Recenze na ontologii: Neo Based Decentralized Trust Network

Ontologie je projekt, kterému se v poslední době dostává docela dost pozornosti. Jeden, který se pomalu plížil po žebříčku na trhu s coiny na trhu.

Je to také jeden z nejslibnějších projektů, který vychází z ekosystému Neo, což je samo o sobě docela revoluční blockchain. Ontology se snaží vybudovat „decentralizovanou síť důvěryhodnosti“, kde uživatelé budou svá data kontrolovat a mohou je efektivně „využívat“.

To zní zajímavě, ale stojí to za to?

V tomto přehledu ontologie se na to pokusím odpovědět. Budu také analyzovat případy dlouhodobého použití ONT a jeho cenový potenciál.

Co je to ontologie?

Zatímco Ontologie se prezentuje jako veřejný blockchain, a to je to, že byl vytvořen, aby sloužil potřebám korporátních klientů, těch, kteří požadují soukromí a nehledají sdílení svých dat na soukromém blockchainu.

To dělá z Ontology platformu blockchain-as-a-service (BaaS), která se stává docela běžnou. Ontology se pokouší poskytnout podnikovým uživatelům snadný způsob, jak těžit z decentralizované a distribuované povahy blockchainu.

Ontology Neo Collab

Obrázek přes Blog o ontologii

Uživatelé ontologie najdou správu ID, inteligentní smlouvy, decentralizovanou výměnu dat a schopnost vytvářet vlastní digitální aktiva a aplikace, které mohou být hostovány na platformě Ontology dApp.

Ontologie byla vytvořena stejnými vývojáři, kteří vytvořili NEO, a proto uvidíte podobnosti mezi těmito dvěma, například systém duálních tokenů, kde ONT je stejný jako NEO a ONG poskytuje energii pro síť stejným způsobem jako GAS napájí síť NEO.

Ontologické pozadí

Ontology byla vytvořena čínskou technologickou společností Onchain, která se zabývá vývojem distribuované síťové architektury a blockchainových řešení pro podniky od roku 2014. Onchain založili Da HongFei, který zůstává generálním ředitelem, a Erik Zhang, který zastává pozici CTO.

Tito dva byli také tvůrci Antshares v roce 2016 a tento blockchain se později stal NEO. Mezitím také spustili Ontologii v listopadu 2017.


Mezi NEO a Ontologií existují podobnosti, ale existují také výrazné rozdíly, které vytvářejí platné i nezbytné sítě. Rovněž je třeba zdůraznit, že i když se řízení a vývoj obou projektů překrývají, jsou oddělené.

Onchain dohlíží na oba, ale Onchain zůstává také oddělen od obou projektů.

Ontologická technologie

Co dělá Ontology jedinečnou od ostatních blockchainových projektů je, že to není jen jeden blockchain, ale je to síť blockchainů, která byla navržena tak, aby podnikovým uživatelům usnadnila migraci proprietárních systémů na technologii distribuované hlavní knihy s minimálními prostoji a narušením zapojené systémy.

Zatímco hlavní blockchain je veřejný, ostatní připojené řetězce jsou jako soukromý prostor pro podnik. Dává jim výhody technologie blockchain rychle a snadno, aniž by bylo nutné najmout vývojový tým nebo si dělat starosti s bezpečností, kterou poskytuje hlavní Ontology blockchain.

Postranní řetězce ontologie

Interakce mezi hlavními a vedlejšími řetězci v oblasti ontologie. Obrázek přes Blog o ontologii

Kromě rozdílů v těchto dvou sítích najdete také několik podobností v designu NEO a Ontology, což by nemělo být překvapující vzhledem k tomu, že sdílejí některé stejné vývojové týmy.

Jednou z klíčových podobností je, že se jedná o inteligentní kontraktní platformy používané k hostování decentralizovaných aplikací (dApps) a jsou konkurenty sítě Ethereum.

Ontologie byla vyvinuta, aby konkrétně řešila problémy s podnikovým využitím, se kterými se setkala v síti Ethereum. Hlavní problém nastává, protože Ethereum je open-source, ale mnoho podniků nemá zájem o open-source platformu, protože dává přednost tomu, aby jejich data byla chráněna a bezpečně od zvědavých očí.

Srovnání ontologie

Ontologie ve srovnání s jinými řešeními sidechain

Kromě podpory podnikových potřeb má ontologie další roli, a to je fungovat jako most mezi NEO a staršími systémy. A na rozdíl od mnoha stávajících blockchainových projektů se Ontology netrápí tím, že se jeho kryptoměna stává spotřebitelskou transakční měnou. Místo toho se zaměřuje na potřeby své podnikové uživatelské základny.

I když byste mohli předpokládat, že nedostatek zájmu o transakční měnu může být pro růst cen negativní, ve skutečnosti by to mohlo pomoci podpořit cenu tokenu ONT, ale později ukážu, jak měny ONT a ONG spolupracují, hodnota každého z nich a to, jak byly přijaty burzami a trhy s kryptoměnami.

Případy možného použití

Všechno diskutované výše je jednoduše nastavení společnosti a několik teoretických nápadů. Zde se dostáváme k masu ontologie, nebo jak je to nutné pro podnikové uživatele a jak to může pomoci světu podnikání.

Abychom tomu skutečně porozuměli, potřebujeme porozumět fungování podnikových podnikových systémů. Můžeme to udělat prostřednictvím prověření bankovního podnikání, které ukáže, jak budou Ontology a NEO schopny spolupracovat a poskytovat vážnou konkurenci jako Ethereum a další chytré smluvní platformy.

V mnoha případech banky ve skutečnosti neřeší mnoho funkcí obsluhujících půjčky. Místo toho zadávají tyto funkce externím prodejcům, kteří se specializují na poskytování půjček.

Toto je efektivní nastavení a funguje dobře pro všechny zúčastněné. Jedním z faktorů, které je třeba řešit, je však bezpečnost a soukromí. Jak si dokážete představit, obrovská organizace, jako je Capital One, neposkytne externímu prodejci plný přístup k jeho systémům.

Struktura jednoho kapitálu

Capital One Credit nabízí architekturu API. Obrázek přes Hlavní město

To by bylo narušení bezpečnosti a ohrozilo by to soukromé a chráněné informace. A není důvod, aby prodejce, který se stará o funkce obsluhy půjček, potřeboval plný přístup k systémům Capital One.

Aby to fungovalo, má Capital One data uložená v řadě proprietárních systémů a softwarových platforem. To jim umožňuje oddělit data a poskytnout přístup pouze těm, kteří je potřebují k výkonu funkce nebo služby pro banku.

Zaměstnanci Internal Capital One by měli přístup k datům prostřednictvím interní softwarové platformy, která by jim poskytla potřebný přístup. Dodavatelé třetích stran by také mohli přistupovat ke stejným datům, ale omezenějším způsobem prostřednictvím webového portálu navrženého speciálně pro přístup třetích stran. A dokonce užší přístup mohl být poskytnut, možná jen pro zobrazení, prostřednictvím jiného webového portálu.

Všechny tyto systémy získávají svá data ze stejné databáze Capital One a jsou pravidelně synchronizovány a aktualizovány, v některých případech to může být dokonce v reálném čase.

Ontologické řešení

S tolika systémy, které spolupracují na poskytování dat těm, kteří to potřebují, si dokážete představit, jak obtížné by bylo migrovat na nový systém. Nejen banky, ale také zdravotnická zařízení, vlády, pojišťovny a další organizace požadují ochranu osobních údajů.

V některých případech se jedná o ochranu obchodního tajemství, ale v jiných případech o dodržování předpisů nebo ochranu spotřebitele. V mnoha z těchto případů je nezákonné, aby organizace umožňovaly cizím osobám přístup k údajům o zákaznících.

To vytvořilo potíže pro blockchainy jako Ethereum a NEO, které byly navrženy tak, aby podporovaly podnikové využití, ale protože jsou to veřejné platformy s otevřeným zdrojovým kódem, samotné podniky, které mají podporovat, nejsou ochotné nebo nemohou je používat, protože by mohly ztratit kontrolu jejich údajů.

A právě tam se ontologie stává tak neuvěřitelně užitečnou …

Důvěryhodný ekosystém

Důvěryhodný ekosystém Ontology. Obrázek přes Bílý papír

Protože Ontology umožňuje síť blockchainů, je to podobné jako u tradičních systémů používaných v bankách a nemocnicích apod. Umožňuje podniku udržovat kontrolu nad přístupem k jejich datům.

Spíše než zveřejňování dat a jejich kombinování se všemi ostatními uloženými veřejnými daty se data uchovávají odděleně a podnik rozhodne, kdo má přístup k datům a která data mohou být sdílena s hlavní knihou NEO, čímž je zveřejní.

Ontologie udržuje podniková data přísně kontrolována a podnik má schopnost dělat, jak se jim líbí, se svými vlastními daty, ať už je udržuje interně ve své vlastní organizaci, poskytuje omezený přístup třetím stranám nebo je zcela zveřejňuje.

Ontologie dApps

Ontologie se nedávno pustila do světa dApps a v současné době uvádí celkem 39 dostupných dApps. Téměř všechny jsou herní dApps, včetně retro hry Super Mario. Nejlepšími hrami jsou online virtuální svět pro více hráčů s názvem ONTLAND a RPG hra HyperDragons Go!

Tým ontologie & Společenství

Spoluzakladatel a hlavní architekt za Ontology je Jun Li. Má bakalářský titul v oboru výpočetní techniky, magisterský titul v oboru komunikační inženýrství a titul MBA.

Má dlouholeté zkušenosti v oblasti IT a fintech. Například dříve poskytoval technickou architekturu a podporu řízení pro firmy včetně společnosti Infosys, stejně jako čínská finanční futures burza.

Globální tým pro ontologii

Globální tým společnosti Ontology

Pokud jde o širší tým ontologie, existuje více než 200 hlavních členů, kteří pokrývají řadu různých technických oborů. Jsou také rozmístěny v kancelářích v Asii, Evropě a Severní Americe.

Pokud jde o širší komunitu, má ontologie docela silné pokračování. To by dávalo smysl, vzhledem k tomu, že mnoho lidí, kteří podpořili Neo, mají de facto zájem o šíření povědomí o ontologii.

Přes na jejich Cvrlikání mají více než 80 000 sledujících. To je více, než jsme viděli na jiných projektech kryptoměny. Tito sledující jsou také zapojeni a pomáhají sdílet oznámení na tomto účtu Twitter.

Telegram teletologie

Anglická telegramová skupina společnosti Ontolgy

Pak se podíváme na jejich Telegram, ve svém hlavním skupinovém chatu mají více než 28 000 členů. Skočil jsem dovnitř, abych získal lepší představu o rozhovoru. Je to opravdu docela zaujaté a technicky je vyvážená rovnováha & konverzace související se zprávami.

Na začátek je zde také server Discord, který má přibližně 16 tisíc členů, a také subreddit Reddit. V tomhle subreddit existuje také asi 16 000 předplatitelů a probíhá tam relativně zdravá diskuse.

Celkově tedy, silný tým a zdravá komunita.

Tokeny ontologie

Existuje celkem 1 miliarda ONT tokenů, ale cirkulující nabídka je jen něco málo přes polovinu této částky. Důvodem je, že jen velmi málo dodávek ONT bylo distribuováno komunitě.

Ve skutečnosti bylo pouze 12% všech tokenů ONT distribuováno komunitě v řadě airdrops držitelům NEO, předplatitelům informačního bulletinu Ontology a dalším. Plně 35% ONT tokenů bylo odloženo pro Ontology a 28% drží institucionální investoři. Kromě toho bylo 15% distribuováno základnímu týmu Ontology a 10% drží Rada NEO.

Tyto tokeny byly vydány jako tokeny NEP-5 na blockchainu NEO, ale byly později vyměněny za nativní tokeny po spuštění mainnetu Ontology 30. června 2018.

ONT cenový výkon

ONT cenový výkon. Obrázek přes CMC

Token ONT byl poprvé uveden na burzách v březnu 2018 a debutoval vysoko nad 3 dolary. Brzy se obchodovalo pod 2 dolary, ale do konce března se vyšplhalo zpět nad úroveň 2 dolary. V dubnu 2018 se rychle vyšplhala a na konci měsíce nad 9 $ nabrala na síle.

Nabila se do května 2018 a 3. května 2018 dosáhla historického maxima přesně 10,00 USD. Poté ustupovala ustavičně, dokud v prosinci nedosáhla svého historického minima. Většinu roku 2019 utratila nad 1 $, ale nedávno se ponořila a k 28. srpnu 2019 se obchoduje za něco málo přes 0,77 $.

Pokud jde o ONG token, generuje se a vyplácí uzlům za zabezpečení sítě. Během 22 let bude vyrobena celkem 1 miliarda ONG. Uživatelé mohou vkládat ONT s vlastníky uzlů, aby získali část plateb ONG. V současné době je výnos sázky 3,19% ročně.

Nákup / skladování ONT & ONG

Trhy pro tokeny ONT a ONG jsou podobné, ale trochu odlišné. Například burza Bibox je nejlepší burzou pro ONT, ale je pouze druhá pro ONG, kterou BKEX porazil.

Existuje mnoho burz pro obchodování ONT, včetně OkEx, Binance, Hit BTC a Huobi Global. Pro ONG byste chtěli zamířit na Binance, Digifinex, MXC nebo na řadu dalších burz.

Pokud jde o objemy ONT, zdá se, že jsou docela vysoké a dobře rozložené na burzách. To znamená, že likvidita není koncentrována v rukou jakékoli singulární směny.

Binance ONT

Zaregistrujte se na Binance a nakupujte ONT tokeny

Z hlediska likvidity na jednotlivých burzách je to také celkem zdravé. Například, pokud bychom se měli podívat na knihy objednávek Binance, zdá se, že jsou hluboké a je zde vysoký obrat. To znamená, že by mohlo být snazší provádět větší blokové objednávky.

Tokeny můžete ukládat do desktopové OWallet, což je nativní peněženka Ontology, nebo do mobilní peněženky ONTO, která kombinuje úložiště mincí s kryptograficky zabezpečeným ID, které vám umožní převzít kontrolu nad vašimi daty a budovat důvěru v průběhu času.

Rozvoj & Cestovní mapa

Někdy může být těžké přesně říci, kolik práce bylo na projektu provedeno. Je to proto, že tým často zkrášluje svůj pokrok.

Proto se do nich rád ponořím Úložiště GitHub. Množství kódu, který se odesílá, je jedním z nejlepších způsobů, jak určit přímé aktualizace protokolu.

Proto jsem se rozhodl nahlédnout do GitHubu Ontology Network. Níže jsou uvedeny celkové závazky za první tři připoutaná úložiště za poslední rok.

Ontologie GitHub

Závazky za vybrané repo za posledních 12 měsíců

Jak vidíte, vývojáři byli docela zaneprázdněni tlačením kódu s poměrně pravidelným proudem závazků ke všem repo operacím. Ve svém GitHubu je také dalších 36 dalších úložišť s různou úrovní závazků.

To je zhruba v souladu s některými dalšími projekty, které vidíme v krypto prostoru. Tato úroveň rozvoje má skutečně smysl a dává hlavní milníky, se kterými se projekt v uplynulém roce setkal.

Zde jsou některé z nejvýznamnějších aktualizací, které byly vydány:

  • Květen 2018: VBFT Consensus Algorithm Vydáno
  • Července 2018: Vydána aplikace ONTO
  • Února 2019: Platforma pro vývoj ontologie ve službě Google Cloud
  • Květen 2019: Vydáno víceřetězcové provedení
  • Květen 2019: Ontologie WASM TestNet

Pokud jde o to, na co se těšit, má projekt naplánováno několik zajímavých aktualizací. Patří mezi ně vícevrstvý a víceřetězcový obchodní ekosystém, který bude uveden na trh koncem roku 2019. A pak se v roce 2020 můžeme těšit na heterogenní křížový POC.

Pokud jste chtěli držet krok s nejnovějšími z projektu, můžete přejít k jejich oficiální blog.

Závěr

Ontology chce podnikům usnadnit přesun dat do distribuovaných systémů knih, které jsou považovány za bezpečnější, neměnné a nedůvěryhodné.

Snaží se také zvýšit důvěru pomocí ID založených na blockchainu. To by mohlo ušetřit obrovské množství zdrojů, které v současné době směřují k zajištění důvěry.

Projekt má za sebou jistě solidní tým, který rozumí výzvám, kterým čelí stanovené cíle. Je slibné vidět, že token zůstal v top 30 kryptoměnách, a díky vazbám na NEO je zcela pravděpodobné, že Ontology bude i nadále růst a prosperovat a převezme blockchainové potřeby obchodního světa.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me