Recenze Electrify Asia (ELEC) – vše, co potřebujete vědět

Více než polovina světové populace žije v Asii a téměř polovina z nich je kvůli své potřebě elektřiny připojena k centrální energetické síti.

Toto je obrovské tržiště a jak země stále více liberalizují své trhy s elektřinou, dojde k explozi inovací od podnikatelů, kteří budou využívat stávající infrastrukturu ke zvýšení soukromé výroby a distribuce energie.

Viděli jsme to již v některých západních zemích a v kombinaci s technologií blockchain budou mít spotřebitelé stále pestřejší výběr, odkud mohou získávat energii.

Světová energetická rada to již předpověděla nejméně za méně než 10 let 15% světové energetické potřeby budou distribuovány pomocí decentralizovaných sítí.

Vzhledem k tomu, že se země v Asii připravují na liberalizaci svých trhů s elektřinou, bude společnost ELECTRIFY poskytovat hodnotu prostřednictvím našeho trhu a platforem peer-to-peer (P2P).

Vzhledem k tomu, že se spotřebitelé stále více zaměřují na čistou energii a trhy se stále více otevírají, je zapotřebí inovátorů, kteří pomohou najít způsoby, jak účinně a inteligentně distribuovat energii.

The Projekt Electrify Asia hledá právě to a již zahájil token, který lze obchodovat, a existující infrastrukturu a tržiště mimo trh.

Tým Electrify Asia

Tým Electrify Asia přináší bohaté zkušenosti s distribucí a technologií elektřiny. Generálním ředitelem a spoluzakladatelem projektu je Julian Tan, který dříve pracoval ve společnosti Sunseap Energy a který také strávil nějaký čas jako výzkumný inženýr v Singapuru pro výzkum solární energie..

Electrify Asia Team

Electrify Asia Team. Zdroj: elektrify.asia

Jako COO se k němu připojil Martin Lim, další absolvent Sunseap Energy, kde pracoval jako konzultant pro rozvoj podnikání. Předtím strávil 15 let jako kreativní ředitel v různých společnostech.

Vedoucím Engineering and technology ve společnosti Electrify Asia je Sean Eu, IT specialista s více než 20letými zkušenostmi s vývojem systémů a umožňováním transformace podnikání prostřednictvím informačních technologií. Předtím byl technickým ředitelem skupiny GlobalRoam a v posledních dvou desetiletích zastával řadu technologických vedoucích pozic.

A konečně, v projektu Electrify Asia je hlavním poradcem projektu zakladatel OmiseGo Jun Hasegawa. Jun pomáhá projektu s platebními řešeními a škálovatelností blockchainu.

Návrh základní hodnoty

Electrify Asia má za svůj hlavní hodnotový návrh decentralizaci výroby a distribuce energie, což spotřebitelům poskytuje širší škálu zdrojů energie a nižší ceny. Toho bude dosaženo zavedením stávající Electrify Asia inteligentní tržiště mimo trh na tržišti založeném na blockchainu.

Marketplace 2.0 nahradí současnou offchain verzi a umožní uživatelům služby Electrify Asia přístup na Marketplace online prostřednictvím webového prohlížeče a mobilních aplikací. To vše bude probíhat na blockchainu a poskytuje spotřebitelům několik klíčových výhod.

Electrify Asia Marketplace

Aktuální tržiště vs. navrhováno

Nejprve to umožní maloobchodním zákazníkům nakupovat energii za zlevněné velkoobchodní ceny, což šetří peníze. Dále poskytne spotřebitelům větší výběr dodávek energie a otevře více alternativních a čistých zdrojů energie na trhu P2P.

Marketplace poběží na energeticky inteligentních kontraktech, které jsou zabezpečeny na blockchainu, a celý proces bude poháněn tokenem ELEC. Token ELEC, což je token kompatibilní s ERC-20 vytvořený na blockchainu Ethereum, umožní výrobcům i maloobchodníkům přístup do ekosystému Electrify Asia.

Aby mohli výrobci a maloobchodníci nabízet energii na trhu, budou muset vložit ELEC jako zálohu. Transakční poplatky budou také platit poskytovatelé energie v tokenech ELEC.

Spotřebitelé vytvoří účty a budou se moci přihlásit a nakupovat energii od výrobců v Marketplace 2.0. To usnadní zařízení PowerPod a Internet of Things vytvořené společností Electrify Asia, aby producentům umožnilo zaznamenávat jejich energetický výkon na blockchainu.

PowerPod je v podstatě inteligentní měřič energie, který decentralizuje sledování a sběr dat souvisejících s výrobou a spotřebou energie. Všechna shromážděná data budou přístupná prostřednictvím Řídicí panel Synergy P2P Trading.

Elektrizujte příležitost v Asii

Logo Electrify.sg

Zdroj obrázku: elektrify.sg

Electrify Asia má za sebou silný začátek se zavedeným fungujícím energetickým trhem v Singapuru. Toto tržiště bylo navrženo pro podnikové klienty a má asi tucet maloobchodníků, kteří se již účastní dodávek energie. Toto tržiště první generace zavádí platnost obchodního plánu Electrify Asia a funkční architekturu pro expanzi společnosti na zahraniční trhy..

Electrify Asia již v Singapuru těží z výhod prvního tahače a nedostatku konkurence, což by jim mělo dát jasnou cestu k růstu v jejich domovské zemi, jakmile úspěšně implementují onchainovou technologii Marketplace 2.0. V tomto bodě bude potřeba pouze jasně demonstrovat výhody blockchainového řešení pro průměrného spotřebitele.

To by nemělo být obtížné, protože se očekává, že spotřebitelé uvidí úspory ve výši 25–30% v tarifech za elektřinu ve srovnání se singapurským vládním poskytovatelem služeb. Očekává se, že to přinese 20% úspory na účtech za elektřinu. Tyto snížené sazby pocházejí od maloobchodníků, kteří budou moci nakupovat elektřinu za velkoobchodní ceny a poté je dále prodávat zákazníkům se slevou na tržišti Electrify..

Tato úspora poskytuje podnikům i spotřebitelům obrovskou pobídku k přechodu na trh Electrify. Skutečnost, že elektřina zůstává v hlavní síti bez ztráty stability a kvality, bude pro spotřebitele další pobídkou k přechodu na Electrify.

Další opravdu důležitou výhodou, kterou Electrify Asia má, je jejich partnerství se společností Tepco, která je největším dodavatelem elektřiny v Japonsku a jedním z největších na světě. To by nebylo žádným překvapením, protože Japonsko má liberální regulační prostředí a velmi vnímavý přístup k blockchainové technologii.

Elektrizujte slabé stránky v Asii

Jedním z hlavních prodejních bodů projektu Electrify Asia je liberalizace trhu s energií. Do očí bijící otázkou je, že v Asii neexistuje jasný trend směrem k deregulaci trhu, zejména v ekonomikách s centrálnějším řízením. To by mohlo představovat významné regulační překážky pro společnost Electrify Asia, která se snaží proniknout na mnoho trhů jihovýchodní Asie.

Power Ledger Thailand Deal

Značky hlavní knihy s BCPG. Zdroj obrázku: Střední

Uvažujme o Filipínách, kde je elektřina poskytovaná vládou poměrně silná. Společnost Electrify Asia zjistí, že je téměř nemožné proniknout na tento trh bez podpory propojené s vládou nebo partnerství podobného partnerství založenému společností Power Ledger v Thajsku.

V celém rozvojovém světě je velmi běžné vidět vlády, které dodávají elektřinu prostřednictvím státní výroby, nebo ve spolupráci s kumpánskými společnostmi, které se staví zpět k vládním vůdcům.

Není pravděpodobné, že by tyto vlády uvítaly konkurenci v sektoru, který přináší velkorysé zisky vládě a / nebo jejím politikům. Jediným způsobem, jak proniknout do těchto zemí, bude rozvíjení kontaktů s vysoce postavenými vládními úředníky.

Otevřenější ekonomiky se zdají být snadnou oblastí pro expanzi na povrchu, ale vzhledem k otevřené povaze těchto ekonomik bude společnost Electrify Asia téměř jistě vidět zvýšenou konkurenci na jiných energetických trzích založených na blockchainu, zejména pokud již konkurence dosáhla pokroku.

Dobrým příkladem toho je Austrálie, na kterou se zaměřuje Electrify Asia, ale již zažila pilotní programy vytvořené projekty, jako je Power Ledger.

Porozumění tokenu ELEC

Klíčem k napájení celého ekosystému Electrify Asia je token ELEC a token vyhovující ERC-20 vytvořený na blockchainu Ethereum. Výrobci a maloobchodníci s energií použijí token jako zálohu, aby získali přístup na Marketplace a vypsali svou dostupnou energii k prodeji.

Tokeny ELEC se také použijí k úhradě transakčních poplatků v síti. Kromě toho existují plány na vydávání tokenů ELEC spotřebitelům v rámci věrnostního programu odměn. Skutečné platby od spotřebitelů maloobchodníkům zůstanou v nekrytých měnách, stejně jako platby uskutečněné na platformě pro obchodování s energií peer-to-peer Synergy.

Prodej tokenů ICO ELEC

ICO pro ELEC bylo dokončeno 2. března 2018 s pevným stropem pro prodej 30 milionů $. Během ICO bylo k dispozici 375 milionů z plánovaných 750 milionů tokenů, s cenou 0,08 USD za ELEC a platby provedenými v Ethereu.

Web Electrify Asia není jasný o tom, kolik bylo ve skutečnosti zvýšeno, ale říká, že ICO bylo úspěšné, a protože současná cirkulující nabídka je 411 567 025 ELEC, je pravděpodobné, že tým dosáhl cíle 30 milionů USD.

Ze získaných prostředků jde 52 procent na vývoj, technologie a výzkum. Dalších 19 procent připadá na zaměstnance, 10 procent na provoz, 10 procent na rozvoj podnikání a partnerství a konečných 9 procent na účetnictví a právní.

Cenová výkonnost ELEC

Cenový výkon ELEC. Zdroj: coinmarketcap.com

Od ICO se token ELEC na konci dubna 2018 obchodoval až na 0,193292 $, ale od té doby je cena na stabilním poklesu a od konce května 2018 je cena jednoho tokenu ELEC 0,064992 $.

Většina objemu v obchodování ELEC je na KuCoinu, takže je zřejmé, že tokenu by mohl významně prospět, kdyby byl uveden na jedné z hlavních burz, jako jsou OKEx, Binance, Huobi nebo Bitfinex. Likvidita je pouze průměrná, s denním objemem obchodu méně než 500 000 USD.

Závěr

Obchodování s energií na blockchainu je dokonalým případem použití této technologie a konkurence v prostoru se v příštích letech zvýší. Electrify Asia má skok na většinu konkurence a velkou výhodu prvního tahače ve své domovské zemi Singapur.

Povaha energetického průmyslu však směřuje k vysoké úrovni regulace a zapojení vlády, což by mohlo sloužit k tomu, aby se trh s energií stal obtížným produktem pro spotřebitele..

Electrify Asia potřebuje využít své dominantní postavení ve své domovské zemi k prodeji tržiště v zahraničních jurisdikcích. Pokud najdou způsob, jak se spojit se stávající infrastrukturou nebo regulačními orgány v cílených nových zemích, mohli by vidět úspěch.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me