Recenze Nexus (NXS): Vše, co potřebujete vědět

Nexus je další síť typu peer-to-peer, která se snaží vylepšit současnou technologii blockchainu zlepšením zabezpečení, škálovatelnosti a rychlosti současných protokolů blockchainu.

Projekt to řeší jedinečným způsobem pomocí kvantově odolného 3D blockchainu spolu s komunikačními satelity. Konečným cílem je „decentralizovat decentralizaci“ tím, že ji vyjmeme z dosahu monopolů těžební skupiny nebo dokonce jakékoli podnikové nebo vládní kontroly.

Pokud si myslíte, že to zní ambiciózně, máte naprostou pravdu, je to nesmírně ambiciózní a mohlo by to změnit hru, pokud to vyjde podle plánu.

Pojďme se podívat a blíže se podívat na technologii, historii a plány do budoucna.

Trojrozměrný řetěz Nexus (3DC)

Nexus vyvinula 3-dimenzní blockchain pomocí tří různých konsensuálních mechanismů. Tým tvrdí, že toto 3DC pracuje na snížení centralizace horníků a pomůže s vyšší efektivitou škálování v řetězci.

Distribuovaná topologie sítě Nexus

Porovnána topologie sítě. Distribuovaná topologie je cílem společnosti Nexus. Zdroj: Nexus Whitepaper

Tyto tři konsenzuální mechanismy jsou známé jako Prime Channel, Hashing Channel a Proof-of-Holdings Channel.

Prime Channel

Prime Channel je mechanismus konsensu Proof-of-Work, který používá 308místné husté primární klastry. Díky tomu je Prime Channel odolnější vůči ASIC než obvyklá těžba hash. Prime Channel lze těžit pomocí vašeho CPU. Těžba navíc produkuje data, která se také používají pro výzkum prvočísel v kvantové fyzice.

Hašovací kanál


Toto je další kanál Proof-of-Work, ale liší se tím, že jako algoritmus těžby používá Hashcash. To má těžaře, kteří hledají hash SHA-3, což je podobné hashovým bitcoinovým SHA-256, ale 4krát větší než hash bitcoinového bloku. Hašovací kanál lze těžit pomocí GPU.

Důkaz o držení

Poslední kanál se jmenuje Proof-of-Holdings a je to v zásadě metoda stakes konsensu, kde uživatelé razí nové NXS tím, že drží a vsazují mince, které již mají. Při použití Proof-of-Holdings existují čtyři atributy, které určují vaši návratnost:

  • Úroková sazba – na podíly se uplatňuje roční úroková sazba, která začíná na 0,5% ročně a zvyšuje se po dobu 12 měsíců, dokud nedosáhne maximálního ročního výnosu 3,0%.
  • Hmotnost důvěry – Každý uzel má metriku důvěry, která začíná na pouhých 5%, ale rychle se zvýší na 100% za pouhý měsíc.
  • Hmotnost bloku – tento atribut se resetuje na 0% pokaždé, když obdržíte stávkovou transakci. Poté se během 24 hodin pomalu vyšplhá na 100%. Pokud váha vašeho bloku někdy dosáhne 100%, platnost vašeho klíče důvěryhodnosti vyprší a všechny vaše atributy se resetují. Spouštěč resetování zajišťuje, že neustále pracujete na údržbě sítě.
  • Váha sázky – Toto je průměr vaší váhy důvěry a hmotnosti bloku. Čím vyšší je tato hodnota, tím je pravděpodobnější, že transakci obdržíte.

Síťový hardware Nexus

Za účelem zajištění další decentralizace pro síť provozuje Nexus třístupňovou telekomunikační síť. Těmito třemi úrovněmi jsou síťová síť, satelitní krychle a pozemní stanice.

Síťové sítě

Nexus je poněkud jedinečný v tom, že téměř každý na světě může provozovat uzel díky třem různým dostupným možnostem těžby. Je také unikátní v tom, že všechny uzly spolupracují při řešení každého bloku, místo aby spolu soupeřily. To umožňuje distribuovanější síť.

Nexus navíc plánuje výrobu a prodej specializovaných antén, které uživatelům umožní provozovat místní sítě.

Krychlové satelity

Kromě pozemní síťové sítě vytváří Nexus vesmírnou satelitní síť se skupinou satelitů na nízké oběžné dráze. Tato satelitní síť LEO se vyrábí ve spolupráci se společností Vector Space Systems.

Systémy vektorového prostoru Nexus

Systémy vektorového prostoru

Tyto satelity budou fungovat ve spojení s pozemní sítí, hostující síť Nexus a jakékoli decentralizované aplikace (dApps), které byly postaveny nad sítí Nexus. Kromě toho existují plány na zajištění globálního decentralizovaného přístupu k internetu prostřednictvím satelitní sítě.

Pozemní stanice

Nakonec bude existovat řada pozemních stanic, které budou poskytovat uplinkové a downlinkové operace mezi pozemními a vesmírnými sítěmi. Pozemní stanice budou také poskytovat definování trasy koncového bodu adresy a pozemní ukládání do mezipaměti. Budou také provozovat vlastní instanci Daemona.

Mince Nexus (NXS)

Mince Nexus, označená NXS, je měnou sítě Nexus. Mince má aktuální zásobu 78 milionů mincí s 10letým distribučním obdobím. Po dokončení distribuce nebude na celkovou dodávku NXS žádný strop. Místo toho se nafoukne na 3% prostřednictvím přidržovacího kanálu a 1% přes primární a hašovací kanály.

Výhody mincí Nexus

Výhody mincí Nexus

Bloky se vytvářejí zhruba každých 50 sekund, přičemž každá transakce NXS vyžaduje 6 síťových potvrzení. V současné době mají transakce poplatek 0,01 NXS, ale po dokončení 10leté distribuce a dokončení 3DC nebudou žádné poplatky, protože systém absorbuje transakční poplatky prostřednictvím inflačního mechanismu.

Nexus je také poněkud jedinečný v tom, že nikdy neměl ICO. Místo toho byl navržen tak, aby z odměn za těžbu vzal malý vývojářský poplatek. Tento poplatek je v současné době 1,5% z odměn za těžbu a po 10 letech se zvýší na maximálně 2,5%. K dispozici je také 20% blokových odměn odložených na marketing, výrobu a spuštění satelitní sítě Nexus.

Tým Nexus a pokrok

Zakladatelem a hlavním vývojářem společnosti Nexus je Colin Cantrell, který byl dříve znám pod pseudonymem „Videlicet“. Při vzniku projektu v září 2014 nazval projekt Coinshield (CSD). Ten původní kód měl jen jeden konsensuální mechanismus, Prime Channel. Hash Channel byl přidán brzy poté, v říjnu 2014. K rebrandingu na Nexus došlo v dubnu 2015 a Proof-of-Holding byl přidán v červenci 2015.

Kromě partnerství se společností Vector k vytvoření satelitní sítě spolupracuje Nexus také se společností SingularityNET na zajištění architektury 3DC pro decentralizovanou síť umělé inteligence projektu..

Do budoucna vydává Nexus významné aktualizace v návaznosti na svou cestovní mapu TAO (Tritium, Amine, Obsidian). Mezi zprávy patří mimo jiné 3DC, mobilní peněženky, kvantový odpor a satelitní síť.

Aktualizace Nexus TAO

Nexus Tři fáze „TAO“ stanovené v cestovní mapě

Nexus je pravděpodobně nejambicióznějším projektem v prostoru kryptoměny. V první řadě se projekt snaží být první, kdo sesadí z trůnu bitcoin jako nejlepší měnu typu peer-to-peer. S decentralizovaným internetem, který bude vyráběn z jeho vesmírné sítě satelitů, Nexus také soutěží přímo s Substratem.

Cena a obchodování NXS

NXS zůstal po většinu své existence zticha, ale nakonec v roce 2017 spolu s většinou kryptoprostoru ožil. Počínaje 0,026 USD v lednu 2017 cena NXS prudce vzrostla a do září dosáhla 3,34 USD. Poté se stáhla zpět na téměř 1,00 USD, ale nebyla dokončena, protože v lednu 2018 vyletěla na historické maximum 13,33 USD..

Cenové zisky lze částečně připsat celkové vzestupnosti kryptoměn v daném časovém období. Během této doby bylo rovněž oznámeno partnerství se společností Vector, což mělo také pozitivní dopad na cenu NXS.

Cenový graf NXS

Pohyby cen tokenů NXS. Zdroj: Coinmarketcap

Od dosažení historického maxima v lednu cena výrazně poklesla, protože se všechny trhy s kryptoměnami staly medvědími. Ke konci září se NXS obchoduje za pouhých 0,85 USD, což se však částečně vysvětluje 50% poklesem hodnoty bitcoinu během stejného období.

Přestože tým vydal plán, v plánu nejsou žádná přesná data, takže je docela nemožné dělat jakékoli předpovědi, kdy bychom mohli vidět cenové skoky v reakci na pozitivní vývoj. Stejně jako většina projektů kryptoměny bych očekával, že se dočkáme shromáždění kolem vydání jakéhokoli důležitého vývoje.

Kde koupit NXS

NXS lze zakoupit v Binance nebo Bittrex, stejně jako v Trade by Trade, Upbit a Cryptopia. Není k dispozici výměnou za fiatovou měnu, takže k nákupu NXS budete potřebovat BTC, ETH nebo USDT.

Binance NXS

Zaregistrujte se na Binance a kupte si tokeny NXS

Těžbou je také možné získat nějaké NXS. Lze použít jak váš CPU (s Prime Channel), tak váš GPU (s Hashing Channel). A jakmile máte 1 000 NXS, můžete vsadit, abyste mohli vydělat další mince.

Peněženky NXS

Na webu Nexus je k dispozici oficiální peněženka Nexus, kterou můžete získat pro Windows a Mac tady. Je také možné držet váš NXS v peněžence pro výměnu, ale z bezpečnostních důvodů se to nedoporučuje. Navíc můžete vsadit mince pouze v případě, že jsou v oficiální peněžence Nexus.

Závěr

Blockchain Nexus je typ nové generace, který využívá tři různé konsensuální mechanismy k zabezpečení sítě, tři různé metody těžby a tři úrovně síťového hardwaru k další decentralizaci sítě.

Jednou z těchto úrovní je navíc síť satelitů, která poskytne bezplatný přístup k internetu a zůstane zcela mimo kontrolu jakékoli vlády nebo korporace. Posláním společnosti Nexus je vytvořit decentralizovanou kryptoměnu, která vylepší bitcoiny s menší centralizací horníků, nižšími poplatky a rychlejšími transakcemi.

Nexus je také jedním z mála projektů, které řeší problém kvantové rezistence. Pokud se tento problém stane tak velkým, jak se někteří domnívají, mohl by být Nexus jedním z mála stávajících projektů, které i po 20 letech zůstaly stát. A to z něj dělá smlouvu právě teď.

Doporučený obrázek přes nexusearth.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map