Recenze HCash (HC): Nejnovější kryptoměna napříč platformami

HCash je projekt napříč platformami, který je navržen tak, aby umožňoval převody mezi blockchainy a mezi blockchainy a bezblokovými kryptoměnami.

Mezi kryptoměnami je jedinečný v tom, že tvrdí, že již vyřešil problém kvantové rezistence. Poskytne také podporu pro inteligentní smlouvy, správu DAO a soukromé transakce.

V této recenzi Hcash se blíže podívám na to, co je HCash a čeho má dosáhnout. Trvám také na prozkoumání kritiky projektu. Měl by to být dobrý úvod do HCash.

Pojďme se ponořit!

Přehled HCash

Po provedení ICO v červnu 2017 se hodnota HCash rychle vyšplhala a do listopadu 2017 měla HCash (HSR) 14. nejvyšší tržní strop jakékoli mince. Token HSR pokračoval v lezení a 20. prosince 2017 dosáhl historického maxima 37,33 $.

Od té doby cena tokenu trvale klesala a od 7. srpna 2018 je na 5,20 $. Se spuštěním nového hlavního řetězce 7. srpna jsme mohli v příštích dnech a týdnech vidět vyšší cenovou hladinu.

HCash nebyl bez kontroverze. Někteří věří a nadále podporují výhody transakcí mezi blockchainy, které slibuje tým HCash, ale jiní mají pocit, že technologická výzva je příliš velká a spadl, že token HSR je nadhodnocen.

Samotný tým HCash sídlí v Austrálii a Číně. Mají působivou skupinu podpory a poradenství, ale hlavní vývojový tým zůstává neznámý. To znemožňuje zjistit, jaké zkušenosti a silné stránky tým přináší projektu.

Členové týmu Hcash

Členové týmu HCash. Zleva: Adam Geri (generální ředitel), Andrew Wasylewicz (COO), Khal Achkar (CTO). Zdroj: Web HCash

Také mi připadalo znepokojující, že loni byl generálním ředitelem HCash jeden Dallas Brooks, který byl popsán jako „kvalifikovaný a velmi vyhledávaný odborník na finanční a investiční strategii“, ale letos je CEO Adam Geri.

Nenašel jsem žádnou zmínku o tom, kdy k tomuto přepnutí došlo, ani proč k němu došlo. Dále mi připadalo divné, že pozadí Dallas Brooks je hostitelem televizní show finanční gramotnosti. Na LinkedIn pro něj neexistují žádné předchozí pozice a žádná zmínka o jakémkoli spojení s HCash.

Hcash spojuje řetězy

Kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum a mnoho dalších fungují na blockchainu. Používají nějakou formu těžby k vytváření bloků, které obsahují účetní knihy transakcí. Nevýhodou je, že pro blockchain bitcoinů neexistuje žádný způsob komunikace s blockchainem Ethereum. K přenosu hodnoty mezi nimi je nutná směnárenská služba. A s doslova tisíci blockchainů, které již byly vytvořeny, tento problém stále roste.

Ještě složitějším problémem jsou novější kryptoměny jako Byteball a IOTA, které dokonce nevyužívají technologii blockchain. Místo toho tyto novější kryptoměny používají technologii řízeného acyklického grafu (DAG) k vytvoření sítě transakcí, které se navzájem ověřují.

Struktura DAG na HCash

Struktura DAG na HCash. Zdroj: Žlutý papír Hcash

Vyhýbání se směnárenským službám je určitě hodným cílem, protože směny mohou být pomalé, drahé a centralizované. Opravdu o málo lepší než tradiční banky, kvůli kterým nás bitcoiny osvobodily. Takže v současné době, kdykoli potřebujete přejít z kryptoměn, zjistíte, že jste se zasekli pomocí směny, která se trochu liší od pomalých, drahých, centralizovaných bankovních institucí.

Řešení HCash je fungovat jako postranní řetězec pro měny blockchain a DAG. Udělá to vytvořením dvou souběžných sítí: jedné založené na blockchainu a druhé založené na DAG. Tyto dvě sítě budou spolupracovat na vytvoření interoperability mezi blockchainy a kryptoměnami.

Je důležité si uvědomit, že aktuální hlavní síťová verze nezahrnuje síť DAG a na základě žlutého dokumentu, který nedávno vydal HCash, se zdá, že ještě nějakou dobu potrvá, než budou moci implementovat technologii DAG.

Veřejnost & Soukromé adresy

Protože HCash plánuje, že bude postranním řetězcem pro mnoho kryptoměn, včetně těch, které jsou zaměřené na soukromí, musí také implementovat funkce ochrany soukromí. K dosažení potřebného soukromí HCash implementuje důkazy nulových znalostí, které již prokázal blockchain ZCash.

Důkazy o nulových znalostech účinně maskují identitu odesílatele i příjemce pomocí pokročilé kryptografie k ověřování transakcí při zachování informací o transakcích v soukromí před horníky. Výsledkem jsou bloky, které neobsahují osobně identifikovatelné informace.

Vysvětlení nulových znalostí

Nulové znalosti důkladně. Zdroj: Sdílení snímků

Zahájení hlavní sítě zatím nezahrnuje soukromí a žlutá kniha uvádí, že tým se zaměří na „vytvoření iterace protokolu ZCASH s nulovými znalostmi“. Očekává se, že vývoj řešení, které funguje napříč tolika síťovými připojeními, bude neuvěřitelně obtížné, takže můžeme jen čekat, až uvidíme, jak dobře se vývoj HCash vypořádá s problémem ochrany osobních údajů.

Kvantová rezistence

Jeden strach z komunity kryptoměn se točil kolem případného vytvoření kvantového výpočtu. Kvantové výpočty by daleko převyšovaly výpočetní výkon dnešních počítačů a mohly by vážně ohrozit technologii blockchain.

Kryptografie používaná v technologii blockchain se spoléhá na spojení mezi soukromým a veřejným klíčem. Takto mohou lidé posílat peníze na známou adresu, ale jakékoli výdaje může autorizovat pouze osoba, která má soukromý klíč.

Pro útočníka je v současné době téměř nemožné vypočítat soukromý klíč z veřejného klíče. Ve skutečnosti se odhadovalo, že na 128bitové šifře by objevení soukromého klíče z veřejného klíče trvalo 10,79 kvintilionu let. Odhaduje se však také, že kvantový počítač by mohl rozbít stejný šifru do 6 měsíců.

Odborníci se shodují, že pravděpodobně ještě nějakou dobu potrvá, než se kvantové výpočty stanou realitou, ale tým HCash je na to dnes připraven. Do svého kódu již zabudovali kvantovou rezistenci a jsou jedním z prvních, kteří implementují anti-kvantovou technologii. HCASH zahrnuje dvě z nejpopulárnějších postkvantových podpisových schémat, BLISS [DDLL13] a MSS / LMS [BDH11, LM95]. Tím je zajištěno, že kvantové počítače, až budou vyvinuty, nezískají nepřiměřený vliv na síť Hcash.

Řízení DAO prostřednictvím hybridního PoW & PoS

Nejběžnější konsenzuální mechanismy, které blockchainy používají, jsou Proof of Work (PoW) a Proof of Stake (PoS). S PoW bloky vytvářejí horníci, kteří používají výpočetní sílu k řešení kryptografických hádanek. Horníci, kteří problém vyřeší a vytvoří blok, dostanou za to odměnu.

V mechanismu konsensu PoS bude systém brát v úvahu všechny adresy, které obsahují kryptoměnu, a poté na základě podílu nebo velikosti držení síť částečně náhodně vybere adresu k ověření nového bloku. Říkám to částečně náhodně, protože čím více mincí držíte, tím je pravděpodobnější, že budete vybráni k ověření bloku.

Sázení na Hcash Network

Sázení na Hcash Network. Zdroj: Střední

Poté, co ověřovatel sestaví a utěsní blok, zbytek sítě jej zkontroluje, aby se ujistil, že je upřímný. Pokud je to ověřovatel, obdrží malou odměnu. Pokud je blok podvodný, ověřovatel ztratí všechny své mince na tomto blockchainu.

V případě HCash navrhují hybridní systém PoW / PoS ke zvýšení zapojení uživatelů a zlepšení efektivity výpočetního výkonu. Komponenta PoW stimuluje horníky k poskytování výpočetního výkonu, zatímco komponenta PoS udržuje ostatní uživatele zapojené a motivované držet mince.

Záměrem je použít tento hybridní systém k umožnění hlasování a vytvoření decentralizované autonomní organizace (DAO), která bude řídit síť HCash.

Hlasovací právo každého uživatele bude určeno kombinací jeho podílu a výpočetního výkonu, kterým přispívají do sítě. Při používání PoW i PoS existuje zajímavá protiváha a několik potenciálních výhod. Myšlenka použít tento systém vznikla z Decred blockchainu, jehož HCash je vidlice.

Kritika HCash

Jakmile se HCash vyšplhal do top 20 na Coinmarketcap, dostal se pod intenzivní kontrolu a projektu se účastnilo několik velmi hlasitých oponentů. V jednom vlákně Reddit šel uživatel tak daleko, že označil HCash za podvodnou minci, která nemá žádný jiný účel než vydělat peníze zakladatelům a poradcům a že tým neměl v úmyslu nikdy dodat technologii popsanou v jejich bílé knize.

Samotná bílá kniha ve skutečnosti čelila kritice ze strany komunity za to, že byla příliš obecná. Někteří řekli, že neudělala nic jiného než popsat stávající technologie a jejich problémy, aniž by odpověděli, jak by tyto technologie byly vylepšeny a implementovány v síti HCash.

Další kritika byla, že HCash nebyl v aktivním vývoji a ve skutečnosti poslední GitHub potvrzení je od 20. září 2017. Od spuštění hlavní sítě 7. srpna 2018 je zřejmé, že projekt jednoduše není vyvíjen jako open source, což je další problém.

Konečně je obvyklé, že nové projekty a kryptoměny, které stoupají na Coinmarketcap tak vysoko, budou předmětem intenzivních debat na online fórech. To u HCash vůbec neplatilo. Subreddit pro projekt je velmi tichý a žádná aktivita neprobíhá ani na jiných online fórech. A když už mluvíme o online místech, je zvláštní, že vývojový tým nemá žádné aktivní profily na žádné z hlavních platforem sociálních médií.

Token HCash

Až do nedávné doby byl token pro HCash HShares (HSR), který od prosince 2017 klesá v ceně a 7. srpna 2018, kdy HCash spustil svoji hlavní síť, činil 5,20 $. O několik dní dříve tým oznámil převod tokenů HSR testnet na hlavní čistý HC token. Tyto žetony budou převedeny 1: 1. Jednou paralela HyperExchange Je spuštěn řetězec, bude existovat nástrojový token s názvem HX pro tento řetězec, s 1 HC v hodnotě 100 HX.

Konverze HC tokenů na HX

Konverze HC tokenů na HX. Zdroj: Web HCash

Objem obchodu na Bithumb dramaticky vzrostl po zprávách o převodu na novou HC minci a spuštění hlavní sítě, ale v tuto chvíli je těžké říci, kam by mohla jít cena, protože většina burz na tu dobu zastavila vklady, výběry a obchodování HSR poté, co HCash učinil oznámení:

Všechny tokeny HSR generované z aktivit PoS nebo PoW po výšce bloku 938 888 budou nenapravitelné (nezaměnitelné).

Tokeny HSR si můžete aktuálně koupit na burzách, jako jsou Bithump, Binance a burza Huobi.

Závěr

Při čtení prostřednictvím žlutého papíru HCash má projekt velmi slibnou vizi budoucnosti, ale podle mého názoru nejistou vizi, jak se tam dostat.

Spuštění hlavní sítě pro projekt je jistě slibným krokem správným směrem, ale stále zůstává mnoho prvků a funkcí, které chybí s malým konkrétním důkazem toho, jak vývojový tým vyřeší problémy technologií, které se pokouší upravit pro jejich použití.

Je to nesmírně ambiciózní projekt, ale plný otázek a obav. V srpnu 2018 bylo řešeno několik těchto otázek, natož odpověděly.

Předpokládám, že projekt postupuje přijatelně na základě spuštění hlavní sítě, ale myslím, že je zapotřebí dalšího důkazu, než bude projekt považován za solidní.

Doporučený obrázek přes Hcash

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me