Recenze derivátů OKEX: Kompletní přehled burzy

OKEX je velká kryptoměnová burza založená v roce 2016. Nedávno se významným způsobem přesunuli na trh krypto derivátů..

Díky své odbornosti na spotovém trhu nabízí OKEX svým uživatelům příležitost obchodovat na trzích s futures, permanentními swapy a opcemi. Každá z nich dává obchodníkům jedinečný způsob obchodování a zajištění kryptotrhů.

Stojí to za zvážení?

V tomto přehledu derivátů OKEX se na to pokusíme odpovědět. Dám vám také několik špičkových tipů, které při používání platformy potřebujete vědět.

Přehled OKEX

Společnost OKEX byla původně založena v Hongkongu v roce 2016, ale v roce 2018 se přestěhovala do Valletty na Maltě. To nebylo pochyb o reakci na příznivé kryptografické předpisy v této zemi.

Původní burza byla spotová kryptoburzovní burza, která se od svého spuštění rychle rozšířila. Je k dispozici ve více než 100 zemích a obchodování BTC futures na OKEX nedávno překonalo 1,5 miliard $ denně v denním objemu obchodování.

Tyto deriváty na OKEXu budeme přezkoumávat. Patří mezi ně jejich futures na prostou vanilku, jejich věčné swapy a jejich možnosti. To znamená, že mají dobrou pozici, aby mohli konkurovat řadě globálních burz.

Aby uspokojili svou velkou komunitu obchodníků po celém světě, přeložili své stránky do 11 různých jazyků a zahrnují angličtinu, ruštinu, čínštinu atd..

Ačkoli jsou deriváty OKEX dostupné ve více než 100 zemích, existuje řada regionů, kde nenabízejí své služby. Patří mezi ně například Spojené státy, Hongkong a seznam dalších regionů. Celý seznam si můžete prohlédnout v jejich Podmínky služby.

Je OKEX bezpečný?

Pro každého obchodníka s kryptoměnami je to jedna z nejdůležitějších úvah. Známe až příliš dobře rizika, která by mohla pocházet z centralizovaných burz.

Přehled Okex

Přehled OkEX. Obrázek přes OKEX


Když se podíváme na burzy, přihlížíme k řadě faktorů, abychom zjistili, jak bezpečné jsou pro jejich obchodníky.

Pojďme se na to podívat?

Zabezpečení burzy

Společnost OKEX používá zabezpečený postup zabezpečení teplé a studené peněženky. To znamená, že většina jejich finančních prostředků je uložena offline v chladném prostředí. To znamená, že je chráněn před hackery.

Poté udržují omezený podíl svých mincí na svých serverech v „horkém“ prostředí, aby uspokojili poptávku po výběrech / vkladech.

Pokud jde o infrastrukturu výměny, provozují GSLB (Global Server Load Balancing). To znamená, že mají řadu serverů po celém světě, aby zajistili provozuschopnost serveru a spravovali obchodní poptávku.

Řízení rizik

Vzhledem k tomu, že deriváty OKEX provozují obchodní platformu s pákovým efektem, musí mít zavedena opatření ke snížení rizika, které představují pohyby trhu pro obchodní skupinu.

Pojištění Okex

Zůstatky v pojistném fondu OKEX

Pojistný fond OKEX je provozován proto, aby byl pojistkou pro všechny obchody, které nelze zlikvidovat nad cenu úpadku. Fond je doplněn počáteční marží, kterou mají likvidovaní obchodníci na začátku svého obchodu.

Zabezpečení komunikace

OKEX má plně šifrovanou komunikaci, což znamená, že když jim posíláte informace, jsou zasílány bezpečným způsobem. To zahrnuje veškerou osobní dokumentaci a hesla.

To je také užitečné, protože vám pomůže zjistit, zda jste na phishingovém webu. Pokud visací zámek nevidíte v prohlížeči nebo certifikát SSL, znamená to, že nejste na správném webu a měli byste okamžitě odejít.

Zabezpečení uživatele

Nejlepší zabezpečení obecně začíná u obchodníka. Proto společnost OKEX poskytla řadu nástrojů, které uživatelům pomáhají zabezpečit jejich účty.

Snad jedním z nejdůležitějších z nich je dvoufaktorové ověřování pomocí telefonu. Existují dvě možnosti, jak toho dosáhnout. Prvním je použití ověřování pomocí SMS a druhým je použití ověřovače Google.

Ověření 2FA OkEX

Aktivace ověřování 2FA na OKEX

Nedoporučoval bych ověřování pomocí SMS, protože vám to otevírá sim swapping útoky. Proto můžete nastavit ověřovač Google stažením v obchodě s aplikacemi a jeho vazbou na server OKEX.

Dalším docela elegantním nástrojem, který mají v OKEXu, je jejich nástroj proti phishingu. Jedná se v zásadě o kód, který se odesílá v každém e-mailu, který vám pošlou. Pokud kód neznáte, víte, že e-mail přišel od nelegitimního odesílatele.

Derivátové nástroje & Vliv

Co jsou tedy deriváty? Jedná se o nástroj, s nímž můžete obchodovat a který „odvozuje“ jeho hodnotu z ceny nějakého podkladového nástroje. V tomto případě se jedná o kryptoměny.

Derivativní nástroje jsou využívány, což znamená, že své zisky / ztráty můžete mnohonásobně zvětšit. V OKEXu to může být až 100x v závislosti na nástroji, s nímž obchodujete.

Například pokud máte obchod, který má pákový efekt 50x, znamená to, že při pohybu ceny podkladového aktiva o 1 $ se vaše pozice posune o 50 $.

Nyní se podívejme blíže na deriváty, které nabízejí v OKEX.

Futures

Futures jsou nástroje, kterými souhlasíte s nákupem nebo prodejem nějakého aktiva v budoucnu v předem stanovenou dobu. Tyto futures kontrakty představují povinnost koupit / prodat, čímž se liší od opcí.

Ověření 2FA OkEX

Výplatní diagram nástroje dlouhé a krátké budoucnosti

Na derivátech OKEX mají futures nástroje na 9 aktivech a to jsou: Bitcoin, Litecoin, Etheruem, Ethereum Classic, Ripple, EOS, Bitcoin Cash, BSV a TRX. Takže docela rozumný seznam.

Tyto futures nástroje mají pákový efekt až 100x a mají expiries, které jsou týdenní, dvoutýdenní, čtvrtletní a bi-čtvrtletní. Tyto smlouvy se uzavírají každý den v 8:00 UTC.

Můžete se také rozhodnout, že si své pozice necháte rozdělit buď coiny (krypto) nebo tether (USDT). To určí, odkud bude marže pocházet.

A konečně, pokud jde o futures, můžete se rozhodnout překročit marži svého účtu futures. To znamená, že marže může pocházet z kteréhokoli z vašich účtů v OKEX.

Perpetual Swap

OKEX tyto nástroje označuje jako Perpetual Swaps, ale někdy se jim na jiných burzách říká perpetual futures. V zásadě o nich můžete uvažovat jako o tradiční budoucnosti, až na to, že nevyprší jejich platnost.

S neustálou budoucností můžete držet pozici bez jakéhokoli časového omezení a své realizované zisky si můžete kdykoli vybrat. Pro ty z vás, kteří obchodují s CFD nebo šíří sázkové nástroje, má permanentní swap stejný výplatní profil.

Důvod, který se nazývá „Swap“, je ten, že vyměňujete výnosy za jedno aktivum za druhé. V tomto případě jde o kryptoměnu vs. americký dolar. Vzhledem k tomu, že to děláte, budete muset zaplatit míru financování.

Co je míra financování?

Používá se k zajištění toho, aby cena stálého swapu byla ukotvena na spotovém trhu. Když je míra financování kladná, platí šortky, když je záporná, šortky platí. Není účtována výměnou, ale poplatkem mezi dlouhými a krátkými kalhotami.

Míra financování OKEX

Jak se vypočítává sazba financování

Stejně jako v případě futures instrumentů, máte 100x maximální pákový efekt a můžete si vybrat, zda chcete svou pozici marží buď pomocí coinů, nebo pomocí Tetheru. Každých 24 hodin také dochází k vypořádání v rámci trvalé výměny.

Pokud jde o krytí aktiv, můžete obchodovat až s 12 různými aktivy. Patří sem všechny ty, se kterými můžete obchodovat s futures výše, a také přidání NEO, LINK a DASH.

Možnosti

Opce jsou derivátové nástroje, které držiteli dávají právo, nikoli však povinnost koupit nebo prodat nějaké aktivum v budoucnosti v předem stanovenou dobu. Jsou to asymetrické výplatní nástroje.

Máme rozsáhlého průvodce možnostmi kryptoměny, který si můžete přečíst, pokud potřebujete další informace. Klíčovou věcí je však poznamenat, že když si koupíte opci, máte omezené riziko negativního dopadu a neomezený potenciál zvýšení. To může být opak, pokud opci prodáte.

VOLAT & amp; Možnost PUT

Výplata opce CALL a opce PUT

Existují možnosti CALL, které vám dávají právo na nákup, a pak existují možnosti PUT, které vám dávají právo prodat nějaké aktivum. Při nákupu opce platíte protistraně prémii a některé poplatky za obchodování derivátům OKEX. Není požadována žádná rezerva.

Pokud byste však chtěli opci prodat, bylo by to možné, ale museli byste o ni zvlášť požádat. Budou vyžadovat minimální zůstatek na vašem účtu, aby pokryli událost, která se od vás výrazně posune.

Na OKEXu v současné době existuje pouze jedno aktivum, na kterém můžete obchodovat s opcemi, a to je bitcoin. Když jsme se přihlásili na platformu, existovaly čtyři doby vypršení platnosti možnosti.

Poplatky za deriváty OKEX

Pokud jde o ziskovost vašeho obchodování, jedním z nejdůležitějších faktorů jsou poplatky za obchodování na burze.

Jak tady tedy stojí OKEX?

Zdá se, že jsou celkem rozumní. Poplatky za obchodování se budou lišit podle toho, jaké úrovně obchodování jste, jaký je nástroj a kolik tokenů OKB držíte na svém účtu.

Deriváty OKEX také provozují model Maker / Taker Fee. Pro ty, kteří s tímto termínem začínají, je to, když máte různé obchodní poplatky podle toho, zda vytváříte nebo odebíráte likviditu z knih.

Pojďme se podívat na poplatky za každý nástroj?

Futures

Existují dva typy uživatelů, kteří mají různé plány poplatků. Toto jsou váš běžný uživatel a váš VIP uživatel. Normální uživatelé jsou ti, kteří mají 30denní objem obchodování nižší než 10 000 BTC.

V běžných uživatelských úrovních máte 5 různých úrovní. Ty se určují podle množství tokenů OKB, které držíte. Pak máte na VIP úrovni různé úrovně, které se určují podle 30denního objemu obchodování.

Harmonogram poplatků za futures OKEX

Časový plán poplatků od OKEX Futures

Z výše uvedeného tedy můžete vidět, že tito tvůrci trhu získají slevu, pokud jsou schopni vygenerovat více než 100 000 v objemu obchodování BTC za 30 dní. Tyto poplatky jsou přibližně v souladu s poplatky jiných obchodních platforem využívajících pákový efekt, jako je ByBit atd.

Věčné swapy

Trvalé swapy mají přibližně stejné poplatky jako běžné futures. Abyste však dosáhli VIP úrovně, musíte obchodovat pouze s minimem 5 000 BTC.

Jediný rozdíl v obchodních poplatcích za trvalé swapy nastává, když jste VIP a máte mírně vyšší poplatky za převzetí a mírně vyšší slevy pro tvůrce. Doporučuji vám zkontrolovat úrovně tady.

Něco jiného, ​​co budete muset vzít v úvahu, když obchodujete s neustálým swapem, je to, že budete mít míru financování. Nejedná se o poplatek, ale odráží rozdíl mezi mírou financování kryptoměny a USD.

Míra financování může být kladná nebo záporná a je sjednávána každých 8 hodin. Pokud uzavřete svou pozici před výměnou financování, nebudete platit ani přijímat financování. Míra financování je dynamické číslo, které se bude měnit tak, aby odráželo tržní podmínky.

Možnosti

Stejně jako u věčných swapů budou mít normální uživatelé při obchodování s opcemi podobné poplatky. Úroveň pro dosažení úrovně VIP je však mnohem nižší, pouze 1 000 BTC.

Pokud však jde o tyto VIP uživatele, budete mít přesně stejné obchodní poplatky pro různé úrovně. Více informací o možnostech poplatků naleznete zde.

Registrace OKEX

Dobře, takže jste připraveni OKEX vyzkoušet? Poté budete muset vytvořit účet. Když jste na webu, můžete kliknout na „Zaregistrovat se“ a můžete buď přejít na svou e-mailovou adresu, nebo se zaregistrovat pomocí telefonního čísla.

Registrace OKEX

Proces registrace OKEX

Jakmile se zaregistrujete, zašlou vám kód, který budete muset použít k potvrzení vaší registrace. Po předání můžete začít. Zeptají se vás, zda si chcete koupit krypto nebo zda chcete posílat zprávy.

Varování :️: Jakmile konečně nastavíte svůj účet, navrhuji, že první věcí, kterou uděláte, je potvrzení vaší 2FA.

Ověření & KYC

I když vám deriváty OKEX umožňují zůstat neověřený, máte na něj velmi přísná omezení. Na rozdíl od jiných burz, jako je Binance, které umožňují neověřené výběry z účtu, potřebuje OKEX základní ověření pro první úroveň.

Ověření OKEX

Úrovně ověření na OKEX

K dokončení první úrovně ověření však potřebujete pouze identifikační číslo, jméno, příjmení a místo bydliště. Jakmile tyto informace sdělíte, budete ověřeni téměř okamžitě.

Pokud byste chtěli přejít na ověření úrovně 2, abyste zvýšili své limity obchodování a výběru, budete muset nahrát kopie svého dokladu totožnosti. Budete si také muset udělat pár selfie ze sebe, abyste to potvrdili.

To vše se provádí pomocí služby Net Verify, což je služba KYC třetí strany.

Vklady / výběry

Jakmile je váš účet nastaven, budete jej muset financovat. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Patří mezi ně prostřednictvím fiat měny i krypto.

Pokud nakupujete u Fiat, pak OKEX využívá řadu služeb třetích stran. Patří mezi ně například Koinal, Simplex & Ostatní. Pokud používáte bankovní převod, můžete použít Banxa, která nabízí bankovní služby SEPA a SWIFT.

Platební metody OKEX

Některé způsoby platby v OKEX

Pokud již máte kryptoměnu a chcete provést vklad, budete si muset vygenerovat adresu. To lze provést v sekci „Aktiva“ správce účtu. Vyberete příslušný token, který vygeneruje adresu pro vklad.

Jakmile odešlete své prostředky, budete muset pouze čekat na jedno potvrzení než bude připsána. Pokud chcete sledovat svůj vklad, můžete použít průzkumníka blockchainu.

Poznámka &# 128221 ;: Pokud jste svůj účet financovali, budete jej muset přesunout na svůj futures účet

Výběry

Pokud jste chtěli vybrat své prostředky, budete muset dvakrát zkontrolovat limity pro výběr. To bude záviset nejen na vaší úrovni, ale také na tom, kolik ověření jste dokončili.

Výběry se provádějí na stejném panelu jako vaše vklady. Před výběrem budete muset provést převod prostředků. Jedná se v zásadě o heslo, které vám umožní potvrdit jakékoli výběry z vašeho účtu.

Varování :️: Při nastavování hesla pro výběr použijte jiné než přihlašovací heslo

Jakmile nastavíte své heslo pro výběr, můžete pokračovat a zadat částku pro výběr i svou offline adresu. Jakmile zadáte požadavek, zpracují ho a můžete jej sledovat na blockchainu.

Platforma OKEX Futures

Je čas přejít na břicho šelmy a prozkoumat její obchodní technologii a platformy. I když všichni používají stejné uživatelské rozhraní, liší se z hlediska funkčnosti platformy.

Pokud chcete obchodovat s futures, musíte si nejprve aktivovat svůj futures účet. Abyste to mohli udělat, musíte vyplnit několik otázek, abyste se ujistili, že jste obeznámeni s obchodováním s futures.

Je to vlastně poprvé, co jsme to viděli zahrnout na obchodní platformu Futures, a bezpochyby je to moudré rozhodnutí společnosti OKEX. Otázky nejsou tak složité a lze je snadno zodpovědět, pokud máte základní znalosti o obchodování s futures.

Jakmile nastavíte svůj futures obchodní účet, můžete začít obchodovat. To samozřejmě předpokládá, že jste již přesunuli prostředky, jak je uvedeno výše.

Uživatelské rozhraní obchodní platformy je poměrně intuitivní. Vlevo máte všechny trhy, které můžete obchodovat. Nahoře můžete vybrat čas do vypršení platnosti a také to, v jaké měně chcete, aby byly prostředky maržovány.

Uživatelské rozhraní OKEX

Uživatelské rozhraní OKEX Futures

Těsně pod tím máte možnosti, pokud jde o pákový efekt a způsob, jakým chcete, aby byl váš účet maržový. Těsně pod tím máte své objednávkové formuláře, grafy a historickou knihu objednávek.

Profesionální tip &# 128175 ;: Graf můžete rozšířit na celou obrazovku a použít jej k provedení veškeré své technické analýzy.

Pokud rozbalíte graf, zjistíte, že máte dvě možnosti, jak obchodovat. Jedním z nich je výchozí graf nabízený společností OKEX a druhým je graf Tradingview. Pro ty, kteří znají obchodní pohled, je to jeden z nejznámějších balíčků grafů třetích stran na trhu, který se technickým analytikům líbí.

Pak hned pod grafy máte historický & živá objednávka. Zobrazí se seznam všech objednávek, které máte spuštěné v OKEX, a také vaše nerealizované PnL.

Poté nalevo od toho máte několik opravdu užitečných doplňujících informací. Můžete si například prohlédnout ceny indexu a označit ceny. Pamatujte, že marková cena je ta, která se používá k vypořádání derivátových nástrojů, zatímco indexová cena je ta, na kterou se odkazuje při formulování mark mark.

Pro noční sovy &# 129417 ;: Obchodní rozhraní můžete přepnout a vytvořit z něj temné téma

Něco, co mi připadalo docela užitečné, byla jejich karta Obchodní data. Získáte tak vše, co potřebujete vědět o tom, co se děje na trhu futures OKEX. To zahrnuje:

  • Dlouhý krátký poměr: Poměr dlouhých a krátkých kalhot na trhu
  • BTC základ: To je rozdíl mezi budoucí nebo swapovou cenou a spotovou cenou.
  • Míra swapového financování: Odhadovaná sazba poplatku za trvalou výměnu.
  • Rejstřík sentimentu nejlepších obchodníků: Procento dlouhých / krátkých kalhot v držení 100 nejlepších obchodníků

Okraj

První věc, kterou byste si měli uvědomit, je, že maximální marže 100x bude do značné míry záviset na velikosti pozice, kterou aktuálně držíte.

Pokud přejdete na průvodce úrovní pozic, uvidíte, že stokrát vyšší páka (nebo 1% marže) se vztahuje pouze na ty pozice, které mají méně než 3 000 kontraktů. Jakmile přijmete více kontraktů, váš pákový faktor se začne snižovat. Je to z důvodu zvýšení počátečních marží i udržovací marže.

Umístěte úrovně OKEX

Navádění na pozici na úrovni OKEX

Pak, když přijde na to, jak je to marže z vašeho účtu, můžete si vybrat, zda to bude marže krypto (Coin marže) nebo marže v Tether.

Nakonec máte možnost překročit okraj. To v podstatě znamená, že marže bude čerpána nejen z vašeho futures účtu, kde jsou prostředky, ale také z ostatních účtů, kde máte prostředky. Nedoporučovali bychom to.

Perpetual Swap

Pokud chcete obchodovat s neustálými swapy, má to stejné uživatelské rozhraní jako nástroje futures. Jediným rozdílem je samozřejmě to, že nemůžete změnit dobu použitelnosti.

Další věc, kterou byste měli sledovat, je míra financování. To je dynamické a neustále se měnící, takže to nezapomeňte před uzavřením obchodů sledovat.

Budete se také chtít trochu blíže podívat na vodítka pozičních vrstev a na to, jak to ovlivní požadavek na marži. U vyšších úrovní se mírně liší od futures.

Platforma možností

Pokud jde o platformu možností, rozložení je podobné, i když funkčnost je zcela odlišná.

Existuje několik způsobů, jak můžete možnost koupit. Snad nejpříjemnějším způsobem je použití nástroje pro zjišťování možností. To vám umožní najít ideální volbu pro vaše obchodní podmínky.

Pomocí nástroje Možnosti zjišťování také nakreslíte čistý diagram výplaty, kde můžete vidět zisk / ztrátu, které pro danou možnost vzniknou. Jakmile budete s nastavenými parametry v pořádku, dostanete se na trh s uvedenou možností.

Možnosti obchodování OKEX

Funkce obchodování s opcemi na OKEX

Pokud se však chcete podívat na širší trh, můžete přejít na „Všechny možnosti“. Toto uživatelské rozhraní je podobné jako u Deribitu pro ty z vás, kteří tuto výměnu využili. Uvidíte přehled všech PUT a CALLů a také různých expiries.

Poznámka &# 128221 ;: Tyto možnosti, které jsou mimo peníze, jsou mnohem méně likvidní než ty, které jsou k penězům blíže.

Jakmile vyberete možnost, kterou chcete obchodovat, buď prostřednictvím zjišťování možností nebo Všechny možnosti, budete mít podobné obchodní rozhraní jako futures a swapy.

Něco, co byste si měli uvědomit, je, že máte pouze jeden typ objednávky, který můžete u této možnosti uzavřít. Toto je limitní objednávka. Nemusíte však zastavovat, protože víte, že vaše nevýhoda je omezená.

Nakonec je v horní části grafů rozbalovací nabídka, kde můžete sledovat „Řeky“ možností. To jsou v zásadě faktory, které určují cenovou citlivost opce. Nebudeme se zde zabývat specifiky Řeků, ale Guy k tomu natočil kompletní video.

Objednávkové formuláře

Chtěl jsem projít objednávkové formuláře samostatně, protože jsou poměrně komplexní a máte zde spoustu funkcí.

To platí spíše pro futures a swapy než pro opce. Níže je uveden váš typický objednávkový formulář pro výměnu / budoucnost. Jak uvidíte, své objednávky můžete otevírat nebo zavírat u opačných typů.

Objednávkové formuláře & amp; Typy

Objednávkové formuláře & Typy objednávek

U těchto objednávek máte 6 různých typů objednávek. To je mnohem víc, než jsme viděli na jiných burzách, což dává obchodníkovi mnohem více nástrojů, se kterými může pracovat. Typy objednávek jsou:

  • Limitovat objednávku: Tyto objednávky jsou dobré, dokud nejsou zrušeny. Jsou to jednoduše objednávky, které jsou umístěny na určité předem definované úrovni
  • Pokročilý limit: Toto je standardní limitní příkaz, kde máte více funkcí ohledně toho, jak chcete, aby byl příkaz proveden. Může to být například Pouze příspěvek, Vyplňte nebo zabijte nebo Okamžité nebo Zrušit. „Pouze příspěvek“ je standardní objednávka. Fill or Kill provede celý příkaz nebo ho zabije. Okamžitě nebo Zrušit to nyní provede za nejlepší cenu nebo zruší
  • Stop Limit: Toto je objednávka, která bude zadána pouze po dosažení určité spouštěcí ceny. Jakmile je splněna spouštěcí cena, je zadán standardní limitní příkaz.
  • Pořadí stezky: U této objednávky bude limitová objednávka zadána, jakmile se cena vrátí po porušení určité spouštěcí úrovně. Tomu se říká „míra zpětného volání“
  • Objednávka IceBerg: Toto je objednávka, která umožňuje obchodníkovi zadat velkou objednávku, aniž by došlo k přílišnému sklouznutí. Tato objednávka automaticky rozdělí velkou objednávku uživatele na několik menších objednávek
  • Časově vážená průměrná cena (TWAP): TWAP je průměrná cena objednávky za stanovené časové období. Jedná se v zásadě o strategii, která se pokusí provést příkaz, který obchoduje s plátky množství objednávky v pravidelných intervalech tak, aby se cena plnění rovnala ceně TWAP.

Pokud se potýkáte s některým z těchto typů objednávek, můžete si vždy prohlédnout dokumenty derivátů OKEX. Procházejí je docela dost podrobně.

OKEX mobilní aplikace & PC klient

Pro ty z vás, kteří jste na cestách, možná budete muset sledovat své pozice z mobilního zařízení. Proto společnost OKEX vyvinula vlastní obchodní aplikaci.

Tato aplikace umožňuje obchodování na všech trzích v OKEX, včetně nejen jejich termínových trhů, ale také jejich spotových trhů a obchodování s maržemi. Je to bezpečné, transparentní a komplexní.

Máte také interaktivní grafy, což znamená, že i když jste u stolu, můžete stále dokončit některé své podrobnější analýzy. Máte také objednávání jedním dotykem, což by vám mohlo mnohem usnadnit provádění vašich obchodů.

Aplikace je k dispozici pro iOS i Android a je uvedena v příslušných obchodech. Pokud chcete získat představu o tom, co si o tom lidé myslí, můžete se podívat na recenze. Zdá se, že jsou docela pozitivní pro každého. Za několik stížností, které tam byly, tým OKEX rychle reagoval, což je skvělá věc.

Hodnocení aplikací OKEX

Hodnocení mobilních aplikací OKEX. Zdroj: iTunes & Google Play

Pokud byste tedy měli používat jejich mobilní aplikaci?

Musím přiznat, že já osobně nejsem jedním z největších fanoušků mobilního obchodování obecně. Je to jen proto, že nemůžete správně mapovat trendové linie nebo nastavit více obchodních parametrů. Vždy se rozhodnu pro webovou nebo PC verzi.

A když už mluvíme o PC klientech, OKEX vyvinul program, který je k dispozici na obou počítačích Mac & PC klienti. To je stejně funkční jako webová obchodní platforma, i když je pravděpodobné, že bude o něco rychlejší.

OKEX API

Pro ty z vás, kteří rádi kódují obchodní algoritmy, budete rádi, že OKEX má docela robustní API s řadou koncových bodů. Mají verzi REST i verzi WebSocket.

Pokud chcete spustit robota připojeného k jeho API, měli byste se ujistit, že vaše IP adresa je mimo pevninskou Čínu. Doporučuje se také použít server Ali Cloud, který je v hongkongském datovém centru.

Existuje také rozsáhlý seznam SDK, které vám umožní vyvíjet roboty a obchodní algoritmy v programovacím jazyce, který znáte. Patří mezi ně například Java, node, Python, C ++, Go, C #. Můžete si prohlédnout rozsáhlé dokumenty tady venku.

Pokud chcete použít API, budete potřebovat klíč API. To získáte ve své oblasti účtu tak, že přejdete na své uživatelské jméno a poté kliknete na „API“. Zde vyberete „Moje API“, kde budete moci vytvořit svůj vlastní klíč s následujícími parametry.

Generování klíčů OKEX

Parametry generování klíčů API na OKEX

„Link API“ je, pokud chcete svázat klíč API s určitou IP adresou. To by znamenalo, že pouze tato IP mohla odesílat příkazy do API. Jakmile svůj klíč vytvoříte, můžete jej vložit do kódu, abyste mohli začít obchodovat.

Varování :️: I když existují určité služby bot, které jsou nabízeny online, nedoporučujeme jim dát jim váš klíč API. Mnohé z nich jsou nelegitimní a používají váš obchodní účet k nelegitimním prostředkům.

Zákaznická podpora

To je pro mě jedna z těch opravdu důležitých věcí. Všichni si dobře uvědomujeme frustraci z navždy čekání na odpověď z výměny našich dotazů.

Naštěstí s OKEX máte docela silnou podpůrnou funkci, se kterou jsou schopni obchodníkům s deriváty pomoci. Existuje obrovské množství zdrojů a kontaktních bodů, které můžete využít na hlavní burze.

Podpora Okex

Natáhnete se k živému chatu

Snad jedním z nejrychlejších způsobů, jak se zmocnit agenta, je jeho funkce živého chatu. Buď budou mít agenta, který s vámi bude moci mluvit naživo, nebo vám pošlou e-mail s odpovědí na váš dotaz.

Přestože je nejvhodnější možností živý chat, je také možné zaslat lístek podpory. To je možná, pokud chcete zajistit, aby byl váš dotaz směrován na nejvhodnější oddělení.

Profesionální tip ✅: Pokud byste chtěli pronásledovat svůj lístek podpory, můžete je zasáhnout Telegram, Reddit nebo WeChat.

Také si všimnete, že OKEX má číslo podpory, na které můžete volat. To není něco, co se obecně nabízí na kryptoburzách, takže je skvělé to vidět.

Samozřejmě není nutné, abyste kontaktovali, pokud v nich najdete požadované informace centrum podpory. Mají většinu odpovědí, které položili ostatní uživatelé, a je to opravdu docela komplexní.

Komunita OKEX & Akademie

Něco, co se nám na OKEXu opravdu líbilo, je to, že mají hezké silná komunita kolem toho s mnoha telegramy & Skupiny na Facebooku. To je skvělý způsob, jak odrazit některé obchodní nápady od ostatních místních obchodníků.

Společnost OKEX také poskytla nepřeberné množství vzdělávacích zdrojů, které můžete využít. To má vše, co potřebujete vědět, od jednoduchých obchodních průvodců po pokročilejší zdroje, jako je způsob obchodování s opcemi a futures, stejně jako obchodní strategie na míru.

Jedná se o písemné zdroje i o videoobsah. Jsou dobře vyrobeny a moderátor je dobře informovaný a formulovaný.

Nakonec existuje také velmi šikovný glosář, kde se můžete dozvědět o celé řadě termínů a informací. To by mohlo být ideální v případě, že určité podmínky na platformě neznáte.

Závěr

V souhrnu se nám tedy velmi líbily derivační platformy OKEX. Nejen, že má tu výhodu, že je podporován jednou z největších obchodních platforem na světě, ale je také opravdu dobře navržený.

Futures a swapy vám dávají velkou státní příslušnost nejen při obchodování s aktivy, ale také při objednávání funkčnosti a nástrojů pro analýzu dat. OKEX navrhl platformy, které jsou nejen vysoce funkční, ale také velmi snadno použitelné. To nejlépe ilustrují jejich volitelné nástroje.

Samozřejmě existují oblasti pro zlepšení. Například máte v současné době k dispozici pouze bitcoinové opce. Existuje také relativně omezená likvidita pro opční trh, zejména pro ty, které jsou nedostupné.

Doufáme, že s tím, jak výměnu začne využívat více obchodníků, by měla následovat likvidita, a usnadnit vám tak zadávání velkých objednávek vašich opcí.

Platí tedy derivační platforma OKEX?

Pokud chcete vysoce funkční, ale zároveň zjednodušující obchodní rozhraní vyvinuté respektovanou globální burzou, stojí za to točit. Chystáte se hodně otestovat? Spojte se s Tomem na Telegramu a získejte VIP OK Deal na míru @TomCoinBureau

Varování :️: Obchodování s futures produkty s pákovým efektem je neuvěřitelně riskantní. Ujistěte se, že procvičujete adekvátní řízení rizik

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me