné čipy, které se používají k zabezpečení vašich kreditních a debetních karet před úniky dat. Čip je odpovědný za zpracování bezpečných plateb a převodů šifrováním všech dat zpracovávaných čipem. Můžete si to představit jako zabezpečený trezor v hardwarové peněžence. Chrání všechny mince, které držíte na OPOLO Cosmos, před potenciálními útoky malwaru.

Zabezpečené prvky

Čip Secure Elements poskytuje šifrování a zabezpečení. Obrázek přes NXP.com

Díky kombinaci těchto čipů Secure Element a certifikace EAL6 + je peněženka OPOLO jednou z nejbezpečnějších a nejbezpečnějších peněženek, jaké jsou v současné době k dispozici.

Zabezpečené přístupové heslo / heslo

Jednou ze softwarových funkcí, díky nimž je OPOLO těžší prolomit, je zabezpečená přístupová fráze. Tato přístupová fráze se do zařízení nikdy neuloží, což znamená, že i kdyby hacker mohl získat přístup k zařízení, nikdy by přístupovou frázi nenalezl, protože se v zařízení jednoduše nenachází. I když by nějakým způsobem dostali vaše heslo, bez přístupové fráze zůstanou vaše mince v bezpečí.

K tomuto zabezpečení se přidává samotné heslo, které lze nastavit až na 120 znaků. Jak jste již možná uhodli, čím delší je heslo, tím bezpečnější je také. Delší hesla jsou podstatně těžší prolomit ve srovnání s kratšími hesly.

Navíc je povoleno pouze 7 šancí na správné zadání hesla. Pokud někdo zadá heslo nebo přístupovou frázi nesprávně, zařízení se uzamkne a otře se. V tomto okamžiku lze peněženku obnovit pouze do nového zařízení.

Pokud jde o tuto mnemotechnickou frázi, peněženka OPOLO Cosmos udeří na prvním místě, protože je to jediná hardwarová peněženka, která zahrnuje záložní dělení mnemotechnické fráze pomocí přiložených magnetických karet. Pro uložení mnemotechnických pomůcek na magnetickou kartu je potřeba pouze umístit peněženku OPOLO na magnetickou kartu.

Zabezpečení Opolo

Zabezpečení zajišťují magnetické mnemotechnické záložní karty.

Vložte kartu OPOLO pod zařízení (na zadní stranu) a stiskněte „Další“, při úspěšném zálohování se zobrazí zpráva s úspěchem. Pokud dojde k chybě, upravte polohu karty OPOLO na zadní straně zařízení a stiskněte „Opakovat“. Když úspěšně uložíte mnemotechniku ​​na kartu, pečlivě ji prosím uložte na velmi bezpečné místo. Někdo, kdo kartu získá, může peněženku obnovit. Berte to prosím jako referát, na kterém jsou napsány mnemotechnické pomůcky.

Pokud se zařízení něco stane (ztráta nebo poškození jakéhokoli druhu), budete moci pomocí těchto 24 slov obnovit své prostředky a importovat data do nového zařízení (může to být i jiná značka, pokud si přejete).

Velká dotyková obrazovka

Dotyková obrazovka OPOLO je plná 3,2palcová dotyková obrazovka, která umožní i těm z nás, kteří mají velké a neohrabané ruce, snadno zadávat hesla a hesla. Pokud jste někdy používali hardwarové zařízení s malou obrazovkou, budete vědět, jak je to důležité. Jak můžete vidět z níže uvedené fotografie, zařízení má zhruba velikost standardní počítačové myši, což znamená, že vám také pěkně padne do ruky.

Myš Opolo ve srovnání

Prostě velikost myši a perfektně padne do ruky.

Kromě toho bylo použití OPOLO velmi jednoduché. Spíše než vyžadovat řadu zásuvných modulů a aplikací a dalších peněženek, vše, co pro OPOLO potřebujete, je jediná aplikace. Může být nainstalován na stolním počítači nebo na smartphonu se systémem Android a zobrazí vám všechny vaše mince na jednom snadno čitelném palubním panelu.

Díky tomu je mnohem jednodušší než Ledger nebo Trezor. Můžete snadno zobrazit přijímací kód jakékoli mince, včetně jejího QR kódu nebo úplného alfanumerického kódu, pokud chcete. Zabezpečení je také udržováno vyžadováním zadání vašeho přístupového kódu kdykoli provádíte transakci se zařízením.

120+ mincí a 200 000+ žetonů

Jednou z nejnáročnějších částí používání hardwarové peněženky je potřeba stáhnout tolik různých peněženek a zásuvných modulů a integrovat do peněženky mince. Pokud máte více než pár různých mincí (a kdo ne), vypadá to všechno jako obrovská bolest. OPOLO to všechno mění.

Mince Opolo

Nativní podpora pro více než 120 mincí ve stejné peněžence. Obrázek přes Opolo.io

OPOLO Cosmos pojme přes 120 různých mincí a více než 200 000 žetonů. S každou novou aktualizací budou přidány další mince a žetony. Takže je velmi dobrá šance, že bez ohledu na to, jakou minci hodíte, OPOLO je připraveno vám ji uložit snadno a bez potíží.

Toto je opravdu jen část přátelského uživatelského rozhraní, které lze u Cosmosu najít. Kdo chce trávit hodiny stahováním (a pozdější aktualizací) peněženek a jejich integrací do vaší hardwarové peněženky, aby podporoval mnoho různých kryptoměn? Navíc tato funkce udržuje peněženku bezpečnější, protože není nutné stahovat další software z potenciálně nedůvěryhodných zdrojů třetích stran.

Tým OPOLO

Fahad Fazal je zakladatel a generální ředitel společnosti OPOLO Wallet. Je sériovým podnikatelem a technologem s doktorským diplomem v oboru umělé inteligence a neurálních sítí na univerzitě v Oslu. V posledních několika letech působil jako blockchainový poradce a ICO poradce pro řadu projektů.

Tým Opolo

Vedení společnosti OPOLO. Obrázek přes Opolo.io

Julien Vanel je spoluzakladatelem peněženky OPOLO a současným CSO společnosti. V oblasti IT bezpečnosti pracuje od roku 2000, v oblastech financí, armády, průmyslu a služeb. kryptoměna od roku 2018 prostřednictvím těžby, investování a hodlingu.

Mickael Damour poradce týmu peněženek OPOLO. Je zkušeným nadšencem blockchainu i podnikatelem. Od roku 2014 pracuje a radí v blockchainových projektech.

Kosmické aplikace OPOLO

Aplikace OPOLO Cosmos vám umožní bezproblémovou interakci s vaší hardwarovou peněženkou. Nakupujte, prodávejte a směňujte libovolnou z podporovaných kryptoměn rychle a snadno. Pokud jde o peněženkový software, je to velmi dobře navržené a intuitivní, což je potěšení.

Burza Opolo

Snadno vyměňujte své kryptoměny přímo v peněžence Cosmos. Obrázek přes Opolo.io

Aktuálně je aplikace k dispozici pro stolní počítače se systémem Windows (64bitový), Linux (64bitový) a MacOS (Sierra 10.10 a vyšší). K dispozici je také mobilní aplikace pro zařízení Android, uživatelé iPhone a iPad však zatím nemají štěstí a zatím jsem neviděl žádnou předpověď pro datum vydání aplikace pro iOS.

Aplikace Opolo

Aplikace pro většinu operačních systémů. Obrázek přes Opolo.io

Aplikace také obsahuje zabezpečeného správce hesel, který usnadňuje ukládání klíčů a hesel 2FA. Pro jistotu to není nutná funkce, ale je to pěkný malý doplněk, který uživatelům usnadní práci při zachování bezpečnosti zařízení.

Nastavení OPOLO Cosmos

Jakmile obdržíte peněženku OPOLO Cosmos, budete ji přirozeně chtít nastavit, abyste ji mohli začít používat. Prvním zábavným krokem je rozbalení, kde uvidíte samotnou hardwarovou peněženku spolu se všemi přidanými periferiemi a tak.

Kromě peněženky OPOLO Cosmos získáte kartu pro zápis mnemotechnické pomůcky, tři magnetické karty pro uložení stejné mnemotechnické pomůcky, konektor USB typu A na typ C a konektor USB typu C na typ C. Součástí balení jsou také dva převaděče, jeden pro USB typu A na USB 2.0 typu C micro a jeden pro USB 3.0 typu C micro.

Opolo Unboxed

Všechny komponenty, které obdržíte s peněženkou Opolo Cosmos.

Prvním krokem je použití USB typu A k připojení typu C a připojení peněženky OPOLO k počítači. Je to dost snadné, protože v zařízení je pouze jeden konektor. Menší konektor typu C se zapojí do peněženky a větší konektor typu A se zapojí do USB portu počítače.

Okamžitě se zobrazí obrazovka s dotazem, zda chcete nastavit heslo. Zvolte „Ano“ a pokračujte nastavením hesla pro zařízení.

Heslo Opolo

Vaše heslo Opolo může mít až 120 znaků.

Po stisknutí „Ano“ budete přesměrováni na obrazovku nastavení hesla, kde musíte zadat heslo, které chcete nastavit, a potvrdit jej. OPOLO podporuje hesla do 120 znaků. Nenastavujte heslo delší než toto. Po zadání hesla budete požádáni o jeho potvrzení dalším zadáním. Poté budete vyzváni k opětovnému zadání hesla k ověření zařízení, po kterém budete přesměrováni ke stažení aplikace OPOLO.

Stažení Opolo

Zobrazí se výzva ke stažení aplikace pro stolní počítače.

Nezapomeňte, že musíte ověřit pouze 7 pokusů a tyto pokusy se zvyšují o každé selhání, dokud nedosáhnete úspěchu. Při úspěchu se počet pokusů vynuluje. Při zadávání hesla buďte proto velmi opatrní, pokud jste překročili neúspěšné pokusy, peněženku již nebudete moci používat. Aby se zabránilo krádeži semene, peněženka odebere všechna data ze zařízení a zablokuje je pro další použití. Nezadávejte tedy nesprávné heslo více než 7krát.

Vytvořte peněženku

Před vytvořením peněženky musíte dokončit předchozí krok k nastavení hesla. Pokud jste to ještě neudělali, vraťte se a udělejte to hned. Pokud jste to již udělali, zobrazí se vám obrazovka hardwarového zařízení ke stažení aplikace OPOLO.

Jít do OPOLO.io/download ke stažení nejnovější verze OPOLO Desk pro váš operační systém.

Panel Opolo

Aplikace Opolo vám poskytne snadný způsob správy mincí a žetonů. Obrázek přes Opolo.io

Jakmile je aplikace nainstalována, budete muset spárovat zařízení a aplikaci. Je to dost jednoduché. S peněženkou stále připojenou a ověřenou a otevřenou aplikací OPOLO chcete kliknout na tlačítko „Spárovat USB“.

Spárujte USB

Nejprve budete muset spárovat aplikaci a hardwarové zařízení.

Otevře se menší okno, které ukazuje, která USB jsou připojena. Vyberte USB s názvem „OPOLOC“ nebo „InterBiometric“ a kliknutím na „Připojit“ spárujte zařízení. Tento krok je zásadní, pokud není zařízení spárováno, nemůžete se zařízením provádět žádné operace.

Budete požádáni o opětovné zadání hesla v zařízení, abyste se ověřili, a pokud je párování úspěšné, zobrazí se v aplikaci pro počítač malé zelené pole, které vám to řekne. Nyní budou k dispozici všechny akce v aplikaci. Může se vám také zobrazit vyskakovací okno s žádostí o aktualizaci firmwaru peněženky. Pokud to uděláte, postarejte se o to hned.

Aktualizujte firmware

Při aktualizaci firmwaru Cosmos buďte velmi opatrní.

Varování: Toto je velmi citlivý krok, pokud se něco udělá špatně, může to vaše zařízení OPOLO Cosmos zdědit. Postupujte podle pokynů na OPOLO Cosmos Wiki zde pečlivě zkontrolujte, zda je firmware správně aktualizován.

Varování o aktualizaci firmwaru

Byli jste varováni!

Nyní můžete vytvořit novou peněženku stisknutím tlačítka „Vytvořit novou peněženku OPOLO“ v aplikaci OPOLO. Pokyny pro vytvoření peněženky se zobrazí na zařízení OPOLO Cosmos.

Nejprve uvidíte 24 slovních symbolů BIP39. Musíte si je zapsat na papír a je nejlepší, když vytvoříte více kopií. Každá kopie by měla být bezpečně uložena na jiném místě. Nebo pokud máte krypto ocel, poznamenejte si to tam. To je velmi důležité, pokud o tuto zálohu přijdete, můžete přijít o všechny své prostředky. Vytvořte tedy více kopií písemných mnemotechnických pomůcek a uložte je na bezpečné místo. Musíte si musíte vzít 3-4 zálohy na papír nebo ocel.

Obnova semen Opolo

Zapište si svá počáteční slova a udržujte je v bezpečí.

Dále budete dotázáni, zda si chcete vzít zálohu na OPOLO kartu. Toto je volitelný krok, ale to vám usnadní život, když potřebujete obnovit peněženku OPOLO. To by však neměla být jediná záloha, kterou máte. V případě možného selhání karty si musíte uchovat papírové nebo ocelové zálohy.

Vložte kartu OPOLO pod zařízení (na zadní stranu) a stiskněte „Další“, při úspěšném zálohování se zobrazí zpráva s úspěchem. Pokud dojde k chybě, upravte polohu karty OPOLO na zadní straně zařízení a stiskněte „Opakovat“. Obdržel jsem dvě zprávy o selhání a malá úprava karty problém vyřešila, takže zálohování bylo na druhý pokus úspěšné.

Zálohování Opolo

Opolo Cosmos je jediná hardwarová peněženka, která používá magnetické mnemotechnické záložní karty.

Pokud úspěšně uložíte mnemotechniku ​​na kartu, pečlivě ji prosím uložte na velmi bezpečné místo. Někdo, kdo kartu získá, může peněženku obnovit. Považujte to prosím za podobné papíru, na kterém jsou napsány mnemotechnické pomůcky.

Nyní je vaše peněženka nastavena, můžete přidat nějaké mince a žetony, vygenerovat svou první adresu a získat na ni nějaké prostředky.

Přidejte mince

Přidávání mincí na řídicí panel aplikace Opolo je rychlé a snadné. Obrázek přes Opolo.io

Závěr

OPOLO je nejen nejbezpečnější hardwarovou peněženkou, která je nyní na trhu díky certifikacím EAL6 +, ale také nejjednodušší hardwarovou peněženkou, jakou jsem kdy použil. Integrace tolika coinů a jednoduchého rozhraní je radost, pokud jste si někdy museli stáhnout a spravovat více peněženek na jiném hardwarovém zařízení.

Také mě potěšilo poměrně velké zařízení, které usnadnilo stisknutí správných tlačítek na dotykové obrazovce. Pokud máte menší ruce, možná vás nebude obtěžovat, ale pokud jsou vaše ruce velké a neohrabané jako moje, oceníte také větší dotykovou obrazovku.

Nastavení je také poměrně rychlé. I když jsem si dělal poznámky a obrázky pro tuto recenzi a potřeboval jsem aktualizovat firmware, trvalo mi pouhých 30 minut od rozbalení po přidání mincí do peněženky. Domnívám se, že byste to mohli snadno zkrátit na 10 minut nebo méně, pokud nebudete dokumentovat všechny kroky nebo aktualizovat firmware zařízení.

Kosmická krabička Opolo

Získejte svůj Kosmos podle následujících pokynů.

A nezapomněl jsem ani na příslib bezplatné peněženky OPOLO Cosmos. Jeden rozdáváme našim čtenářům, kteří postupují podle těchto kroků:

 1. Níže komentujte, co se vám v peněžence OPOLO líbí / nelíbí a co byste si přáli vidět v budoucích verzích peněženky OPOLO..
 2. Následovat @OPOLOwallet Twitter a Telegramový kanál.
 3. Sdílejte se svou sociální sítí následující odkaz: coinbureau.com/out/opolo

Tento odkaz také vás nebo kohokoli jiného, ​​kdo klikne a zakoupí peněženku OPOLO, získá slevu 51% & VIP přístup při spuštění crowdfundingu. Takže i když nevyhrajete OPOLO Cosmos zdarma, stále můžete získat jeden za více než poloviční slevu, což je na nejbezpečnější hardwarové peněžence na trhu docela sladká nabídka.

Výhody:

 • Získejte svůj OPOLO Cosmos za pouhých 147 EUR (plná 51% SLEVA maloobchodní cena 297 EUR).
 • Jako VIP obdržíte soukromé pozvání k účasti v soukromých skupinách OPOLO pro členy VIP https://www.facebook.com/opolo.wallet.3. Facebook a telegram.
 • Obdržíte také odkaz na doporučení, který můžete sdílet ve své síti a vydělat 10 $ za každý prodej peněženky.
 • Budete mít nejlepší a nejbezpečnější hardwarovou peněženku na planetě.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me