Recenze Digibyte: Skutečně decentralizovaný UTXO blockchain

Digibyte je jedním z nejstarších spuštěných blokchainů, které byly vydány v lednu 2014. Nedávno se začal zajímat zájem o projekt a jeho měnu DGB.

Bez společnosti, žádného generálního ředitele a žádné řídící centrální síly. Začalo to jako dobrovolnický projekt a zůstává zcela dobrovolnické, stejně jako projekt podporovaný globální komunitou. Objevily se také výzvy, jako je širší podpora výměn.

Opravdu to stojí za zvážení?

V této recenzi Digibyte se pokusíme odpovědět právě na to. Podíváme se také na dlouhodobý potenciál a případy použití pro DGB.

Co je Digibyte?

Jeden z důvodů Digibyte je předběhnout přední kryptoměny Bitcoin a Ethereum. V některých kruzích je Digibyte kvůli své škálovatelnosti dokonce známý jako „bitcoin na steroidech“. Nakonec Digibyte doufá, že nahradí bitcoin jako mezinárodně používanou kryptoměnu, přičemž zastánci Digibyte to považují za mnohem lepší transakční měnu, zatímco bitcoin slouží nejlépe jako úložiště hodnoty.

Výhody Digibyte

Výhody Digibyte

Ve srovnání s Ethereem nabízí Digibyte také blockchain, kde lze vytvářet decentralizované aplikace (dApps) a také nativní měnu (DGB). Na rozdíl od Etherea nabízí Digibyte světu obrovskou škálovatelnost na řetězci a jeden z nejrychlejších blockchainů na světě se schopností zpracovat 2 000 transakcí za sekundu.

Jak bylo uvedeno výše, Digibyte je mnohem rychlejší blockchain a je také bezpečnější než bitcoin. Primárním cílem projektu bylo oslovit větší decentralizovanou komunitu než bitcoiny. Po více než šesti letech zaznamenal projekt smíšené výsledky.

Hodnota tokenu se po několik let drží na hranici 35, což naznačuje stagnaci, došlo však také ke stažení téměř 300 000 uzlů, což naznačuje, že se síť šíří docela úspěšně. Ve skutečnosti je to ohromné ​​ve srovnání se sítí bitcoinů, která má k květnu 2020 méně než 10 000 plných uzlů podle webu pro sledování bitcoinové sítě Bitnodes.io.

Statistiky digibyte

Statistiky digibyte v síti

Digibyte také těží z nedostatku poplatků a téměř okamžitých transakcí. Tam, kde bitcoinové transakce mohou trvat až 10 minut, než se potvrdí, zkrátila společnost Digibyte své potvrzovací časy na pouhých několik sekund. Díky tomu je jedním z nejrychlejších transakčních blockchainů na světě. Uživatelé mohou zasílat DGB jakýmkoli dalším uživatelům kdekoli na světě, aniž by platili jakékoli poplatky nebo se dokonce museli registrovat.

Tato vylepšení oproti stávajícím blockchainům nezpomalily tempo vývoje ani pro Digibyte. I po více než šesti letech vývojáři Digibyte pokračují ve vylepšování blockchainu. Digibyte zůstává jedním z nejpokročilejších a nejmodernějších blockchainů, a to díky neustálému zdokonalování, jehož cílem je maximalizovat efektivitu, zabezpečení, rychlost a propustnost Digibyte.

Díky tomuto zaměření na bezpečnost, propustnost a decentralizaci je Digibyte zjevně vhodným řešením problémů kybernetické bezpečnosti, zabezpečených decentralizovaných aplikací a peer-to-peer obchodu.

Případy použití digibyte

Existuje mnoho lidí, kteří v průběhu let tvrdili, že Digibyte nemá žádný skutečný jedinečný případ použití oproti jiným populárním blockchainovým řešením. Vývojový tým Digibyte však tvrdí, že po více než 6 letech vývoje budoucího myšlení,

DigiByte se stal jedním z nejbezpečnějších, nejrychlejších, nejdelších a nejvíce decentralizovaných UTXO blockchainů v existenci.

Zatímco často považujeme řešení blockchain za způsob výměny a ukládání hodnoty, Digibyte nabízí mnohem více, včetně vytváření nových tokenů, ověřování identity, přidávání notářsky ověřených dokumentů do blockchainu a mnoho dalšího. A to vše dokáže, aniž by se uživatelé museli obávat, že hra s kočkami zpomalí síť na procházení.

Existuje mnoho případů použití pro Digibyte, ale vzhledem k rychlosti a zabezpečení blockchainu je nejvhodnější pro vytváření bezpečnostních funkcí a nových aktiv. Dva z aktuálně vyvíjených případů použití jsou Digi-ID a Digi-Assets

Digi-ID

Digi-ID je metoda ověřování vyvinutá pro blockchain Digibyte, která obsahuje zabezpečení a rychlost v metodě, která nahrazuje potřebu zpívat hesla do aplikací.

Funguje prostřednictvím použití podpisu založeného na blockchainu, podobně jako jsou transakce podepsány při převodu aktiv. V podstatě tedy uživatelé mohou využít své soukromé klíče jako způsob, jak se autentizovat v online aplikaci nebo na jiných platformách.

Kroky digi ID

Kroky potřebné pro DigiID

Zjevnou výhodou pro Digi-ID je schopnost používat jednu aplikaci k přihlášení k více aplikacím, ale aniž byste jim poskytli stejný datový řetězec, jako byste to udělali s hesly. To je možné, protože podpisy jsou časově citlivé a při každém použití Digi-ID se vytvoří jedinečný podpis.

To znamená, že i když je hacker schopen prolomit zabezpečení na webu a získat přístup k přihlašovacím údajům, nebyl by s nimi schopen nic dělat, protože jsou na jedno použití.

Kromě toho, že se používá k přihlášení do aplikací, může Digi-ID nakonec nahradit přístupové karty pro zabezpečení budovy. Digi-ID těží z toho, že je zcela anonymní, neukládá žádné osobně identifikovatelné informace a nevysílá je. Nepoužívá žádné formy protokolování ani ukládání dat, takže je ideálním řešením pro splnění evropských nařízení GDPR.

Digi-aktiva

Systém Digi-Assets je umístěn v sekundární vrstvě blockchainu Digibytes jako bezpečný a škálovatelný způsob vydávání tokenů, aktiv, inteligentních smluv, digitálních identit atd. Cokoli, co najdete ve skutečném světě, lze digitalizovat a kryptograficky znázornit pomocí Digi-Assets.

To zahrnuje zřejmé, jako jsou akcie, dluhopisy a měny, k právním dokumentům, jako jsou hypotéky, listiny a závěti. Je také užitečný pro věci, jako jsou nákupní objednávky a faktury všeho druhu, a lze jej dokonce použít k ochraně ochranných známek, autorských práv a reklamních údajů..

Přehled DigiAssets

Vytváření aktiv na Digitbyte Blockchain

Zjevným využitím Digi-Assets je spuštění nových digitálních aktiv. Ty mohou být buď zastupitelné, nebo nepostradatelné, v závislosti na potřebách tvůrce. A pro usnadnění flexibility je možné při vydávání nových tokenů použít webový prohlížeč nebo mobilní aplikaci (Android nebo iOS). To znamená, že kdokoli může vytvořit nové aktivum přímo ze svého mobilního telefonu a cítit se bezpečně, protože vědí, že aktivum je zabezpečeno blokovým řetězcem Digibyte.

Jakékoli aktivum vytvořené pomocí Digi-Assets zůstává ověřeno na blockchainu Digibyte a stává se neměnným a neodpustitelným, což vede k transparentnosti vlastnictví, autenticity a nabídky aktiva. Uživatelé mohou tato aktiva volně odesílat a přijímat.

To umožňuje, aby byly DigiAssets bezpečnější, škálovatelnější a decentralizovanější než jakákoli jiná platforma, která se dosud na trhu objevuje. Protože jiné blockchainy bojují s kapacitou nebo centralizovaným ověřováním, dělá DigiByte z DigiAssets perfektní platformu pro spuštění jakéhokoli aktiva. DigiByte má on-chain škálovatelnost, prokázané zabezpečení a záviděníhodnou decentralizaci ve všech aspektech.

Technologie Network Stack

Blokový řetězec Digibyte má tři vrstvy: Aplikace, Digitální aktivum a Základní protokol. To umožňuje nasazení a vývoj aplikací a inteligentních smluv v centralizované i decentralizované podobě.

Digibyte Architecture

Vrstva aplikací Digibyte & Základní protokol

Střední vrstva digitálních aktiv se primárně zabývá zabezpečením sítě, zatímco vrstva základního protokolu podporuje veškerou infrastrukturu sítě. Protože Digibyte má schopnost nasazovat inteligentní smlouvy, je mnohem užitečnější ve srovnání s bitcoiny.

Top Layer – Applications

Nejvyšší vrstva Digibyte je podobná obchodu s aplikacemi, což blockchainu umožňuje v reálném světě. Je možné vytvářet všechny druhy digitálních aktiv a decentralizovaných aplikací nahoře až k vrchní vrstvě blockchainu Digibyte. Umožňuje také použití inteligentních kontraktů, které zvyšují bezpečnost blockchainu Digibyte.

Střední vrstva – digitální aktiva

Zabezpečení a správa blockchainu pochází ze střední vrstvy. To je místo, kde sedí veřejná kniha, a to je místo, kde se koná neměnnost blockchainu. Všechny transakce se zaznamenávají do veřejné knihy a nelze je hacknout, duplikovat, padělat nebo změnit. Tím je zachována bezpečnost vytvořených digitálních aktiv.

Protokol spodní vrstvy – jádro

Ve spodní vrstvě sítě Digibyte sedí operační systém a komunikace pro síť. Globální uzly Digibyte komunikují informace v této vrstvě. Všechny pokyny protokolu jsou v této vrstvě. Stovky tisíc globálních uzlů zde pomáhají přenášet transakce a zároveň pomáhají zabezpečit síť.

Těžařské algoritmy

Digibyte byl vytvořen jako blockchain Proof-of-Work a v září 2014 byl rozdvojen pro přidání charakteristiky zvané MultiAlgo, která umožňuje těžbu pomocí pěti různých kryptografických algoritmů. Pět použitých algoritmů je Sha256, Scrypt, Skein, Qubit a Odocrypt.

Tento poslední, Odocrypt, je jedinečný v tom, že se mění každých 10 dní, aby se udržela odolnost ASIC. Těchto pět algoritmů používá systém pro přizpůsobení obtížnosti v reálném čase, aby zabránil škodlivé centralizaci těžby a kolísavým výkyvům hash energie.

Algoritmy těžby digibajtů

5 těžební algoritmy na Digibyte

Těžba více algoritmů pocházela z kódu v Myriadcoinu a byla přidána, aby vytvořila flexibilitu pro horníky poskytnutím řady metod těžby PoW. Těžaři dnes mohou pomocí těžby ASIC, GPU, CPU nebo FPGA pomoci zpracovat transakce a zabezpečit blockchain. Vývojáři chtěli takové nastavení, protože umožňuje zvýšenou decentralizaci blockchainu tím, že poskytuje uživatelům několik způsobů těžby Digibyte.

Těžba digibajtů je o něco složitější než jiné blockchainy vzhledem k jedinečné povaze algoritmů. Pokud byste chtěli přehled, můžete si přečíst náš podrobný průvodce těžbou Digibyte.

tým & Dějiny

Tvůrcem a zakladatelem společnosti Digibyte je vývojář a podnikatel Jared Tate. Digibyte vyvíjí na plný úvazek od října 2013..

Od té doby dostal pozvání od Harvardu, MIT a vlády USA, aby hovořili o technologii blockchain. Byl také spoluautorem knihy Blockchain 2035: The Digital DNA of Internet 3.0, která byla první knihou napsanou zakladatelem blockchainu.

Jared Tate Digibyte

Jared Tate na Harvardu & Kongres. Obrázek přes Digibyte Twitter

Jednou z definujících charakteristik týmu Digibyte je jejich integrita a důvěryhodná povaha. Protože jsou to všichni neplacení dobrovolníci, nebere se v úvahu žádná chamtivost ani finanční zisk a celý tým má jen ty nejlepší úmysly vytvořit ten nejlepší blockchain.

Jedná se o osvěžující převzetí v odvětví, kde vysoké ICO a předtěžba mohou často vytvořit atmosféru, kde se členové více soustředí na finanční zisky než na budoucnost projektu.

Vývojáři společnosti DigiByte

Všichni vývojáři Digibyte jsou neplacení dobrovolníci, kteří věnují svůj čas a nabízejí své dovednosti k rozvoji projektu, v který silně věří. Kdokoli může své dovednosti projektu Digibyte propůjčit a všichni vývojáři mohou volně vytvářet vlastní aplikaci navíc digibajtový blockchain.

Tým povědomí o DigiByte

Ne každý je zajímavý v přidávání kódovacích dovedností do úsilí Digibyte. Ti, kteří nejsou netechničtí, mohou přidat svůj talent do dosahů komunit vytvořených týmem Digibyte Awareness Team (DGBAT).

Digibyte povědomí

Obrázek přes Digibyte povědomí o webu

Členy skupiny jsou nejen vývojáři, ale také spisovatelé a pedagogové. Tato skupina využívá sociální média a další typy kontaktů k šíření informací o výhodách projektu Digibyte.

Nadace DigiByte

Na rozdíl od jiných projektů, které mají nadaci, která centrálně dohlíží na projekt, Digibyte Foundation je nezisková organizace spravovaná dobrovolníky. Pracuje na podpoře a ochraně základů decentralizace.

Protože neexistují žádné finanční pobídky pro ty, kteří pracují na projektu Digibyte, nebyly také žádné známky podvodu nebo korupce. V minulosti jsme viděli, že decentralizovaná povaha komunity Digibyte vede k systému zdokonalování.

Kdykoli má někdo špatné úmysly nebo opakovaně selže systém, všimne si to celá komunita a vyloučí tuto osobu z budoucí účasti na projektu.

DGB Coin

Mince Digibyte (DGB) nebyla nikdy předem vytěžena a neměla ICO. Jsou vyráběny pouze těžbou. Nakonec dojde k celkové dodávce 21 miliard DGB, po které již nebudou vytvářeny žádné další. Blockchain byl vytvořen tímto způsobem s 1000x více coiny než bitcoiny, aby byla umožněna větší distribuce DGB a snadné použití jako transakční měny.

Digibyte vs. bitcoin

Statistiky sítě Digibyte vs. bitcoin

DGB se také liší od BTC ve způsobu, jakým snižuje odměny za blockchain. Spíše než snížit odměnu na polovinu každých 210 000 bloků, tedy zhruba 4 roky, jako u bitcoinu, snižuje odměnu za každý měsíc o 1%. Do roku 2035 budou všechny DGB vytěženy a horníci se pak budou spoléhat pouze na transakční poplatky.

Pokud jde o skladování DGB, vzhledem k tomu, že Digibyte existuje tak dlouho, existuje spousta peněženek, které to podporují. Nedávno jsme se podívali na některé z nejlepších peněženek Digibyte v samostatném příspěvku.

Historie cen DGB a výpisy burz

Digibyte viděl hodnotu svého nativního DGB tokenu několikrát vyšší během své existence. Poprvé k tomu došlo v červnu 2017, kdy cena krátce dosáhla 0,0566 USD poté, co byla předcházejících 12 měsíců zhruba na 0,00035 USD.

Druhý výkyv byl na konci roku 2017 a na začátku roku 2018 během stejného výkyvu, který téměř každou kryptoměnu masivně zvýšil. Tato špička skončila tím, že DGB 14. ledna 2018 dosáhla historického maxima 0,142889 USD.

Cena z této výšky klesla a pokračovala v trendech níže, dokud v polovině března 2020 nedosáhla úrovní roku 2016 kolem 0,00035 USD. A právě tam začal třetí špička.

Cenový výkon DGB

Cenový výkon DGB. Obrázek přes CMC

Počátkem května 2020 se tokeny DGB zvýšily na 0,018921 $ a v době psaní tohoto dílu stále rostou. Token za šest týdnů vzrostl téměř o 700%, ale nic nenasvědčuje tomu, proč k výkyvu dochází.

Pokud jde o výpisy burz pro Digibyte, najdete je na OKEx, DigiFinex, Bittrex a doslova na desítkách dalších burz. Nenájdete ji na Poloniexu poté, co burza vyřadila DGB v prosinci 2019 po několika tweetech zakladatele DigiByte Jared Tate kritizovat výměnu.

Zakladatel a CEO TRON Justin Sun a spoluzakladatel a CEO Binance Changpeng Zhao. Rovněž není uvedena na Binance, protože burza odmítla uvést DGB, přestože zvítězila v komunitním průzkumu Binance a požádala o její uvedení.

Digibyte Roadmap

Jelikož je blockchain zcela decentralizovaný a provozovaný dobrovolníky, je plán projektu také otevřený a kdokoli může navrhovat změny nebo vylepšení. I když by se to mohlo zdát, že by se to mohlo rozpadnout, pravdou je, že Digibyte zaznamenal během svých šesti let existence velmi stabilní a solidní pokrok.

Protože DigiByte je vyvíjen a podporován Core týmem a komunitou (všichni neplacení dobrovolníci), nikdy se nemohou zavázat k datům dokončení budoucích projektů. Proto považujte budoucí projekty za časově flexibilní.

Digibyte Roadmap

Některé větší položky pro vývoj akcí. Obrázek přes GitHub

Spíše než cestovní plán udržuje základní tým a Potrubí na Githubu, který ukazuje položky, které by chtěli dosáhnout, zda je nabízena odměna a zda se na ní aktuálně pracuje.

K položkám, na nichž se v květnu 2020 aktuálně pracuje, patří ProgPoW algoritmus pro podporu těžby GPU a Dividendy pro DigiAssets.

Závěr

Digibyte je zajímavý projekt, když vezmete v úvahu nedostatek porozumění projektu mimo jeho komunitu v kombinaci se silným odhodláním a velkou velikostí uvedené komunity. Je to vývojový tým dobrovolníků, který v mnoha ohledech dosáhl mnohem většího pokroku než jiné blockchainové projekty, které se pokoušejí vytvořit transakční kryptoměnu, která nahradí bitcoin.

Při pohledu na způsob, jakým se token DGB shromažďuje od května 2020, je možné, že je Digibyte konečně připraven na určité přijetí a uznání mimo svou vlastní komunitu. Tržní limit pro minci dosáhl téměř 250 milionů dolarů a nadále silně roste.

Je škoda, že zakladatel Jared Tate byl zapleten do konfrontace se zakladateli Binance a TRON, ale vzhledem k současnému nárůstu DGB tokenu se to nezdá, jako by nedostatek seznamu Binance brzdil DGB.

S více než šesti lety vývoje je zřejmé, že Digibyte je tu, aby zůstal, a je stejně jasné, že komunita bude pokračovat ve vývoji a zdokonalování blockchainu a zároveň se dostane ke slovu ohledně zřejmých výhod, které Digibyte přináší z hlediska bezpečnosti, škálovatelnosti, účinnost a rychlost.

Doporučený obrázek prostřednictvím služby Shutterstock

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me