Recenze Iconomi (ICN): Platforma pro správu digitálních aktiv

Iconomi je ve světě kryptoměny a blockchainu něco trochu jiného.

I když se zaměřuje na finance stejně jako mnoho krypto projektů, je jedinečný v tom, že umožňuje uživatelům vytvořit si vlastní pole digitálních aktiv (DAA). Možná ještě důležitější je, že do těchto polí digitálních aktiv pak mohou investovat další uživatelé.

Coinbase a další přední společnosti spojené s blockchainem by si myslely, že první kryptoměnové indexové fondy pocházejí od nich, ale pravdou je, že úplně první indexový fond v kryptoměnách pocházel od Iconomi ve formě Blockchain Index DAA.

Skutečně skvělou zprávou pro jednotlivé retailové investory je, že společnost Iconomi nekladla žádná omezení na to, kdo může investovat do svých produktů DAA. Na rozdíl od Coinbase, který umožňuje přístup do svého indexového fondu pouze akreditovaným investorům.

Tým Iconomi se rozhodl ponechat přístup ke svým fondům otevřený, protože má pocit, že tento přístup „vytváří chybějící spojení mezi starou a novou ekonomikou“. V tomto novém paradigmatu mohou všichni jednotlivci těžit z investičních postupů, které byly kdysi vyhrazeny pro ultrabohaté elitní investory..

Jak funguje Iconomi

V podstatě Iconomi funguje podobně jako společnost podílových fondů pracuje pro akcie, přičemž hlavním rozdílem je zaměření na blockchainová aktiva.

Nabízejí různé investiční nástroje na základě rizikového apetitu člověka a jejich nabídky stále rostou, protože každý si může vytvořit svůj vlastní DAA. Tyto DAA lze snadno koupit a prodat bez blokování a bez čekací doby na výběry.

Investice do DAA není tak obtížná. Nejprve si budete muset zaregistrovat účet na Web společnosti Iconomi. Jakmile to uděláte, můžete provést vklad buď v bitcoinu nebo v ethereu a nedávno byla přidána podpora pro vklady a výběry v eurech.

Jakmile vložíte, jste připraveni investovat do kteréhokoli z 29 různých DAA aktuálně nabízených na platformě. Ke správě investic na platformě se používají chytré kontrakty využívající etherea a téměř všechny finanční prostředky jsou uchovávány v řešení multi-sig cold storage, které je chrání před špatnými aktéry.

Výhody DAA

Výhody polí digitálních aktiv (DAA). Zdroj: Iconomi.net

Záměrem týmu je poskytnout snadný způsob, jak investovat do kryptoměn, a také v některých případech pomoci omezit riziko, zatímco v jiných se snaží maximalizovat zisky. Kterýkoli správce může vytvořit a spravovat své vlastní DAA pomocí sady nástrojů poskytované platformou a poté vybírat poplatky od těch, kteří se rozhodli investovat do svých DAA.

Pole digitálních aktiv

V současné době je k dispozici řada fondů vytvořených fondy, které byly ručně vybrány společností Iconomi za účelem testování platformy. Velkým lákadlem pro manažery je, že čím úspěšnější jsou při vytváření výnosných DAA, tím více investorů pravděpodobně přilákají.

Počáteční DAA byly vytvořeny vedoucími investory v oblasti kryptoměn, jako je Columbus Capital Ltd. a Solidum Capital, ale od té doby se rozšířily a nyní obsahují 29 různých DAA, ze kterých si můžete vybrat. Můžete se podívat na seznam tady a uvidíte, jak různorodá je nabídka. Existuje nízké riziko, vysoké riziko a cokoli mezi tím, s velkým množstvím kryptoměn smíchaných do různých DAA.

Každý si také účtuje svůj vlastní poplatek za správu, obvykle v rozmezí od 1% do 6%. Některé z DAA byly dokonce tokenizovány a lze je sami stáhnout do peněženek vyhovujících ERC-20 a mohou být dokonce uvedeny na burzách.

Nejvýkonnější DAA

Nejvýkonnější DAA na Iconomi. Zdroj: Iconomi.net

Některé z nejlepších fondů, které Iconomi nabízí:

Blockchain Index (BLX)

Jednalo se o vůbec první DAA nabízený společností Iconomi a zůstává vlajkovou lodí této platformy. Zakladatelé uvedli, že byl vytvořen proto, aby udržel „prst na pulsu blockchainové ekonomiky“, a to investováním do 29 různých kryptoměn způsobem váženým podle tržní kapitalizace, který se přizpůsobuje změnám objemů obchodování. Zahrnuje bitcoiny, ethereum, monero, EOS, DASH a dalších 24 digitálních aktiv.

Future Chain Index (FCI)

Tvůrci tohoto nejvýkonnějšího DAA mají více než 20 let v tradičním obchodování na finančním trhu a pomohli tomu ovlivnit novou arénu kryptoměny. Tato DAA je úzce zaměřena, včetně bitcoinů, etherea, monera, 0x, Wanchain a pouhých 8 dalších kryptoměn. Zdá se, že se neustále otáčí a poskytuje investorům nejlepší návratnost.

KryptoSTAR Core (KCOR)

Fond, který byl dalším z nejlepších hráčů na platformě Iconomi, se snaží udržet jádro špičkových kryptoměn a znovu vyvážit, aby zachytil dlouhodobý růst v některých menších a dynamičtějších projektech. Zatímco zahrnutá digitální aktiva se mohou lišit, v současné době DAA zahrnuje Bitcoin, Ethereum, Monero, Melon, TenX a šest dalších kryptoměn.

Token ICN

Iconomi má přirozeně svůj vlastní token, který představuje akcie na platformě Iconomi.

Zpočátku také existovaly plány použít token k výplatě dividend, ale jakmile se zjistilo, kolik regulačních překážek bude třeba překonat kvůli zákonům o cenných papírech v desítkách zemí, rozhodl se tým Iconomi místo toho použít model zpětného odkupu. S tímto modelem zpětného odkupu využívá tým Iconomi zisky společnosti k odkupu určité části ICN v intervalech a poté tyto mince spaluje, aby vytvořil hodnotu pro držitele.

Může to znít, jako by token neměl moc čistoty, a to se týkalo také prvních investorů. Jak se však platforma rozrůstá o další DAA, token se nakonec použije při vytváření DAA i pro další akce na platformě, jako je rebalancování, změna poplatků nebo zvýšení limitu finančních prostředků. Ve skutečnosti se již tímto způsobem používá, i když platforma zůstává v beta verzi.

Binanace ICN

Zaregistrujte se na Binance a kupte si tokeny ICN

Token ICN se v březnu 2018 silně shromáždil po přidání podpory pro použití tokenu k placení poplatků za platformu. V té době tržní kapitalizace vzrostla na téměř 240 milionů USD, čímž se ICN dostala na 100 nejlepších mincí podle tržní kapitalizace. Cena od té doby ustoupila a počátkem června 2018 je token ICN na Coinmarketcap.com uveden jako # 136 s tržním stropem jen něco málo přes 94 milionů dolarů.

Je jasné, jak token v květnu klesl vedle bitcoinu, takže i když se začátkem června 2018 obchoduje za pouhých 0,95 USD, měl by být schopen vzrůst zpět nad 1 $ a možná i 2 $, pokud se obnoví širší trh.

Kde nakoupit a uložit Iconomi (ICN)

Binance má největší trh ICN, ale existuje také dobrý objem obchodování a likvidita tokenu v Liqui a Kraken. Mnohem menší objem obchodu se vyskytuje u HitBTC a ještě menší u OKEx.

Token ICN je kompatibilní s ERC-20, takže k ukládání ICN lze použít všechny typické peněženky ERC-20. To znamená MyEtherWallet, MetaMask a hardwarové peněženky Trezor a Ledger Nano S.

Tým Iconomi

Společnost Iconomi založili Tim Zagar a Jani Valjavec, kteří dříve působili jako generální ředitel a zakladatel pražské bitcoinové platební brány Cashila. Jani Valjavec je také zakládajícím členem společnosti Columbus Capital Ltd., jednoho z původních tvůrců DAA.

Členové týmu Iconomi

Členové týmu Iconomi. Zdroj: Iconomi.net

COI Iconomi Matej Tomazin má za sebou rozsáhlou kariéru, kde působil jako broker a portfolio manager i jako CEO. A CTO společnosti Iconomi, Miha Vidmar, má více než 15 let jako softwarový inženýr a vývojář.

Plán Iconomi

Tým Iconomi zveřejnil své Plán z roku 2018 koncem roku 2017 a po splnění většiny cílů v předchozím roce jsou na dobré cestě ke splnění cílů roku 2018. Plán obsahuje vylepšení pro uživatele, nové nabídky platforem, přidané nástroje DAA a další. Mezi pozoruhodné doplňky patří:

  • Integrace Fiat pro vklady / výběry (euro přidáno od května 2018)
  • Přímý nákup jednotlivých aktiv
  • Debetní karta
  • Podpora pro firemní účty správce DAA
  • Optimalizace tokenizace DAA
  • Poplatky ICN (úplné březen 2018)
  • Audit velké čtyřky
  • Spuštění soukromých DAA (pozvat pouze investice)
  • Integrace API pro data / obchodování

Závěr

Pokud si tým Iconomi najde svou cestu, brzy budeme mít investiční platformu určenou pro průměrného člověka a postavenou na technologii blockchain, která vytváří bohatství pro tolik lidí, kteří by nebyli schopni získat přístup k elitním investičním příležitostem.

Díky polím digitálních aktiv, která jsou tak podobná podílovým fondům, také zvyšují srozumitelnost a přístupnost kryptoměny pro širokou veřejnost. Počet dostupných DAA se v roce 2018 již více než zdvojnásobil a jak si více manažerů uvědomuje sílu platformy, počet a rozmanitost dostupných DAA by mohla explodovat.

Právě jsme viděli, jak platforma přidává možnost vkladu a výběru v eurech, což je obrovské, a očekáváme, že brzy také přidají podporu pro americký dolar. Rovněž doufáme, že získají schopnost přijímat americké investory, ale to bude do značné míry záviset na tom, jak budou fungovat regulační tlaky. Můžeme se vsadit, že hlavní americké fondy by rády spravovaly některé DAA, pokud by platforma začala vzlétnout.

Společnost Iconomi vyvinula platformu, která by mohla skutečně způsobit revoluci v ekosystému kryptoměny tím, že jej zpřístupní široké veřejnosti. Zatímco poskytovatelé jako Coinbase mohou mít nyní větší marketingovou sílu, Iconomi má schopnost vytvořit jakékoli seskupení kryptoměn vůbec, a to může udělat rychle, aniž by se obávala podnikové byrokracie.

Jedno varovné slovo. Kód pro Iconomy není open source a nebyl vydán k nahlédnutí. Někteří nadšenci kryptoměny se proto obávají možnosti centralizace.

Jen na něco, co byste měli mít na paměti, pokud vás nedostatek transparentnosti znepokojuje.

Doporučený obrázek přes Fotolia & Iconomi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me