Recenze CyberMiles (CMT): E-Commerce Smart Contract Platform

CyberMiles se snaží stát se první blockchainovou společností, která dobude část amerického elektronického obchodování na trhu v hodnotě 400 miliard dolarů.

Platforma vytváří inteligentní šablonu kontraktu pro společnosti elektronického obchodování, aby mohly zahájit podnikání na blockchainu.

Společnost CyberMiles, vyvinutá do 5 mil, přední společnosti v oblasti elektronického obchodování v USA, si klade za cíl vyzvat online nákupní giganty, jako je Amazon, decentralizovanější a spravedlivější alternativou.

Aktuální krajina

V loňském roce společnost Amazon uspořádala a 43,5% podíl trhu elektronického obchodování v USA, přičemž eBay je vzdálený druhý na 6,8%. Dnes se technologická společnost stala stejně synonymem pro e-obchod, jako je Google pro vyhledávání.

Konkurenční krajina CyberMiles

Hodnocení webů elektronického obchodu. Zdroj Bílý papír

Dominance Amazonu na trhu však způsobila, že mnoho lidí kategorizovalo společnost jako monopol. Monopoly potlačují inovace a vytvářejí uspokojení mezi vůdci trhu.

Výsledkem je špatný zákaznický servis poskytovaný těm, kteří mají méně možností se obrátit. Centralizované platformy elektronického obchodování jsou navíc zranitelnější vůči hackerům a také berou velké částky z každého prodeje uskutečněného na platformě.

5miles vidí příležitost narušit dominanci Amazonu vytvořením decentralizovaného trhu typu peer-to-peer, kde mohou podniky elektronického obchodování působit na mnohem rovnoměrnějších podmínkách.

Technologie

CyberMiles poskytuje nejen vynikající platformu elektronického obchodování, ale také vyvíjí špičkový blockchain speciálně pro aplikace elektronického obchodování.

Token CMT

CMT je hlavní token používaný v síti. Stejně jako bitcoin a ethereum se token vyplácí těm, kteří podporují síť ověřováním transakcí. Abyste mohli vydělávat CMT, musí účastníci sítě:

  1. Ověření nákupů, půjček, plateb, kreditní historie a dalších transakcí v síti (všechny informace jsou anonymní, zabezpečené a šifrované v blockchainu)
  2. Ověření a provádění kontraktů Smart Business v síti (tyto smlouvy jsou softwarové aplikace, které automaticky určují, kdo by měl platit komu a kdy).

Podniky elektronického obchodování mohou pomocí infrastruktury inteligentních kontraktů CyberMiles spouštět své vlastní jedinečné tokeny v rámci své platformy (je to podobné jako tokeny ERC-20 společnosti Ethereum).


Vlastní tokeny vytvořené weby elektronického obchodování, které se připojují k blockchainu, lze použít k nákupu zboží nebo k věrnostním bodovým programům.

Mechanismus konsensu PoS

Monopol Amazon Ebay

Správa CyberMiles dPoS přes CyberMiles

CyberMiles používá delegovaný mechanismus konsensu s potvrzením o podílu (nebo dPoS) (podobně jako EOS Blockchain).

V mechanismu konsensu důkazů o podílu uživatelé „vsazují“ určité množství CMT jako kolaterál výměnou za schopnost ověřovat transakce v novém bloku blockchainu CyberMiles.

S delegovaným důkazem o sázce také síť nominuje několik „uzlů svědků“ jako zástupců, kteří pomáhají rychleji přijímat určitá rozhodnutí na vysoké úrovni bez dotazování celé sítě.

Ačkoli je tato metoda o něco více centralizovaná, ukázalo se, že poskytuje blockchainy jako EOS 50 000 transakcí za sekundu v testovacím režimu.

Knihovna inteligentních smluv

Budování platformy elektronického obchodování na blockchainu vyžaduje vytváření různých inteligentních kontraktů pro interakce peer-to-peer, peer-to-system a system-to-system. CyberMiles tento problém řeší vytvořením knihovny inteligentních kontraktů, které usnadní celou zadní a front-end funkčnost jejich sítě elektronického obchodování.

Inteligentní smlouvy typu peer-to-peer umožní uživatelům provádět transakce, vypořádat nároky a zpochybnit nebo vrátit objednávky.

Inteligentní smlouvy „Middleware“ umožní operačním systémům, databázím a aplikacím umístěným uvnitř i vně Blockchainu navzájem autonomně komunikovat.

Posledním kouskem skládačky je virtuální stroj CyberMiles. Stejně jako virtuální stroj Ethereum poskytuje tato technologie testovací prostředí pro různé operace prováděné knihovnou inteligentních smluv CyberMiles.

Virtuální stroj zůstává izolovaný od hlavního blockchainu, dohlíží na systém a zajišťuje, aby se odpovídajícím způsobem prováděly inteligentní smlouvy peer-to-peer a middleware..

CyberMiles si klade za cíl využít tyto technologie k vytvoření efektivnější a levnější platformy elektronického obchodování.

tým

CyberMiles sdružuje vysoce zkušený a inteligentní tým, z nichž většina také pracuje pro 5 mil:

Tým Cybermiles

Tým Cybermiles. Zdroj: cybermiles.io

Zakladatel a CEO – Lucas Lu, PHD

Dr. Lucas založil 5 mil v roce 2014. Titul PHD z částicové fyziky získal na SMU v roce 2005. Pracoval v CERNu, kde se podílel na výzkumu Higgsovy částice. Lucas byl dříve spoluzakladatelem a technickým ředitelem společnosti Light In the Box, společnosti, která se stala veřejnou na NYSE, a předtím byl Lucas prvním GM na platformě Taobao Mobile od Alibaba..

Hlavní vědec – Michael Yuan, PhD

Michael získal doktorát z astrofyziky na University of Texas. Je autorem 5 knih o vývoji softwaru. Michael byl aktivním editorem kódu ve velkých projektech Open Source, jako jsou Firefox, Fedora, JBoss a další. Je odborníkem na podnikový a mobilní software a byl hlavním vyšetřovatelem několika výzkumných projektů financovaných vládou USA.

CTO – Robert Lee

Robert Li je v současné době technickým ředitelem pro 5 mil a CyberMiles. Předtím, než pracoval na 5 mil, pracoval jako vedoucí inženýr na eBay a senior R.&D manager ve společnosti Google in Shanghai.

Hlavní vývojář – Timothy McCallum

Timothy McCallum se specializuje na programování Fintech a implementace blockchainu pro firmy. Jeho posledním projektem bylo cvičení migrace finančních údajů pro místní správu.

Cestovní mapa

5miles byla založena v dubnu 2014.

O 3 roky později se tým s 11 miliony uživatelů a oceněním 300 milionů dolarů rozhodl zahájit 5xlab, který by se zaměřil na vývoj CyberMiles. V listopadu 2017 společnost získala ve svém ICO 30 milionů dolarů.

V červnu plánuje aplikace 5miles začít přijímat CMT, aby usnadnila transakce na trhu.

Do prosince 2018 plánují spuštění verze 1 platformy CyberMiles a do března 2019 mají v úmyslu mít k dispozici moduly CyberMile pro použití na jiných platformách, aby se usnadnilo další přijetí.

Výkonnost tokenu

5. prosince zasáhl token společnosti burzy za cenu 0,36 $. Během měsíce se cena vyšplhala až na 0,58 USD, když kryptotrh zasáhl historická maxima. Během první poloviny letošního roku token CMT klesl pod spouštěcí cenu a v březnu klesl na 0,06 USD, poté se vyšplhal zpět na současnou cenu 0,31 USD.

CMT Token Perfomance

Výkonnost tokenu CMT. Zdroj: CoinMarketCap

CyberMiles (CMT) jsou tokeny ERC20, které najdete na burze Binance, Huobi, OKEx a IDEX. CyberMiles plánuje odejít od Etherea a zavést svůj vlastní tokenový standard, jakmile se spustí jejich Mainnet.

Silné stránky

CyberMiles je opravdu zajímavý projekt, který má za sebou silnou podporu a efektivní případ použití. Níže uvádíme některé z výhod:

  • 5 mil je již zavedeným hráčem v oblasti elektronického obchodování online s 12 miliony uživatelů a ročními příjmy 3 miliardy dolarů. Pokud CyberMiles dokáže zachytit pouze 5% této hodnoty z podnikání 5 mil, vygeneruje obrovské výnosy pro své tokeny CMT.
  • Společnost CyberMiles se zaměřuje na škálovatelnost tím, že pracuje s delegovaným protokolem o shodě sázek. To znamená, že by síť měla být minimálně schopna ověřit více transakcí za sekundu, než je v současné době možné v bitcoinech a ethereum.
  • CyberMiles jde po velmi velkém trhu; Očekává se, že americký elektronický obchod bude do roku 2022 oceněn na 630 miliard USD. Jak se technologie Blockchain vyvíjí, velká část této hodnoty pravděpodobně pochází z decentralizovaných aplikací typu peer-to-peer.
  • Tým je vysoce zkušený, akademicky vyškolený a diverzifikovaný ve svých dovednostech – především v oblasti financí, blockchainu a elektronického obchodování
  • Blockchainy jsou odolnější vůči selhání sítě; což znamená, že uživatelé pravděpodobně nebudou mít prostoje při online nakupování prostřednictvím aplikací elektronického obchodování propojených s blockchainem CyberMiles.

Slabé stránky

S tím, co bylo řečeno, existují nejméně dvě slabiny, které můžeme u projektu vidět. Je ironií, že jsou výsledkem neměnné a decentralizované povahy blockchainů:

  • Chytré smlouvy jsou neměnné a transakce nelze zrušit. To by mohlo způsobit nejrůznější problémy, protože lidé přirozeně dělají chyby při nákupu zboží online (jako je nákup zboží ve špatné velikosti nebo zadání nesprávné adresy pro doručení). Na centralizované platformě by takové chyby byly reverzibilní, ale u decentralizovaného blockchainu tomu tak není.
  • Problémy se zákaznickou podporou (například vrácení peněz) nebude řešit žádný ústřední orgán, ale místo toho o nich rozhodne hlasovací konsensus. To by se mohlo stát neúčinným a vést k hromadění stížností, protože každý případ potřebuje k rozhodnutí více zúčastněných stran.

Závěr

CyberMiles se pokouší navázat dominanci v prostoru blockchainového elektronického obchodování.

Vzhledem k tomu, že společnost Amazon získala téměř 50% celkového podílu na trhu elektronického obchodování, zdá se blockchain jako jediný prostor, ve kterém mohou být napadeny.

CyberMiles Blockchain je ambiciózní a v případě úspěchu pravděpodobně získá neuvěřitelnou hodnotu. Budou však čelit mnoha výzvám, pokud jde o správu inteligentních smluv, řešení sporů se zákazníky a zajištění toho, aby transakce mohly být dostatečně rychlé, aby uspokojily poptávku.

Celkově si rozhodně myslíme, že jde o projekt, který je třeba pečlivě sledovat.

Pokud CyberMile dokáže překonat omezení dnešní chytré kontraktační technologie, při využití ročního toku příjmů 5 mil $ 3 miliardy by se mohl velmi dobře stát největším hráčem na trhu elektronického obchodování s blockchainem.

Doporučený obrázek přes Cybermiles & Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me