Recenze peněženky Exodus: Vše, co potřebujete vědět

Peněženka Exodus je multicurrová peněženka na kryptoměnu, která od svého spuštění v roce 2016 vyvolala velké bzučení.

Je to dobře navržená peněženka, která je esteticky příjemná a nabitá mnoha funkcemi. Jejich integrace okamžité výměny navíc znamená, že můžete snadno vyměnit jednu kryptoměnu za druhou, aniž by mince opustily vaši peněženku.

Je však peněženka stále bezpečná a spolehlivá?

V této recenzi peněženky Exodus vám poskytnu vše, co potřebujete o peněžence vědět, tím, že se zabývám jejich bezpečností a reputací. Dám vám také několik špičkových tipů, když používáte Exodus a ukládáte své kryptoměny.

Ideální uživatel peněženky Exodus

Exodus byl vytvořen s ohledem na začínající uživatele kryptoměny, ale je také ideální pro většinu běžných nadšenců kryptoměny, kteří hledají bezpečnou, snadno použitelnou a krásnou peněženku. Je to také skvělá volba pro ty, kteří drží řadu populárních mincí, protože podporuje téměř 100 různých kryptoměn, přičemž stále více se přidává.

Výhody peněženky Exodus

Výhody peněženky Exodus

Existují uživatelé, pro které Exodus není ideální, a mezi ně patří uživatelé, kteří potřebují mobilní peněženku, nebo ti, kteří mají velké množství kryptoměny a potřebují bezpečnější peněženku, například hardwarovou nebo papírovou peněženku. Brzy se to však změní, protože vydání mobilní verze Exodu se plánuje na rok 2019.

Desktopová peněženka Exodus je aktuálně k dispozici pro operační systémy Windows, Linux a OSX. Vyvíjejí také mobilní verzi pro uživatele iOS, jejíž vydání je plánováno na rok 2019. Všechny dostupné verze lze stáhnout z webu Exodus.

Zabezpečení peněženky Exodus

Navzdory některým kritikům poukazujícím na nedostatek podpory dvoufaktorového ověřování je peněženka Exodus bezpečná. S tím bylo řečeno, jakákoli peněženka na kryptoměnu pro stolní počítače je pouze tak bezpečná jako počítač, na kterém je nainstalována.

Profesionální tip: Ujistěte se, že máte jeden z nejlepších antivirových programů a zůstaňte v bezpečí online, neklikejte na neznámé nebo nedůvěryhodné odkazy nebo stahujte nedůvěryhodné soubory.

Samotná peněženka Exodus je přístupná pomocí zabezpečeného hesla, které by mělo stačit většině uživatelů. Jak již bylo zmíněno výše, pokud máte velké množství kryptoměny k uložení, mělo by to být v bezpečnější studené peněžence, nikoli v horké peněžence připojené k internetu.


Někteří uživatelé by mohli být odradeni skutečností, že kód peněženky Exodus není stoprocentně otevřený, ale jeden ze zakladatelů (JP Richardson) je v komunitě vývojářů považován za velmi důvěryhodného, ​​protože přispěl více než 190 zdrojové knihovny.

Uvedli, že zachování několika „obchodních tajemství“ jim umožnilo zajistit dlouhodobý úspěch společnosti a zlepšit zabezpečení peněženky. Díky tomu, že tyto důležité součásti neotevíráte, hackerům ztěžuje bootlegování peněženky a vývoj phishingových verzí. Navíc mnoho funkčních komponent v Exodu je open source a je na nich k dispozici Github.

Celkově je peněženka Exodus docela bezpečná. Určitě porazí online peněženky a také mnoho peněženek na ploše. Uživatelé Exodu mají plnou kontrolu nad svými soukromými klíči, které jsou generovány a ukládány místně.

Ochrana osobních údajů v peněžence Exodus

Peněženku Exodus lze používat zcela anonymně, protože ke stažení, instalaci nebo používání peněženky nejsou vyžadovány žádné osobní údaje. Exodus neshromažďuje žádné osobní informace a soukromé klíče také zůstávají plně pod kontrolou uživatelů. To znamená, že Exodus není zaměřen na anonymitu.

Veřejné klíče a transakce provedené peněženkou jsou na blockchainu plně viditelné a neexistují žádné funkce pro skrytí vaší transakční stopy. I když podporují soukromé mince, jako je Zcash (ZEC), nejsou schopni provádět plně stíněné transakce.

Pokud je vaším hlavním zájmem ochrana osobních údajů transakcí, možná budete chtít zvážit použití základních peněženek společnosti ZCash nebo jiných známých coinů na ochranu soukromí, jako je Monero (XMR).

Exodus podporované mince

Při prvním vydání Exodus podporoval jen hrstku aktiv kryptoměny, ale v roce 2019 má podporu pro téměř 100 kryptoměn a stále se přidávají další. Podpora více měn je jednou ze silných stránek Exodu.

Podpora mincí Exodus

Rozsáhlá podpora mincí

Ve skutečnosti můžete do Exodu uložit jakýkoli token ERC-20, i když nejsou uvedeny jako podporované. Nevýhodou je, že v peněžence Exodus nevidíte zůstatek těchto nepodporovaných mincí ERC-20. Místo toho musíte zůstatky zobrazit pomocí etherea průzkumník blockchainu.

Úplný seznam mincí, které podporují, najdete na svých webových stránkách. I když je skvělé, že mají veškerou tuto podporu pro aktiva ERC20, stále jim chybí podpora pro pár mincí, které jsou v top 50 na trhu. Patří mezi ně Iota (MIOTA), Monero, Nem (XEM) a Cardano (ADA).

A konečně, pokud chcete držet krok s nejnovější podporou mincí a zda jsou všechny funkce těchto mincí funkční, můžete přejít k jejich stavová stránka. Pokud uvažujete o zaslání velkého množství mincí do peněženky, možná budete chtít toto zkontrolovat před rukou.

Peněženka Exodus & Trezor

Něco, co pravděpodobně výrazně zvýší bezpečnost Exodu, je jejich partnerství s Trezorem. Toto uvidí uživatele Exodu, jak získají bezpečnost na úrovni hardwarové peněženky.

To v podstatě znamená, že uživatelé Trezoru již nemusí ke správě svých kryptoměn používat výchozí aplikace. Mohou používat elegantní a pokročilé rozhraní Exodus i řadu dalších funkcí, které s Exodusem přicházejí.

Například Exodus UX výrazně usnadňuje správu více než 90 mincí podporovaných Trezorem přímo na jednom panelu peněženky. Můžete také použít vestavěnou možnost výměny mincí, která je první u jakékoli hardwarové peněženky.

Integrace knihy Trezor

Výhody Trezoru & Ledger Partnership

Další výhodou, kterou máte s integrací Exodus přes standardní Trezor, je to, že můžete spravovat více zařízení Trezor současně. Není třeba je vyměňovat, pokud si chcete ověřit zůstatek v jiné peněžence.

Podpora zařízení &# 128187 ;: To bude fungovat jak s Trezor Model One (69 EUR), tak s Trezor Model T (149 EUR)

Hlavní výhodou toho je samozřejmě skutečnost, že současní uživatelé Exodu mají nyní možnost ponechat si své soukromé klíče offline. U zařízení Trezor se veškerá autentizace a podepisování provádí v zařízení, nikoli v počítači.

Vytvoření zálohy peněženky

Při první instalaci peněženky dostanou uživatelé 12slovnou úvodní frázi pro obnovení, kterou lze použít k obnovení peněženky, pokud dojde k odcizení, zničení nebo ztrátě počítače. To znamená, že je zásadní, aby si uživatelé zapsali tuto počáteční frázi a udrželi ji v bezpečí. Pokud budete někdy potřebovat obnovit peněženku Exodus, jednoduše si ji stáhnete do nového zařízení a při instalaci klikněte na možnost „Obnovit peněženku“.

Exodus slouží k poskytování podpory zálohování prostřednictvím e-mailu a toto je stále možnost, pokud jste vytvořili peněženku před Exodusem verze 19.2.1. Vzhledem k rizikům spojeným s tím, že tyto odkazy budou v e-mailech, to však přestali podporovat. Pokud byla vaše peněženka vytvořena v dřívější verzi, můžete ji sledovat tyto kroky za účelem jeho obnovení.

Kryptoměna Exchange

Samotná peněženka sice není burzou, ale umožňuje vám vzájemně si vyměňovat podporované kryptoměny prostřednictvím integrované integrace ShapeShift. Exodus byl první peněženkou, která zahrnovala ShapeShift, a tento proces zůstává pro uživatele jednoduchý a bezproblémový.

Pokud máte v peněžence mince a chcete si je vyměnit, stačí kliknout na „záložku výměny“. Zde můžete vybrat minci, kterou chcete vyměnit, a za kterou ji chcete vyměnit.

Výběr mincí na burze Exodus

Výběr mincí k výměně. Obrázek přes Exodus

Jakmile to uděláte, budete muset vybrat částku, kterou vyměňujete. Můžete vybrat přednastavené hodnoty, například ALL, HALF nebo MIN. Můžete si také vybrat dané množství mince nebo dokonce hodnotu ve vaší místní měně.

Exodus na výměnu mincí

Výběr částky směny

Pokud jste si jisti svými nákupními podmínkami, můžete kliknout na „výměna“ a transakce by měla proběhnout. Vzhledem k tomu, že si budete muset počkat na zaslání mincí do vaší peněženky, bude většina těchto výměn trvat méně než 30 minut.

Po dokončení výměny můžete peněženku zavřít a mince by tam měly být, až ji znovu otevřete.

Jak Exodus vydělává peníze

Ačkoli peněženka Exodus není otevřeným zdrojovým kódem, je stále zdarma si ji stáhnout do počítače a ukládat své mince. Pokud však chcete použít vestavěnou možnost výměny, bude vám účtován malý spread na směnný kurz mince. Tyto spready se budou pohybovat mezi 2-4% na většině krypto párů, ale přesná částka bude uvedena v sekci výměny, když provádíte výměnu.

Tyto rozpětí se mohou lišit vzhledem k tomu, že trhy mají různé úrovně likvidity. Je například pravděpodobné, že při výměně altcoinů s nižší tržní kapitalizací získáte na BTC / ETH mnohem nižší spready.

Líbí se mi, že jsou o těchto spready v době nákupu plně transparentní. Navíc tvrdí, že by chtěly použít poplatky, které generují ze spreadu, k udržení rozvoje peněženky. Pokud se skutečně jedná o to, kam poplatky směřují, pak je pravděpodobně nejlepší utratit.

Podpora peněženky

Vzhledem k tomu, že tým Exodus dokáže generovat příjem pro peněženku, je schopen věnovat určité prostředky na podporu peněženky. To začíná rozsáhlou znalostní databází na internetu Web společnosti Exodus, který obsahuje více než 100 článků, které vysvětlují použití, funkce, řešení problémů, poplatky a další aspekty peněženky a jejího používání.

Podpora peněženky Exodus

Znalostní databáze na Exodu

K dispozici jsou také rozsáhlé prohledávatelné časté dotazy a pokud nemůžete najít vhodnou odpověď, můžete kontaktovat pracovníky podpory prostřednictvím e-mailů a kanálů sociálních médií. V odvětví, kde je podpora často druhou myšlenkou, lze podporu Exodu popsat pouze jako fenomenální.

Je důležité si uvědomit, že Exodus neposkytuje telefonická podpora. Pokud tedy uvidíte čísla, která jsou zveřejněna online jako „oficiální“ telefonní čísla Exodus, vyhněte se jim. Pravděpodobně se jedná o phishingový podvod a operátoři se snaží dostat vaše chamtivé ruce na vaše soukromé klíče.

Závěr

Pro začínající a zkušené uživatele s malým až středním množstvím kryptoměn k uložení je peněženka Exodus vynikající volbou. Jeho krásný design a snadné použití z něj činí oblíbenou volbu mezi nadšenci kryptoměn.

Přidání integrované burzy je ještě pohodlnější a všestrannější, což uživatelům umožňuje rychle provádět obchody a spravovat své portfolio kryptoměn bez nadměrných transakčních poplatků.

Peněženka Exodus zůstává softwarovou peněženkou a horkou peněženkou pro většinu uživatelů, jejichž počítače jsou připojeny k internetu 24/7. Díky tomu to není tak bezpečné jako hardwarová peněženka, ale pokud uživatelé dodržují dobré bezpečnostní postupy pro svůj počítač a online život, nemělo by to mít žádné obavy.

Celkově je peněženka Exodus vynikající volbou pro většinu uživatelů kryptoměny, kteří chtějí odesílat, přijímat a ukládat malé množství kryptoměny.

Doporučený obrázek přes Exodus.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map