Recenze OmiseGO: Projekt Blockchain Unbanking the Banked

OmiseGo je jedním z nejzajímavějších projektů kryptoměny, který se snaží stát decentralizovanou bankou, směnárnou a blockchainovou bránou krytou aktivy.

Společnost OmiseGo vyvinutá v síti Ethereum uvedla, že jejich cílem je stát se „preeminentní platformou pro výměnu a vypořádání s vysokou hodnotou“. Díky tomu doufají, že poskytnou lidem v Asii rychlý a snadný způsob, jak provádět mezinárodní platby decentralizovaným způsobem.

Nepochybně jde o ambiciózní plány, ale jsou realistické?

V této recenzi OmiseGO se podrobně podíváme na projekt včetně technologie, podpory týmu, jedinečného prodejního místa a vyhlídek OMG tokenů.

Omise & OmiseGO

O čem nemůžeme mluvit OmiseGO aniž bychom o tom mluvili Omise, což je mateřská společnost, která vytvořila OmiseGO. Omise byl vytvořen v roce 2013 jako online platební brána podobná Paypalu nebo Stripe. Sídlí v Thajsku a založili ji Jun Hasegawa a Donnie Harinsut.

Protože společnost Omise již měla velký existující produkt pro online platby, vydání aplikace OmiseGO přišlo s velkou pozorností médií a vysoce postavenými partnerstvími. Dva z projektových poradců jsou spoluzakladatelé společnosti Ethereum, Vitalik Buterin a Gavin Wood. Pokud to nestačí, společnost OmiseGO schválila také Bank of Thailand a thajské ministerstvo financí.

Web společnosti Omise

Přehled společnosti Omise. Zdroj: Web Omise

Společnost Omise již začala používat OmiseGO k doplnění stávající platební sítě. Společnosti jako McDonald’s a Alipay používají Omise a budou také přijímat OmiseGO.

Společnost Omise narušila finanční sektor, když byl představen v Asii, a společnost plánuje udělat totéž s OmiseGO. Jedním ze způsobů, jak umožnili narušení, je vytvoření bílé značky jejich peněženky SDK, což třetím stranám umožňuje vyvíjet a nasazovat platební řešení.

OmiseGO slíbil, že sníží transakční náklady u finančních transakcí; včetně výměny fiat a kryptoměn, provádění plateb, posílání peněz a mnoho dalšího.

Díky svému připojení k Omise je OmiseGO blíže k běžnému přijímání a používání obchodníky a maloobchodníky, a pokud bude úspěšný, bude Paypal kryptoměn.

Pozadí OmiseGO

Chtěl bych zde znovu zdůraznit, že Omise a OmiseGO jsou dvě různé společnosti nabízející dva různé produkty. To je někdy zmatené, protože OmiseGO je Omise podporováno a mezi těmito dvěma je mnoho křižovatek. Z tohoto důvodu bude historie obsahovat informace o obou.


Omise byl vytvořen jako online platební řešení podobné Paypal a Stripe, ale zaměřené na trhy v jihovýchodní Asii a Japonsku. Byl navržen tak, aby umožňoval legální zpracování kreditních karet, protože je plně kompatibilní s PCI. Online jej lze integrovat se všemi hlavními platformami elektronického obchodování, jako jsou OpenCart, Magento a WooCommerce.

Byl také navržen tak, aby podporoval bankovní systém SWIFT, který povede dlouhou cestou k udržení veškerých transakcí kryptoměny v souladu s finančními předpisy. Ve skutečnosti společnost OmiseGO uvedla svůj záměr nakonec nahradit systém SWIFT, aby umožňovala směny měn mezi všemi platformami.

Omise je přímo na špici mobilních plateb a má vlastní mobilní peněženku podobnou Apple Pay. Rovněž vytvořil chatbota Facebooku, který umožňuje platby prostřednictvím služby Facebook Messenger.

Omise již přijímá více než 10 000 obchodníků v asijském regionu, přičemž největšími jsou McDonalds Thailand a Alipay. Přijímají jej také Bose, Allianz, Burger King a mnoho, mnoho dalších.

Omise Partners

Někteří z partnerů společnosti Omise

Zde je zásadní rozlišovat mezi Omise a OmiseGO. To, že tito obchodníci přijímají platby Omise, ještě neznamená, že přijímají platby OMG.

OmiseGO je legálně dceřinou společností společnosti Omise. Pokud jste investováni do OMG tokenů, neznamená to, že investujete také do společnosti Omise jako společnost. Ale Omise je svázán s OmiseGO, protože bude používat blockchain OmiseGO a bude podporovat token OMG.

Protože OMG byl integrován do stávající a úspěšné platformy Omise, získal si velkou pozornost médií a chválu. Nebolí ani to, že se OMG ujala thajská vláda a bankovní průmysl.

Růst OMG byl celkově silně zavázán jeho spojením s Omise, což by mohlo být jedním z klíčů k tomu, aby se OMG stala kryptoměnou hlavního proudu plateb.

Plazmová síť OMG

OMG byl jedním z prvních tokenů, které zahájily vývoj v Plasma Network, což je inteligentní smluvní síť, která poběží na vrcholu sítě Ethereum. Plasma je vývoj Vitalik Buterin, který může fungovat jako dětský řetězec Ethereum.

Plazma byla navržena tak, aby zvládla škálovatelnost na podnikové úrovni a může teoreticky zpracovat až 1 milion transakcí za sekundu. Díky tomu je rychlejší než síť Visa, která zpracovává maximálně 50 000 transakcí za sekundu.

Společnost OMG vydala plazmovou síť na konci roku 2018 a použila ji k vytvoření své platební sítě typu peer-to-peer, která byla spuštěna v září 2019. Tato síť byla vytvořena, aby umožnila superrychlé a levné peer-to-peer platby, a zatím se to zdá být úspěšné.

Plazmová síť Ethereum

Obrázek přes Plazmová bílá kniha

S přidáním platební sítě P2P běžící na plazmě byla síť OmiseGO schopna zpracovat 4 000 transakcí za sekundu. Ve srovnání se sítí Visa, která sama zpracovává 1700 transakcí za sekundu (i když dokáže zpracovat až 50 000 transakcí za sekundu).

Fungují také nízké poplatky. Díky seskupení transakcí v dětském řetězci Plasma jsou poplatky v síti P2P o 90% nižší, než by byly placeny v síti Ethereum. Síť OmiseGO také zvýšila zabezpečení přidáním konsensuální vrstvy Proof-of-Authority.

A samozřejmě to vše přichází se snadno použitelným rozhraním. Jedním z cílů OmiseGO je učinit uživatelský zážitek prvotřídním. Tým společnosti OmiseGO věří, že se jedná o jeden z klíčů k masovému přijetí decentralizovaných sítí a technologie blockchain.

OMG případy použití

Jedním z deklarovaných cílů většiny kryptoměnových projektů je narušení globálního bankovnictví a tradičních finančních systémů, ale OmiseGO se ve skutečnosti velmi úzce přizpůsobuje současným bankovním trendům.

Jak jste si mohli všimnout z názvu tohoto článku, cílem společnosti OmiseGO je „poskytovat bankovnictví nebankovním subjektům“. Je to podobné jako u zavedených poskytovatelů online plateb s fiat měnou. OmiseGO chce tuto službu poskytovat s kryptoměnou.

OmiseGO slibuje, že zlevní obchod pro každého. Pracují také na tom, aby byla decentralizovaná síť a technologie blockchain uživatelsky přívětivější, protože se domnívají, že přístup je jedním z klíčů k tradičnímu přijetí decentralizovaných platebních sítí P2P..

Přehled případů použití OMG Token

Přehled případů použití OMG Token

Zvažte, jak složité je v současné době zpracování transakce kreditní kartou. I když to nevidíte jako spotřebitele, infrastruktura, která podporuje transakce s kreditními kartami, je obrovská a skládá se nejen z obchodníka a vydavatele karty, ale také ze sítě karet a nabyvatele. Není nutné říkat, že na všech těchto úrovních je zpracování transakcí kreditní kartou mnohem dražší, než je třeba.

Elektronický obchod roste, ale stále představuje méně než 15% veškerého maloobchodního prodeje. Rostou také možnosti mobilních plateb, zhruba 40% maloobchodníků akceptuje nějakou formu mobilních plateb. Kryptoměnu však přijímají pouze 3% maloobchodníků a bitcoiny jsou zdaleka nejčastěji přijímány.

Údaje Světové banky ukazují některé 2 miliardy lidí po celém světě v současné době nebankovní. Jen v USA je podle údajů FDIC 9 milionů nebankovních a 24,5 milionů nedostatečně bankovních.

Americká ekonomika je určitě mnohem větší než ekonomika Thajska, ale Omise a OmiseGO se snaží zasáhnout celou jihovýchodní Asii, Japonsko a Čínu. Jedná se o obrovský potenciální trh, zejména v Číně, kde mobilní platby rostou mnohem rychleji než v jiných vyspělých zemích. OmiseGO může být na Západě relativně neznámý, ale plánuje se stát se jménem v Asii.

Přehled sítě OmiseGo

Přehled sítě OmiseGo. Obrázek prostřednictvím blogu OmiseGo

Někteří považují soutěž OMG za stejnou jako ETH. Patří mezi ně NEO a Cardano, které jsou v současné době větší než OMG.

Skutečná konkurence však pochází z online platebních platforem. Patří sem Paypal, Stripe, Apple Pay, Samsung Pay a další, stejně jako vydavatelé kreditních karet, jako jsou Visa, Mastercard a American Express, a dokonce i samotné banky, protože kreditní karty podporují. Součástí soutěže jsou také stovky platebních procesorů, které v současnosti existují.

Kdokoli z nich by se mohl spojit se společností OmiseGO a využít svou technologii k přesunu do budoucnosti, ale mohli by se také pokusit implementovat svá vlastní řešení. Paypal již podal blockchainový patent, stejně jako Mastercard. Kromě toho Apple, Samsung, American Express a Visa všichni pokračují v interním vývoji blockchainu.

Mohla by to být dlouhá cesta a těžká bitva o to, aby společnost OmiseGO zvítězila jako nejlepší procesor pro krypto platby, ale oni mají dobrou pozici pro bitvu.

Sada eWallet OmiseGO

OmiseGO eWallet Suite je open-source softwarová sada nástrojů, která byla vyvinuta společností OmiseGO a je nabízena zdarma podnikům, obchodníkům a uživatelům jako způsob, jak je snadno zapojit do sítě Omise Network..

Dříve se jmenovala eWallet SDK, vyvinula se do sady eWallet Suite, protože se skládá nejen ze tří různých SDK (jedna pro Android, jedna pro iOS a druhá pro Ruby), ale také z dalších komponent, které rozšiřují její užitečnost.

Jakmile je sada eWallet Suite připojena k Ethereum a plazmové síti OmiseGO, mohou uživatelé odesílat, přijímat a ukládat tokeny ERC-20 a ERC-721, stejně jako tokenizované fiat měny a další digitální aktiva, která byla v síti vytvořena. Budoucí upgrady očekávají rozšíření této schopnosti o další měny s konečným cílem vytvořit měnovou agnostickou směnu.

Výměna fiat měny je podporována prostřednictvím zásuvných modulů do eWallet, ale poskytovatelé eWallet budou zodpovědní za dodržování předpisů v příslušných jurisdikcích.

Sada OmiseGo Ewallet Suite

Sada OmiseGo Ewallet Suite & Výhody

EWallet je nakonec především webová aplikace. Abychom mohli komunikovat s webovou eWallet, zahrnuje plná sada také následující:

  • API pro rozhraní mezi eWallet a různým softwarem.
  • SDK umožňující vývojářům snadno vytvářet aplikace a doplňky pro platformu, což umožňuje bezproblémovou integraci mezi aplikacemi a sítí Omise.
  • Snadno použitelný front-end panel, který umožní vytváření účtů, vydávání tokenů, protokolů aktivit a mnoho dalších administrativních funkcí.
  • Backendové aplikace na úrovni serveru i mobilní aplikace.
  • Demo aplikace dostupné vývojářům, které ukazují, jak lze eWallet implementovat.

Díky celé řadě nástrojů dostupných v sadě eWallet Suite může kdokoli vytvořit a integrovat rozhraní front-end, které mu umožní razit, ukládat, obchodovat, sledovat a vybírat digitální aktiva. Vývojáři navíc budou moci přizpůsobit aplikace svým konkrétním potřebám.

Jedním z dosud nejambicióznějších způsobů využití sady eWallet Suite je společnost Burger King Thailand, kterou vlastní společnost Minor Group International, jedna z největších společností v oblasti pohostinství, restaurací a životního stylu v jihovýchodní Asii. Ony spustila elektronickou peněženku v prosinci 2018, která využívá sadu OmiseGO eWallet Suite.

Tato elektronická peněženka poskytuje back-end řešení pro věrnostní program Minor Group. Tato elektronická peněženka pak pomáhá motivovat zákazníky k návratu a utrácení více peněz tím, že jim poskytuje věrnostní body a další výhody.

S tímto programem jsou uživatelům přidělovány body, kdykoli nakupují pomocí mobilní aplikace společnosti. Tyto body lze později uplatnit za slevu v restauraci a další odměny.

Toto je jen jeden příklad toho, jak technologie blockchain může nabídnout lepší služby pro uživatele a vylepšenou infrastrukturu pro společnosti.

Tým OmiseGO

Sídlí v Thajsku a založili jej Jun Hasegawa a Donnie Harinsut, kteří zůstávají CEO a COO společnosti Omise. Zatímco Donnie zůstává COO společnosti OmiseGO, role CEO se ujala Vansa Chatikavanij od dubna 2019. Vansa byla dříve výkonnou ředitelkou OmiseGO, než vstoupila do role CEO.

Jun Hasegawa (nezaměňovat s americko-japonským modelem stejného jména), měl více než 16 let zkušeností v oblasti elektronického obchodování a mobilních plateb před založením společnosti Omise. Zůstává jako ředitel společností Omise i OmiseGO.

Členové týmu OmiseGo

Členové týmu OmiseGo

Ezra Donnie Harinsut se setkal s Jun Hasegawou, když oba pracovali pro japonskou společnost poskytující reklamní služby Alpha-do. Kromě toho, že je zakladatelem a současným COO ve společnosti Omise, od dubna 2019 působí také jako generální ředitel společnosti Omise Payment.

Vansa Chatikavanij se připojila k OmiseGO v roce 2017 poté, co strávila 7 let prací ve Světové bance. Po dvou letech na pozici výkonné ředitelky přešla na pozici CEO ve společnosti OmiseGO. Je také spoluzakladatelkou společnosti Sky Visual Imaging Venture, což je společnost zabývající se prováděním fundraisingu v počáteční fázi.

Společenství

OmiseGO má obrovskou přítomnost na sociálních médiích. Ve skutečnosti mohou být některé z účtů největší, jaké jsem kdy viděl. Například OmiseGO Twitter účet má 286 000 sledujících.

Stránka na Facebooku má také více než 10 000 sledujících, což je na Facebooku dost velké, protože její uživatelé nemají o blockchain tak velký zájem.

Na Redditu je OmiseGO subreddit má více než 40 000 sledujících. Má četné příspěvky každý den a desítky komentářů k mnoha z těchto příspěvků. Netřeba dodávat, že komunita OmiseGO na Redditu je extrémně aktivní.

Jedním z pozoruhodně chybějících kanálů pro OmiseGO je Telegram. K dispozici je kanál, ale pouze 550 uživatelů, protože se používá pouze pro oznámení.

OmiseGO je také trochu jedinečný svým používáním YouTube. Kanál má více než 1 500 předplatitelů, což je pro blockchainový kanál YouTube docela velké. Tým používá kanál pro vzdělávací kousky a také pro zveřejňování záběrů z konferencí.

OMG Token

Blockchain OmiseGO je Proof-of-Stake a token OMG je token ERC-20. To znamená, že pro tokeny OMG dosud nebylo implementováno vytyčování a nic nenaznačovalo, kdy by mohlo být implementováno.

Počátkem listopadu 2019 je celková dodávka a oběhová dodávka 140 245 398 OMG. A to je vše, co kdy bude, protože OMG není těžitelné, dodávky jsou omezené a již se nepočítá s plánováním dalšího vytváření.

Cena je na 0,947526 $ a tržní kapitalizace je něco přes 132 milionů $, což ji řadí na 43. místo v tržní kapitalizaci mezi všemi kryptoměnami. To je značný pokles pro token OMG, který se kdysi umístil v top 20 všech kryptoměn.

OMG cenový výkon

Cenový výkon OMG tokenu. Obrázek přes CMC

Během ICO OmiseGO, které získalo 25 milionů dolarů, bylo distribuováno 65% nabídky tokenů OMG. 20% si společnost Omise ponechala na provozní výdaje, zatímco 10% dostalo vývojářům a 5% bylo vyčleněno na výsadek držitelům ETH.

K tomuto výsadku došlo v září 2017 pro držitele minimálně 0,1 ETH ve výšce bloku 3988888 a byl jediný. Kdokoli další, kdo tvrdil, že jsou výsadkové OMG, byly podvody.

Cena OMG v průběhu roku 2018 spolu s širším trhem s kryptoměnami klesala. Cena vyvrcholila 8. ledna 2018 na 28,35 $ a od té doby směřuje stabilně dolů.

V dubnu došlo k malému odskočení, které vrátilo cenu zpět na 20,48 USD, ale se stabilním downtrendem kleslo počátkem listopadu 2019 až pod 1 $. Tím se token OMG v plném kruhu vrací k ceně ICO 1 $. Pokud si první investoři stále drží, jsou pravděpodobně zpáteční cestou docela zklamáni.

Obchodování & Ukládání OMG

Pokud si chcete koupit OMG, musíte tak učinit buď BTC, ETH nebo USDT. Není k dispozici pro fiatové nákupy, s výjimkou jihokorejských výher nebo thajských bahtů z burz v příslušných zemích..

V současné době je největším objemem výměny pro OMG ZB.com, následovaný Bithumbem, kde je velká část OMG vyměněna za jihokorejský Won. Huobi Global také zůstává špičkovou burzou a existuje několik desítek dalších burz, které nabízejí obchodování OMG. Asijští uživatelé budou mít obecně mnohem snazší čas získat a používat OMG, protože v Evropě a Severní Americe není příliš široce dostupný ani přijímaný..

Pro ty obchodníky na západních trzích, kteří již kryptoměnu mají, je nejlepší koupit token pravděpodobně jako Binance. Na této burze existují relativně silné knihy objednávek s rozumnými spready bid-ask a slušným denním obratem.

Binanace OMG

Jednou z kritik OMG je, že zůstává docela centralizovaná. 100 nejlepších účtů vlastní zhruba 65% všech tokenů OMG. Pokud vezmete vlastnictví OmiseGO z rovnice a tokeny držené burzami, stále zbývá 25% z celkové nabídky držené malou menšinou uživatelů.

Mezi hlavní partnery OMG patří SBI Investment, SMDV, SMBC, Golden Gate Ventures, Ascend Capital, East Ventures, Krungsri Finnovate a Global Brain.

Protože OMG je token ERC-20, můžete jej držet v jakékoli peněžence kompatibilní s ERC, jako je MetaMask a MyEtherWallet. Ve skutečnosti jsme dokončili příspěvek o nejlepších peněženkách OmiseGo, pokud máte zájem.

Pokrok ve vývoji

Zdá se tedy, že s projektem OmiseGo je toho hodně, ale je tento pokrok převeden do skutečného vývojového výstupu?

Aby bylo možné provést toto určení, pomůže nahlédnout do úložiště veřejného kódu a sledovat závazky. Díky tomu můžete dobře určit, kolik práce se dělá, a pokrok, který vývojáři dělají.

Proto jsem se rozhodl skočit do OmiseGo GitHub a sledovat jejich kódovací aktivitu. V níže uvedeném kódu máme závazky pro tři nejaktivnější úložiště za posledních 12 měsíců.

OmiseGo GitHub

Kód se zaváže k vybraným repo operacím za posledních 12 měsíců

Jak vidíte, došlo k poměrně velkému množství vývojových prací, které byly provedeny s četnými kódovými závazky k těmto úložištím. V GitHubu je také dalších 53 dalších úložišť, i když mají méně závazků a aktivity než výše.

Tato úroveň aktivity kódování je vyšší, než jak ji obecně vidíme u projektů v obdobných fázích jejich vývoje. Pokud chcete držet krok s vývojem, můžete přejít k jeho oficiální blog.

Závěr

OmiseGO viděl velmi silnou pozornost během svého ICO a krátce poté, a zatímco buzz utichl, zůstává velmi silnou mincí. To má několik výhod, které by mohly dostat do nových výšin, jak se stává více rozvinutým a vstupuje do hlavního proudu. Jedním z nich je jeho cíl poskytovat bankovnictví nebankovním subjektům v jihovýchodní Asii. Dalším cílem je vstup do mobilního bankovnictví v Číně. Obojí by mohlo vést k širokému přijetí OMG.

Nezapomeňte, že blockchain OmiseGO podporuje již úspěšnou digitální platební bránu Omise. To samo o sobě dává OmiseGO obrovskou výhodu.

Pokud společnost OmiseGO do konce roku 2018 zajistí správné fungování plazmové sítě, bude mít pravděpodobně nejrychlejší blockchainovou síť na planetě. Konečně bude propustnost transakcí velká a dostatečně rychlá pro každodenní použití.

A konečně, podpora společnosti OmiseGO je v podstatě taková, že spoluzakladatelé společnosti Ethereum působí jako poradci, podporu poskytuje několik významných asijských společností VC a společnost OmiseGO má podporu thajské centrální banky a ministerstva financí.

OmiseGO má mnoho kusů na místě, které by byly potřebné k tomu, aby se stala každodenní digitální platbou pro většinu Asie a odtud potenciálně pro svět. Rozhodně je to projekt, který je třeba v nadcházejících měsících a letech sledovat.

Doporučený obrázek prostřednictvím služby Shutterstock

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map