Recenze GXS Coin – Napájení decentralizované datové ekonomiky

Je tu mince, která se vyšplhá na vyšší tržní kapitalizaci, a během propadu kryptoměn doposud v roce 2018 si udržovala svoji vlastní docela dobře. Mince, o které mluvím, je mince GXS od GXChain.

Jedná se o zajímavý veřejný blockchain, který se vytváří na podporu ukládání a výměny osobních údajů. Na rozdíl od současných aplikací, které jednoduše berou uživatelská data a poté je používají ke generování podnikových zisků, tým GXChain předpokládá způsob, jak si jednotlivec může udržet kontrolu nad svými vlastními daty a být schopen je digitálně zpeněžit.

V této recenzi GXS Coin se podrobně podíváme na projekt včetně vyhlídek na technologii, tým a tokeny. Pojďme do toho.

Vize GXChain

Mnoho z nás si dobře uvědomuje, kolik aplikací a organizací v současné době shromažďuje a prodává uživatelská data. I když data neprodávají přímo, používají je způsoby, které generují zisky pro korporace, ale ponechávají jednotlivce, skutečného vlastníka těchto údajů, nekompenzovaný.

A doposud pro jednotlivce neexistoval způsob, jak vygenerovat náhradu za svá vlastní data. Ve skutečnosti, když se osobní údaje šíří tak daleko na tolika platformách, je téměř nemožné spravovat svá vlastní data nebo vědět, kdo je vlastní..

Body bolesti osobních údajů

Body bolesti osobních údajů. Zdroj: GXchain webová stránka.

GXChain doufá, že tyto problémy vyřeší tak, že nejprve získá souhlas uživatele se shromažďováním a ukládáním osobních údajů a poté tyto údaje umístí na nesmazatelný blockchain. Přístup k datům uloženým v blockchainu lze spravovat pomocí soukromého klíče, který lze bezpečně generovat a je k dispozici pouze vlastníkovi dat, což jim dává úplnou kontrolu nad distribucí a využitím jejich vlastních dat. Tomu říká tým GXChain Blockcity, a podrobněji o tom pojednám dále v tomto článku.

GXChain vytvořil obecný ID nebo ověřovací systém G-ID, který se používá k ověření každého jednotlivce a k vydání jedinečného G-ID, které zajišťuje uživatelská data a zabraňuje manipulaci s daty od ostatních uživatelů. Těžba proběhne prostřednictvím jedinečného mechanismu konsensu Proof of Data a uživatelé mohou sbírat mince GXS i další kryptoměny.

Platforma bude dodávána s peer-to-peer trhem, který usnadní prodej dat, obchod a nákup digitálních a fyzických aktiv. A GXSChain podporuje decentralizovaný vývoj aplikací, včetně inteligentních kontraktů a blockchainu jako služby (BaaS) a dalších jedinečných služeb.

GXChain se snaží být sítí pro obchodování s daty budoucnosti, která chrání uživatelská data a soukromí, nabízí ochranu autorských práv a použitelnost současně. Zřejmé aplikace v reálném světě v současné době zahrnují spotřebitelské půjčky, pojištění a bankovnictví, ale existuje mnoho dalších způsobů, jak lze blockchain a platformu využít, včetně lékařských aplikací, spotřebitelských služeb a dokonce i zábavy.

Tým GXChain

Generálním ředitelem a zakladatelem společnosti GXChain je Minqiang Huang, známý také jako Vincent, který se technologií pro výměnu dat zabývá více než 10 let. Má také zkušenosti s fintech a od roku 2012 pracuje v blockchainovém prostoru.

Členové týmu GXChain

Členové týmu GXChain

Předtím působil na pozici CTO na Hakim Information Technology and Insigma Internet a vystudoval Shandong University of Science and Technology s bakalářským titulem v oboru počítačových věd a později na hongkonské univerzitě financí a ekonomiky s magisterským titulem v managementu.

Spoluzakladatelem a viceprezidentem GXChain je Goujun Tu, známý také jako Andy, který byl vedoucím pracovníkem ve třech různých společnostech a posledních 21 let strávil jako sériový podnikatel v oblasti informační bezpečnosti a plateb.

Technologie GXChain

Za platformou GXChain jsou tři odlišné komponenty této technologie. Každá komponenta je navržena pro jinou skupinu uživatelů a tým ji nazývá model „CBD“, což znamená Customer, Business, Developer.

Blockcity – komponenta zákazníka

Blockcity je mobilní aplikace na GXChain, která pomůže uživatelům převzít kontrolu a správu jejich osobních údajů. Umožní prodej nebo sdílení údajů a poskytne zákazníkům pobídky pro povolení použití jejich údajů a pro ověření jejich identity a informací. Se silným důrazem na soukromí uživatelů nedochází k ukládání uživatelských dat do mezipaměti. Blockcity již má populaci více než 2 miliony ověřených uživatelů.

Decentralizovaný datový trh – obchodní komponenta

Decentralizovaný datový trh je alternativou peer-to-peer k tradičnímu přenosu dat. To zahrnuje obchod prostřednictvím třetích stran nebo podzemní datové přenosy. Tento decentralizovaný design má mnoho výhod, včetně ochrany soukromí, podpory anonymity, dat bez mezipaměti a ochrany proti podvodům.

Přehled sítě GXChain

Přehled sítě GXChain

Již nyní existuje několik reálných aplikací pro decentralizovaný datový trh, včetně zdravotnictví, pojišťovnictví, fintech, půjček, logistiky a dokonce i vlád. Trh již funguje a přinesl tržby přes 10 milionů dolarů.

GXChain – komponenta pro vývojáře

Blockchain GXChain má podporu pro mnoho různých forem vývoje, včetně blockchainu jako služby, inteligentních smluv, rychlého přihlášení, ověření KYC a ID a podpory vícerozměrných dat.

S rychlostí 100 000 transakcí za sekundu již existuje jen velmi málo typů aplikací, které by potřebovaly vyšší rychlost transakcí. GXChain má také podporu pro vydávání nových aktiv nebo typů tokenů, což je podobné jako u Ethereum.

Síť GXChain

Tokeny GXShares (GXS) byly vytvořeny jako způsob napájení GXChain. Tým zaujímá zajímavý přístup, kdykoli uživatel utratí GXS za aplikaci, službu nebo funkci, tyto tokeny budou spáleny, což v průběhu času sníží zásobu. To bylo implementováno, aby se zabránilo devalvaci tokenu v průběhu času.

Celková zásoba 100 000 000 tokenů GXS bude v současné době (srpen 2018) v oběhu 60 000 000 tokenů GXS.

Spíše než typický Proof of Stake (PoS), kde může kdokoli vsadit coiny, aby pomohl ověřit transakce, používá GXChain model Delegated Proof of Stake (DPoS). Model DPoS umožňuje držitelům mincí hlasovat pro delegáty (nazývané také svědky), kteří provádějí ověřování transakcí a údržbu blockchainu. Tito delegáti jsou za své úsilí odměněni více mincemi GXS.

V budoucnu tým GXChain uvedl, že také přidá těžbu v Blockcity, ale na základě současného vysvětlení to nevypadá, jako by tato těžba podporovala blockchain. Místo toho se zdá, že podporuje uživatele a decentralizovaný trh. Tento typ těžby bude založen na Proof of Data (PoD).

Proof of Data (PoD) je inovativní pobídkový mechanismus propagovaný týmem GXChain. Uživatelé mohou získávat digitální aktiva autorizací svých dat. Tento mechanismus podněcuje uživatele k autorizaci jejich informací široce a nepřetržitě. Jeden může přijímat více aktiv, protože je povoleno více druhů dat.

Historie cen GXS

Token GXS se obchodoval nad 5 $, když byl vydán v červnu 2017, ale brzy poté, co klesl pod 2 $, se v srpnu krátce vrátil zpět nad 5 $. Rychle znovu poklesl a obchodoval se mezi 1 a 2 dolary až do listopadu až ledna na býčím trhu s kryptoměnami.

Historie cen tokenů GXS

Historie cen tokenů GXS. Zdroj: Coinmarketcap

Historické maximum pro token GXS bylo 13. ledna 2018 10,38 USD. Od té doby se token obchoduje v rozmezí 2,50 až 4,40 USD. Tento rozsah se držel, i když se většina tokenů po většinu roku 2018 neustále snižovala, což je slibným znamením pro budoucnost tokenu GXS.

Nákup GXS

Nejprve budete potřebovat peněženku pro uložení vašeho GXS a tým GXChain vytvořil online peněženka, stolní peněženky pro Mac, Windows a Linux a mobilní peněženky pro Android a iOS. Všechny jsou k dispozici na webových stránkách GXChain.

Primárním místem pro nákup GXS je burza OEX.com, která má téměř 90% objemu obchodování v GXS. Všechny tyto transakce jsou v čínských jüanech (CNY). GXS můžete zakoupit také s BTC nebo ETH na Huobi nebo na burze Binance. Je také možné zakoupit GXS s USD Tether od QBTC a Gate.io.

Partnerství GXChain

Jedním z důvodů, proč věřit v úspěch GXChain, je rostoucí počet strategických partnerství, která navázal s různými čínskými firmami.

Seznam partnerů GXChain

Seznam partnerů GXChain

Patří mezi ně China Mobile, státní telekomunikační společnost, která poskytuje bezdrátové služby v celé pevninské Číně; China Unicom, další státní telekomunikační firma nabízející bezdrátové služby v Číně; a China Unionpay, zpracovatel plateb pro čtyři hlavní čínské banky. Společnost GXChain navíc získala investiční financování od téměř tuctu různých čínských investičních agentur a fondů.

Plán GXChain

GXChain nemá žádný oficiální cestovní plán. To znamená, že naznačila svůj záměr pokračovat v rozvoji projektu, i když nechce být držen konkrétního časového harmonogramu událostí. Podává však zprávu o svém pokroku na a Střední blog na týdenní bázi. Při zpětném pohledu na tyto aktualizace snadno zjistíte, že tým již dosáhl mnoha působivých úspěchů.

Jedním z posledních bylo spuštění vývojářské platformy GXChain letos v červnu. Nedávno došlo také k nadšení ze skutečnosti, že generální ředitel a zakladatel GXChain Vincent Huang absolvoval několik setkání s Alibaba a měl od nich povzbudivou zpětnou vazbu.

Závěr

I když je obtížné najít informace o GXChainu jinak než na jejich webových stránkách a blogu Medium, samotný projekt vypadá docela solidně. Zvláště pokud si myslíte, že jakákoli významná část z více než 1 miliardy čínské populace nakonec využije platformu GXChain. To je spousta uživatelů a osobních údajů.

Také je slibné vidět partnerství vytvářená společností GXChain a stabilitu tokenu v průběhu roku 2018, kdy většina kryptoměn neustále klesá. To by mohlo naznačovat, že se mince po zotavení kryptoměn silně uzdraví. Je to také dobrý údaj o hodnotě, kterou investoři dávají projektu a platformě.

Doporučený obrázek prostřednictvím řetězce GX

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me