Recenze Metal (MTL): Platební aplikace, která vydělává krypto

Metal (MTL) je blockchainový projekt, který chce zjednodušit kryptoměny a zpřístupnit je široké veřejnosti.

Dělají to pomocí platební aplikace a platformy, která svým uživatelům platí za utrácení, odesílání a přijímání peněz. To zahrnuje fiat i kryptoměny. Každá transakce provedená pomocí aplikace Metal Pay může uživatelům vydělat až 5% zpět v tokenech MTL.

S tolika možnostmi zpracování plateb však může Metal opravdu konkurovat?

V této recenzi se podrobně podívám na kovový projekt, jeho členy týmu a výhody a nevýhody používání jejich aplikace. Podívám se také na dlouhodobé případy použití tokenu MTL a na to, zda existují vyhlídky na širší přijetí.

Co je to Metal?

Kov je platební aplikace, která lidem umožňuje provádět mikroplatby rychle a nákladově efektivně. Mají také vlastní proprietární kryptoměnu, kterou odmění uživatele, když utratí s peněženkou.

Utraťte 100 $ a získejte 5 $ zpět. Utraťte 1 000 $ a získejte 50 $ zpět. Můžete získat až 1 000 $ za měsíc zpět ve formě tokenů MTL, které lze snadno převést na hotovost nebo jiné kryptoměny přímo v aplikaci. Cílem vývoje tokenu MTL je, že jakmile ho uživatelé mají, mohou ho použít k pravidelnějším platbám.

Co je to Metal Pay

Přehled toho, jak funguje Metal Pay. Zdroj: Kovový bílý papír

V podstatě si to tedy můžete představit jako decentralizovanou verzi Venmo, která odmění uživatele za neustálé používání. To by mohlo vytvořit ekonomické pobídky pro lidi k přechodu na aplikaci Metal. Metal také vyvinul řadu dalších aplikací, které, jak doufají, doplní jejich hlavní prodejní místa.

Kovové aplikace

Metal již spustil tři aplikace, které pomáhají novým uživatelům začít s kryptoměnami.

Metal Vault

Úplně první spuštěnou aplikací byla Metal Vault, která byla vydána v říjnu 2017. Jedná se o webovou peněženku pro ukládání MTL a jakéhokoli jiného tokenu ERC-20. Může také ukládat BTC a ETH a v budoucnu existují plány na podporu dalších mincí.


Můžete si dokonce koupit Metal z Metal Vault, což vám vydělá ještě více Metal. A pokud máte důvod se obávat ztráty finančních prostředků, je možné kovový trezor také uzamknout, což z něj činí dobrou alternativu pro skladování v chladu.

Metal Pay

Metal Pay je velmi očekávaná aplikace pro zpracování plateb od Metal. Poprvé bylo naplánováno na vydání v prvním čtvrtletí roku 2018, ale kvůli zpožděním nebylo vydáno až do září 2018. Umožňuje uživatelům z USA (kromě AL, CT, GA, HI, ID, IL, KS, NY, NC, TX, a WA) k odesílání a přijímání peněz pouze pomocí telefonního čísla příjemce.

A budete odměněni tokeny MTL při odesílání a přijímání i při používání aplikace k nákupům. Přemýšlejte o tom jako o mobilní aplikaci Paypal, která vás odmění, místo aby vám účtovala poplatky. Metal Pay má také program doporučení, který vám zaplatí 10 $ za všechny přátele, kteří se zaregistrují pomocí vašeho odkazu doporučení.

Tým Metal vydal obrovskou aktualizaci pro začátek roku 2019 a nyní můžete přímo v aplikaci nakupovat a prodávat 15 různých kryptoměn. Jedná se o následující: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash ABC (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Dash (DASH), EOS (EOS), Stellar (XLM), Ripple (XRP ), Token základní pozornosti (BAT), 0x (ZRX), Zcash (ZEC), Monero (XMR), Binance Coin (BNB) a vlny (WAVES).

To znamená, že máte spoustu možností, co dělat se všemi MTL, které při používání aplikace vyděláte. I když by mohlo být lákavé převést všechny vaše MTL na jiné kryptoměny nebo na fiat, tým uvedl, že brzy bude pobídka pro držení MTL v aplikaci, takže prozatím budete chtít držet svůj MTL. Metal Pay je centrem kovového ekosystému a jakmile lidé ocení vydělávání kryptoměny za používání aplikace pro mobilní platby, pravděpodobně se nevrátí a využití Metal exploduje.

Drobky

Metal získal investiční aplikaci Crumbs v květnu 2018 a plně ji integroval do svého ekosystému. S drobky můžete propojit kreditní a debetní karty a každý nákup se zaokrouhlí nahoru na nejbližší dolar, aby vám při každém použití karty platil malé částky MTL. Je to snadné investování do kryptoměny, které si ani nevšimnete.

Aplikace kovových strouhanek

Přehled kovových strouhanek. Zdroj: Google Play obchod

Můžete také nastavit Drobky, aby pravidelně nakupovaly kryptoměny, nebo můžete aplikaci kdykoli použít k nákupu ala carte.

Kovový doklad o zpracované platbě

Metal používá něco, co nazývají Proof of Processed Payment (PoPP), jako mechanismus shody pro svůj blockchain. Tímto způsobem jsou tokeny distribuovány uživatelům k odesílání, přijímání a nákupu prostřednictvím aplikace Metal Pay.

I když je nejjednodušší jednoduše říci, že uživatelé dostanou MTL za používání aplikace Metal Pay, je to ve skutečnosti o něco složitější. Za prvé, nemůžete vydělat více než 1 000 USD v odměnách MTL za měsíc jako jednotlivec (obchodníci mohou vydělat až 5 000 $). PoPP byl také navržen tak, aby potrestal špatné chování, aby zabránil uživatelům v hraní systému.

Nemůžete tedy posílat stejných 100 $ tam a zpět mezi dvěma uživateli, abyste sbírali odměny MTL. Pokud to zkusíte, rychle zjistíte, že je váš účet v systému zakázán. Tým Metal bere podvody velmi vážně a tvrdě pracuje na tom, aby jim zabránil v jejich systému.

5% odměna byla vybrána proto, aby společnost Metal Pay předstihla odměny za kreditní karty, které obvykle dosáhly maxima 3%. Ale protože existuje konečné množství tokenů MTL (66 588 888), je možné, že by se tým mohl v budoucnu rozhodnout snížit částku odměny. Jako odměnu bylo odloženo 26 milionů žetonů.

Je také možné, že odměny ve smyslu tokenů MTL klesnou, pokud se hodnota MTL dramaticky zvýší. Vezměte v úvahu, že ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017 Venmo zpracoval transakce přes 10 miliard dolarů. Hodnota MTL se musí zvýšit, pokud se Metal vyšplhá na tuto úroveň, jinak budou brzy distribuovány všechny odměny MTL. Samozřejmě na této úrovni penetrace bude aplikace Metal Pay nepochybně považována za úspěšnou a pro udržení životaschopnosti aplikace nebudou nutné další odměny.

Metal Team

Zdá se, že existuje docela konkurenční tým, který hýbe projektem Metal vpřed. Členové mají různá prostředí od podnikání až po další vývojové role.

Například generální ředitel, Marshall Hayner, je sériový podnikatel, který pracoval pro řadu podniků souvisejících s kryptoměnou. Byl například dodavatelem vývojové nadace Stellar, marketingovým manažerem společnosti Block.io a založil bitcoinový veletrh i QuickCoin.

Členové kovového týmu

Někteří členové Metal Team

Připojit se k němu v pozici CTO je Glenn Mariën kdo je full stack inženýr. Již nějakou dobu působí v prostoru kryptoměn a založil řadu podniků souvisejících s kryptoměnou. Patří mezi ně například BitB Between a Dogechain.info.

Existuje více než osm dalších členů týmu, takže pokud jste o nich chtěli více informací, můžete navštívit o nás na jejich webových stránkách. Zdá se, že Metal pay také zvyšuje jejich počet zaměstnanců, protože inzerují otevřené pozice. To by mohlo znamenat, že bude mít více zdrojů, které může společnost nasadit při zavádění svých nových produktů.

Konkurenti

Hlavní soutěž o Metal Pay pochází ze stejných aplikací pro zpracování plateb, které se snaží nahradit. Byly by to platby Paypal, Venmo, AliPay a WeChat. Jedná se o centralizovaná řešení, která uživatelům nic nevracejí. To by se však mohlo změnit, protože víme, že Paypal zaregistroval několik blockchainových patentů a je si pravděpodobně vědom konkurence přicházející z Metal Pay.

Brd peněženka ve srovnání s kovem

Může Metal konkurovat Brd ?. Zdroj: Brd

V prostoru blockchainu je Coinbase Commerce, což je užitečné pro obchodníky, ale neposkytuje žádné odměny. Peněženka Bread má také vlastní kryptoměnu BRD, která má motivovat uživatele, ale za používání peněženky Bread nejsou vydávány žádné odměny BRD.

Token MTL

Token MTL byl vydán v ICO, které se konalo 9. června 2017. Tým prodal 55 milionů tokenů po 0,18 $, čímž získal téměř 10 milionů $. Po ICO vzrostl token MTL na historické maximum 13,86 USD v září 2017. To se zcela liší od většiny ostatních tokenů, které dosáhly svých maxim v historii v prosinci 2017. MTL se shromáždil v prosinci 2017 a dosáhl 10,87 USD a znovu V lednu dosáhl 10,81 $. Od té doby mince od začátku roku 2019 neustále klesá na svou cenu 0,28 USD.

Token v září po spuštění aplikace Metal Pay nezaznamenal velký skok, což bylo překvapivé. A cena stále ještě klesá, pravděpodobně proto, že Metal nevydal funkci, která by uživatele motivovala k držení MTL. Dokud tak neučiní, uživatelé téměř jistě budou i nadále prodávat své odměny MTL, jakmile je obdrží, čímž se cena MTL stabilně sníží.

Pokud si myslíte, že MTL je výhodná cena za současné ceny, můžete si ji koupit prostřednictvím Binance, Upbit a Bittrex. K dispozici je také malý objem na Huobi a Kyber Network, stejně jako několik menších výměn.

Binance MLT

Zaregistrujte se na Binance a kupte si MLT tokeny

MTL můžete uložit v aplikaci Metal Pay nebo v Metal Vault. A protože se jedná o token ERC-20, můžete také použít jakoukoli peněženku, která podporuje tokeny ERC-20. Alternativně můžete také použít Metal Vault k uložení jakýchkoli tokenů ERC-20 a aplikace Mobile Pay nyní kromě MTL podporuje 15 kryptoměn.

Závěr

Metal Pay se snaží zpřístupnit kryptoměnu masám a to je velmi dobrý cíl pro celý ekosystém kryptoměny. A když vezmete v úvahu, že drtivá většina světové populace nezačala používat kryptoměnu, můžete vidět, že Metal Pay má obrovskou potenciální zákaznickou základnu.

Jedna věc, kterou pro ně již mají, je popularita mobilních platebních aplikací. Díky 5% odměně nabízené za používání jejich mobilní platební aplikace by měli být schopni nalákat velkou uživatelskou základnu, aby se k nim připojila. A pokud skutečně umožní snadné použití kryptoměny s jejich aplikací, samotné slovo z úst může způsobit výbuch uživatelů.

Koneckonců, kdo by nechtěl získat 5% zpět ze všech svých nákupů a převodů peněz? A cena za doporučení 10 $ zvyšuje pravděpodobnost, že uživatelé budou aplikaci sdílet se svými přáteli. Zdá se, že Metal Pay má světlou budoucnost, ale budou muset vytvořit pobídku pro uživatele, aby drželi MTL, místo aby jej okamžitě prodali, jinak bude hodnota MTL klesat.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me